Jump to content

Write off #77 (arjunk vs elgalla vs Ιρμάντα vs MadnJim)


Cassandra Gotha
 Share

  

15 members have voted

  1. 1. Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο είναι...

    • Τρέξε, αλλά δεν μπορείς να ξεφύγεις - MadnJim
      3
    • Και Πίσω Μου Πάντα Σ' Ακούω - elgalla
      3
    • Φωτιά και Νερό - arjunk
      2
    • Μια βροχερή μέρα - Ιρμάντα
      7

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

OK, τα ξαναλέμε αύριο (μιλήστε αν δεν προλαβαίνετε).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια πώς πάτε; Ψήνεται κανείς για μία ακόμη μέρα; (Θα μου ήταν χρήσιμη...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάπου το πάω... Έχω γράψει μια ιστορία, αλλά θέλω να τη μεταλλάξω σε κάτι καλύτερο. Μια μέρα παραπάνω θα μου ήταν και μένα χρήσιμη  :whistling:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Από μένα κανένα πρόβλημα για παράταση, μέσα είμαι... :)

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν συμφωνήσουν και οι άλλοι...να τα πούμε αύριο, μεσάνυχτα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει κανείς πρόβλημα με μια παράταση. Έχετε και την αυριανή (και τη νύχτα, αν χρειαστείτε). Κυριακή πρωί κλείνουμε, εντάξει;

 

Γράφτε, γράφτε, γράφτε!

 

(Σπύρο, εγώ δεν το τέλειωσα ακόμα το δικό μου, και αν το τελειώσω μέχρι την προθεσμία, δεν θα το ανεβάσω. Αυτό  είναι το δικό σας παιχνίδι. Ίσως αργότερα).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μέσα για παράταση κι εγώ. Αν και πιστεύω θα τελειώσω σήμερα, μια έξτρα μέρα ποτέ δεν χάλασε κανέναν! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο, εγώ δεν το τέλειωσα ακόμα το δικό μου, και αν το τελειώσω μέχρι την προθεσμία, δεν θα το ανεβάσω. Αυτό  είναι το δικό σας παιχνίδι. Ίσως αργότερα.

 

Χωρίς πίεση Άννα, απλά -και μιας και είχες πει ότι έγραφες μαζί μας- θα ήθελα να διάβαζα πως εσύ θα συνέχιζες αυτό που άρχισες, ξέρεις, καθαρή περιέργεια. Μην το δένεις κόμπο, δεν τρέχει τίποτα...:)

 

Κυριακή πρωί λοιπόν. Μμμμ, ναι, θα είναι μια όμορφη Κυριακή!... :coffee-reading:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teaserάκιον. 

 

 

 

«Πρέπει να σας προειδοποιήσω πως ό,τι συζητήσουμε απόψε θα πρέπει να παραμείνει μυστικό˙αν ποτέ το αποκαλύψετε, θα βρεθείτε υπόλογοι για εσχάτη προδοσία και θα θανατωθείτε» τους είχε πει, προτού καν τους προσκαλέσει να κάτσουν. Ο Άρτεσεν λίγο είχε λείψει να βάλει τα γέλια μπροστά στο θέαμα των τριών τους, με τις νυχτικιές και τις σκούφιες, να μιλούν για θάνατο και προδοσία. 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Διάλεξα τελικά με ποια ιστορία θα συμμετάσχω μετά από επιλογή τύπου "κορώνα-γράμματα", και ανέβασα στην βιβλιοθήκη φαντασίας αυτήν που απέρριψα για να την δείτε όσοι θέλετε. Λέγεται "Ελεύθερος", και ελπίζω να μου πείτε στα σχόλιά σας πως σας φάνηκε. :)

 

Επίσης, μια αλλαγή της τελευταίας στιγμής στην ιστορία που θα είναι τελικά η συμμετοχή μου, ο τίτλος τώρα δεν είναι  "Όχι πια θήραμα" όπως είχα πει, έγινε "Τρέξε, αλλά δεν μπορείς να ξεφύγεις" που νομίζω ταιριάζει περισσότερο. Θα την ανεβάσω Σαββάτο βράδυ... :)

Edited by MadnJim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γράφω μανιωδώς για να προλάβω να τελειώσω πριν πάω για σέσσιον. Δεν παίζει να προλάβω να διορθώσω, αλλά ελπίζω ότι θα διαβάζεται κι έτσι. Πώς πάτε εσείς, συμπαίκτες; Τέλειωσε κάνας άλλος εκτός από το Σπύρο; 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γράφω μανιωδώς για να προλάβω να τελειώσω πριν πάω για σέσσιον. Δεν παίζει να προλάβω να διορθώσω, αλλά ελπίζω ότι θα διαβάζεται κι έτσι. Πώς πάτε εσείς, συμπαίκτες; Τέλειωσε κάνας άλλος εκτός από το Σπύρο; 

 

Είμαι κι εγώ στην ίδια φάση. Μέχρι το βράδι θα 'χω τελειώσει όπως το κόβω. Είμαστε στην τελική ευθεία, καλή τύχη παιδιά!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξημερώματα moi aussi. Ελπίζω να διαβάζεται!

Edited by Ιρμάντα
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλετε να το πάμε βράδυ Κυριακής προκειμένου να έχετε λίγο παραπάνω χρόνο για την τελική ματιά, εγώ δεν έχω καμία αντίρρηση, αντίθετα θεωρώ πως θα έχω όφελος γιατί θα είναι το δυνατόν αρτιότερες οι ιστορίες που θα απολαύσω. Γι' αυτό δε γίνεται άλλωστε το παιχνίδι, για να γράψουμε και να ευχαριστηθούμε ωραίες ιστορίες; Τι νόημα έχει για λίγες ώρες να μείνει με -τα όποια ίσως- ψεγάδια μια ωραία ιστορία; Αρκεί φυσικά να συμφωνεί και η Άννα που είναι η συντονίστριά μας.:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλετε να το πάμε βράδυ Κυριακής προκειμένου να έχετε λίγο παραπάνω χρόνο για την τελική ματιά, εγώ δεν έχω καμία αντίρρηση, αντίθετα θεωρώ πως θα έχω όφελος γιατί θα είναι το δυνατόν αρτιότερες οι ιστορίες που θα απολαύσω. Γι' αυτό δε γίνεται άλλωστε το παιχνίδι, για να γράψουμε και να ευχαριστηθούμε ωραίες ιστορίες; Τι νόημα έχει για λίγες ώρες να μείνει με -τα όποια ίσως- ψεγάδια μια ωραία ιστορία; Αρκεί φυσικά να συμφωνεί και η Άννα που είναι η συντονίστριά μας. :)

Εγώ πάντως συμφωνώ. Αλλά εργάζομαι πυρετωδώς στο μεταξύ. Σας έχω και τιζεράκι:

 

Θυμόταν πώς ξεκίνησαν όλα, τόσο έντονα, σαν να είχαν συμβεί μόλις χτες.

Πώς είχε παγιδευτεί στη μαγεία του ανεμόφιδου, που οι ντόπιοι ονομάζουν Ιξέρνυχο, οι Λιμναίοι το λένε το Ξορνύχι και οι αποδέλοιποι σκέτα το κακό πνεύμα, πνεύμα εννοώντας την πνοή, τον αέρα που φυσά. Έφταιγε που, στο μέρος από όπου ερχόταν, δεν είχαν ακουστά για τ’ ανεμόφιδο με κανένα από τα ονόματά του. Έφταιγε που είχε βρεθεί τόσο άφραγκος και τόσο απελπισμένος. Ο παλιός του γνώριμος τον είχε πετύχει να βουτάει μήλα στην αγορά και τον είχε σύρει στο Κατώι, ένα μέρος με φτηνό κρασί και φτηνές γυναίκες.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ, αν και πάλι σήμερα ξημερώματα θα πρέπει να ανεβάσω γιατί αύριο έχω να τελειώσω μια μετάφραση. Αλλά δεν έχω καμιά αντίρρηση :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας κάνω... Εγώ είπα να διευκολύνουμε και όσους θέλουν να διαβάσουν, να έχουν την Κυριακή, αλλά αν είναι να μην προλαβαίνετε, το τραβάμε λίγες ώρες ακόμα.

 

Αύριο νωρίς το βράδυ, (δεν ξέρω και τι ώρα θα είμαι σπίτι), ανεβάστε, για να μπορέσει και κάποιος moderator να μας φτιάξει το poll. Μην το πάμε μεταμεσονύκτια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πει πως Σαββάτο βράδυ θα ανεβάσω τη συμμετοχή μου. Έτοιμη λοιπόν, στην βιβλιοθήκη φαντασίας, με τίτλο "Τρέξε, αλλά δεν μπορείς να ξεφύγεις". Ελπίζω να σας αρέσει... :)

 

Καλή επιτυχία εύχομαι στους συμπαίκτες μου, και ιστορίες που να τις απολαύσουμε και να τις θυμόμαστε για καιρό!... :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο Σπύρος την έχει στο τσεπάκι του την πρωτιά. Έγραψε δύο ιστορίες, δεν παίζεται! (Τις κατέβασα εννοείται!)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας έρχεται απογευματάκι η δικιά μου.....Πάντως σας κατέβασα και έχω κατακομπλάρει.....καλή επιτυχία σε όλους!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις κομπλάρει καλέ Ειρήνη; Εσύ που γράφεις τόσο ωραία; Απαπα...Καλή επιτυχία κι από μένα και να σχολιάσω κι εδώ την απίθανη σύμπτωση με την ιστορία του Σπύρου. Μετά το FFL, τα κουφά συνεχίζονται...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις κομπλάρει καλέ Ειρήνη; Εσύ που γράφεις τόσο ωραία; Απαπα...Καλή επιτυχία κι από μένα και να σχολιάσω κι εδώ την απίθανη σύμπτωση με την ιστορία του Σπύρου. Μετά το FFL, τα κουφά συνεχίζονται...

 

Ω ναι, τα μεγάλα πνεύματα σκουντουφλάνε το ένα πάνω στ' άλλο!:lol: Πάω να την διαβάσω άλλη μια φορά πριν σχολιάσω...:)

 

Ειρήνη μας κάνεις πλάκα, έτσι;:) Όταν διάβασα τα teaser σας, το δικό σου και της Αταλάντης, ένιωσα λίγος! Κάτι που άρχισε ήδη από την ιστορία της Αταλάντης να επιβεβαιώνεται. Και τώρα λες ότι έχεις κομπλάρει; Ααα, πιπέρι γρήγορα για τις παλιοκουβέντες!...:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #77 (arjunk vs elgalla vs Ιρμάντα vs MadnJim)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..