Jump to content

Write off σε μετεξέλιξη


Myyst
 Share

Recommended Posts

Παιδιά εγώ απλά είπα ότι είναι καλός πρόλογος. Για να ψηθώ να συμμετέχω θέλω μία εβδομάδα δημιουργίας ( :nonono: τι ψώνιο! :nonono: ) at least. Και τέσπα ποιοι παίζουν και με ποιον πρόλογο; Οι τέσσερις αναγραφόμενοι συν Ελγκαλά συν Νίενορ;

 

στο write off #80 (με την εισαγωγή μου), θα παίξετε:

Ιρμάντα

Nienor

elgalla

Eugenia Rose

Διγέλαδος

 

πάντοτε εφ' όσον θέλετε  ^_^

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι άντε τελειώστε γρήγορα να πάρουμε σειρά κι άλλοι... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα παίξω συγχρόνως και στα δυο αν είναι έτσι, αλλά θα γράφω μια παράγραφο για το ένα και μια παράγραφο για το άλλο. Ki ο επίλογος θα γραφτεί σαν εισαγωγή για το επόμενο write-off

Να και μία δήλωση που ξεδιαλύνει τα πράγματα.  :dazzled: :dazzled: :dazzled:

Σπύρο έλα κι εσύ στην παρέα! :p

Σπύρο έλα μαζί μας! Come along now!

Edited by Ιρμάντα
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρόταση:

Προτείνω στο write off 80 να παίξει όλο το ΣΦΦ και μερικοί περαστικοί άμα λάχει :p Ποιος τολμάει να ανταποκριθεί στην εισαγωγή-πρόκληση του Στέφανου εεε;

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρόταση:

Προτείνω στο write off 80 να παίξει όλο το ΣΦΦ και μερικοί περαστικοί άμα λάχει :p Ποιος τολμάει να ανταποκριθεί στην εισαγωγή-πρόκληση του Στέφανου εεε;

Πλεονάζουμε τώρα. Πλεονάζουμε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να το κάνουμε εορταστικό το write-off 80 και να συμμετάσχουμε 80 άτομα :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές ιδέες. Κορίτσια νομίζω είμαστε πολύ μπροστά. :p

Edited by Eugenia Rose
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη και Αταλάντη ευχαριστώ πολύ, με κολακεύετε. :rose: :rose: :rose:

Aλλά αυτό το Write-Off παραγέμισε νομίζω. Όταν τελειώσετε όμως αν ψήνεστε για κάνα fantasy παιχνίδι σε αγαπημένα βάρβαρα μονοπάτια πολύ πολύ πολύ ευχαρίστως, απλώς πείτε το μου και είμαι πάντα στη διάθεσή σας.:)   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη και Αταλάντη ευχαριστώ πολύ, με κολακεύετε. :rose: :rose: :rose:

Aλλά αυτό το Write-Off παραγέμισε νομίζω. Όταν τελειώσετε όμως αν ψήνεστε για κάνα fantasy παιχνίδι σε αγαπημένα βάρβαρα μονοπάτια πολύ πολύ πολύ ευχαρίστως, απλώς πείτε το μου και είμαι πάντα στη διάθεσή σας. :)   

Στο 79 θα είμαστε λιγότεροι πάντως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ειρήνη και Αταλάντη ευχαριστώ πολύ, με κολακεύετε. :rose: :rose: :rose:

Aλλά αυτό το Write-Off παραγέμισε νομίζω. Όταν τελειώσετε όμως αν ψήνεστε για κάνα fantasy παιχνίδι σε αγαπημένα βάρβαρα μονοπάτια πολύ πολύ πολύ ευχαρίστως, απλώς πείτε το μου και είμαι πάντα στη διάθεσή σας. :)   

Στο 79 θα είμαστε λιγότεροι πάντως!

 

 

Σ' ευχαριστώ Άλεξ, πολύ! Θα νιώθω σφήνα όμως, έχετε ήδη φτιάξει μια όμορφη παρέα. Δεν με πειράζει να περιμένω λίγο να τελειώσετε εσείς με το καλό και να ξεκινήσουμε μετά κάτι νέο. Εξάλλου εγώ αυτή τη φορά θα ήθελα κάτι καθαρά βάρβαρο fantasy-sword and sorcery μετά από τόσο... τρομοχάζεμα που έριξα τον τελευταίο καιρό. Ανυπομονώ όμως να διαβάσω τις ιστορίες σας, γι' αυτό οργανωθείτε και στρωθείτε στο γράψιμο.:)

 

Μπορούμε φυσικά πάντα να ρίξουμε κι ένα γρήγορο βραδινό τρεξιματάκι μέχρι να τελειώσετε, αλλά μάλλον είναι πρόταση για άλλο τόπικ.:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ειρήνη και Αταλάντη ευχαριστώ πολύ, με κολακεύετε. :rose: :rose: :rose:

Aλλά αυτό το Write-Off παραγέμισε νομίζω. Όταν τελειώσετε όμως αν ψήνεστε για κάνα fantasy παιχνίδι σε αγαπημένα βάρβαρα μονοπάτια πολύ πολύ πολύ ευχαρίστως, απλώς πείτε το μου και είμαι πάντα στη διάθεσή σας. :)   

Στο 79 θα είμαστε λιγότεροι πάντως!

 

 

Σ' ευχαριστώ Άλεξ, πολύ! Θα νιώθω σφήνα όμως, έχετε ήδη φτιάξει μια όμορφη παρέα. Δεν με πειράζει να περιμένω λίγο να τελειώσετε εσείς με το καλό και να ξεκινήσουμε μετά κάτι νέο. Εξάλλου εγώ αυτή τη φορά θα ήθελα κάτι καθαρά βάρβαρο fantasy-sword and sorcery μετά από τόσο... τρομοχάζεμα που έριξα τον τελευταίο καιρό. Ανυπομονώ όμως να διαβάσω τις ιστορίες σας, γι' αυτό οργανωθείτε και στρωθείτε στο γράψιμο. :)

 

Μπορούμε φυσικά πάντα να ρίξουμε κι ένα γρήγορο βραδινό τρεξιματάκι μέχρι να τελειώσετε, αλλά μάλλον είναι πρόταση για άλλο τόπικ. :)

 

Επειδή στο write off #80 (με την πρώτη εισαγωγή που είχε γράψει ο στέφανος) εύκολα μπορύν να μπουν σπαθιά και μπορεί να αργήσει ένα 3ο write-off μέχρι να τελειώσουν αυτά τα δυο σου δίνω τη θέση μου (έτσι κι αλλιώς με έχει δυσκολέψει) :)

Edited by Διγέλαδος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ειρήνη και Αταλάντη ευχαριστώ πολύ, με κολακεύετε. :rose: :rose: :rose:

Aλλά αυτό το Write-Off παραγέμισε νομίζω. Όταν τελειώσετε όμως αν ψήνεστε για κάνα fantasy παιχνίδι σε αγαπημένα βάρβαρα μονοπάτια πολύ πολύ πολύ ευχαρίστως, απλώς πείτε το μου και είμαι πάντα στη διάθεσή σας. :)   

Στο 79 θα είμαστε λιγότεροι πάντως!

 

 

Σ' ευχαριστώ Άλεξ, πολύ! Θα νιώθω σφήνα όμως, έχετε ήδη φτιάξει μια όμορφη παρέα. Δεν με πειράζει να περιμένω λίγο να τελειώσετε εσείς με το καλό και να ξεκινήσουμε μετά κάτι νέο. Εξάλλου εγώ αυτή τη φορά θα ήθελα κάτι καθαρά βάρβαρο fantasy-sword and sorcery μετά από τόσο... τρομοχάζεμα που έριξα τον τελευταίο καιρό. Ανυπομονώ όμως να διαβάσω τις ιστορίες σας, γι' αυτό οργανωθείτε και στρωθείτε στο γράψιμο. :)

 

Μπορούμε φυσικά πάντα να ρίξουμε κι ένα γρήγορο βραδινό τρεξιματάκι μέχρι να τελειώσετε, αλλά μάλλον είναι πρόταση για άλλο τόπικ. :)

 

Επειδή στο write off #80 (με την πρώτη εισαγωγή που είχε γράψει ο στέφανος) εύκολα μπορύν να μπουν σπαθιά και μπορεί να αργήσει ένα 3ο write-off μέχρι να τελειώσουν αυτά τα δυο σου δίνω τη θέση μου (έτσι κι αλλιώς με έχει δυσκολέψει) :)

 

 

Δεν σε αδικώ που δυσκολεύτηκες Άλεξ, αυτή η εισαγωγή δεν έχει τίποτα σταθερό για να πιαστεί κανείς να γράψει πάνω του. Είναι ένα πολύ καλό κομμάτι για σχόλια μετά του τύπου "δεν είδα κάπου σύνδεση με την εισαγωγή" ότι κι αν θα πραγματεύεται η ιστορία. Και πάλι ευχαριστώ αλλά δε βιάζομαι καθόλου, θα προτιμήσω να περιμένω και θα διαβάσω με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τις δικές σας εμπνεύσεις από αυτή την εισαγωγή.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλέ, δεν εννοούσα ταυτόχρονα. Εννοούσα να τελειώσει πρώτα το 79, και να παίξουμε μετά κανονικά, ένα επόμενο. Όσοι είμαστε, ας είμαστε κι όλοι, ακόμα καλύτερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ίσως η ερώτηση που κάνω να είναι πολύ αφελής αλλά όπως λένε ό,τι απορίες έχει κάποιος πρέπει να τις λύνει.

 

Όταν λέμε sword and sorcery ιστορία εννούμε τύπου Lord of the Rings, Conan κτλ; Ρωτάω γιατί ποτέ μου δεν έχω γράψει κάτι παρόμοιο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη και Αταλάντη ευχαριστώ πολύ, με κολακεύετε. :rose: :rose: :rose:

Aλλά αυτό το Write-Off παραγέμισε νομίζω. Όταν τελειώσετε όμως αν ψήνεστε για κάνα fantasy παιχνίδι σε αγαπημένα βάρβαρα μονοπάτια πολύ πολύ πολύ ευχαρίστως, απλώς πείτε το μου και είμαι πάντα στη διάθεσή σας.:)

Ψηνομαι εγώ για βαρβαρότητες
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να το κάνουμε εορταστικό το write-off 80 και να συμμετάσχουμε 80 άτομα :p

 

Kαι κάπως έτσι, θα γεράσουμε ψηφίζοντας :p 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ίσως η ερώτηση που κάνω να είναι πολύ αφελής αλλά όπως λένε ό,τι απορίες έχει κάποιος πρέπει να τις λύνει.

 

Όταν λέμε sword and sorcery ιστορία εννούμε τύπου Lord of the Rings, Conan κτλ; Ρωτάω γιατί ποτέ μου δεν έχω γράψει κάτι παρόμοιο.

 

Περισσότερο προς τον Κόναν φαντάσου, το LOTR είναι η επιτομή του fantasy, αλλά μέσες άκρες αυτό που λέει, σπαθί και μαγεία.:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, η φάση είναι η εξής:

 

Epic Fantasy = φανταστικό το οποίο διακρίνεται από μία εκτενή πλοκή και στου οποίου το επίκεντρο βρίσκονται χαρακτήρες ηρωικοί με την αρχετυπική έννοια του όρου. Αυτού του τύπου το φανταστικό δημοσιεύτηκε από την πρώτη στιγμή σε μορφή βιβλίου, π.χ. Lord of the Rings, The Broken Sword, Lyonesse κτλ.

 

Sword & Sorcery = φανταστικό το οποίο διακρίνεται απο μικρότερες πλοκές και από το γεγονός ότι δίνει στον αναγνώστη την αίσθηση ότι οι περιπέτειες των μη αρχετυπικών, συχνά αντί- ηρώων θα μπορούσαν να συνεχίζονται για πάντα και στις περισσότερες περιπτώσεις δημοσιεύτηκε αρχικά σαν διηγήματα σε γνωστά περιοδικά του είδους, π.χ. Fafhrd & the Grey Mouser, Conan, Elric, Kane κτλ.

 

Αυτό το διαχωρισμό κάνουν οι συγγραφείς, αν θυμάμαι καλά, στο A Short History of Fantasy, τουλάχιστον, βιβλίο που προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους τους οπαδούς του είδους :D

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βαρβαρότητες. Ναι. Θέλω.

Τελικά μένουμε όσοι είπαμε; Στρέφουμε την παρούσα παρτίδα σε ξίφος/ μαγεία ή βαρβαριζόμαστε στην επόμενη; Αν πάει για την επόμενη, ψήνεστε να σας δώσω πρόλογο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαρβαριζόμαστε στην επόμενη, Ειρήνη. Στην παρούσα παρτίδα έχουμε write-off #79 με εισαγωγή Ayu και μετά ακολουθεί write-off #80 με εισαγωγή Myyst. Μετά, απ' ό,τι καταλαβαίνω, πάμε για write-off #81 με βαρβαρότητες :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον το πρώτο μισό το είχα καταλάβει. Δηλαδή τρέχουν δύο write off παράλληλα. Ή δύο πρόλογοι write off. Μπορεί να συμμετέχω στην παρέα του πρώτου, αλλά ακόμη δεν είδα να τέθηκε προθεσμία. Μία εβδομάδα θα με βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η βδομάδα είναι στάνταρντ για τα παιχνίδια έτσι κι αλλιώς, οπότε ναι ναι ναι, παίξε μαζί μας :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μάλλον θα υποχωρήσω στις πιέσεις.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..