Jump to content

Πλοτς! #5 (Cassandra Gotha vs WILLIAM)


Tiessa
 Share

  

10 members have voted

  1. 1. Μου άρεσε περισσότερο το διήγημα...

    • Ο λαγός του βασιλιά (Cassandra Gotha)
      8
    • Το Μάτι του Μάρνους (WILLIAM)
      2

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δεν μου λέτε, παίκτες: πάμε γεροί δυνατοί ή θέλετε και την αυριανή;

Από τη μια, έχουμε και κάποια αξιοπρέπεια, είπαμε στις 28, θα τα καταφέρουμε ως τις 28... Από την άλλη, τι καλή ιδέα! (Και ντρεπόμουν να το ζητήσω, η αξιοπρέπεια που λέγαμε).

Ναιναιναι! :dancing4dh:

 

:beerchug:

Link to comment
Share on other sites

Έλα Κασσάνδρα θα μοιραστούμε την ντροπή! 

Παρακαλούμε να μας δώσετε και την αυριανή αγαπητή διοργανώτρια. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με σώζετε κι εμένα με την αυριανή, συμπαίκτες και διοργανώτρια, you're gold! :D

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω, γράφω την τελευταία σκηνή και μετά σουλούπωμα κι έτοιμοι.

:2handed: 

Link to comment
Share on other sites

Και η Κασσάνδρα κόβει πρώτη το νήμα!

Η Elgalla δεν έχει δώσει στίγμα σήμερα και ο υποφαινόμενος μπορεί να πει ότι πλησιάζει στον τερματισμό.

Link to comment
Share on other sites

Αποχωρώ shamefully από το παιχνίδι γιατί δεν έφτανε το χέρι, αρρώστησα κιόλας. Ε, παραιτούμαι, προσπαθώ όλη μέρα και το μυαλό δεν λειτουργεί καθόλου. Θα σας διαβάσω, όμως, και θα σχολιάσω σίγουρα! 

Link to comment
Share on other sites

Αταλάντη περαστικά για το χέρι. Να πω την αλήθεια, σε περίμενα να γράψεις!

Link to comment
Share on other sites

Elgalla, όταν δεν γίνεται, δεν γίνεται. Εντάξει, ένα παιχνίδι είναι. :) Σ' ευχαριστώ για την παρέα, και μόνο που ήξερα ότι προσπαθούμε και οι τρεις να σκαρώσουμε κάτι, ήταν μεγάλη εμψύχωση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, Ειρήνη! Πραγματικά προσπάθησα, αλλά στη μία σελίδα έμεινα. Όταν τελειώσω θα την ανεβάσω να τη διαβάσετε, απλά σήμερα δεν το έχω καθόλου για να κάτσω να την ολοκληρώσω. 

 

Edit: Άννα, ευχαριστώ :)

Edited by elgalla
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά, 

μόλις αναρρώσεις περιμένουμε να δούμε τι έγραψες.

 

Εντάξει κατά το βράδυ ( πιο βράδυ τελοσπάντων από τώρα ) θα ανέβει και η δική μου ιστορία.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η δική μου, μόλις πείσω τη σύνδεση ότι ένα αρχείο δεν θα τη σκοτώσει θα είναι στη θέση της.

Αυτή τη φορά τα κατάφερα και με τα όρια μια χαρά ( αν και έβγαλα κάμποσα πράγματα, η φουλ έκδοση θα έχει άλλες 1500 λέξεις κάπου ).

 

edit: Εντάξει με έσκασε λίγο αλλά το φόρτωσε. Έτοιμο προς ανάγνωση εδώ: http://community.sff.gr/topic/16183-%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%AC%CF%81%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%82/και μετά την λήξη της ψηφοφορίας θα ανεβάσω και την εκτεταμένη έκδοση.

 

Περιμένουμε τις γνώμες και κριτικές σας!

Edited by WILLIAM
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σας ευχαριστώ και τους τρεις για την προσπάθεια. :)

 

Αταλάντη, περαστικά.  :rose:   Θα σε διαβάσουμε μόλις μπορέσεις κι εσύ να ανεβάσεις την ιστορία σου.

 

Νομίζω ότι η ψηφοφορία κρατάει μια εβδομάδα εδώ, αφού και οι ιστορίες είναι μόνο δυο. Πάω να ζητήσω από κανέναν μοντεράτορα να μας φτιάξει το Poll.

 

 

Edit: Έτοιμο και το Poll. Ευχαριστούμε πολύ. :)

Edited by Tiessa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε το αποτέλεσμα των αναγνωστών μας και τα ευπρόσδεκτα σχόλια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως και οι δύο παίκτες αξιοποίησαν πολύ καλά τα στοιχεία του παιχνιδιού -που ήταν και πολύ δύσκολα- και κατάφεραν να γράψουν δύο τελείως διαφορετικές ιστορίες. Και τα δύο διηγήματα κινήθηκαν σε fantasy μονοπάτια και τα δύο ήταν αυτό που θα λέγαμε sword & sorcery. Παρόλα αυτά, αν δεν ήξερα περί παιχνιδιού, δεν υπήρχε περίπτωση να έχω μαντέψει ότι είχαν το ίδιο έναυσμα. Αυτό είναι θετικό τόσο για τη διοργανώτρια (που έδωσε μια πλοκή αρκετά γενική αλλά και αρκετά συγκεκριμένη), όσο και για τα παιδιά που πήραν τη φόρμουλα και της έδωσαν το δικό του χαρακτήρα καθένας. Συγχαρητήρια και στους δυο σας και καλή επιτυχία! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έδειχνε καθόλου ότι είχαν τον ίδιο σκελετό. Καλή επιτυχία και μπράβο παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ. Αν και οι ιστορίες επιδέχονται βελτιώσεις, θεωρώ ότι ανταποκρίθηκαν καλά και οι δυο παίκτες!

(Ξέρω ήμουν λίγο αυστηρός στον σχολιασμό, αλλά κατηγορώ το φόρουμ ως έναν βαθμό γι' αυτό, που μ' έχει κάνει πιο απαιτητικό αναγνώστη)

:)

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει πολύ εντύπωση (αρνητική) που ενώ τόσοι διάβασαν τις ιστορίες μόνο πέντε ψηφίσαμε τελικά! :hmm:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι οι αναποφάσιστοι! Περιμένουν να φτάσουμε στο κλείσμο της κάλπης!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να το μελετήσουμε λίγο το ζήτημα ρε παιδιά.

 

Κι εγώ νομίζω πως πρέπει, οπωσδήποτε, γιατί έτσι κάπου χάνουν εντελώς το νόημα οι διαγωνισμοί σαν διαγωνισμοί, και γίνονται απλώς ευκαιρίες για να γράψουμε κάτι. Φυσικά ποτέ δεν είναι κακό κάτι τέτοιο, αλίμονο δηλαδή, αλλά φαντάζομαι πως όλοι καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Πλοτς! #5 (Cassandra Gotha vs WILLIAM)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..