Jump to content

37ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Άβαταρ / Ενσάρκωση


Naroualis
 Share

Recommended Posts

:mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

Προσπάθησα αλλά δεν :bag: :bag:

Λυπάμαι που δεν θα είμαστε συμπαίκτες (αλλά μην το κλείνουμε, αν σου έρθει έμπνευση της τελευταίας στιγμής, κάνε κάτι).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην εγκαταλείπετε... Ότι ακόμα υπάρχει χρόνος, υπάρχει. Τώρα το θέμα είναι να υπάρχει και διάθεση (κι έμπνευση, αν και αυτό νομίζω εξασκείται - δηλαδή αν θες να γράψεις, τότε κατά πάσα πιθανότητα θα σου έρθει κάτι να γράψεις. Κι αν το στρέψεις και λίγο προς το θέμα... who knows? )

 

Οπότε jjohn, μην παραιτείσαι, τουλάχιστον από τώρα κι εφόσον θες να γράψεις. Βέβαια, το θέμα δεν είναι να γράψεις για το διαγωνισμό με το ζόρι. Απλώς πού ξέρεις, μπορεί τελευταία στιγμή να σου έρθει η σούπερ ντούπερ ιδέα, που θα γίνει το στολίδι του διαγωνισμού :)

 

Εγώ παραμένω μέσα (στ' αλήθεια πόσοι θα είμαστε τελικά; πόσοι το παλεύουν; πόσοι είναι ετοιμοπόλεμοι περιμένοντας ακόμα τις μούσες; πόσοι μας κουνάνε λευκές σημαίες;).

 

Όπως η συμφορουμίτισσα, το άφησα να σιτέψει, φοβάμαι μην μπαγιάτισε. Θα του ρίξω ακόμη μια ματιά αν είναι και θα το ανεβάσω.

 

Οπότε από σήμερα αύριο έρχεται...

 

 

Τιζεράκι

"Ποια είσαι εσύ;"

"Ποια είσαι εσύ;"

"Μη με κοροιδεύεις".

"Μη με κοροιδεύεις".

"Μην επαναλαμβάνεις ό,τι..."

"Μην επαναλαμβάνεις ό,τι..."

"ΣΤΑΜΑΤΑ!"

"ΣΤΑΜΑΤΑ!"

Μα πόσο ενδιαφέρον κείμενο πρέπει να είναι; :p

 

 

 

Edit:

Ήρθε σήμερα τελικά...

Να και η συμμετοχή μου:

Το Κορίτσι στον Καθρέφτη

 

Η αλήθεια είναι ότι με ζόρισε το όριο των λέξεων, μεγάλη ιστορία για 3000 λέξεις, αλλά ελπίζω πως το αποτέλεσμα δε φαίνεται ζορισμένο ή ελλιπές.

 

Edited by Morfeas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τρεις λοιπόν. Πού είστε οι άλλοι; Κυριακή σήμερα, 28 ο μήνας. Δύο μερούλες σας έμειναν μόνο! Μη μου πείτε ότι δε θα μας καταδεχτείτε; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκομαι στις μικρορυθμίσεις. Λογικά, αύριο θα ανέβει και η δική μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αναρρωτιέμαι αν θα υπήρχε περίπτωση να μελετούσαμε το ενδεχόμενο μιας μικρούλικιας παράτασης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εννοείται πως δεν χρειάζομαι παράταση αφού ήδη έχω ανεβάσει τη συμμετοχή μου, αλλά θέλω να πω πως είμαι σύμφωνος να δοθεί έστω και αν τη χρειάζεται μόνο ένας "συναθλητής". Μπορεί για οποιονδήποτε δικό του λόγο -έλλειψη χρόνου, υποχρεώσεις, κλπ- να μην πρόλαβε να ολοκληρώσει την ιστορία του, θα ήταν νομίζω κάπως άδικο να έμενε "απ' έξω", ή να ανέβαζε βιαστικά κάτι που δεν τον ικανοποιεί ακόμα.. :)

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα μικρούλικη παράταση γιατί πλάκωσε τρελή δουλειά με το διδακτορικό και μου έμεινε στη μέση η ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Οκέι λοιπόν. Σήμερα Τρίτη θα λήγαμε. Θα λήξουμε την Παρασκευή, 3 Οκτωβρίου, στις 12 το μεσημέρι. Οι κανονισμοί λένε μέγιστο 2 μέρες στην παράταση, αλλά εγώ την Πέμπτη στις 12 τα μεσάνυχτα θα βλέπω το εικοστό όνειρο, οπότε παίρνω πάνω μου την παρατυπία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αιώνια ευνωμοσύνη :give_rose:

 

 

έντιτ: ευγνωμοσύνη, Κελαινώ παιδί μου.

Edited by KELAINO
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι πως από το Σαββάτο ο Ερμής γίνεται ανάδρομος μέχρι σχεδόν τέλος του μήνα, που σημαίνει ασυνεννοησίες, άλλα λέμε άλλα καταλαβαίνουμε, τα μηχανήματα υπολειτουργούν, κλπ. Χεχεχε, περιμένω μεγάλο σόου στους σχολιασμούς.. :8):  :mf_swordfight:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε Τζιμ, από τώρα αγχώνεσαι για τους σχολιασμούς; Τι 'ναι αυτό το πράγμα; Χαλάρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε Τζιμ, από τώρα αγχώνεσαι για τους σχολιασμούς; Τι 'ναι αυτό το πράγμα; Χαλάρωσε...

 

Χαχαχαχα!!! Που κατάλαβες ρε συ Κασσάνδρα ότι εσένα είχα στο μυαλό μου όταν έγραφα το ποστ;..!! :p :D Φυσικά και όχι, πλάκα έκανα (όπως και τώρα), το άκουσα νωρίτερα στην τιβί και μου φάνηκε αστείο.. :)

 

Α!! Και με το Τζιμ απευθύνεσαι στη γυναίκα μου.. :) http://community.sff.gr/topic/5852-nicknames-%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%AF-%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%8C%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B5/page-15?do=findComment&comment=265668

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α!  :lmao:  Πες της, κι εμένα με φώναζαν Τζιμ στο λύκειο! :thumbsup:

 

EDIT: Ναι, για τον Μόρισσον, όχι γιατί είχα βγάλει μουστάκι.

Edited by Cassandra Gotha
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιές!

 

Άλλος; Άλλος; Έλα, εικοσιπέντε λεπτάκια μείνανε! Προλαβαίνετε!  :showoff:

Link to comment
Share on other sites

Χμ, ξέχασα να ατάτς το φάιλ. Ένα εντιτάκι της τελευταίας στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, ξέχασα να ατάτς το φάιλ. Ένα εντιτάκι της τελευταίας στιγμής.

ΤΟ ξεκλείδωσα για να το φτιάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ, αλλά δεν επρόκαμα. Συγνώμη όσ@ προτιμάτε να διαβάζετε από γουόρντ και ταμπλέτες, σας βάζω σε κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Έλα, μωρέ, δεν νομίζω να υπάρξει και τόσο μεγάλο πρόβλημα αν το κάνεις τώρα. Ε, παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Ε, απίστευτο...την τέλειωσα από το πρωί και έπεσαν τα ίντερνετς! Αν είναι θα την ανεβάσω εκτός διαγωνισμού, καλή επιτυχία σε όλους τους διαγωνιζόμενους, πάντως, ανυπομονώ να σας διαβάσω!

 

Edit: να τη, την ανέβασα, enjoy έστω κι έτσι :)

 

http://community.sff.gr/topic/15918-%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%81%CF%85%CE%B3%CE%AE/?do=findComment&comment=268374

Edited by elgalla
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, εγώ λέω να παίξει και η elgalla μαζί μας. Για μισή ωρίτσα δεν χάθηκε κι ο κόσμος. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι και πολλές οι ιστορίες.

 

Περιμένουμε τη φανταστική διοργανώτρια να αποφασίσει. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..