Jump to content

Write off #81 (elgalla vs SymphonyX13 vs WILLIAM - Η συγγραφέας elgalla ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)


Ιρμάντα
 Share

  

10 members have voted

  1. 1. Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο είναι...

    • Ο κλέφτης και η μάγισσα (SymphonyX13)
    • Η Κρύπτη Της Ναβίρα (WILLIAM)
    • Τα Παλάτια της Μεγάλης Υφάντρας (elgalla)

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μάλλον πορνόγεροι έπρεπε να πεις γιατί το νεολαίοι το έχουμε αφήσει πίσω πλέον!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 Εγώ δεν ξέρω τίποτα, δηλώνω αθώος και με παρασέρνετε. :whistling:

 

 

Έχω πάντως μερικές ιστορίες στο αρχείο μου που θα χαρακτηρίζονταν αυστηρά ακατάλληλες, το είχα πει ευθαρσώς και παλιότερα, είναι δυνατόν να πιάνει το χέρι μου στις περιγραφές και να μην σκάρωνα και τίποτα πιο, χμ, ας το πω απλώς καυτό για να μην σκανδαλιστείτε. :lol: Μην μου πείτε ότι δεν το σκεφτήκατε ποτέ να αφήσετε τη φαντασία σας -κυριολεκτικά- να οργιάσει, με τόσα που διαβάζω δύσκολα θα με πείσετε...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε κάτι Μεγάλοι Ανατολικοί που κυκλοφορούν εδώ μέσα ντυμένοι πρίγκιπες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε κάτι Μεγάλοι Ανατολικοί που κυκλοφορούν εδώ μέσα ντυμένοι πρίγκιπες!

 

 

Τι θέλει να πει η ποιήτρια;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μέγας Ανατολικός. Οκτάτομο έργο του Εμπειρίκου όπου οι πάντες κάνουν σεξ με τα πάντα. Και θέλω να πω η ποιήτρια ότι καίτοι φαντασάδες (πρίγκιπες) μας βγαίνει που και που μια λαγνοφιλική περιγραφή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α αυτός ο Μέγας Ανατολικός, γιατί εγώ σκέφθηκα την πλωτή πολιτεία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την δική μου την ανέβασα μόλις στη βιβλιοθήκη φαντασίας (φυσικά), λέγεται "Τα διπλά σπαθιά του Όρο", και ελπίζω να τη διαβάσετε και να σας αρέσει. Κάθε σχόλιο υπερπολύτιμο γιατί σκοπεύω να τη χρησιμοποιήσω με μικρές αλλαγές στο μυθιστόρημα που παλεύω εδώ και πολύ καιρό. :)

 

Τελειώνετε κι εσείς τις δικές σας για να έχω κι εγώ να διαβάσω, άντε λέμε...:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και για να μην μείνει αυτό το παιχνίδι στην ιστορία του φόρουμ ως οι πενήντα αποχρώσεις του γκρι σε φάντασι ας δώσουμε και ένα κομματάκι από τη συνέχεια:

   Εκείνη ακριβώς τη στιγμή ο πολεμιστής πέρασε την πόρτα της ταβέρνας. Ήταν ψηλός, πιο ψηλός από τους δύο μπράβους που η ταβερνιάρισσα είχε για να βοηθάνε στην τήρηση της τάξης και να αποφεύγονται επιζήμιοι για την ταβέρνα καυγάδες, και γεροδεμένος κάτι που δεν έκρυβε το παντελόνι και το χιτώνιο που φορούσε κάτω από το μανδύα που έβγαλε μπαίνοντας. Είχε ξανθά μαλλιά κομμένα κοντά και ένα σοβαρό πρόσωπο στο οποίο δέσποζαν δύο γαλανά μάτια με διαπεραστικό βλέμμα, τυπικό παρουσιαστικό βόρειου. Δεν φορούσε θώρακα αλλά στο πλευρό του ήταν θηκαρωμένη μια βαριά σπάθα. Τον εντόπισε και πλησίασε προς το μέρος του. Το παρουσιαστικό και το μέγεθός του βοηθούσε να ανοίγει εύκολα δρόμο και δεν άργησε να φτάσει στον Καλ.

   Κάθισε βαριά απέναντι στον Καλ και έριξε το μανδύα του στην άδεια καρέκλα από την άλλη πλευρά του τραπεζιού. Ο Καλ έριξε μια ματιά στον πολεμιστή. Διέκρινε το κορδόνι ενός φυλακτού να κατεβαίνει από τον λαιμό του και να χάνεται μέσα στο χιτώνιό του και το πουγκί που ήταν δεμένο στη ζώνη του. Δεν κουβαλούσε τίποτα άλλο. Ικανοποιημένος από την πρώτη εντύπωση ύφανε ένα ξόρκι που θα κρατούσε τη συνομιλία τους μυστική.

   -Φοβάσαι μήπως μας ακούσει κάποιος μέσα σε αυτήν την φασαρία; σάρκασε ο Βίλνους.

  Ο Καλ δεν απάντησε αμέσως. Αναρωτήθηκε αν ο άνδρας απέναντί του συμπέρανε με τη λογική τι είχε κάνει ή αναγνώριζε το ξόρκι. Αν ναι, ήταν χρήστης της τέχνης ή απλά ήξερε να αναγνωρίζει κάποια πράγματα για αυτό που ήταν; Αποφάσισε πως δεν ήταν του παρόντος και απάντησε:

   -Δεν είναι να εμπιστεύεσαι εδώ μέσα, και οι τοίχοι έχουν αυτιά. Ένας που καμώνεται τον μεθυσμένο δεν είναι απαραίτητα και οι σερβιτόρες έχουνε σίγουρα καλή ακοή και ξεχωρίζουν τις φωνές.

  -Μπορεί, πες μου λοιπόν γιατί με ζήτησες και θέλεις να μην μπορεί να μας ακούσει κανείς;

   -Είσαι πολεμιστής με αξιόλογη φήμη Βίλνους, θέλω να κάνεις κάτι για εμένα.

   -Σαν τι; είπε κοφτά ο πολεμιστής.

  -Έχεις ακουστά το κάστρο του Χάλθαρκ;

  -Το Ακροπύργιο Βάνγκαρντ, είπε ο πολεμιστής βλοσυρά, ακόμα και εγώ που δεν είμαι από εδώ το έχω ακουστά. Είναι το απώτατο προς βορράν σημείο του βασιλείου και λέγεται ότι μέσα του ζουν ανήκουστοι τρόμοι. 

 

Ειρήνη η εισαγωγή σου θα έκανε και για μυθιστόρημα, προσπαθώ να το περιορίσω σε διήγημα!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Και για να μην μείνει αυτό το παιχνίδι στην ιστορία του φόρουμ ως οι πενήντα αποχρώσεις του γκρι σε φάντασι ας δώσουμε και ένα κομματάκι από τη συνέχεια:

Εκείνη ακριβώς τη στιγμή ο πολεμιστής πέρασε την πόρτα της ταβέρνας. Ήταν ψηλός, πιο ψηλός από τους δύο μπράβους που η ταβερνιάρισσα είχε για να βοηθάνε στην τήρηση της τάξης και να αποφεύγονται επιζήμιοι για την ταβέρνα καυγάδες, και γεροδεμένος κάτι που δεν έκρυβε το παντελόνι και το χιτώνιο που φορούσε κάτω από το μανδύα που έβγαλε μπαίνοντας. Είχε ξανθά μαλλιά κομμένα κοντά και ένα σοβαρό πρόσωπο στο οποίο δέσποζαν δύο γαλανά μάτια με διαπεραστικό βλέμμα, τυπικό παρουσιαστικό βόρειου. Δεν φορούσε θώρακα αλλά στο πλευρό του ήταν θηκαρωμένη μια βαριά σπάθα. Τον εντόπισε και πλησίασε προς το μέρος του. Το παρουσιαστικό και το μέγεθός του βοηθούσε να ανοίγει εύκολα δρόμο και δεν άργησε να φτάσει στον Καλ.

Κάθισε βαριά απέναντι στον Καλ και έριξε το μανδύα του στην άδεια καρέκλα από την άλλη πλευρά του τραπεζιού. Ο Καλ έριξε μια ματιά στον πολεμιστή. Διέκρινε το κορδόνι ενός φυλακτού να κατεβαίνει από τον λαιμό του και να χάνεται μέσα στο χιτώνιό του και το πουγκί που ήταν δεμένο στη ζώνη του. Δεν κουβαλούσε τίποτα άλλο. Ικανοποιημένος από την πρώτη εντύπωση ύφανε ένα ξόρκι που θα κρατούσε τη συνομιλία τους μυστική.

-Φοβάσαι μήπως μας ακούσει κάποιος μέσα σε αυτήν την φασαρία; σάρκασε ο Βίλνους.

Ο Καλ δεν απάντησε αμέσως. Αναρωτήθηκε αν ο άνδρας απέναντί του συμπέρανε με τη λογική τι είχε κάνει ή αναγνώριζε το ξόρκι. Αν ναι, ήταν χρήστης της τέχνης ή απλά ήξερε να αναγνωρίζει κάποια πράγματα για αυτό που ήταν; Αποφάσισε πως δεν ήταν του παρόντος και απάντησε:

-Δεν είναι να εμπιστεύεσαι εδώ μέσα, και οι τοίχοι έχουν αυτιά. Ένας που καμώνεται τον μεθυσμένο δεν είναι απαραίτητα και οι σερβιτόρες έχουνε σίγουρα καλή ακοή και ξεχωρίζουν τις φωνές.

-Μπορεί, πες μου λοιπόν γιατί με ζήτησες και θέλεις να μην μπορεί να μας ακούσει κανείς;

-Είσαι πολεμιστής με αξιόλογη φήμη Βίλνους, θέλω να κάνεις κάτι για εμένα.

-Σαν τι; είπε κοφτά ο πολεμιστής.

-Έχεις ακουστά το κάστρο του Χάλθαρκ;

-Το Ακροπύργιο Βάνγκαρντ, είπε ο πολεμιστής βλοσυρά, ακόμα και εγώ που δεν είμαι από εδώ το έχω ακουστά. Είναι το απώτατο προς βορράν σημείο του βασιλείου και λέγεται ότι μέσα του ζουν ανήκουστοι τρόμοι.

 

Ειρήνη η εισαγωγή σου θα έκανε και για μυθιστόρημα, προσπαθώ να το περιορίσω σε διήγημα!

Ανεβάστε και κάτι θα ανεβάσω και εγώ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γράφεις μαζί μας Ειρήνη; Ή εννοείς θα ανεβάσεις κάτι S&S γενικά; Λεπτομέρειες, ανέβασε ότι θες, θα μας αρέσει.:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα δείτε. Ντρέπομαι να πω...

Edited by Ιρμάντα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα δείτς. Ντρέπομαι να πω...

 

Τώρα μου κίνησες περισσότερο την περιέργεια... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα δείτς. Ντρέπομαι να πω...

 

 

Γιατί; Λες και δε γράφεις μια χαρά!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες συγγραφόπουλα! Πώς πάει; Μυστ θα μας κάνεις παρέα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Γράφουμε, γράφουμε. :)

 

Και σφάζουμε... σφάζουμε...

 

 

Και περιμένουμε... περιμένουμε... :)

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Γράφουμε, γράφουμε. :)

 

Και σφάζουμε... σφάζουμε...

 

Σφάξε αλύπητα. Σίγουρα εκείνοι φταίνε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες συγγραφόπουλα! Πώς πάει; Μυστ θα μας κάνεις παρέα;

 

Δε νομίζω βρε παιδιά, δεν είχα έμπνευση τις τελευταίες μέρες...  :sorry:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρες συγγραφόπουλα! Πώς πάει; Μυστ θα μας κάνεις παρέα;

Δε νομίζω βρε παιδιά, δεν είχα έμπνευση τις τελευταίες μέρες... :sorry:

Κρίμα βρε συμπαίκτη....Θα μας διαβάσεις όμως, ράιτ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλημέρες συγγραφόπουλα! Πώς πάει; Μυστ θα μας κάνεις παρέα;

Δε νομίζω βρε παιδιά, δεν είχα έμπνευση τις τελευταίες μέρες... :sorry:

Κρίμα βρε συμπαίκτη....Θα μας διαβάσεις όμως, ράιτ;

 

 

Ε, αυτό εννοείται. Πως και πως περιμένω.  :mf_bookread:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει η εκλεκτή ομήγυρις;

Σήμερα και αύριο, παίδες. Μην χαλαρώνετε. Μία τρεχάλα έμεινε ακόμη πριν το τέρμα.

Καλημερούδια σας!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει η εκλεκτή ομήγυρις;

Σήμερα και αύριο, παίδες. Μην χαλαρώνετε. Μία τρεχάλα έμεινε ακόμη πριν το τέρμα.

Καλημερούδια σας!

 

Moυ ήρθαν λίγο ανάποδα τα πράγματα αυτές τις μέρες. :( Ελπίζω να καταφέρω να την τελειώσω μέχρι αύριο το βράδυ...

 

Και την δικιά μου καλημέρα... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Πώς πάει η εκλεκτή ομήγυρις;

Σήμερα και αύριο, παίδες. Μην χαλαρώνετε. Μία τρεχάλα έμεινε ακόμη πριν το τέρμα.

Καλημερούδια σας!

Moυ ήρθαν λίγο ανάποδα τα πράγματα αυτές τις μέρες. :( Ελπίζω να καταφέρω να την τελειώσω μέχρι αύριο το βράδυ...

 

Και την δικιά μου καλημέρα... :)

 

Μην μου κιοτεύετε! Μια μέρα ακόμη σε φτάνει; Ολα καλά γενικά;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

SOS! Χρειάζομαι ένα όνομα για μια πολεμίστρια νομαδικής φυλής, αυτό που της έδωσα δεν με ικανοποιεί και με την πίεση χρόνου δεν μου ήρθε κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #81 (elgalla vs SymphonyX13 vs WILLIAM - Η συγγραφέας elgalla ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..