Jump to content

Legends of Tomorrow (2016-2022)


Zaratoth
 Share

Recommended Posts

 

 

My body is ready.

Edited by Spark
Δεν λειτουργούσε το προηγούμενο trailer. Προστέθηκε νέο.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και η Sara αναστήθηκε; Πρέπει να βάλουν εισιτήριο στο Lazarus Pit μου φαίνεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και η Sara αναστήθηκε; Πρέπει να βάλουν εισιτήριο στο Lazarus Pit μου φαίνεται.

 

Στο τελευταίο επεισόδιο του Arrow ο Όλιβερ

 

 

έδωσε το δαχτυλίδι του Ραζ στον Μάλκομ με σκοπό να κρατήσει τη δική του μεριά από τη συμφωνία. Ίσως λέω... ίσως.

 

 

 

 

Πολύ ενδιαφέρον το όλο team-up. Επιτέλους ο Atom έγινε Atom. Πέρα από τη δεδομένη εφετζίδικη περιπέτεια, ελπίζω και η υπόθεση να είναι ποιοτικά αντάξιά της.

Edited by Mesmer
spoiler
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σημείωση. Θα έχει 13 επεισόδια και θα ξεκινά σαν σειρά μετά το Χριστουγεννιάτικο break. Άρα έχουν και 8-9 επεισόδια και στο Flash και στο Arrow να προετοιμάσουν το έδαφος για το team-up.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Νέοι ήρωες στην ομάδα των Legends, Hawkman και Hawkgirl. Θα υπάρξει μια πρώτη γεύση από το ντουέτο πριν τους δούμε στη σειρά στο crossover του Arrow/Flash.

 

HM_HG_v01_r02a-3.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tα φτερά τους πού είναι του Hawkman και της Ηawkgirl, βρε παιδιά; Μη μου πείτε πως είναι άφτεροι στη νέα σειρά!

Link to comment
Share on other sites

Tα φτερά τους πού είναι του Hawkman και της Ηawkgirl, βρε παιδιά; Μη μου πείτε πως είναι άφτεροι στη νέα σειρά!

 

Δες το trailer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Tα φτερά τους πού είναι του Hawkman και της Ηawkgirl, βρε παιδιά; Μη μου πείτε πως είναι άφτεροι στη νέα σειρά!

 

Δες το trailer.

 

 

Alright! I'm SOLD! :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είδα το πρώτο επεισόδιο που είναι το πρώτο μισό του πιλότου. Καλούτσικο είναι, δεν με τρέλανε ιδαίτερα (τουλάχιστον για την ώρα).

 

Έχει όμως δύο θετικά που βρήκα. Το ένα είναι ότι έχει αρκετό χιούμορ, ειδικά τα "Prison Break" αδέρφια σπάνε ταμείο. Το άλλο είναι ότι λέει την ιστορία του Vandal Savage και των Hawk-ερωτευμένων από την αρχή οπότε οι πιο "καινούργιοι" δεν χάνονται στο τι παίζει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και πλέον δεν βλέπω τις σειρές βδομάδα τη βδομάδα(περιμένω να τελειώσει η κάθε season και την βλέπω συγκεντρωμένη), εδώ έκανα μια μικρή εξαίρεση.

Εντάξει, σίγουρα ήταν διασκεδαστικό, αλλά μέχρις εκεί. Την βάζω την σειρά στα υπόψιν, και ελπίζω να "στρώσει" όσο προχωρούν τα επεισόδια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο μέρος της πρεμιέρας είναι σίγουρα καλύτερο αλλά ακόμα δεν "πείθει".

 

Εντωμεταξύ, τρομερή η σκηνή που του μπαίνει στη μούρη ο Heat Wave. Πραγματικά πέθανα στα γέλια.

Επίσης καλό και το φινάλε μιας και δείχνει επιτέλους να σοβαρεύει η ιστορία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουν αρχίσει να "ξεχωρίζουν" τους πρωταγωνιστές ή είναι ιδέα μου; Το καλύτερο επεισόδιο μέχρι στιγμής το 4ο. Captain Cold rules!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω πολύ πιο αδύναμο σαν σειρά πάντως από τις Arrow και (ειδικά το) Flash. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως θα σταματήσω να το βλέπω, απλά πιστεύω πως θέλει το κατιτίς του για να σταθεί στο ίδιο σκαλί με τις άλλες δύο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτή σειρά πάνω που βελτιώνεται πέφτει πολύ γρήγορα στην μετριότητα πάλι και αυτό λόγο της κακής γραφής του σεναρίου. Οκ δεν λέω είναι πιο ελαφριά και χιουμοριστική αλλά δεν γίνεται σε κάθε επεισόδιο στο φινάλε να λένε συνέχεια την ίδια ατάκα.

 

"Έρχεται ο Κρόνος και είναι ένας κακός που δεν θες να τον αντιμετωπίσεις"

"Έρχονται οι Hunters που είναι χειρότεροι κακοί και δεν θες να τους αντιμετωπίσεις"

"Έρχονται οι Pilgrim που είναι ακόμα χειρότεροι κακοί και δεν θες να τους αντιμετωπίσεις"

 

Και από τον Jonah Hex περίμενα περισσότερα, πολύ αδιάφορο τον κάνανε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για μένα νομίζω φταίει η ίδια βλακεία που έγινε με τον Constantine. Πολλά αυτόνομα επεισόδια με μια πλοκή κάπου πίσω. Το μόνο που το σώζει σε αντίθεση με τον Constantine είναι το team up γνωστών χαρακτήρων από τις σειρές και τα interactions μεταξύ τους. Κατά τ'άλλα, είναι μια σειρά του 7 με 7μιση και μου αρέσει ως τέτοια. Ελπίζω αν έχει δεύτερη σεζόν να κάνουν λίγο πιο spicy πράγματα, όπως ένα σορτάρισμα του ρόστερ, guests κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που έψαξα, είδα ότι κατά πάσα πιθανότητα θα ανανεωθεί - αν και τα έξοδα παραγωγής ξέφυγαν από τις αρχικές εκτιμήσεις που έκαναν στο CW.

Πάντως υπάρχει μεγάλη πιθανότητα ότι τη 2η season θα προστεθεί κι ο χαρακτήρας του Constantine στο team - τώρα αν θα ο ίδιος από την ακυρωμένη σειρά του Netflix, αυτό δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που έψαξα, είδα ότι κατά πάσα πιθανότητα θα ανανεωθεί - αν και τα έξοδα παραγωγής ξέφυγαν από τις αρχικές εκτιμήσεις που έκαναν στο CW.

Πάντως υπάρχει μεγάλη πιθανότητα ότι τη 2η season θα προστεθεί κι ο χαρακτήρας του Constantine στο team - τώρα αν θα ο ίδιος από την ακυρωμένη σειρά του Netflix, αυτό δεν το γνωρίζω.

 

Αν προστεθεί, λογικά θα είναι ο ίδιος μιας και έπαιξε ξανά το ρόλο στο Arrow και πέταξε "μπηχτές" για γεγονότα που έγιναν στη σόλο σειρά του.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανανεωθεί παιδιά πριν ένα μήνα σχεδόν αλλά όπως και να χει είχαν πει από την αρχή ότι έχουν στόχο να αλλάζουν καστ κάθε σεζόν που νομίζω ότι αυτό από μόνο του θα κάνει την κάθε σεζόν πιο ενδιαφέρουσα.

Πάντως τα δικαιώματα για την σειρά Constantine που είχε το NBC τα έχει πάρει πίσω η WB που έχει και ένα ποσοστό στο CW, οπότε πιστεύω υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τον βάλουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Φάντασμα changed the title to Legends of Tomorrow (2016-2022)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..