Jump to content

Write off #80 (Eugenia Rose vs elgalla vs Nienor vs Ιρμάντα vs MadnJim vs SymphonyX13)


Myyst
 Share

  

14 members have voted

  1. 1. Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο είναι...

    • The Wild Riders (Eugenia Rose)
      2
    • Η Φλόγα Στα Μάτια Της (SymphonyX13)
      1
    • Ελπίδα (MadnJim)
      2
    • The Lorelei (elgalla)
      3
    • Καρδιά από Ασήμι (Ιρμάντα)
      4
    • Αγιόκλημα στα μαλλιά της (Nienor)
      2

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Πολύ καλή δουλειά από όλους τους συμμετέχοντες και συγχαρητήρια. Ήμουν ανάμεσα σε τρεις, ύστερα σε δύο και τώρα νομίζω μετά ωρίμου σκέψεως θα καταλήξω στην ιστορία της Nienor αφού με άγγιξε πραγματικά πολύ. Καλή επιτυχία. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τις διάβασα όλες και όντως είμαι περδίκι βρε παιδί μου κοίτα να δεις. :p

Πολύ υψηλό το επίπεδο από όλες τις ιστορίες. Πιστεύω ατομικά  εισαγωγή μας οδήγησε να σκεφτούμε πιο πολύπλοκα και να βάλουμε κοσμοπλασία και περιγραφές που δεν βλέπω συχνά σε διηγήματα στο σφφ ακόμα και σε φάνταζυ. Μπράβο μας παιδιά. Άντε τώρα να δούμε ποιον θα ψηφίσουμε. :secret:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έριξα κι εγώ, είχε σταθεροποιηθεί :) Αχ, αυτός ο άνεμος, καίει καρδιές...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σκέψη στο τέλος έμεινα ανάμεσα σε Κιάρα  :witch:  και Ειρήνη  :rose:  αλλά την ψήφο πήρε η Eιρήνη γιατί έχω κάτι με τα retold fairytales. :king:

Edited by Eugenia Rose
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σκέψη στο τέλος έμεινα ανάμεσα σε Κιάρα  :witch:  και Ειρήνη  :rose:  αλλά την ψήφο πήρε η Eιρήνη γιατί έχω κάτι με τα retold fairytales. :king:

Ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ! Και για την ψήφο αλλά και επειδή μου έχεις εικονίδιο ένα φιόρο, τρε σικ!

Μέχρι μεθαύριο θα την έχω αποφασίσει και εγώ. Μετά από προσπάθεια είμαι μεταξύ τριών. Yeah.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ θα ψήφιζα ή Χιονατη ή άνεμο. Μια που δε μπορούσα να ψηφίσω και τα δύο ψήφισα άνεμο μόνο και μόνο γιατί το αγόρι παίρνει το κορίτσι στο τέλος της ιστορίας! :p

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ ελπίδας και λορελάι και ανέμου. Τουλάχιστον περιόρισα τις πιθανότητές μου. Αύριο θα ψηφίσω. Πιθανώς στις δώδεκα παρά δύο.

Ψήφισα και εγώ, τελικά, τη μοιρολογίστρα του βράχου. Εντέλει έχω ένα κάτι με τα γοργονο/σειρηνοειδή.

Θυμίζω σε όλους πως έρχεται το επόμενο παιχνιδάκι μας, βαρβαρίζον και αιμοσταγές. :medieval: :medieval: :mace: :mace: :axeman: Αρκετά ροματζάρατε.

 

(Χτεσινό και σημερινό post τα έβγαλε μαζί. Well.)

Edited by Ιρμάντα
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι γαμάτο να ισοφαρίσουμε όλοι σ' αυτό το write-off; ^_^

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Παράταση να διαβάσω παρακαλώ; Δεν έχω προλάβει  :blush:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Παράταση να διαβάσω παρακαλώ; Δεν έχω προλάβει  :blush:

 

Κανένα πρόβλημα από 'μένα..  :coolp:

 

 

Μέχρι πότε θες;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ολοκλήρωσα την ανάγνωση των ιστοριών και θέλω να πω ότι... με συγκινήσατε βρε παιδιά. Πάρτε από ένα αγιόκλημα.

 

Όσο για τη ψηφοφορία, μόνο σε κάτι πολύ απαιτητικούς διαγωνισμούς δυσκολεύομαι τόσο (Ιρμάντα! Κάτι λέγαμε για λίγη ελαστικότητα ως προς τον αριθμό των ψήφων; Τι; Α, να χαθώ; Καλά...)  :sweatdrop:

 

Πάω να κλάψω εεε, να σκεφτώ ποια ιστορία θα ψηφίσω.

 

Μόνο μία, ε; ...καλά, πάω. Θα επιστρέψω αργότερα, να σχολιάσω κιόλας. Τι; Χρωστάω και τα σχόλια για το write off #79; Α, το θυμάσαι ακόμα ευγενική μου Eugenia; Καλά, θα τα γράψω. Πάω. Έφυγα. Γεια.

 

:bye2:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια να χαθείς. Ρε τι παρασύρομαι σε κουβεντούλα και δεν πάω να γράψω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, πάλι καλά που αυτολιθοβολήσαι μόνος σου για να μην σε λιθοβολήσουν οι υπόλοιποι. :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να το παίξουμε και σε γύρους, σε φάση μέχρι σήμερα πήραμε τον πρώτο οι γυναίκες, τον δεύτερο θα τον πάρουν οι άντρες, στον τρίτο θα αρχίσουμε να τραγουδάμε το ένα μικρό καράβι και δε συμμαζεύεται χεχεχε

Αλλά πέρα από την ψηφοφορία, κύριε διοργανωτά, σαφέστατα να δώσεις παρατασούλα να μαζέψουμε σχολιάκια :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eγώ παιδιά οφείλω να ομολογήσω, πως μια μικρή απογοήτευση, από την επίσης μικρή, για να μην πω πολύ μικρή συμμετοχή της κοινότητας στο write-off #80 και μάλιστα μέσα σε δύο και όχι μία εβδομάδα, την έχω πάρει... :(

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτό είναι κατανοητό μέσα προς τέλη Ιουλίου, μιας και γενικά αυτόν τον καιρό η συμμετοχή στα forums παντός είδους είναι πάντα κάπως μειωμένη. Ίσως να ήταν λίγο αποτρεπτικός και ο αριθμός των ιστοριών. Μην απογοητεύεσαι, πάντως, Δημήτρη, πολύ καλές ιστορίες γράφτηκαν και αυτό είναι το σημαντικότερο όλων :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να δώσουμε μία παράταση μέχρι και την Κυριακή, 2/8 στις 12 το βράδυ ώστε να είναι στη διάθεση των συσουφουφιτών μας να διαβάσουν τις ιστορίες, να σχολιάσουν και να ψηφίσουν;  ^_^

 

 

 

υ.γ.: Εάν θέλετε μπορεί να ξεκινήσει και η συγγραφή του επόμενου write-off, εκείνου με τους βάρβαρους και το αίμα, που λέγαμε.               :bow_arrow: :mace:  :sorcerer: :dwarf:

Edited by Myyst
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να δώσουμε μία παράταση μέχρι και την Κυριακή, 2/8 στις 12 το βράδυ ώστε να είναι στη διάθεση των συσουφουφιτών μας να διαβάσουν τις ιστορίες, να σχολιάσουν και να ψηφίσουν; ^_^

 

 

 

υ.γ.: Εάν θέλετε μπορεί να ξεκινήσει και η συγγραφή του επόμενου write-off, εκείνου με τους βάρβαρους και το αίμα, που λέγαμε. :bow_arrow: :mace: :sorcerer: :dwarf:

Εγώ έτοιμο σας το έχω. Μαζευτείτε, I'm ready when you are.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτό είναι κατανοητό μέσα προς τέλη Ιουλίου, μιας και γενικά αυτόν τον καιρό η συμμετοχή στα forums παντός είδους είναι πάντα κάπως μειωμένη. Ίσως να ήταν λίγο αποτρεπτικός και ο αριθμός των ιστοριών. Μην απογοητεύεσαι, πάντως, Δημήτρη, πολύ καλές ιστορίες γράφτηκαν και αυτό είναι το σημαντικότερο όλων :)

 

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο, Αταλάντη. Από τις υπέροχες ιστορίες που γράφτηκαν και την εξίσου υπέροχη παρέα των ανθρώπων που τις έγραψαν δεν έχω κανένα παράπονο! :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κανονίστε διότι όλους εσάς, ιδιατέρως τους κυρίους της παρέας, σας περιμένω για το sword and sorcery. Κρατήστε την καλή σας διάθεση παιδιά! Καλοκαίρι είναι. Εκείνο που θέλαμε εμείς το κάναμε...Και μην σας πω πως αυτά τα παιχνίδια είναι πιο πολύ για μας, παρά για τους παραέξω. (Οι επίσημοι ανά τρίμηνο διαγωνισμοί είναι περισσότερο για τους παραέξω.)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Θα δω την εισαγωγή κι ίσως σας κάνω παρέα αν μου έρθει καμιά αξιοπρεπής ιδέα :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα δω την εισαγωγή κι ίσως σας κάνω παρέα αν μου έρθει καμιά αξιοπρεπής ιδέα :)

Καλά δε σε καταπιέζουμε. Το βουντού έτοιμο το 'χω. :diablo: :diablo: :diablo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανονίστε διότι όλους εσάς, ιδιατέρως τους κυρίους της παρέας, σας περιμένω για το sword and sorcery. Κρατήστε την καλή σας διάθεση παιδιά! Καλοκαίρι είναι. Εκείνο που θέλαμε εμείς το κάναμε...Και μην σας πω πως αυτά τα παιχνίδια είναι πιο πολύ για μας, παρά για τους παραέξω. (Οι επίσημοι ανά τρίμηνο διαγωνισμοί είναι περισσότερο για τους παραέξω.)

 

Γι' αυτό και θα γράψω έτσι κι αλλιώς ιστορία πάνω στην εισαγωγή σου Ειρήνη για να την τιμήσω, αλλά και για την ευκαιρία για εξάσκηση, και για την καλή παρέα σας που απολαμβάνω κάθε φορά. Θα την ανεβάσω φυσικά, όμως θα απέχω από το διαγωνιστικό κομμάτι του παιχνιδιού. Δεν μου προσφέρει τίποτα το θετικό πια έτσι όπως εξελίσσεται τον τελευταίο καιρό οπότε δεν βλέπω και κανέναν απολύτως λόγο γιατί να μπω σ' αυτή τη διαδικασία -της ψηφοφορίας- ξανά. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα να μην μπει poll. Στο ποιητικό παιχνίδι μία χαρά είχαμε περάσει που δεν είχε poll. (Μην σας πω ότι καλά θα ήταν αν ξαναστήναμε κανα ποιητικό.) Ήδη στο τελευταίο write -off δεν ήξερα -πραγματικά όμως δεν ήξερα- τι να ψηφίσω. Αλλά ίσως πρέπει λόγω κανονισμών να υπάρχει poll, εφόσον είναι write off και όλα τα σχετικά. Τι θέλετε να κάνουμε;

Edited by Ιρμάντα
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #80 (Eugenia Rose vs elgalla vs Nienor vs Ιρμάντα vs MadnJim vs SymphonyX13)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..