Jump to content

Write off #81 (elgalla vs SymphonyX13 vs WILLIAM - Η συγγραφέας elgalla ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)


Ιρμάντα
 Share

  

10 members have voted

  1. 1. Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο είναι...

    • Ο κλέφτης και η μάγισσα (SymphonyX13)
    • Η Κρύπτη Της Ναβίρα (WILLIAM)
    • Τα Παλάτια της Μεγάλης Υφάντρας (elgalla)

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ένα μικρό δείγμα και από εμένα. Από εκεί που μας άφησε η Ειρήνη.

 

   Η γριά ανασηκώθηκε από το αχυρένιο της στρώμα. Στάθηκε παραπαίοντας σαν να ήταν έτοιμη να σωριαστεί και πάλι κάτω αν και με κάθε βήμα φαινόταν να σταθεροποιείται. Τα κουρέλια κύλισαν από πάνω της αποκαλύπτοντας το σκελετωμένο σώμα της, σκεβρωμένο από τους αιώνες, ισχνό και στεγνό σαν να ήταν κάτω από τον καυτό ήλιο της ερήμου για καιρό. Στάθηκε.

   Κάτω από το δέρμα της φαινόταν κίνηση, σαν να την διέτρεχαν σκουλήκια ή φίδια και την άλλαζαν. Η διαδικασία όμως δεν έδειχνε να της προκαλεί πόνο, κάθε άλλο. Μαλλιά εμφανίστηκαν στο σχεδόν γυμνό κρανίο και μάκρυναν, πυρόξανθα με απαλούς βοστρύχους. Τα μάτια της έπαψαν να είναι γαλακτώδη, τυφλά, έγιναν πράσινα με ένα σπινθηροβόλο σκληρό βλέμμα. Χαμογέλασε και το στόμα της ήταν γεμάτο τέλεια λευκά δόντια. Χάιδεψε ικανοποιημένη τα λεία και αψεγάδιαστα μάγουλά της. Αυτό που ήταν πρώτα ένα σκέλεθρο τώρα γινόταν δεμένο, χυμώδες κορμί με δέρμα στο χρώμα του μελιού. Το δέρμα γινόταν τέλειο και αρυτίδιαστο, τα μέχρι πριν λίγο κρεμασμένα, μαραζωμένα στήθη είχαν γίνει στητά και προκλητικά.

   Πλησίασε την έξοδο της σπηλιάς και αμέσως ένα ισχυρό μαγικό πεδίο έλαμψε κλείνοντάς της το δρόμο. Σήκωσε το χέρι της και πρόφερε ένα ξόρκι. Το πεδίο έλαμψε πάλι αλλάζοντας χρώμα. Έγινε πορφυρό, το χρώμα του αίματος, το χρώμα της αποπλάνησης.

 

Πολύ νόστιμο μεζεδάκι. :good:

Είμαι περίεργος να δω, η γρια θα παραμείνει γρια σε καμία από τις ιστορίες; Και στη δική μου αλλάζει, μόνο που κάθε άλλο παρά ομορφαίνει... :)

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι που μας έδειξε από την αρχή η Ειρήνη ότι μόνο φυσιολογική γριά δεν είναι!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ε εσύ έχεις και άλλες γυναίκες στην ιστορία, και είδαμε ήδη κάτι δείγματα του τι θα γίνει.

MadnJim άλλη ερώτηση έπρεπε να κάνεις, γράφει κανείς ιστορία χωρίς υπόνοια ερωτικών πράξεων/ σχέσεων κλπ;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πλάκα οι ιστορίες σας τιμούν την εισαγωγή μου. Τελικά θα συμμετέχετε όλοι στο πολλ πλην Σπύρου; Να δώσουμε καμιά παράταση μήπως παίξει και η μάστερ οβ ντισάστερ Ευγενία; Μπάι δε γουέι καλώς ήρθες Αταλάντη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε εσύ έχεις και άλλες γυναίκες στην ιστορία, και είδαμε ήδη κάτι δείγματα του τι θα γίνει.

MadnJim άλλη ερώτηση έπρεπε να κάνεις, γράφει κανείς ιστορία χωρίς υπόνοια ερωτικών πράξεων/ σχέσεων κλπ;

 

Χμ, έτσι που το θέτεις έχεις δίκιο υποθέτω. :lol: Αν και στη δική μου δεν παίζει καν γυναικείος χαρακτήρας, αν εξαιρέσουμε φυσικά τη γρια, που κι αυτή πολύ σύντομα παύει να είναι γενικότερα άνθρωπος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα! Μέσα για παράταση γιατί έχω σέσσιο σήμερα και δεν προβλέπεται να προχωράω ιδιαίτερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι σέσιον έχεις σήμερα;

Παράταση; Χμμ εντάξει, κανένα θέμα, για πόσο μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με νοιάζει. Δευτέρα ήταν το αρχικό, να πούμε Τετάρτη;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

RPGάκι, William. Victorian Ages Mortals, δικό μου setting, d10 σύστημα. Τετάρτη είναι σούπερ ^_^

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν Τετάρτη ιτ ιζ. Ενδιαφέρον ακούγεται το αρπιτζάκι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο και το teaser του William με πανέμορφες περιγραφές όπως και τα προηγούμενα. Πραγματκά ανυπομονώ να διαβάσω όλες τις ιστορίες. Αλλά βρε παιδιά, σε τόσα teaser που ανεβάσατε για sword and sorcery, κανένα να μην έχει αίμα ή δράση,πλην της "πιπεράτης" δράσης στα teaser της Αταλάντης; :lol: Ας προσπαθήσω να αναπληρώσω λίγο το κενό... :)

 

 

 

Ένας άντρας βρισκόταν λίγα μέτρα μακριά και προσπαθούσε κυλώντας στο έδαφος να σβήσει τις φλόγες που τον κατέτρωγαν, ενώ ένας άλλος σφάδαζε ακριβώς έξω από εκεί που βρισκόταν η πόρτα. Το δεξί του πόδι είχε διαλυθεί, αφήνοντας ένα μαυρισμένο κολόβωμα ψηλά στον μηρό. Το ίδιο είχε συμβεί και με το δεξί του χέρι που έλειπε από τον ώμο, ενώ στην καρβουνιασμένη μαυρίλα της δεξιάς μεριάς του προσώπου του, ξεχώριζε η ασπράδα του βολβού του ματιού του, που είχε βράσει μέσα στην κόγχη του. Ο Ρόθγκαρ βύθισε την λεπίδα του ξίφους του στον λαιμό του λυτρώνοντάς τον και γύρισε να αντιμετωπίσει τον άλλο, που είχε σηκωθεί και ορμούσε ουρλιάζοντας με ένα γυριστό γιαταγάνι πάνω από το κεφάλι του ενώ συνέχιζε να φλέγεται. Απέφυγε εύκολα το χτύπημα με ένα σάλτο στο πλάι και ανταπέδωσε με ένα γρήγορο, κοφτό δικό του. Το κεφάλι του άντρα αποχωρίστηκε από το σώμα που έκανε ένα ακόμα βήμα, λες και ήθελε να συνεχίσει την πορεία του και μετά σωριάστηκε βαριά στο έδαφος. Το συντριβάνι αίματος που ξεπήδησε από το ακέφαλο σώμα έβαψε κόκκινο τον τοίχο δίπλα του.

 

 

Φυσικά και να δοθεί όση παράταση χρειαστείτε. Ίσως μου φανεί και μένα χρήσιμη..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φαντάστηκα Elgalla.

Ε το δικό μου ήταν η αρχή από εκεί που μας άφησε η Ειρήνη, μάχη πιο κάτω. Η Elgalla δεν μας έδωσε μόνο πιπεράτα κομμάτια, μας έβαλε φωτιά!

Τετάρτη λοιπόν. 

Σπαθί ανά χείρας και πάμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο και το teaser του William με πανέμορφες περιγραφές όπως και τα προηγούμενα. Πραγματκά ανυπομονώ να διαβάσω όλες τις ιστορίες. Αλλά βρε παιδιά, σε τόσα teaser που ανεβάσατε για sword and sorcery, κανένα να μην έχει αίμα ή δράση,πλην της "πιπεράτης" δράσης στα teaser της Αταλάντης; :lol: Ας προσπαθήσω να αναπληρώσω λίγο το κενό... :)

 

 

 

Ένας άντρας βρισκόταν λίγα μέτρα μακριά και προσπαθούσε κυλώντας στο έδαφος να σβήσει τις φλόγες που τον κατέτρωγαν, ενώ ένας άλλος σφάδαζε ακριβώς έξω από εκεί που βρισκόταν η πόρτα. Το δεξί του πόδι είχε διαλυθεί, αφήνοντας ένα μαυρισμένο κολόβωμα ψηλά στον μηρό. Το ίδιο είχε συμβεί και με το δεξί του χέρι που έλειπε από τον ώμο, ενώ στην καρβουνιασμένη μαυρίλα της δεξιάς μεριάς του προσώπου του, ξεχώριζε η ασπράδα του βολβού του ματιού του, που είχε βράσει μέσα στην κόγχη του. Ο Ρόθγκαρ βύθισε την λεπίδα του ξίφους του στον λαιμό του λυτρώνοντάς τον και γύρισε να αντιμετωπίσει τον άλλο, που είχε σηκωθεί και ορμούσε ουρλιάζοντας με ένα γυριστό γιαταγάνι πάνω από το κεφάλι του ενώ συνέχιζε να φλέγεται. Απέφυγε εύκολα το χτύπημα με ένα σάλτο στο πλάι και ανταπέδωσε με ένα γρήγορο, κοφτό δικό του. Το κεφάλι του άντρα αποχωρίστηκε από το σώμα που έκανε ένα ακόμα βήμα, λες και ήθελε να συνεχίσει την πορεία του και μετά σωριάστηκε βαριά στο έδαφος. Το συντριβάνι αίματος που ξεπήδησε από το ακέφαλο σώμα έβαψε κόκκινο τον τοίχο δίπλα του.

 

 

Φυσικά και να δοθεί όση παράταση χρειαστείτε. Ίσως μου φανεί και μένα χρήσιμη..

Δεν χαρίζεις κάστανα βλέπω. Μας χρειαζόταν κι ένα τέτοιο. Είπαμε τώρα μιλάνε τα όπλα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια ιστορία που γράφω με έναν άστεγο που μάλλον είναι ο πρώην άντρας του κυανοπώγωνα (Ναι το ξέρω :p ). Ταυτόχρονα έχω την sword and sorcery ιστορία που είναι δύο δίδυμες αδερφές πρωταγωνίστριες και ένας δράκος. Ψάχνω να βρω που να χώσω τον βάρβαρο (που; α να χαθείτε βρωμόμυαλοι :p)

 

Δεν ξέρω αν θα προλάβω πραγματικά μην πιεστείτε να περιμένετε εμένα καθότι το μυαλό μου πεταρίζει. Και το μάτι μου επίσης.  :shock:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια ιστορία που γράφω με έναν άστεγο που μάλλον είναι ο πρώην άντρας του κυανοπώγωνα (Ναι το ξέρω :p ). Ταυτόχρονα έχω την sword and sorcery ιστορία που είναι δύο δίδυμες αδερφές πρωταγωνίστριες και ένας δράκος. Ψάχνω να βρω που να χώσω τον βάρβαρο (που; α να χαθείτε βρωμόμυαλοι :p)

 

Δεν ξέρω αν θα προλάβω πραγματικά μην πιεστείτε να περιμένετε εμένα καθότι το μυαλό μου πεταρίζει. Και το μάτι μου επίσης. :shock:

Ο βάρβαρος δεν χωράει μεταξύ των δράκων; Τι γελάτε ρε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όση παράταση θέλετε παιδιά, κανένα πρόβλημα κι από μένα. :)

 

Δημήτρη λουκούμι το τηζεράκι, άντε να δούμε και λίγο αίμα γιατί είχα αρχίσει να μπερδεύομαι με τόσα καυτά που διάβαζα παραπάνω... :)

 

Ευγενία, δύο δίδυμες αδερφές κι ένας βάρβαρος είπες; Ωχ, τέτοια ακούει η Αταλάντη και ποιος ξέρει πως θα μας ζεματίσει πάλι. Ευτυχώς υπάρχει και δράκος δηλαδή να χαλάει το σχήμα γιατί αλλιώς, ( :heat: ) ουφ... :whistling: :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλάβατε μου φαίνεται, στους τρείς ο βάρβαρος είναι ο τέταρτος. Ο δράκος μια χαρά έχει βολευτεί με τις δίδυμες. :p

Edited by Eugenia Rose
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όση παράταση θέλετε παιδιά, κανένα πρόβλημα κι από μένα. :)

 

Δημήτρη λουκούμι το τηζεράκι, άντε να δούμε και λίγο αίμα γιατί είχα αρχίσει να μπερδεύομαι με τόσα καυτά που διάβαζα παραπάνω... :)

 

Ευγενία, δύο δίδυμες αδερφές κι ένας βάρβαρος είπες; Ωχ, τέτοια ακούει η Αταλάντη και ποιος ξέρει πως θα μας ζεματίσει πάλι. Ευτυχώς υπάρχει και δράκος δηλαδή να χαλάει το σχήμα γιατί αλλιώς, ( :heat: ) ουφ... :whistling: :p

Δεν χαλάει το σχήμα ο δράκος. Δεν κατάλαβες. Το φτιάχνει το σχήμα. Δυο δράκοι, δυο δίδυμες, ο άντρας του κυανοπώγωνα και ένας βάρβαρος που ψάχνει να δει που θα χωρέσει. Ρε Ευγενία τι πίνεις και δεν μας δίνεις;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Όση παράταση θέλετε παιδιά, κανένα πρόβλημα κι από μένα. :)

 

Δημήτρη λουκούμι το τηζεράκι, άντε να δούμε και λίγο αίμα γιατί είχα αρχίσει να μπερδεύομαι με τόσα καυτά που διάβαζα παραπάνω... :)

 

Ευγενία, δύο δίδυμες αδερφές κι ένας βάρβαρος είπες; Ωχ, τέτοια ακούει η Αταλάντη και ποιος ξέρει πως θα μας ζεματίσει πάλι. Ευτυχώς υπάρχει και δράκος δηλαδή να χαλάει το σχήμα γιατί αλλιώς, ( :heat: ) ουφ... :whistling: :p

Δεν χαλάει το σχήμα ο δράκος. Δεν κατάλαβες. Το φτιάχνει το σχήμα. Δυο δράκοι, δυο δίδυμες, ο άντρας του κυανοπώγωνα και ένας βάρβαρος που ψάχνει να δει που θα χωρέσει. Ρε Ευγενία τι πίνεις και δεν μας δίνεις;

 

 

The good stuff :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όση παράταση θέλετε παιδιά, κανένα πρόβλημα κι από μένα. :)

 

Δημήτρη λουκούμι το τηζεράκι, άντε να δούμε και λίγο αίμα γιατί είχα αρχίσει να μπερδεύομαι με τόσα καυτά που διάβαζα παραπάνω... :)

 

Ευγενία, δύο δίδυμες αδερφές κι ένας βάρβαρος είπες; Ωχ, τέτοια ακούει η Αταλάντη και ποιος ξέρει πως θα μας ζεματίσει πάλι. Ευτυχώς υπάρχει και δράκος δηλαδή να χαλάει το σχήμα γιατί αλλιώς, ( :heat: ) ουφ... :whistling: :p

 

Σπύρο μην τους βάζεις ιδέες! Να σου θυμήσω ένα Y.Γ. σε προηγούμενο ποστ της Eυγενίας;

 

 

"Υ.Γ. Dragon sex μπορώ να βάλω άμα λάχει να ούμ; Όχι ότι υπόσχομαι τίποτις :p"

 

Εντελώς τυχαία μετα από αυτό, ακολούθησαν τα teaser της Aταλάντης! Γι`αυτό προς θεού, μην τους βάζεις ιδέες!! :rofl2: :rofl2: :rofl2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο δράκος παίζει βασικός στην ομάδα; Κορίτσια το βάλατε σκοπό να κάνετε τους υπολογιστές μας να βγάζουν καπνούς. Ναι, οι υπολογιστές θα βγάζουν καπνούς, εμείς θα βγάζουμε φωτιές... :dance2:

 

(Δημήτρη, γι' αυτό το είπα ρε συ, σπρώχνω με τρόπο λίγο την κατάσταση να μεγαλώσουν οι σκηνές "δράσης και μαγείας"... ;-) :secret: )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το write off θα είναι αυστηρά ακατάλληλο για ανηλίκους, για δηλώστε ηλικίες να ξέρουμε τι γίνεται!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο δράκος παίζει βασικός στην ομάδα; Κορίτσια το βάλατε σκοπό να κάνετε τους υπολογιστές μας να βγάζουν καπνούς. Ναι, οι υπολογιστές θα βγάζουν καπνούς, εμείς θα βγάζουμε φωτιές... :dance2:

 

(Δημήτρη, γι' αυτό το είπα ρε συ, σπρώχνω με τρόπο λίγο την κατάσταση να μεγαλώσουν οι σκηνές "δράσης και μαγείας"... ;-) :secret: )

 

 

:o Oh! now i see what you are doing, you kinky old man, you... :rofl2: :rofl2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #81 (elgalla vs SymphonyX13 vs WILLIAM - Η συγγραφέας elgalla ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..