Jump to content

Write off #81 (elgalla vs SymphonyX13 vs WILLIAM - Η συγγραφέας elgalla ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)


Ιρμάντα
 Share

  

10 members have voted

  1. 1. Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο είναι...

    • Ο κλέφτης και η μάγισσα (SymphonyX13)
    • Η Κρύπτη Της Ναβίρα (WILLIAM)
    • Τα Παλάτια της Μεγάλης Υφάντρας (elgalla)

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

ΕΠ! Τι γίνεται εδώ; Σας έπιασα επ' αυτοφώρο. Τι είναι όλες αυτές οι βαρβαρότητες που ακούω; Ξέρω ποια σας παρασούρνει στην ακολασία και ένα έχω να πω: θα πέσουνε μηνύσεις!  :bangin: 

Υ.Γ. Dragon sex μπορώ να βάλω άμα λάχει να ούμ; Όχι ότι υπόσχομαι τίποτις :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ΕΠ! Τι γίνεται εδώ; Σας έπιασα επ' αυτοφώρο. Τι είναι όλες αυτές οι βαρβαρότητες που ακούω; Ξέρω ποια σας παρασούρνει στην ακολασία και ένα έχω να πω: θα πέσουνε μηνύσεις! :bangin:

Υ.Γ. Dragon sex μπορώ να βάλω άμα λάχει να ούμ; Όχι ότι υπόσχομαι τίποτις :p

Ναι ναι ναι. Γιου κινκι γκερλ!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα έχει αρχίσει και αργοσαλεύει στο μυαλό μου. Ίσως σας κάνω παρέα τελικά....:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1500 περίπου λέξεις φύγανε με τον καφέ μου, αλλά τώρα βαρέθηκα και σταματάω για την ώρα. Κάνει πολύ ζέστη -κουφόβραση το λέμε εδώ- και με χαλάει, κι ας ακούγονται έξω μακρινές βροντές που υπόσχονται βροχούλα αργότερα (μόνο βροχή ελπίζω, γιατί χθες έριξε ένα τρελό χαλάζι που έκανε πολλές ζημιές). Αποφάσισα να φτιάξω μια ιστορία με τον αγαπημένο μου βάρβαρο τον Ν'Γκάρα, που ίσως μετά μπορέσω να τη χρησιμοποιήσω σε μεγάλο βαθμό και με λίγες αλλαγές στο μυθιστόρημά του. Το μόνο που με ανησυχεί προς το παρόν είναι αν θα είναι κατανοητό το σέτινγκ μιας και βασίζεται σε κάτι πολύ μεγαλύτερο, προσπάθησα βέβαια να δώσω κάποια στοιχεία αλλά νομίζω πως ρισκάρω να το παρακάνω με τις πληροφορίες. Δεν ξέρω, θα δείξει. Πάντως απ' ότι την κόβω μάλλον θα βγει λίγο μεγαλούτσικη, σίγουρα πάνω από 5000 λέξεις.

 

Α! Και μια πρωτιά, δεν έχω βάλει τίτλο ακόμα! Αυτό για μένα είναι εξαιρετικά μοναδικό, πάντα έπρεπε να βρω πρώτα τον τίτλο για να μπορέσω να συνεχίσω παρακάτω, ενώ τώρα ούτε που το σκέφτηκα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, ποιο είναι το όριο λέξεων και ποιο το όριο σε χρόνο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, ποιο είναι το όριο λέξεων και ποιο το όριο σε χρόνο;

Σόρι. Νόμιζα ότι είμαστε σε άλλο θέμα. Ναι. Ναι.

 

Λοιπόν ο χρόνος είναι μία βδομάδα τυπικά, αλλά σιγά που δεν θα σας δώσω παράταση.

Λέξεις όσες μπορείτε /θέτε/ χρειάζεστε. Γενικά εμένα με ενδιαφέρουν καλές ιστορίες και καλή συζήτηση. Τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε.

 

Ακόμη παλεύω με το κεφάλαιο 13, και με λέξεις βία πεντακόσιες, από χτες. Αχ αυτό το άτιμο το δεκατριάρι...Μόνο στο προ-πό κάνει καλό. (Αυτό πάει για το summerwrimo)

Μια ιδέα έχει αρχίσει και αργοσαλεύει στο μυαλό μου. Ίσως σας κάνω παρέα τελικά.... :)

Αυτό το αργοσαλεύει ακούγεται πολλά υποσχόμενο. Καλώς να ορίσεις!

Edited by Ιρμάντα
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν μας ξαμολύσεις θα σου γράψουμε μυθιστόρημα με βαρβαρικές μάχες και συναφή!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν μας ξαμολύσεις θα σου γράψουμε μυθιστόρημα με βαρβαρικές μάχες και συναφή!

Άλλο που δεν ήθελα κι εγώ. Εντάξει, ας κρατήσουμε λιγάκι τα προσχήματα. Διήγημα να είναι, και ας είναι και εκτενές.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς όριο λέξεων λοιπόν, αλλά μην το παρακάνουμε κιόλας, σε λογικά πλαίσια. Οκέυ. :)

 

Μέχρι πότε γράφουμε, πότε κλείνει το συγγραφικό μέρος; Εβδομάδα ως συνήθως, δηλαδή από Δευτέρα χθες σε Δευτέρα 10/8 και βλέπουμε τότε αν κανείς χρειαστεί παράταση;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται σαν χρόνος.

Δεν θα παρασυρθούμε και πολυ μακριά από λέξεις έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα σε Δευτέρα λοιπόν. Και εδώ είμαστε πάλι. (δουλέψτε ρεμάλια!) Δημιουργείστε με την ησυχία σας καλλιτέχνες μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη γράψε κι εσύ αν έχεις χρόνο και διάθεση, εκτός συναγωνισμού, για την παρέα (κι επειδή μας αρέσουν οι ιστορίες σου:) )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η φράση κλειδί είναι αν έχω χρόνο. Θα δούμε. Ευχαριστώ που με θέλετε παρέα παιδιά!

Edited by Ιρμάντα
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη γράψε κι εσύ αν έχεις χρόνο και διάθεση, εκτός συναγωνισμού, για την παρέα (κι επειδή μας αρέσουν οι ιστορίες σου :) )

 

Εγκρίνω και επαυξάνω! Να σταματήσουμε επιτέλους να ρίχνουμε τους προλόγους- βόμβες και να περιμένουμε χαλαροί, να δούμε σε ποιανού τα μούτρα θα σκάσουν!! :rofl: :rofl:

Edited by SymphonyX13
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ειρήνη γράψε κι εσύ αν έχεις χρόνο και διάθεση, εκτός συναγωνισμού, για την παρέα (κι επειδή μας αρέσουν οι ιστορίες σου :) )

 

Εγκρίνω και επαυξάνω! Να σταματήσουμε επιτέλους να ρίχνουμε τους προλόγους- βόμβες και να περιμένουμε χαλαροί, να δούμε σε ποιανού τα μούτρα θα σκάσουν!! :rofl: :rofl:

 

Με παρεξηγήσατε. Ένα προλογάκι ήταν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ειρήνη γράψε κι εσύ αν έχεις χρόνο και διάθεση, εκτός συναγωνισμού, για την παρέα (κι επειδή μας αρέσουν οι ιστορίες σου :) )

 

Εγκρίνω και επαυξάνω! Να σταματήσουμε επιτέλους να ρίχνουμε τους προλόγους- βόμβες και να περιμένουμε χαλαροί, να δούμε σε ποιανού τα μούτρα θα σκάσουν!! :rofl: :rofl:

 

Με παρεξηγήσατε. Ένα προλογάκι ήταν.

 

Σοβαρά τώρα, θα ήταν ωραίο να βλέπαμε που οδήγησε ο πρόλογος αυτόν που τον έγραψε. Εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα να γράψω έναν πρόλογο και να τον είχα αφήσει εκεί αχρησιμοποίητο. Σίγουρα θα ήθελα να δω σε τι μονοπάτια θα με βγάλει...:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ότι αυτό το κάναμε με τον MadnJim ε; Δώσαμε ο ένας στον άλλο πρόλογο που είχαμε ήδη γράψει την ιστορία να δούμε που θα τον πάει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ότι αυτό το κάναμε με τον MadnJim ε; Δώσαμε ο ένας στον άλλο πρόλογο που είχαμε ήδη γράψει την ιστορία να δούμε που θα τον πάει.

Αυτό σίγουρα θέλω να το παίξω κάποια στιγμή. Ανταλλαγή προλόγων.  Αφού σας είχα σχολιάσει τις ιστορίες τότε, θυμάσαι;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ότι αυτό το κάναμε με τον MadnJim ε; Δώσαμε ο ένας στον άλλο πρόλογο που είχαμε ήδη γράψει την ιστορία να δούμε που θα τον πάει.

 

Ναι το ξέρω. Την ιστορία που έγραψε μάλιστα ο Σπύρος πάνω στον προλογό σου την έχω διαβάσει, την δική σου νομίζω πως όχι..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι το θυμάμαι Ιρμάντα και τώρα σχεδιάζω μια ιστορία πάνω στον πρόλογό σου. Σας υπόσχομαι, αίμα, τέρατα, σεξ και ίσως και θησαυρό!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ξέρεις ότι αυτό το κάναμε με τον MadnJim ε; Δώσαμε ο ένας στον άλλο πρόλογο που είχαμε ήδη γράψει την ιστορία να δούμε που θα τον πάει.

Αυτό σίγουρα θέλω να το παίξω κάποια στιγμή. Ανταλλαγή προλόγων.  Αφού σας είχα σχολιάσει τις ιστορίες τότε, θυμάσαι;

 

 

Και περάσαμε πολύ όμορφα!  :friends:

 

Ειρήνη όποτε (αν) θελήσεις δηλώνω πρόθυμος. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ξέρεις ότι αυτό το κάναμε με τον MadnJim ε; Δώσαμε ο ένας στον άλλο πρόλογο που είχαμε ήδη γράψει την ιστορία να δούμε που θα τον πάει.

Αυτό σίγουρα θέλω να το παίξω κάποια στιγμή. Ανταλλαγή προλόγων. Αφού σας είχα σχολιάσει τις ιστορίες τότε, θυμάσαι;

Και περάσαμε πολύ όμορφα! :friends:

 

Ειρήνη όποτε (αν) θελήσεις δηλώνω πρόθυμος. :)

Μέσα. Να περάσει αυτό και εδώ είμαστε.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι δραστηριότητα υπάρχει εκεί έξω; Γράφετε; Γράφετε;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι δραστηριότητα υπάρχει εκεί έξω; Γράφετε; Γράφετε;

Ποτέ δεν έγραφα γρήγορα πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, Δεύτερη σελίδα,1000 λέξεις, μαζί με τις 300 του προλόγου, αλλά δηλώνω πολύ ικανοποιημένος από το πως τον έχω χρησιμοποιήσει.... :)

Edited by SymphonyX13
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Τι δραστηριότητα υπάρχει εκεί έξω; Γράφετε; Γράφετε;

Ποτέ δεν έγραφα γρήγορα πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, Δεύτερη σελίδα,1000 λέξεις, μαζί με τις 300 του προλόγου, αλλά δηλώνω πολύ ικανοποιημένος από το πως τον έχω χρησιμοποιήσει.... :)

 

Τέτοια θέλω να ακούω. Εύγε νέε μου!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #81 (elgalla vs SymphonyX13 vs WILLIAM - Η συγγραφέας elgalla ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..