Jump to content

Babylon 5 (1994-1998)


OxAp0d0
 Share

Recommended Posts

Και καλά έκανες. :good:

Προσφάτως απέκτησα τα εικονογραφημένα και όταν κάτσω να τα..."σιδερώσω" θα ξανακολλήσω με τη σειρά.

Κρίμα για το Crusade, διότι θα μπορούσε να είναι απίστευτη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

μετα τα Star Trek, θεωρω το Βabylon 5 την πιο αγαπημενη μου σειρα ΕΦ :good:

αξεχαστοι χαρακτηρες (γεια σου ρε G'Kar-Ανδρεα Κατσουλα), πολυ καλα επεισοδια, ιδιαιτερως ενδιαφερουσα κυρια πλοκη και ικανοποιητικοτατα - για την εποχη τους- εφε

τι μου θυμησατε παλιοπαιδα :lol:

το Crusade το εχω αλλα δεν το εχω δει...χμμ... καιρος ειναι νομιζω ;-)

Link to comment
Share on other sites

To Crusade ηταν μια ακόμα αποτυχημενη προσπαθεια του starszynski να συνεχίσει το babylon 5. H συνταγη του να επαναλαβει το ιδιο στυλ συν ολιγον τρεκ style απλά δεν πέτυχε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Αν υπαρχει παλιοτερο τοπικ και μου ξεφυγε παρακαλω διαγραψτε το. Αλλα επειδη δεν ειδα ειπα να το ξεκινησω εγω το θεμα. Για μένα ειναι απο τις καλυτερες sci-fi που εχουν γυριστει. Τωρα την ξαναβλεπω μετα απο 10 χρονια περιπου. Βεβαια το γεγονος οτι ειναι σειρα του 1994 φαινεται πλεον στα γραφικα της και στις σκηνες μαχων στο διαστημα. αλλα ετσι κι αλλιως το ζητουμενο στο babylon 5 δεν ηταν οι μαχες στο διαστημα. η πρωτη σαιζον ειναι η πιο αμηχανη γιατι παρολο που υπαρχουν οι ιδεες και τα hint για το τι θα ακολουθησει δεν ειναι ακομη δεμενο το καστ και παιζει κυριως με αυτοτελη επεισόδια. Απο την δευτερη χρονια απογειωνεται και πρεπει απο ενα σημειο και μετα καποιος να εχει παρακολουθησει την πλοκή για να καταλαβει τι γινεται. Δε θα γραψω παραπανω μηπως και ξεκινησει συζητηση... 

 

http://www.youtube.com/watch?v=7xO9Vr_nBE8

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
 

Κοντά σας στις κινηματογραφικές αίθουσες του χρόνου!

http://www.blastr.com/2014-8-8/straczynski-bringing-sci-fi-classic-babylon-5-back-life-movie-reboot-2016

 

 

Στραζίνσκι, έτσι και μας αφήσεις με τη βούρτσα στο χέρι ή τα σκατώσεις...

 

c05b2dbeb09bc025bcc7cdcfa9a68a72d4939bc7

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Babylon 5 (1994-1998)
  • 2 months later...

Η αγαπημένη μου σειρά σαι φαι εβερ. Είναι και θα μείνει για πάντα. Μαζί με το battlestar galactica. Τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Η πλάκα με τις σειρές της εποχής είναι οτι τα σενάρια τους ήταν πολύ καλά. Τώρα ρίχνουν περισσότερο βάρος στην εικόνα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..