Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo
- - - - -

Διαγωνισμός "Εικόνα κι επί τόπου" #9 Naroualis Vs Cassandra Gotha Vs Nienor

• Please log in to reply
28 replies to this topic

Poll: Διαγωνισμός "Εικόνα κι επί τόπου" #9 Naroualis Vs Cassandra Gotha Vs Nienor (5 member(s) have cast votes)

Μου άρεσε περισσότερο το διήγημα της...

1. Cassandra Gotha (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

2. Nienor (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

3. Naroualis (5 votes [100.00%])

Percentage of vote: 100.00%

Vote Guests cannot vote

#21 Cassandra Gotha

Cassandra Gotha

κάτοικος σπηλιάς

• Members
  • 4.281 posts
  • Όνομα:Άννα

Posted 29 Μάρτιος 2014 - 09:41

Μπράβο, ταχύτητα! Ευχαριστούμε, Νατάσσα, ευχαριστούμε Γιατρέ. :hi:

Πάω να διαβάσω κι εγώ τώρα.

edit. Τώρα που τις διάβασα και τις δύο, έχω να πω κάτι σχετικό με την εικόνα. Είναι πολύ ενδιαφέρον το γεγονός ότι δεν μας απασχόλησαν τόσο οι ίδιες οι φιγούρες, όσο αυτό που κοιτούσαν. (Αν και η Ευθυμία τους έδωσε τον πιο ενεργητικό, δυνατό ρόλο). Και δεν είναι καθόλου περίεργο: οι φιγούρες είναι στραμένες προς τα έξω, και όχι κλεισμένες μέσα στον κύκλο τους, ο Χορός κοιτάει τους θεατές, δεν έχει μυστικά, βλέπει ό,τι και οι θεατές και δίνει τον πρωταγωνιστικό ρόλο στα πέριξ.

Ωραίο ήταν, (αν και με δυσκόλεψε αρκετά). Το πρώτο "εικόνα κι επιτόπου" που ολοκληρώνω.

Edited by Cassandra Gotha, 29 Μάρτιος 2014 - 11:24.

.

#22 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.906 posts
  • Όνομα:Άγγελος

Posted 31 Μάρτιος 2014 - 19:55

Ψήφισα κι εγώ Naroualis.

Λίγα λόγια για κάθε διήγημα:

Cassandra Gotha: Μου φάνηκε ότι σε δυσκόλεψε λίγο. Σαν να μην ήξερες πού θέλεις να το πας, αν μπορώ να το πω έτσι. Γενικά, πάντως, ήταν όμορφη ιστορία, είχε ωραίες εικόνες και πολλούς συμβολισμούς.

Nienor: Μια πιο παραμυθάτη εκδοχή της χαμένης Ατλαντίδας. Ίσως κάπως μονόπλευρη, αλλά γιατί όχι, ταιριάζει στο παραμυθάτο που είπαμε. Κάποιοι θεοί έχουν κάνει και χειρότερα. 

Naroualis: Πάρα πολύ ωραία ιστορία. Εξαιρετική γλώσσα, πολύ ενδιαφέρον μύθος, εντυπωσιακές σκηνές και γενικά, πολύ γεμάτο διήγημα. Δεν σε άφηνε να χαλαρώσεις.

Ευχαριστούμε για τις ιστορίες!

"If sacred places are spared the ravages of war, then make all places sacred. And if the holy people are to be kept harmless from war, then make all people holy" ~ The Silver Surfer

#23 Cosmo

Cosmo
  • Members
  • 228 posts
  • Όνομα:Μπάμπης

Posted 01 Απρίλιος 2014 - 10:54

Άλλος ένας για την Naroualis...

Συγχαρητήρια αξίζουν και στις τρεις. Εγώ απλά με το προσωπικό μου γούστο λέω ποια μου άρεσε πιο πολύ....

Μπάμπης Αρώνης
Καλλιτεχνικός Υπεύθυνος 
Theater Labs

#24 Drake Ramore

Drake Ramore
  • Members
  • 2.141 posts
  • Όνομα:Απόστολος

Posted 03 Απρίλιος 2014 - 00:38

Διαβάζετε, σχολιάζετε, ψηφίζετε!

Μια μέρα για την λήξη του παιχνιδιού...

Προλαβαίνετε!

Posted Image

#25 Tiessa

Tiessa

Midpoint Reveller

• Members
  • 3.734 posts
  • Όνομα:Βάσω

Posted 03 Απρίλιος 2014 - 22:19

Όμορφες ιστορίες και οι τρεις, όπως εξάλλου αξίζε σ' αυτή την εντυπωσιακή και ασυνήθιστη εικόνα, που θα την θυμάμαι καιρό.

Καθεμιά ήταν ικανοποιητική και έδινε μια εντελώς διαφορετική νότα και εξήγηση στην εικόνα που τη γέννησε.

Η ψήφος ωστόσο, πάει εύκολα στη Naroualis επειδή είχε την πιο ολοκληρωμένη και την πιο καλά ανεπτυγμένη ιστορία.

Χρωστάω τα σχόλια, αλλά θα τα κάνω με το φως της μέρας :)

• Natasha likes this

Please, be honest with me. The truth can hurt me only once.

#26 Drake Ramore

Drake Ramore
  • Members
  • 2.141 posts
  • Όνομα:Απόστολος

Posted 04 Απρίλιος 2014 - 23:12

Κάπου εδώ τελειώνει το 9ο "Εικόνα και επί τόπου" με νικήτρια την Naroualis! :first:

Θερμά συγχαρητήρια στην νικήτρια και μπράβο στις συνδιαγωνιζόμενες της για τις συμμετοχές τους!

• Natasha likes this

Posted Image

#27 Naroualis

Naroualis

Πατώντας σε στέρεα γη

• Moderators
  • 6.187 posts
  • Όνομα:Ευθυμία

Posted 05 Απρίλιος 2014 - 12:46

Να 'μαστε καλά. Ευχαριστώ, κυρ-εικονοπρομηθευτή, ζορίστηκα, αλλά άμα ζορίζεσαι κάποιες φορές βγαίνει παιδί, αντί για σκ@τό (πάει να πει, ήταν από τις λίγες φορές που αυτό που γράφω μου αρέσει κι εμένα :tomatoes:  ). Πάω για σχόλια στις συναγωνίστριες.

Οι τέσσερις ηρωικοί μας αναγνώστες είναι εκείνοι που πρέπει να πάρουν τα εύσημα όμως (κι η Νατάσα, που μας είπε τι ψήφισε, αλλά το κουμπάκι στο πολλ δεν το πάτησε, το πάτησε; :p  )

#28 Natasha

Natasha
  • Members
  • 472 posts
  • Όνομα:Natasha
  • Currently reading:The Books of Blood, #3

Posted 05 Απρίλιος 2014 - 13:33

Να 'μαστε καλά. Ευχαριστώ, κυρ-εικονοπρομηθευτή, ζορίστηκα, αλλά άμα ζορίζεσαι κάποιες φορές βγαίνει παιδί, αντί για σκ@τό (πάει να πει, ήταν από τις λίγες φορές που αυτό που γράφω μου αρέσει κι εμένα :tomatoes:  ). Πάω για σχόλια στις συναγωνίστριες.

Οι τέσσερις ηρωικοί μας αναγνώστες είναι εκείνοι που πρέπει να πάρουν τα εύσημα όμως (κι η Νατάσα, που μας είπε τι ψήφισε, αλλά το κουμπάκι στο πολλ δεν το πάτησε, το πάτησε; :p  )

Το πάτησα, στην αρχή πήρε την ψήφο μου και όταν ξαναμπήκα είδα ότι είχε 0 ψήφους, και ξαναπάτησα και το πήρε για τα καλά! (Φοβήθηκα κι όλας μην ψήφισα δυο φορές)

• Naroualis likes this

#29 Nienor

Nienor
  • Members
  • 4.430 posts
  • Όνομα:Κιάρα

Posted 06 Απρίλιος 2014 - 11:26

Μπράβο Ναρού :) Ευχαριστούμε πολύ, κύριε διοργανωτή για την εικόνα μας.

Χρωστάω κι εγώ σχόλια στις συν-"εικονα κι επί τόπου μου" και θα τα κάνω σύντομα :)

Posted Image
:witch:
"Μαϊσσάκι μου, είσαι βιβλία. Δως τους ζωή και γίνε κι εσύ ένα."
Μιχάλης Μανωλιός

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users