Jump to content

Write off #79 (Eugenia Rose vs Elli Sketo vs Myyst - Η συγγραφέας Eugenia Rose ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)


Ayu
 Share

  

15 members have voted

  1. 1. Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο είναι...

    • What we are molded after (Eugenia Rose)
    • Λίτσα (Elli Sketo)
    • Ο βάρδος (Myyst)
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Η Λίτσα η κουκλίτσα; Να σε πω εσύ δεν θα έγραφες για ένα σουπεραποτέτοιο-δεν-θυμάμαι-τώρα; :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η Λίτσα η κουκλίτσα; Να σε πω εσύ δεν θα έγραφες για ένα σουπεραποτέτοιο-δεν-θυμάμαι-τώρα; :p

Θα έρθει και η μέρα του pigeon-man. Περιμένω και το κατιτίς που θα με εμπνεύσει...

Edited by Elli Sketo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τελειώσει ακόμη.. Θα μπορούσα να ζητήσω μια extra παρατασούλα; Ας πούμε.. Μέχρι την ανατολή του ηλίου; Ε; Ε;

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα στις λίγες ώρες δε θα τα χαλάσουμε νομίζω. 

Όμως από αύριο το πρωί θα με χάσετε μέχρι τη Δευτέρα. Μόλις ανεβούν όλες οι ιστορίες φτιάξε μας κι ένα poll άμα λάχει. 

Άντε με το καλό!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ουφ, ουφ, δεν ανέβηκε ο ήλιος ακόμη (στην Αμερική) έ; Περνάω την ιστορία στον υπολογιστή και ο Κθούλου βοηθός (ή ό,τι έχει σκοπό να κάνει τέλος πάντων.)  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στον μακρινό πλανήτη XY-R45 πολύ μακρυά από το δικό μας ηλιακό σύστημα, άκουσα ότι θα ξημερώσει σε μια βδομάδα. Νομίζω προλαβαίνεις :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και οι τρεις ιστορίες πολύ καλές, η κάθε μία ξεχωριστή με τον τρόπο της. Συγχαρητήρια και καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο και στους τρεις για τις όμορφες ιστορίες σας. Τις διάβασα με μεγάλο ενδιαφέρον, και ψήφισα την "Λίτσα" της Elli Sketo γιατί έχω μια ιδιαίτερη -πολύ μεγάλη- αδυναμία στις ιστορίες με χιούμορ.

 

Καλή επιτυχία και στους τρεις συγγραφείς! :) :good:

Edited by MadnJim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πατριώτες, ψηφίζουμε μέχρι μεσάνυχτα 11ης Ιουλίου. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και στους τρεις συγγραφείς για τις πολύ ωραίες και τόσο διαφορετικές μεταξύ τους, ιστορίες. Η δική μου ψήφος πήγε στο "What we are molded after"  της Ευγενίας. Και πάλι πολλά μπράβο και στους τρεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και τις τρεις ιστορίες και μπράβο στους συγγραφείς που μας χάρισαν τόσο ενδιαφέροντα κείμενα. Δυσκολεύτηκα να αποφασίσω πού θα πήγαινε η ψήφος μου, αλλά θα τη ρίξω στην Ευγενία και το "What We Are Molded After" γιατί με κέρδισε πιο πολύ ο αφηγητής (αν και πρέπει να πω ότι και αυτό το διήγημα και η "Λίτσα" της Έλλης, μου άρεσαν εξίσου και το θέμα τελικά παίχτηκε καθαρά στο συναίσθημα που μου δημιούργησε η μία ιστορία σε σχέση με την άλλη). Μπράβο και πάλι σε όλους σας, πάντα τέτοια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ευκαιρία σήμερα για όποιον θέλει να ψηφίσει. Μην ξεχνιόμαστε, μπορεί να ξεκίνησε και το #80, αλλά αυτό εδώ δεν τελείωσε ακόμα, όχι μέχρι απόψε τα μεσάνυχτα δηλαδή. Οπότε τρέχτε, διαβάστε όσοι δεν διαβάσατε, σχολιάστε κάτι να πείτε τη γνώμη σας, και ψηφίστε.:)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sigxoriste mou ta greeklish, to laptop einai sto giatro. Euxaristo ton MadnJim gia tin protoboulia na ipenthimisei ta tis psifoforias. Na sas empisteuto na sfirixete ti lixi monoi sas apopse (giati to laptop de blepo na epistrefei stin ora tou kai de thelo na sas lithoboliso me greeklish ever again)? :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα και εγώ.

Αν σας πω ότι είχα διαβάσει τις ιστορίες και δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι είναι διαγωνισμός, τι θα πείτε;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σχολίασα και ψήφια Eleni δαγκωτό! Η έκπληξη του event κατ' εμέ! Μπράβο σε όλους σας παιδιά!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα και εγώ. Δεν έχω παρακολουθήσει τα τελευταία write off για να ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στην απόκλιση που επιτρέπεται, οπότε δηλώνω ότι προβληματίστηκα από το βαθμό που οι συμμετέχοντες ακολουθούν και στηρίζονται (ή δεν... και δεν...) στην εισαγωγή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν κατάλαβα οι κάλπες κλείσανε, ο λαός (δημο)ψήφισε; Να συγχαρούμε την Eleni?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πωωω, θέλω γυαλιά; Γιατί διάβασα ότι οι κάλτσες κλείσανε;

 

Συγχαρητήρια, Ευγενία! :first:

 

Παιδιά, :friends:.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Λίτσα #2! Ευχαριστώ για το παιχνίδι παιδιά!  :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κλείσανε οι κάλτσες ρε παιδιά δε χωράνε άλλα δάχτυλα λέμε! :man_in_love:

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ και συγχαρητήρια στις άλλες Λίτσες για τις πολύ καλές ιστορίες τους και στην διοργανώτρια για την εισαγωγή της. :winner_first_h4h: Επίσης ευχαριστούμε όλα τα παιδιά που διάβασαν σχολίασαν και ψήφισαν. :hi:

 

Βουρ για το νέο write off τώρα! :selfcentered:

Edited by Eugenia Rose
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sugxaritiria stous suggrafeis mas kai euxaristoume osous diabasan, psifisan, sxoliasan kai genika sinebalan ston olo tzertzele. :p

Zito signomi kai pali gia ta greeklish kai gia tin aneparki diorganosi (me katarastikan oi theoi tis texnologias).

Eugenia, euge paidi mou. :-*

Edited by Ayu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πωωω, θέλω γυαλιά; Γιατί διάβασα ότι οι κάλτσες κλείσανε;

 

Συγχαρητήρια, Ευγενία! :first:

 

 

 

Παιδιά, :friends:.

 

Μην κάνεις τέτοια και φοβάμαι ότι δεν ξέρω τι γράφω! Συγχαρητήρια και πάλι Ευγενία μας!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eugenia, euge paidi mou. :-*

 Ευχαριστώ μαμά! :p

 

Πωωω, θέλω γυαλιά; Γιατί διάβασα ότι οι κάλτσες κλείσανε;

 

Συγχαρητήρια, Ευγενία! :first:

 

 

 

Παιδιά, :friends:.

 

Μην κάνεις τέτοια και φοβάμαι ότι δεν ξέρω τι γράφω! Συγχαρητήρια και πάλι Ευγενία μας!

 

 

Γιατί καλέ και εμένα για κάλτσες μου φάνηκαν! Ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #79 (Eugenia Rose vs Elli Sketo vs Myyst - Η συγγραφέας Eugenia Rose ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..