Jump to content

Write off #81 (elgalla vs SymphonyX13 vs WILLIAM - Η συγγραφέας elgalla ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)


Ιρμάντα
 Share

  

10 members have voted

  1. 1. Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο είναι...

    • Ο κλέφτης και η μάγισσα (SymphonyX13)
    • Η Κρύπτη Της Ναβίρα (WILLIAM)
    • Τα Παλάτια της Μεγάλης Υφάντρας (elgalla)

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

"...Και ο πρώτος μονομάχος μόλις μπήκε πάνοπλος στην αρένα και τα πλήθη παραληρούν όρθια. Κάνει ένα γύρο και υψώνει το σπαθί του υποσχόμενος αίμα και θέαμα. Λουλούδια πέφτουν βροχή στην ματοβαμμένη άμμο, ουρλιαχτά ενθουσιασμού αντηχούν στις κολόνες τριγύρω, γροθιές υψώνονται θριαμβευτικά, στήθη βγαίνουν σε κοινή θέα από φανατισμένες θαυμάστριες σε έκσταση, οι θεατές αδημονούν να απολαύσουν τη μεγάλη μάχη και φωνάζουν ρυθμικά τον έτερο μονομάχο και την αμαζόνα να βγουν και να πάρουν κι αυτοί τη θέση τους..."

 

:whistling: :)

Edited by MadnJim
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

"...Και ο πρώτος μονομάχος μόλις μπήκε πάνοπλος στην αρένα και τα πλήθη παραληρούν όρθια. Κάνει ένα γύρο και υψώνει το σπαθί του υποσχόμενος αίμα και θέαμα. Λουλούδια πέφτουν βροχή στην ματοβαμμένη άμμο, ουρλιαχτά ενθουσιασμού αντηχούν στις κολόνες τριγύρω, γροθιές υψώνονται θριαμβευτικά, στήθη βγαίνουν σε κοινή θέα από φανατισμένες θαυμάστριες σε έκσταση, οι θεατές αδημονούν να απολαύσουν τη μεγάλη μάχη και φωνάζουν ρυθμικά τον έτερο μονομάχο και την αμαζόνα να βγουν και να πάρουν κι αυτοί τη θέση τους..."

 

:whistling: :)

 

Με πέθανες!! :lol: Αν σου έρθει καμιά πρόταση για περιγραφή αθλητικών γεγονότων σε ραδιόφωνο ή τηλεόραση, μην κάνεις καμιά βλακεία και αρνηθείς!! :lol:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος μονομάχος μόλις μπήκε στην αρένα το σπαθί του είναι εδώ: http://community.sff.gr/topic/16380-%CE%B7-%CE%BA%CF%81%CF%8D%CF%80%CF%84%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AF%CF%81%CE%B1/

 

Φίλε MadnJim να δω την συνέχεια της περιγραφής!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πάω κι εγώ να συνεχίσω το γράψιμο μπας και καταφέρω να τελειώσω απόψε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"...Ο δεύτερος μονομάχος μόλις πάτησε κι αυτός την άμμο που γεύτηκε το αίμα τόσων και τόσων πολεμιστών πριν απ' αυτούς, και σήκωσε το σπαθί του ψηλά χαιρετώντας τα πλήθη με μια θριαμβευτική κραυγή. Κανείς δεν κάθεται πια στις εξέδρες παρά ουρλιάζουν όρθιοι παρασυρμένοι σε έναν πυρετό αίματος. Άντρες κουνάνε τις γροθιές τους ξανά ζητώντας το θέαμα που τους υποσχέθηκαν και χτυπάνε τα πόδια τους ρυθμικά, γυναίκες τάζουν απλόχερα τα κορμιά τους στον νικητή, ακόμα περισσότερα λουλούδια έρχονται να πέσουν μπροστά στα αλυσοντυμένα πόδια τους. Ο δεύτερος μονομάχος κάνει κι αυτός έναν γύρο στην αρένα ξεσηκώνοντας ακόμα πιο πολύ τον κόσμο, και παίρνει τη θέση του δίπλα στον πρώτο, στητός και ακίνητος, με το σπαθί του έτοιμο να τραγουδήσει τους ύμνους του θανάτου. Τα πλήθη αρχίζουν να φωνάζουν το όνομα της αμαζόνας, για να ξεκινήσει η μάχη..."

 

:)

Edited by MadnJim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τα πλήθη αρχίζουν να φωνάζουν το όνομα της αμαζόνας, για να ξεκινήσει η μάχη...

 

:)

 

Νύμφη του κυνηγιού, but close enough ^_^

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Τα πλήθη αρχίζουν να φωνάζουν το όνομα της αμαζόνας, για να ξεκινήσει η μάχη...

 

:)

 

Νύμφη του κυνηγιού, but close enough ^_^

 

 

Μμμ, θα το θυμάμαι για όταν μπεις στην αρένα...:)

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα. Παιδιά, ειλικρινά δεν ξέρω τι έχω γράψει. Ο εγκέφαλός μου έχει υγροποιηθεί σε βαθμό μαγιονέζας. Ελπίζω να είναι έστω καλούτσικο.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

"...Η αρένα σείεται συθέμελα από τις ιαχές του πλήθους. Η αμαζόνα, η Νύμφη του Κυνηγιού, μπαίνει και η εξέδρα ζητωκραυγάζει. Άντρες πηδούν στις πιο κάτω σειρές για να βρεθούν λίγο πιο κοντά, γυναίκες ουρλιάζουν με χαρά και περηφάνια, λουλούδια πέφτουν και σκεπάζουν την άμμο στα δερματοντυμένα της πόδια. Κάνει το γύρο της χαμογελώντας σκληρά, στέκεται δίπλα στους άλλους δύο μονομάχους και τα μάτια της πετούν φωτιές καθώς σηκώνει ψηλά το δόρυ της στέλνοντας το μήνυμα που περιμένουν όλοι. Η μάχη αρχίζει, και θα είναι δίχως έλεος..."

 

:clap: :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

..κι εγώ τι κάνω, τον Καίσαρα;;;;

 

Α όχι, εσύ είσαι η διοργανώτρια, στέκεις στην καγκελόπορτα στο πίσω μέρος της αρένας και παρατηρείς άγρυπνα τα πάντα, δίνεις τους κανόνες της μάχης, και προσέχεις να πάνε όλα καλά. :)

 

Χεχεχε, αυτό που είπα να πειράξω λίγο τον Δημήτρη και τελικά έφτασε να γίνει πλοτ ρωμαϊκής αρένας με ξεπερνάει λέμε! :lol: Αλλά για ένα λεπτό τώρα που το σκέφτομαι, έχοντας γράψει κι εγώ ιστορία αλλά εκτός συναγωνισμού, κι επιπλέον την ανέβασα πρώτος, τι με κάνει; Μην μου πείτε τον τζόκερ που βγαίνει πριν τη μάχη για να διασκεδάσει τα πλήθη όσο περιμένουν το κυρίως θέαμα γιατί θα πληγωθώ βαθύτατα... :p :lol:

Edited by MadnJim
Link to comment
Share on other sites

Εκπαιδευτή μονομάχων; Αυτόν που μοίραζε τα ψωμιά; Αρτος και θεάματα που λέγανε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...Λοιπόν λοιπόν....επικοινώνησα με μοδεράτορα Μυστ (με τον οποίο έκλεισα το συμβόλαιο των αγώνων) να μας ετοιμάσει το πολλ. Λάβετε θέσεις και όποιος επιζήσει ας ακούει τα μοιρολόγια των γυναικών...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικό κερασματάκι από την διοργανώτρια των αιματηρών μας αγώνων, η προέλευση του προλόγου σας.

Διαβάστε εδώ:

http://community.sff.gr/topic/16382-%CE%BF-%CE%BA%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%80%CE%B1%CE%B8%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CE%B4%CE%B9%CE%BF/

Σχολιάστε και γελάστε όπου θέλετε!

Καλή επιτυχία σε όλους παιδάκια μου! Τι συγκίνηση να σας βλέπω με τα σπαθάκια και τις τριαινούλες να ξαντεριάζεστε, τί στιγμή!

Καλή σας επιβίωση επιτυχία!

:give_rose: :give_rose: :give_rose: :give_rose: :give_rose:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μετα από τρίωρη μάχη, όχι με βάρβαρους, αλλά με μπριζολίδια,παϊδάκια( και όχι παιδάκια Σπύρο :) ) σουβλάκια, λουκάνικα  στα κάρβουνα κ.λ.π. λόγω της γιορτής(πολύχρονοι όσες και όσοι γιορτάζουν) μάνας και κόρης, επανέρχομαι για να διαβάσω την ιστορία της Ειρήνης(πολύ χαίρομαι που θα δω, πού σε οδήγησε ο πρόλογος που μας έδωσες!)  να σχολιάσω και να απαντήσω σε σχόλια. Καλή επιτυχία σε όλους και μπράβο για τις υπέροχες ιστορίες! :)

...Λοιπόν λοιπόν....επικοινώνησα με μοδεράτορα Μυστ (με τον οποίο έκλεισα το συμβόλαιο των αγώνων) να μας ετοιμάσει το πολλ. Λάβετε θέσεις και όποιος επιζήσει ας ακούει τα μοιρολόγια των γυναικών...

 

 

Τα σέβη μου....

 

https://www.youtube.com/watch?v=6PQ6335puOc

Edited by SymphonyX13
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα τις τρεις ιστορίες, τις σχολίασα, έφαγα και τα παϊδάκια και τώρα λέω να πάω να δω Μικρό μου Πόνυ, μπας και ξε-βαρβαρέψω λιγάκι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχουν παίξει επικές συμπτώσεις σ' αυτό το write-off ρε παιδιά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιδιά είμαι εδώ! Άργησα μήπως :p Σόρρυ ρε παίδες απλά έπρεπε να γράψω τον άστεγο δεν μπορούσα να πάω στους δράκους ενώ ο καημένος ο ζητιάνος με φώναζε από την άκρη του δρόμου. :p
 
Επίσης ανέβηκα ένα μικρό τοιχάκι και επειδή η τύχη μου είναι στραβή αυτό το καλοκαίρι δεν μπορώ να κουνηθώ πλέον. Δεξια αριστερά τίποτις. Ανάπηρη η συγγραφεύς. Από την άλλη μπορεί να είναι το κάρμα επειδή δεν έγραψα το dragon sex. Τι να πώ; :eek:

 

The pain...

Edited by Eugenia Rose
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιδιά είμαι εδώ! Άργησα μήπως :p Σόρρυ ρε παίδες απλά έπρεπε να γράψω τον άστεγο δεν μπορούσα να πάω στους δράκους ενώ ο καημένος ο ζητιάνος με φώναζε από την άκρη του δρόμου. :p

 

Επίσης ανέβηκα ένα μικρό τοιχάκι και επειδή η τύχη μου είναι στραβή αυτό το καλοκαίρι δεν μπορώ να κουνηθώ πλέον. Δεξια αριστερά τίποτις. Ανάπηρη η συγγραφέυς. Από την άλλη μπορεί να είναι το κάρμα επειδή δεν έγραψα το dragon sex. Τι να πώ; :eek:

 

The pain...

Ωραία ανέβασέ το. Ο Μυστ δεν έφτιαξε ακόμη πολλ. Τοιχάκι; Εξασκείσαι για μπουκαδόρος;;; Edited by Ιρμάντα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ανέβασέ το. Ο Μυστ δεν έφτιαξε ακόμη πολλ. Τοιχάκι; Εξασκείσαι για μπουκαδόρος;;;

 

 

Ποιόν καλέ τον άστεγο; Θα το ανεβάσω αμα θέτε αλλά θα πέσουνε διορθώσεις πρώτα γιατί ειναι σουρεάλ. Και σαφώς στα αγγλικά. :p

Είπα να την δω spiderwoman. Αλλά μάπα το καρπούζι.

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είπα του Μυστ να δώσει αέρα μέχρι το βράδυ για το πολλ μην τυχόν και προφτάσεις. Οι άλλοι είναι ήδη στην αρένα και σφάζονται. Τι να σας κάνω πια η γυναίκα. Τι να σας κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι είναι εκτός θέματος. Επίσης και ο Σπύρος και εγώ ανεβάσαμε κείμενα εκτός διαγωνισμού. Μπορείς να κάνεις το ίδιο. Well.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εννοεί πως έγραψε τελείως άσχετη ιστορία, Ειρήνη, αλλά μπορεί απλά να είναι ιδέα μου αυτό. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #81 (elgalla vs SymphonyX13 vs WILLIAM - Η συγγραφέας elgalla ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..