Jump to content

Εικόνα κι επί τόπου #8 (Drake Ramore vs Natasha)


DinMacXanthi
 Share

Poll: Εικόνα κι επί τόπου #8  

4 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία ψηφίζετε;

    • Δια χειρός Μαρκόπουλου (Drake Ramore)
    • Τα δεσμά (Natasha)
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλωσορίσατε στο 8ο "Εικόνα κι επί τόπου" μας. Χωρίς πολλά πολλά και με clopy-paste τα παρακάτω:

 

Όριο λέξεων: Από 1000 μέχρι όσες αγαπάτε
Είδη: Λογοτεχνία φανταστικού
Χρόνος συγγραφής: Από Τρίτη 25/02/2014 μέχρι Τετάρτη 5/03/2014. Για παράταση... βλέπουμε :rolleyes:

Χρόνος ψηφοφορίας: Από Πέμπτη 6/3/2014 μέχρι Τετάρτη 12/3/2014

 

Η εικόνα σας, μια φωτογραφία από το deviantart την οποία έχω σωσμένη στον υπολογιστή μου αρκετά χρόνια. Δεν μου έδωσε ποτέ έναυσμα να γράψω κάτι αλλά εσείς τώρα έχετε μια βδομάδα να το καταφέρετε:

 

post-1558-0-35926200-1393340725_thumb.jpg

 

Για να δούμε τι ιστορίες θα γεννηθούν από αυτό εδώ. Καλή έμπνευση, καλή σας επιτυχία και καλή μας ανάγνωση!

 

 

 

----------------------------------------------------------------

 

Οι συμμετοχές (κατά σειρά υποβολής) είναι οι ακόλουθες:

 

Δια χειρός Μαρκόπουλου (Drake Remore)

 

Τα δεσμά (Natasha)

 

Καλές ανάγνωσεις!

-Myyst-

Edited by Myyst
προσθήκη poll
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Είναι νομίζω καλή για το σκοπό που τη θέλουμε, χωράει κάμποσες ερμηνείες, και εμένα μ'αρέσει και σαν φωτογραφία. Αν βγει όντως καλή ιστορία θα την καρφιτσώσω στην τσόχα να την καμαρώνω! Καλή μας έμπνευση :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ααα, πάει πολύ ωραία το διήγημα επιστημονικής φαντασίας που με ενέπνευσε η φώτο για να γράψω! :juggle:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Τέλεια! Λες κι εγώ τότε να αφήσω το ρεαλιστικό μου και να γράψω ένα fantasy? :dwarf:  Γιούχου, το έχουμε :dancing4dh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το χέρι δεν είναι στην πραγματικότητα χέρι. Μοχλός από διαστημόπλοιο είναι. Και ο καναπές δεν είναι καναπές πραγματικά, αλλά κάτι σαν το tardis ρε παιδί μου! τραβάει τον μοχλό ο χρονοταξιδιώτης και ταξιδεύει σε παράλληλα σύμπαντα που βρίσκονται οι  ίδιοι καναπέδες. Τώρα ο καημένος έχει κολλήσει σε έναν οίκο ανοχής που έχει τον ίδιο καναπέ στον έξω γαλαξία του Κενταυρου! Να δω πως θα ξεμπλέξει! :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι λε ρε παιδί μου! Κοίτα να δεις τι του 'λαχε. Έχοντας μόλις τελειώσει τη δική μου ιστορία (θέλει όμως διορθώσεις) μπορώ να πω ότι και ο δικός μου δεινοπαθεί. Φουκαράδες βασικοί χαρακτήρες :clap:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Ε.Φ ιστορία δεν προχώρησε και γράφω φάντασυ. Το χέρι αυτό κάτω από τον καναπέ ανήκει σε έναν ιππότη που παλεύοντας με έναν δράκο του έφυγε το σπαθί του μέσα σε μια μικρή σπηλιά. Έβαλε το χέρι του στην σπηλιά να βρει το σπαθί, και το χέρι βγήκε κάτω από τον καναπέ του Περικλή! Τώρα (και αφού πέρασε ολόκληρος μέσα από τον καναπέ) πρέπει να παλέψει με τους δράκους στην πόλη της Αθήνας, που είναι πολλοί περισσότεροι από αυτούς του παραμυθιού από το οποίο δραπέτευσε!

 

Να σας πω...αμα δεν μου βγει και αυτό θα γράψω τρόμο τελικά! Ναι;

Edited by Drake Ramore
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Αμέ! Το δικό μου τρόμου είναι. Το διορθώνω, το κεντάω από εδώ το κεντάω από εκεί... :coffee-reading: Νομίζω τελικά, ακριβώς στην προθεσμία θα το ανεβάσω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αστειεύομαι περί φάντασυ στο παραπάνω ποστ. Νομίζω ότι δεν θα μπορούσα να γράψω κάποιο φάντασυ αξιώσεων, ακόμη και αν εξαρτιόταν η ζωή μου από αυτό. Δεν το 'χω καθόλου.

 

Λυπάμαι μόνο που θα απογοητεύσω όσους έκαναν like και περίμεναν ότι θα κάνω την έκπληξη με φάντασυ. Sorry παιδιά... το διήγημα είναι hardcore τρόμος κι έχω τελειώσει ήδη. Τώρα μένουν κάποιες ψιλοδιορθώσεις, οπότε κι εγώ θα είμαι έτοιμος εντός προθεσμίας. :devil2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αστειεύομαι περί φάντασυ στο παραπάνω ποστ. Νομίζω ότι δεν θα μπορούσα να γράψω κάποιο φάντασυ αξιώσεων, ακόμη και αν εξαρτιόταν η ζωή μου από αυτό. Δεν το 'χω καθόλου.

 

Λυπάμαι μόνο που θα απογοητεύσω όσους έκαναν like και περίμεναν ότι θα κάνω την έκπληξη με φάντασυ. Sorry παιδιά... το διήγημα είναι hardcore τρόμος κι έχω τελειώσει ήδη. Τώρα μένουν κάποιες ψιλοδιορθώσεις, οπότε κι εγώ θα είμαι έτοιμος εντός προθεσμίας. :devil2:

 

Χεχε... Εγώ το like στο έκανα για τον τρόπο που λες ότι θα γράψεις τρόμο τελικά. Μ' αρέσει εκείνο το "Ναι;" στο τέλος. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι; Ποιος; Έτοιμοι είστε; Στην ώρα σας;;  :shock:

 

...Τι πράγματα είναι αυτά, ούτε παρακλήσεις για παράταση, ούτε τίποτα; Πωω, πάει. Χάλασε η πιάτσα...

 

( :secret: Ψιτ, ρε σεις, τι λέει το καταστατικό για την περίπτωση που τα μέλη δεν ζητάνε παράταση; Ναι; Ναι... Α, οκέι, Οκέι, το 'χω.)

Εχμ, γκουχ.

:mf_trombone:

 

Αγαπητό σφφ, αφού λοιπόν τα δυο μέλη μας είναι έτοιμα σαν από καιρό, ήρθε η σειρά μας. Οι ιστορίες μας, τρόμος2 είναι έτοιμες προς κατανάλωση.  :hi:

 

Η ψηφοφορία ξεκινάει από σήμερα Πέμπτη 6/3 και θα κρατήσει μια βδομάδα. Το poll θα μπει άμεσα οπότε... καλή μας ανάγνωση και καλή σας επιτυχία! 

Edited by DinMacXanthi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το poll είναι ανοιχτό και περιμένει τις ψήφους σας μέχρι την Τετάρτη 12/3/2014.

Edited by Myyst
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη η επιλογή γιατί πέρασα καλά και με τις δυο. Θα ψηφίσω Drake Ramore επειδή παρουσιάζει μια ιστορία με μπόλικο βάθος από πίσω.

Edited by Διγέλαδος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και για μένα Drake Ramore. Πιο ολοκληρωμένη ιστορία και πιο κοντά στην εικόνα.

 

Καλή επιτυχία και στους δύο!

Link to comment
Share on other sites

Ψ'ηφισα κι εγώ του Drake Ramore γιατί ήταν πιο πιστή στην εικόνα του παιχνιδιού και λόγω της όλης ιδέας (γενικά προτιμώ τον υπερφυσικο τρόμο).

Αλλά βρήκα καλογραμμένες και τις δύο και μάλιστα χωρίς παράταση πσσσσσσς! Μπράβο παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε τους πολύτιμους σχολιασμούς σας στα τόπικ των ιστοριών! :beerchug:

Link to comment
Share on other sites

Και το 8ο εικόνα κι επιτόπου κερδίζει παμψηφεί ο Drake :mf_trombone:

post-1484-0-74440500-1394654504_thumb.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και το 8ο εικόνα κι επιτόπου κερδίζει παμψηφεί ο Drake :mf_trombone:

 

Drake, τα συγχαρήκια μου! Πέρασα πολύ ωραία, το χάρηκα το γράψιμο, αν και ακόμη καλύτερα θα ήταν να ερχόταν κι άλλος λαός να σχολιάσει, να έχω παραπάνω feedback. Σε κάθε περίπτωση, βγάζω την fedora μου :hi:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε ευχαριστώ, για το όμορφο παιχνίδι. Πραγματικά το διασκέδασα πολύ και κυρίως χαίρομαι επειδή ήταν η αφορμή να αρχίσω να γράφω ξανά, σε εντόνους ρυθμούς. Κι εγώ θα ήθελα παραπάνω feedback είναι η αλήθεια.

 

Ντίνο, ευχαριστώ για την εικόνα, φίλε. Θεωρώ ότι δεν ήταν τυχαίο που η πρώτη εμφάνιση της Καστρίτσας έγινε σε write off που έδωσες εναρκτήρια παράγραφο εσύ, και με αυτήν την εικόνα που πάλι εσύ έδωσες, γεννήθηκε ακόμη μια ιστορία αυτής της ορεινής, καταραμένης, πόλης. Όποτε κολλάω θα σου λέω να μου στέλνεις καμιά εικόνα! :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Εικόνα κι επί τόπου #8 (Drake Ramore vs Natasha)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..