Jump to content
northerain

36ος Διαγωνισμός Σύντομης Σουφουφίτικης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρομος, Θέμα: Love Story

Recommended Posts

Morfeas

Ψήφισα κι εγώ.
Θεωρώ ότι το επίπεδο των ιστοριών ήταν σε γενικές γραμμές καλό, εξ ου κι η δυσκολία μου στην ψηφοφορία. Βελτιώσεις σίγουρα μπορούν να υπάρξουν, αλλά πιστεύω πως και το πρωτογενές υλικό υπάρχει(φαντασία, μια κάποια γλωσσική άνεση,...) σε όλους τους διαγωνιζόμενους.

Καλά αποτελέσματα να έχουμε!

Naroualis

Βαράτε τις καμπάνες, ωρέ. Κατάφερα να διαβάσω και να σχολιάσω και να ψηφίσω (αυτό που το πας;) σε διαγωνισμό που δεν έχω λάβει μέρος.

Τα ύστερα του κόσμου. :p

Σοβαρά τώρα, βρήκα κι εγώ αρκετά καλό το επίπεδο των ιστοριών (λείπουν πχ εκείνες οι δυο-τρεις που κάθε φορά πέφτουν κάτω από τη βάση). 

elgalla

Ψήφισα κι εγώ, συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες για το καλό επίπεδο των ιστοριών και καλά αποτελέσματα!

dagoncult

Ψήφισα κι εγώ. Όντως, ήταν αρκετά καλό το επίπεδο των ιστοριών.

Cassandra Gotha

Τα κατάφερα! Ψήφισα. :heat:

Ωραίος διαγωνισμός. Και αυτό γιατί υπήρχε το υπερφυσικό στοιχείο, πολύ έντονα, και ο τρόμος δεν βασιζόταν στη βία.

Παρατήρησα ότι, εκτός μίας ιστορίας (ή ούτε αυτής), όλες είχαν ως δαιμονικό πλάσμα μία γυναίκα. :8): Ενδιαφέρον.

Τι απέγινε ο Ντόριαν Γκρέυ; Ο Κόμης; Ο Φρέντυ; Τους έφαγε η Μαρμάγκα; :p

Καλά τα λέω απ' έξω, ας έγραφα έναν Ντόριαν. Μπααα...

• Like 1

Διγέλαδος

κι εγώ. Καλή τύχη σε όλους :)

• Like 1

northerain

Προλαβαίνετε να ψηφίσετε, άντε άντε.

Hustle.

• Like 2

aScannerDarkly

Καμπανάκι. Όποιος ψήφισε, ψήφισε. Περιμένετε τώρα τα αποτελέσματα, που θα ανακοινωθούν πολύ σύντομα.

aScannerDarkly

Το πιο τρομακτικό love story όλων των εποχών ολοκληρώθηκε. Τα αποτελέσματα που προέκυψαν:

Στην 8η θέση κάποιος μας καλεί να ξυπνήσουμε. Wake up! απ' τον Διγέλαδο, με 44 βαθμούς.

Η Lady Nina έβαψε την 7η θέση Σιέλ, με 54 βαθμούς.

Η 6η θέση είναι κλεισμένη σε ένα υπόγειο. Στο υπόγειο, εκείνη από τον Nihilio με 62 βαθμούς.

Στην 5η θέση βρίσκονται οι πιο φρικτοί συγγενείς που γνωρίσατε ποτέ. Τα ξαδέρφια, από την Natasha, με 65 βαθμούς.

• Like 2

northerain

Και η τελική τετράδα έχει ως εξής:

Ο giorgos lagonas στην 4η θέση - Το γέλιο της γάτας με 75 βαθμούς.

Στην 3η θέση, η elgalla με το Ξέρω το όνομά σου στους 79 βαθμούς.

Η αγάπη του dagoncult πέθανε λίγο πριν την πρώτη θέση, με 97 βαθμούς.

Και πρώτος πρώτος, με την Βαλσαμωμένη του Αραχνη, ο Morfeas με 100 βαθμούς.

• Like 2

Nihilio

Συγχαρητηρια στο νικητη και τους διοργανωτές

Morfeas

Καλά , δεν το πιστεύω... Κοιτάω την οθόνη σα χαζεμένο!

Θα ήθελα να ευχαριστήσω πολύ (πέρα από τη μητέρα, τον πατέρα μου, κλπ) όσους ψήφισαν στο διαγωνισμό, να συγχαρώ τους διοργανωτές και τον εμπνευστή του θέματος.

Επίσης συγχαρητήρια σε όλους τους συν-διαγωνιζόμενους για τις όμορφες ιστορίες τους! Ιδιαίτερα και στο dagoncult με την εξαιρετική ιστορία του που για ελάχιστους βαθμούς έχασε την πρωτιά!

Και να είμαστε πάντα καλά για να διοργανώνουμε τέτοιους διαγωνισμούς (εε δεν μπορώ να αποφύγω τα κλισέ...)!

• Like 1

Διγέλαδος

Αυτό θα πει με διαφορά στήθους! Συγχαρητήρια Μορφέα! και μπράβο σε όλους! Όσο για την τελευταία θέση, τι να πω. (Διπλό πλήγμα για μένα αυτήν την εβδομάδα) Αντί λοιπόν να τα παρατήσω, θα πεισμώσω να γράψω καλύτερα, μέχρι να βαρεθείτε να μου σχολιάζετε τις ιστορίες!

• Like 4

elgalla

Συγχαρητήρια στο νικητή, τους διοργανωτές και όλους τους συμμετέχοντες! :) 

dagoncult

Συγχαρητήρια Μορφέα για την πρωτιά  :first:  (και το δικό μου νούμερο 1). Θερμές ευχαριστίες σ' όσους διάβασαν, σχολίασαν, ψήφισαν. Και φυσικά ένα μπράβο στους διοργανωτές, κι ειδικά στον north για το θέμα. 

Τα λέμε στον επόμενοοοο!!

Αντί λοιπόν να τα παρατήσω, θα πεισμώσω να γράψω καλύτερα...

σωστός ο παίχτης...

Natasha

Μπράβο παιδιά! Καλά γραψίματα σε όλους μας μέχρι τον επόμενο :hi:

giorgos lagonas

Ωραίος διαγωνισμός, θέμα διοργάνωση, όλα. Μπράβο στα παιδιά, συγχαρητήρια και... σύντομα περισσότερο τρόμο!

Naroualis

Συγχαρητήρια Μορφέα! Άντε, καλή αρχή στις επιτυχίες. 

Mesmer

Συγχαρητήρια στον Morfea για τη νίκη και την πολύ δυνατή πρώτη συμμετοχή.  :good:

Μπράβο και σε όλα τα παιδιά που με τις ιστορίες τους κράτησαν το διαγωνισμό σε πολύ υψηλό επίπεδο.

Επόμενος διαγωνισμός στη σειρά είναι του Φάντασυ, που θα μας μαγέψει κατά τον Σεπτέμβρη. Όλο και κάτι, όμως, θα κανονίσουμε για το καλοκαίρι, για να μην χαλαρώσουμε πολύ από τις ηλιοθεραπείες και τα μοχίτο.

Edited by Mesmer
Εκφραστικά λάθη βιασύνης...
  • Like 2

Lady Nina

Συγχαρητήρια στον Morfea καθώς και σε όλους τους συμπαίκτες!

Ένα μεγάλο μπράβο σε διοργανωτές και συντονιστές! Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους διάβασαν, σχολίασαν και ψήφισαν!

Αντί λοιπόν να τα παρατήσω, θα πεισμώσω να γράψω καλύτερα, μέχρι να βαρεθείτε να μου σχολιάζετε τις ιστορίες!

Και αφού προσυπογράψω αυτό, να πω πως απόλαυσα τη διαδικασία της συγγραφής και πως χάρηκα που αποφάσισα να λάβω μέρος στον διαγωνισμό.

Tiessa

Συγχαρητήρια στον νικητή!

Πολλά μπράβο σε όλους.

Cassandra Gotha

Πολύ χάρηκα, Μορφέα! Συγχαρητήρια.