Jump to content

Θέλω να μιλήσω για τον Νικ Μάρβελ...


tatiani1990
 Share

Recommended Posts

Θέλω... :dancing4dh:

Θέλω να μιλήσω για τον Νικ Μάρβελ...
Θέλω να μιλήσω για τον Νικ Μάρβελ γιατί είναι ένας ήρωας που λατρεύω...
Θέλω να μιλήσω για τον Νικ Μάρβελ γιατί είναι ένας ήρωας, που κι εγώ κι όλα μου τα αδέλφια λατρεύουμε...
Ο Νικ Μάρβελ είναι ένας ήρωας φαντασίας, που... κι ό,τι ο καθένας καταλαβαίνει... έχει απόλυτη θέση εδώ στο sff ...
Θέλω να κουβεντιάσω για τον Νικ Μάρβελ με όσους... έστω και έναν, που έχουν διαβάσει κάποιο απ' τα βιβλία... Θα περιμένω μέχρι να εμφανιστεί...
Έγιναν κι άλλες προσπάθειες να γνωρίσουμε τον Νικ Μάρβελ, πριν από μένα...
Τρεις για την ακρίβεια...
Όλες είχαν άσχημο τέλος και τα topics κλειδώθηκαν... και νομίζω πως ήταν άδικο γιατί όσοι αντέδρασαν, δεν αντέδρασαν για το περιεχόμενο ή την ποιότητα της γραφής (αφού δε τα είχαν διαβάσει), αλλά για προσωπικούς τους λόγους...

Γι' αυτό...

Δεν θέλω... :nonono:

Δεν θέλω να αρχίσουμε συζητήσεις για το σκοπό που βρίσκομαι εδώ...
Δεν θέλω να αρχίσουμε συζητήσεις για το αν κάνω promotion στα 3 βιβλία και αν παίρνω ποσοστά επί των πωλήσεων...
Δεν θέλω να αρχίσουμε συζητήσεις για το αν και γιατί γυρίζω στα forums και προβάλλω τον Νικ Μάρβελ...
Δεν θέλω να αρχίσουμε συζητήσεις για το ότι τον διακωμωδούν στη Φρικηπαίδεια (frikipaideia.wikia.com/‎), χα, χα, χα... Έτσι θέλουν κάποιοι και το κάνουν...
Δεν θέλω να αρχίσουμε συζητήσεις για το γιατί έχουν τα βιβλία και χριστιανικό περιεχόμενο και γιατί τα προβάλλουν και εκκλησιαστικά forums... Ο καθένας προβάλλει ό,τι καταλαβαίνει...
Δεν θέλω να τσακωθώ με κανέναν...
Δε με ενδιαφέρουν οι θρησκευτικές και πολιτικές θέσεις κανενός... και νομίζω ότι ούτε και το sff ενδιαφέρουν...

Αν έχω ξεχάσει κάτι, παρακαλώ, να μου το προτείνετε να το περιλάβω... :rose:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω... :dancing4dh:

Θέλω να μιλήσω για τον Νικ Μάρβελ...

...

Αν έχω ξεχάσει κάτι, παρακαλώ, να μου το προτείνετε να το περιλάβω... :rose:

 

Δεν το πιστεύω, όπως και δεν το πίστευα και στο e-forums ή πώς στο καλό το λένε το άλλο;

Τι σου 'ρθε και με "ξύπνησες" μετά τόσα χρόνια! Αν και δε φταις εσύ, φταίει το email notification. Τέλος πάντων, θες να μιλήσεις για τον Νικ Μάρβελ; Το ίδιο ήθελα κι εγώ αρκετές φορές.

Και νομίζεις πως θα σε πάρουν στα σοβαρά;

OK, να μιλήσουμε... και τι προτείνεις να πούμε; :yessir:

Link to comment
Share on other sites

OK, να μιλήσουμε... και τι προτείνεις να πούμε; :yessir:

 

Έχεις να μου πεις περισσότερα για τη "γιόγκα του γέλιου", όπως τουλάχιστον παρουσιάζεται στο

"Ο Νικ Μάρβελ και το νησί της Αφροδίτης"? :mf_bookread:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις να μου πεις περισσότερα για τη "γιόγκα του γέλιου", όπως τουλάχιστον παρουσιάζεται στο

"Ο Νικ Μάρβελ και το νησί της Αφροδίτης"? :mf_bookread:

Σου έχω μια απάντηση στο

http://www.e-steki.gr/showthread.php?p=4012595#post4012595 στο #43

Για να μην ξαναγράφω τα ίδια. :friends: 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Έχεις να μου πεις περισσότερα για τη "γιόγκα του γέλιου", όπως τουλάχιστον παρουσιάζεται στο

"Ο Νικ Μάρβελ και το νησί της Αφροδίτης"? :mf_bookread:

Σου έχω μια απάντηση στο

http://www.e-steki.gr/showthread.php?p=4012595#post4012595 στο #43

Για να μην ξαναγράφω τα ίδια. :friends:

Κανετε κανενα copy paste ρε παιδια, 5 λεπτα υποθεση ειναι και τα λινκ δεν ειναι σιγουρο οτι θα λειτουργουν σε εναν χρονο απο τωρα

 

Έχεις να μου πεις περισσότερα για τη "γιόγκα του γέλιου", όπως τουλάχιστον παρουσιάζεται στο

"Ο Νικ Μάρβελ και το νησί της Αφροδίτης"? :mf_bookread:

Σου έχω μια απάντηση στο

http://www.e-steki.gr/showthread.php?p=4012595#post4012595 στο #43

Για να μην ξαναγράφω τα ίδια. :friends:

Κανετε κανενα copy paste ρε παιδια, 5 λεπτα υποθεση ειναι και τα λινκ δεν ειναι σιγουρο οτι θα λειτουργουν σε εναν χρονο απο τωρα
Link to comment
Share on other sites

Sorry Μιχάλη,
Θα το προσέξουμε στο μέλλον... :yessir:

Υ.Γ. Έχω ένα πρόβλημα... Όταν κάνω quote για να απαντήσω σε κάποιον δε μου βγάζει και το κείμενο του άλλου... αυτό δεν μου το 'κανε στην αρχή... :dazzled:

Edited by tatiani1990
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να κάνετε μια περίληψη; Γιατί δεν κατάλαβα πολλά πράγματα από αυτά που βάλατε.

Πλάκα έχει πάντως που τα ίδια posts τα βάζετε και σε άλλο forum. (Σαν διαφημιστικό τρικ είναι)

Edited by Διγέλαδος
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι το ίδιο άτομο....

 

Δύο (;) άτομα και 24 ποστ που γράφουν μόνο για ένα θέμα.

 

Λέω τώρα....

 

Αλλά με ξέρετε είμαι παρανοϊκός και κακοπροαίρετος....

 

Για να μην πω κακός και μοχθηρός.

 

'Η απάντηση της εκκλησίας στον Χάρι Πότερ' και λίγο παρακάτω ένας από τους σχολιαστές του φόρουμ γράφει:

 

"Νομίζω πως το παρακάνετε αυτή τη φορά. Το Νησί της Αφροδίτης εμένα προσωπικά μου φέρνει στο μυαλό ειδωλολατρικά ιδεώδη. Δηλαδή να μην αφήνουμε τα παιδιά μας να διαβάζουμε για μαγεία και να τα στέλνουμε κατευθείαν στο στόμα του ειδωλολατρισμού . Είμαι βαθύτατα απογοητευμένος που ένα τέτοιο σύγγραμα έχει το πράσινο φως από την αγία εκκλησία μας , σημάδι των καιρών που βιώνουμε. Όχι λοιπόν από εμένα στον Νικ Μάρβελ και τα λοιπά ειδωλολατρικά στοιχεία."

 

LOL :)

 

(Είναι πάντα απολαυστικές κάτι τέτοιες συζητήσεις, απλά να τις παρακολουθείς, όχι να συμμετέχεις. Μου φαίνεται είμαι και διεστραμμένος...)

 

Δύο μόνο παρατηρήσεις: ποιό email notification; Διορθώστε με αλλά αυτό συμβαίνει όταν ακολουθείς ένα thread και το συγκεκριμένο δημιουργήθηκε 04.04.2014. Δηλαδή έχεις email notification για όλα τα νέα thread που δημιουργούνται για ένα forum που δεν ακολουθείς και που ξεκίνησες ένα thread που διαγράφηκε και έγραψες 18 ποστ μόνο για το Νικ Μάρβελ; Το thread που βρήκα έχει κλειδωθεί από το 2008.... Και που δεν παρακολουθείς εδώ και δύο χρόνια.... (σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά σου). Καλή δικαιολογία βέβαια για να απαντήσεις στην tatiani (ή τον εαυτό σου αλλά είπαμε είμαι κακός κλπ...).

 

Μάλιστα....

 

'Οσο για το δεύτερο, tatiani ο Nihilio μίλησε στον πληθυντικό, αλλά με προβληματίζει που απάντησες και εσύ στον πληθυντικό....

 

Γνωρίζεστε ή είναι pluralis majestatis;

 

Λέω εγώ τώρα ο μοχθηρός, ο κακός, ο παρανοϊκός και κακοπροαίρετος....

 

Και διεστραμμένος.

 

Ή όπως έγραψε μέλος του φόρουμ (αν δεν κάνω λάθος η Sonya) για άλλο θέμα 'κάποιος έχει κάνει κακάκια και μυρίζουν...'

 

(Βtw σε όποιον την έγραψε: thumbs up!)

 

edit: λάθος ημερομηνία.

Edited by Nova
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δύο μόνο παρατηρήσεις: ποιό email notification; Ή όπως έγραψε μέλος του φόρουμ (αν δεν κάνω λάθος η Sonya) για άλλο θέμα 'κάποιος έχει κάνει κακάκια και μυρίζουν...'

 

(Βtw σε όποιον την έγραψε: thumbs up!)

Για το πρωτο, ελπίζω να τον βρηκε στο σφφ messenger και να του εστειλε μηνυμα.

 

Για το δευτερο μου θύμισες:

 

tumblr_m0dagakfAY1qbbmfvo5_400.gif

Edited by Διγέλαδος
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα και εγώ, αλλά γιατί να μην το πει; Η αναφορά στο email notification και μάλιστα με τόσο casual έκφραση με κάνει και πάλι να λέω πως κάποιος έχει κάνει κακάκια... και δεν είναι η Ρόμπιν...

Link to comment
Share on other sites

 

Αν και δε φταις εσύ, φταίει το email notification

Είναι προφανές ότι δεν φταίει κάποιο μήνυμα/PM αλλά το email notification που αψηφώντας κάθε φυσικό νόμο ειδοποίησε το nickmarvel ότι κάποιος άνοιξε τόπικ για το Νίκ Μάρβελ.

F@cking email notifications, how do they work?

4a4ae42c17ff3b67ec7e731baafa39ed.jpg?ito

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το email notification αρχίζει να εφαρμόζει το διαβολικό σχέδιό του για την κατάκτηση του κόσμου....

Link to comment
Share on other sites

Μπα παιδιά εγώ πιστεύω ότι ο Robin Hood έχει προσθέσει  functionality μόνο για αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλά φωτογραφίες από διαβατήρια βάζουν;

 

https://semfe.gr/forum/viewtopic.php?f=30&t=3126&start=45#p85595

 

(Πάντως δεν μπορείτε να πείτε, μας προειδοποίησε στο αρχικό ποστ)

Edited by Διγέλαδος
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε ένα από τα link που παρέθεσε η tatiani για να διαβάσω ένα απόσπασμα. Βρήκα την πλοκή υποτυπώδη, το ύφος ασταθές, τους διαλόγους αναληθοφανείς. Οι χαρακτήρες 'φυτεμένες' μαριονέτες στην υπηρεσία του συγγραφέα και ο τρόπος που προβάλλεται το κεντρικό νόημα, άγαρμπα άμεσος. Από τα πιο κακογραμμένες τρεις σελίδες (τόσο άντεξα) που έχω διαβάσει ποτέ. Δεν κρίνω το νοηματικό περιεχόμενο του βιβλίου, αλλά κατά το γούστο μου τουλάχιστον, η αισθητική του είναι να τραβάς τα μαλλιά σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε ένα από τα link που παρέθεσε η tatiani για να διαβάσω ένα απόσπασμα. Βρήκα την πλοκή υποτυπώδη, το ύφος ασταθές, τους διαλόγους αναληθοφανείς. Οι χαρακτήρες 'φυτεμένες' μαριονέτες στην υπηρεσία του συγγραφέα και ο τρόπος που προβάλλεται το κεντρικό νόημα, άγαρμπα άμεσος. Από τα πιο κακογραμμένες τρεις σελίδες (τόσο άντεξα) που έχω διαβάσει ποτέ. Δεν κρίνω το νοηματικό περιεχόμενο του βιβλίου, αλλά κατά το γούστο μου τουλάχιστον, η αισθητική του είναι να τραβάς τα μαλλιά σου.

 

Είχα προσπαθήσει και εγώ να διαβάσω, αλλά άντεξα μιάμιση το πολύ δύο σελίδες. Σε συγχαίρω για την ιώβεια (για να είμαστε σύντονοι και με το θέμα) υπομονή σου.

 

Και εδώ είναι η απάντηση του γιατί εμείς δεν θέλουμε να μιλήσουμε για τον Νικ Μάρβελ. Γιατί ο καθένας από εμάς έχει διαβάσει μερικές εκατοντάδες βιβλία -προσωπικά υπολογίζω γύρω στα 500 με 600 και σε σχέση με κάποιους εδώ μέσα μπορώ άφοβα να πω πως είμαι μόνο ένας βρωμοnoobάς- σε παραπάνω από μια γλώσσες -3 για μένα- και ευτυχώς μπορούμε να εκτιμήσουμε το καλογραμμένο βιβλίο. Έχω διαβάσει παιδικά βιβλία που ήταν απείρως πιο καλογραμμένα από μη επαγγελματίες συγγραφείς (πάρτε παράδειγμα τον Δημήτρη μέλος του σφφ που μου διαφεύγουν το nick του και το όνομα του βιβλίου) από το μικρό δείγμα του Νικ Μάρβελ που διάβασα.

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που το email notification δεν τον ενημερώνει για να ποστάρει. Ενδιαφέρον.

 

Εκτός πάλι και αν πρέπει να γράψεις κωδικές λέξεις, όπως:

 

"Θέλω να μιλήσω για τον Νικ Μάρβελ.

Ο Νικ Μάρβελ είναι ένας ήρωας που λατρεύω."

 

Για να δούμε.

Αν δεν απαντήσει και σε αυτό θα ζητήσω την βοήθεια του Μανιτού και θα αρχίσω τις θυσίες.

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον δεν το κάνεις καλά. Ίσως το κλειδί είναι να επαναλάβεις το τροπάριο(pun intended) εις τριπλούν ας πούμε. Πχ

"Θέλω να μιλήσω για τον Νικ Μάρβελ

Θέλω να μιλήσω για τον Νικ Μάρβελ

Θέλω να μιλήσω για τον Νικ Μάρβελ"

 

Τέλος πάντων, απορώ πως η tatiani που είναι τόσο ενθουσιασμένη(double pun) με τα βιβλία και θέλει σαν κολασμένη(triple pun) να μιλήσει για αυτά αλλά και για τον ήρωα:

1. Στο αρχικό ποστ λέει και ξαναλέει ότι θέλει να μιλήσει για τα Χ πράγματα κι όχι για τα Υ αλλά δεν λεει τίποτα ουσιαστικά

2. Ο nickmarvel ω του θαύματος(quadra pun) μαθαίνει άμεσα ότι την αναζητεί και ποστάρει χωρίς κι αυτός να πει τίποτα για τις ιστορίες του ήρωα

3. Αυτή δεν απογοητεύεται που δεν της λέει τίποτα αλλά αντθέτως χαίρεται και περιορίζεται στο να του ξαναζητήσει να πει επιτέλους κάτι για την ιστορία

4. Όταν ποστάρει μοντ και ζητάει να μην παραθέτουν απλά λινκ αλλά να ποστάρουν έστω με copy-paste λεει οκ αλλά δεν μας γράφει τίποτα παρά μας αφήνει επί ξύλου κρεμάμενους (PENTA PUN!).

 

Τέλος πάντων, θα περιμένω διαβάζοντας τα κλασικά σατανιστικά φάντασυ βιβλία με ιππότες και δράκους και δεσποσύνες που πρέπει να σωθούν κι ας είναι σήμερα μεγάλη γιορτή της χριστιανοσύνης που τα καταδικάζει κάτι τέτοια.

 

 

george1.jpg

 

 

Edited by heiron
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήθελα να φανώ κυνική και δεν έχω τη διάθεση να προσβάλω κάποιον απλά... Είμαι η μόνη που σκέφτηκα κάτι σαν αυτό...; 
 
[Qz5_C749404.jpg
 
Μπράβο πάντως στον Νικ Μάρβελ που έχει τέτοιους φανς. Ζηλεύουμε. :)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να τσιμπήσω κι άδικα κουράζεστε...

Είναι φανερό ότι υπάρχει συνασπισμός... αν και είχα ειδοποιήσει στο αρχικό post για πολλά... αυτό δεν το είχα προβλέψει.

Όποιος βρίσκει το περιεχόμενο των βιβλίων του Νικ Μάρβελ κακό... με γεια του. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για το γούστο του. Δεν έχω τπτ να πω σ' αυτό. Εγώ τα λατρεύω... και πολλοί άλλοι.

Όποιος θα ήθελε να χαρακτηρίσει το γούστο μου, τις προθέσεις μου ή κι εμένα προσωπικά... είναι ελεύθερος.

Δε θα απαντήσω σε κανέναν παρά μόνο για σχόλια που αφορούν αποσπάσματα από τα τρία βιβλία.

Όποιος θέλει πραγματικά κουβέντα για το περιεχόμενο των βιβλίων είναι καλοδεχούμενος. Όποιος θέλει απλά trolling δεν πρόκειται να πάρει απάντηση από μένα. Αν έχει περιέργεια ας βάλλει στο Google "Νικ Μάρβελ" κι ας ικανοποιήσει την περιέργειά του.

Είμαι σίγουρη ότι το trolling θα συνεχιστεί εδώ κι ίσως το κλειδώσουν... έγινε κι αυτό στο παρελθόν εδώ 2 φορές και σε άλλα 3 forums από τα 35 που έχω ανοίξει παρόμοιο thread. Έχω εντοπίσει 2 περιπτώσεις όπου κάποιοι από τους admin ή τους mods έχουν συγκεκριμένες προσωπικές τοποθετήσεις και ενοχλούνται από τα μνμ που εκθέτονται στον Νικ Μάρβελ... δεν το θεωρώ αυτό ηθικό αλλά δεν μπορώ και να κάνω τπτ.

 

Υ.Γ. Τον nickmarvel τον γνωρίζω... τουλάχιστον αυτόν τον συγκεκριμένο nickmarvel, που πέρασε απ' το SFF. Είχα καιρό να επικοινωνήσω μαζί του και χαίρομαι που απάντησε εδώ.

Υ.Γ.2 Γράψατε ήδη πάρα πολλά... για το πρόβλημα που ανάφερα παραπάνω δεν άκουσα καμιά απάντηση... Όταν κάνω quote για να απαντήσω σε κάποιον δε μου βγάζει και το κείμενο του άλλου...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μιλήσεις για το Νικ Μάρβελ.

Θέλω να μιλήσεις για τις περιπέτειες του Νικ Μάρβελ.

Θέλω να μας προτείνεις βιβλία παρόμοια με το Νικ Μάρβελ.

Θέλω να μας πεις τι είναι αυτό που συναρπάζει εσένα και όλη τη φαμίλια σου στην ιστορία του Νικ Μάρβελ.

Θέλω να μας πεις αν/πως και γιατί βελτιώνεται η γραφή σε κάποιο σημείο του Νικ Μάρβελ.

Θέλω να μάθω για τα προβλήματα διανομής που εμποδίζουν τα μη εκκλησιαστικά βιβλιοπωλεία να βάλουν στα ράφια τους το Νικ Μάρβελ.

Θέλω να μάθω αν θα βρω σε κάποιο παζάρι το Νικ Μάρβελ.

Δεν θέλω να μιλάμε για τεχνικά προβλήματα του φόρουμ σε νήμα αφιερωμένο στο Νικ Μάρβελ.

Δεν θέλω να ψάχνω με τη μηχανή του σατανά, το google, τι λένε οι φασίστες μοντς σε άλλα φόρα για το Νικ Μάρβελ. Προτιμώ την άποψη του ενθουσιώδη οπαδού του Νικ Μάρβελ.

Δεν θέλω να με κατηγορούν ως τρολ απλώς γιατί θέλω να μάθω περισσότερα για το Νικ Μάρβελ.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..