Jump to content

Write off σε μετεξέλιξη


Myyst
 Share

Recommended Posts

Ναι, μάλλον θα υποχωρήσω στις πιέσεις.....

Το άλλο write off της Ayu's έχει μια βδομάδα διορία μέχρι τη Δευτέρα. Διαλέγεις και παίρνεις ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βαρβαρότητες. Ναι. Θέλω.

Τελικά μένουμε όσοι είπαμε; Στρέφουμε την παρούσα παρτίδα σε ξίφος/ μαγεία ή βαρβαριζόμαστε στην επόμενη; Αν πάει για την επόμενη, ψήνεστε να σας δώσω πρόλογο;

 

Πολύ, πάρα πολύ για την ακρίβεια, αλλά αν δώσεις πρόλογο θα μπορείς μετά να παίξεις μαζί μας; Ζόρικο δίλημμα βάζεις, προσωπικά θέλω πολύ δικό σου πρόλογο για να γράψω, αλλά ταυτόχρονα θέλω πολύ και ιστορία σου για να διαβάσω, οπότε.... :unknw:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά βαρβαρότητες. Ναι. Θέλω.

Τελικά μένουμε όσοι είπαμε; Στρέφουμε την παρούσα παρτίδα σε ξίφος/ μαγεία ή βαρβαριζόμαστε στην επόμενη; Αν πάει για την επόμενη, ψήνεστε να σας δώσω πρόλογο;

 

Πολύ, πάρα πολύ για την ακρίβεια, αλλά αν δώσεις πρόλογο θα μπορείς μετά να παίξεις μαζί μας; Ζόρικο δίλημμα βάζεις, προσωπικά θέλω πολύ δικό σου πρόλογο για να γράψω, αλλά ταυτόχρονα θέλω πολύ και ιστορία σου για να διαβάσω, οπότε.... :unknw:

 

Ω, αυτό που λες με χαροποιεί και σε ευχαριστώ!

Άκου λοιπόν πώς θα γίνει: Θα τελειώσουμε από δω, και θα σας βάλω πρόλογο. Αν δεν μαζευτείτε αρκετά αγοράκια/ κοριτσάκια να παίξετε τα σπαθάκια σας, τότε θα κάνουμε οι δυο μας ανταλλαγή προλόγων, όπως κάνατε με τον William στο προσωπικό παιχνίδι (που ακόμη δεν αξιώθηκα να σχολιάσω).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Παιδιά βαρβαρότητες. Ναι. Θέλω.

Τελικά μένουμε όσοι είπαμε; Στρέφουμε την παρούσα παρτίδα σε ξίφος/ μαγεία ή βαρβαριζόμαστε στην επόμενη; Αν πάει για την επόμενη, ψήνεστε να σας δώσω πρόλογο;

 

Πολύ, πάρα πολύ για την ακρίβεια, αλλά αν δώσεις πρόλογο θα μπορείς μετά να παίξεις μαζί μας; Ζόρικο δίλημμα βάζεις, προσωπικά θέλω πολύ δικό σου πρόλογο για να γράψω, αλλά ταυτόχρονα θέλω πολύ και ιστορία σου για να διαβάσω, οπότε.... :unknw:

 

Ω, αυτό που λες με χαροποιεί και σε ευχαριστώ!

Άκου λοιπόν πώς θα γίνει: Θα τελειώσουμε από δω, και θα σας βάλω πρόλογο. Αν δεν μαζευτείτε αρκετά αγοράκια/ κοριτσάκια να παίξετε τα σπαθάκια σας, τότε θα κάνουμε οι δυο μας ανταλλαγή προλόγων, όπως κάνατε με τον William στο προσωπικό παιχνίδι (που ακόμη δεν αξιώθηκα να σχολιάσω).

 

 

Είμαι μέσα! Να το κάνουμε αυτό, οπωσδήποτε, όπως και να'χει και πέρα από τα επίσημα παιχνίδια του φόρουμ. Όποτε έχεις ευκαιρία και διάθεση pm me να το οργανώσουμε, είμαι στη διάθεσή σου με μεγάλη μου χαρά.:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ να συμμετέχω. Σας ευχαριστώ πολύ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ να συμμετέχω. Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Με όλο αυτό το μπέρδεμα που καταφέραμε δεν μπορώ παρά να σε ρωτήσω Νεκταρία, σε τι απ' όλα;:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, υπολόγισε με σε μια νέα άσκηση που θα κάνετε θα ήθελα να λάβω μέρος μια που θα είναι η πρώτη φορά που θα κάνω κάτι τέτοιο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, υπολόγισε με σε μια νέα άσκηση που θα κάνετε θα ήθελα να λάβω μέρος μια που θα είναι η πρώτη φορά που θα κάνω κάτι τέτοιο.

 

Πολύ ευχαρίστως από μένα, stay tuned...:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάω σε κάποιο ποστ ή θα με ειδοποιήσετε με μήνυμα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάω σε κάποιο ποστ ή θα με ειδοποιήσετε με μήνυμα;

 

Κουβεντιάζουμε να οργανώσουμε ένα fantasy "παιχνίδι" μόλις τελειώσουν τα παιδιά με τα δικά τους που τρέχουν ήδη, αν ψήνεσαι για το είδος (βάρβαροι, μάγοι, σπαθιά, κλπ) ρίχνε μια ματιά στις συζητήσεις και εδώ αλλά και στο δικό του τόπικ όταν έρθει η ώρα να γίνει στο υποφόρουμ των Write-Off, υποθέτω σε περίπου δύο εβδομάδες από τώρα. Μιας και δεν έχεις συμμετάσχει όμως ξανά, σου υπόσχομαι να σε ειδοποιήσω εγκαίρως με μήνυμα ώστε να είσαι σίγουρη πως δεν θα το χάσεις. :)

 

Γενικότερα, συγγραφικά παιχνίδια οργανώνονται συχνά, και μπορείς και εσύ να δηλώσεις πρόθεση απευθύνοντας πρόσκληση στο φόρουμ από εδώ, ή μέσα από συνεννόηση με άλλα μέλη. 

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτός (παρακάτω) είναι ο πρόλογος που παίζει με το 80 και για τον οποίο οι κάλπες κλείνουν Δευτέρα 29 στις δώδεκα το βράδυ. (Διορθώστε με please αν κάνω λάθος!) Αυτό θα προσπαθήσω να κυνηγήσω, αν και είναι ίσως από τους πιο απαιτητικούς προλόγους.
Έχουμε κατεύθυνση; Στο 77 είχαμε πει Ξίφος και Μαγεία, για παράδειγμα.
 
Είναι επικίνδυνο να μοιάζουν οι άνθρωποι μεταξύ τους. Στην εμφάνιση, στο λόγο, στο βλέμμα. Μπορεί να μπερδευτείς, να μην ξέρεις με ποιον έχεις να κάνεις, να συναναστρέφεσαι τελικά με την αντίληψή σου της ομοιότητας, κι όχι με τον άνθρωπο που έχεις απέναντί σου. 
«Κάθε ιστορία είναι μια υπόσχεση» είπε κι άπλωσε το δεξί του χέρι. 
«Υπόσχομαι, τότε. Όχι έτσι, όμως. Με το αριστερό, της καρδιάς.»
Έδωσαν τα χέρια.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μου αρέσουν αυτά και ναι τώρα που μπορώ θα ήθελα να συμμετάσχω. Λατρέυω επική φαντασία και όταν ανακάλυψα το φόρουμ ένιωσα σαν να κέρδισα το τζόκερ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, λάθος. Αυτός είναι ο πρόλογος που παίζει για το #79 που τρέχει τώρα και κλείνει Δευτέρα. Ακολουθεί το #80 με τον original πρόλογο του Myyst που υπάρχει στην πρώτη σελίδα:

 

Δεν ζει κανείς που να μπορεί να την περιγράψει. Εγώ την είδα μια νύχτα, ξαφνικά, να προβαίνει σε κάποιο μυστηριώδες μπαλκόνι. Το φεγγάρι ασήμιζε το πρόσωπό της. Άγγιξε τον άνεμο και βούλιαξε μέσα στον ατέρμονο χρόνο, μέσα στους παγωμένους αιώνες, έφτασε μέχρι κι εγώ δεν ξέρω πού, πασχίζοντας να προφτάσει τη φλόγα στα μάτια της.

 

Θα τρέξει μετά το 79 και θα παίξουμε εσύ, η Κιάρα, ο Διγέλαδος, η Ευγενία κι εγώ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ανίδεη μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η Elgalla έχει καταλάβει το χαμό πλήρως και μπράβο με τόσα άτομα που είμαστε. Κάντε μια υπομονή να τελειώσει το 79 (και αν μπορείτε σχολιάστε και ψηφίστε μετα :p) για να ξεδιαλύνει λίγο η κατάσταση και να προχωρήσουμε κανονικά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, λάθος. Αυτός είναι ο πρόλογος που παίζει για το #79 που τρέχει τώρα και κλείνει Δευτέρα. Ακολουθεί το #80 με τον original πρόλογο του Myyst που υπάρχει στην πρώτη σελίδα:

 

Δεν ζει κανείς που να μπορεί να την περιγράψει. Εγώ την είδα μια νύχτα, ξαφνικά, να προβαίνει σε κάποιο μυστηριώδες μπαλκόνι. Το φεγγάρι ασήμιζε το πρόσωπό της. Άγγιξε τον άνεμο και βούλιαξε μέσα στον ατέρμονο χρόνο, μέσα στους παγωμένους αιώνες, έφτασε μέχρι κι εγώ δεν ξέρω πού, πασχίζοντας να προφτάσει τη φλόγα στα μάτια της.

 

Θα τρέξει μετά το 79 και θα παίξουμε εσύ, η Κιάρα, ο Διγέλαδος, η Ευγενία κι εγώ.

Ωραία. Καλύτερα. Ποιος είπε προηγούμενα ότι αυτό μπορεί να πάρει κατεύθυνση φάντασυ; Βεβαίως και μπορεί. Αν ήθελα να ανεβάσουμε τον πήχη θα έλεγα να το κάνουμε fairy tale retold. Αλλά μάλλον άσε γιατί παίζουν και αγοράκια :p :p :p

Edited by Ιρμάντα
Link to comment
Share on other sites

Ο πρόλογος του #80 (του Myyst) μου έχει δώσει μια φοβερή ιδέα, αλλά ευτυχώς που δεν παίρνω μέρος γιατί είναι κάφρικη funny. Θα την γράψω όμως γιατί με κάνει και γελάω όσο τη σκέφτομαι. :lol:

Να πω teaser ή θα σας αποπροσανατολίσω; :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο πρόλογος του #80 (του Myyst) μου έχει δώσει μια φοβερή ιδέα, αλλά ευτυχώς που δεν παίρνω μέρος γιατί είναι κάφρικη funny. Θα την γράψω όμως γιατί με κάνει και γελάω όσο τη σκέφτομαι. :lol:

Να πω teaser ή θα σας αποπροσανατολίσω; :)

Πες παρακαλώ! Εγώ ότι και να προσπάθησα να γράψω με αυτη την εισαγωγή ήταν πολύ άθλιο. :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ο πρόλογος του #80 (του Myyst) μου έχει δώσει μια φοβερή ιδέα, αλλά ευτυχώς που δεν παίρνω μέρος γιατί είναι κάφρικη funny. Θα την γράψω όμως γιατί με κάνει και γελάω όσο τη σκέφτομαι. :lol:

Να πω teaser ή θα σας αποπροσανατολίσω; :)

Πες παρακαλώ! Εγώ ότι και να προσπάθησα να γράψω με αυτη την εισαγωγή ήταν πολύ άθλιο. :(

 

 

Δεν μου κάνει εντύπωση, όπως ξαναείπα τη βρίσκω πολύ αόριστη για να δώσει μια σταθερή αρχή για κάτι. Εκτός βέβαια αν ήταν

βαριές αμπελοφιλοσοφίες πάνω από το ποτήρι, και αυτή ήταν η ιδέα που μου ήρθε. Σε φάντασι σέτινγκ φυσικά. Μια παρέα φίλων σε κάποια ταβέρνα τα πίνουν, και ντίρλα εντελώς συζητάνε. Ο ένας με το σοβαρό ύφος που μόνο ένας μεθυσμένος μπορεί να πάρει πετάει αυτή την ατάκα αφήνοντας στιγμιαία άφωνους τους υπόλοιπους της παρέας που προσπαθούν να καταλάβουν τι είπε, μέχρι που ένας λέει το κλασικό: «Αφού -χικ- σε χαλάει ρε φίλε τι το -χικ- πίνεις;» και ξεσπούν σε γέλια. Όλη η ιστορία από κει και πέρα εξελίσσεται σε έναν τρελό διάλογο της παρέας επί παντός επιστητού, που από τη μία φιλοσοφούν κι από την άλλη τρολάρουν ο ένας τον άλλον, μέχρι να κλείσει το μαγαζί και να τους βγάλει έξω ο ταβερνιάρης.

Αν σου κάνει, ελεύθερα από μένα, δεν την έχω γράψει εξάλλου ακόμα, πάρε την ιδέα και φτιάξε την ιστορία, θα χαρώ πολύ να τη διαβάσω. :)

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν; Καθώς το Write off #79 βρίσκεται στο στάδιο της ανάγνωσης και της ψηφοφορίας, θέλετε να ξεκινήσουμε τη συγγραφή του Write off #80;  :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..