Jump to content

Supernatural (2005-2020)


0Nautilus0
 Share

Πως σας φάνηκε η σειρά;  

  1. 1. Με πόσα αστέρια θα βαθμολογούσατε την σειρά;

    • ★★★★★ (Εξαιρετική)
      0
    • ★★★★☆ (Πολύ καλή)
      0
    • ★★★☆☆ (Καλή)
      0
    • ★★☆☆☆ (Μέτρια)
      0
    • ★☆☆☆☆ (Κακή)
      0


Recommended Posts

Εντάξει, σίγουρα το δεύτερο μισό είναι κατά πολύ βελτιωμένο.

Το 15ο επεισόδιο ήταν σαφώς κακό, αλλά, κατά την γνώμη μου, χειρότερο ήταν το 16ο

Ναι, εκεί που βρίσκουν τον Προμηθέα και αντιμετωπίζουν τον Δία.

 

 

Μακάρι να συνεχίσει έτσι του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Το 16ο επεισόδιο ήταν τραγικό και εντελώς εκτός ροής και πραγματικότητας του supernatural. Όχι ότι το 15ο ήταν καλύτερο φυσικά!

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να σηκώσουν και 9ο κύκλο. Προσωπικά, έχω βαρεθεί ήδη από τον προηγούμενο κύκλο. Έπρεπε να έχουν τελειώσει κάπου στον 6ο κύκλο ή βαριά στον 7ο με άλλη φυσικά πλοκή και άλλους κακούς.

 

Τώρα θα δω το 17ο και 18ο επεισόδια και ελπίζω από τα γραφόμενα σας να έχουν αλλάξει τα πράγματα προς το καλύτερο. αυτο που μου έχει λείψει κυρίως ειναι το χιούμορ της σειράς...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το 16 μου άρεσε.

 

Αφενώς ήταν μετά το 15, οπότε θα έπρεπε να ήταν πραγματικά κακό για να μου αφήσει κακή εντύπωση και από την άλλη εκείνες τις μέρες ήμουνα σε κλίμα Προμηθέα μιας και έλιωνα το Prometheus: The Discipline of Fire & Demise των Emperor.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα το  Season Finale! Για να δούμε  πόσα plot hole μπορούν να χωρέσουν σε 40 λεπτά :p

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το είδα!

Αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα, αν το χειριστούν καλά το πράγμα, μπορούμε να δούμε θαυμάσια πράγματα του χρόνου.

Το  καλύτερο βέβαια ήταν ότι ξεράθηκα σε κάνα δυο-τρεις στιγμές στα γέλια :p

 

Βαθμός σίζον: 7.5/10 γιατί το πρώτο μισό ήταν χάλια και το δεύτερο μισό  πολύ καλό.

Edited by jjohn
Link to comment
Share on other sites

Πάει και αυτή η σεζόν. Καλούτσικο κλείσιμο, αλλά πολλά κακοραμμένα μαζέματα στο τέλος και αντιδράσεις out of character για πολλούς κύριους συντελεστές.

Εντάξει, το βλέπω από συνήθεια πλέον, δεν μου κάνει καμία αίσθηση. Ούτε κρύο ούτε ζέστη. Φοβάμαι μόνο ότι σε λίγα χρόνια θα βλέπουμε τον ασπρομάλλη Dean να την λέει στον γκριζομάλλη Σαμ για trust issues και θέματα προδοσίας και "θυμάσαι τότε που είχες αίμα δαίμονα και..." καθώς θα του κουνάει την μαγκούρα του στον 27 κύκλο. 

 

Όλα τα ωραία, για να παραμείνουν ωραία πρέπει να έχουν κι ενα τέλος, τον καιρό που πρέπει να τελειώσουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά πάντως ήταν η αντιδράσεις και οι ατάκες του Κρόουλι. Νομίζω ότι τα έχουν μπερδέψει λίγο με αυτή τη σειρά..αλλά παραμένει απολαυστική. Συμφωνώ με τον Απόστολο ότι υπάρχει πλέον κορεσμός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Σαναβαμπιτς, το πρώτο  επεισόδιο τα έσπασε...

Έθεσε βάσεις για δυνατή σαιζόν{ και... για ακόμη πιο δυνατό angst στα μέσα του κύκλου :/}

 

"This just got awkward"  :roflmao: :roflmao: :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επεισοδιάρα η σημερινή.

Δεν έχω λόγια.

Από τα καλύτερα επεισόδια supernatural που έχουν παιχτεί ποτε...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οι χαρακτήρες του  spin-off:

 

"ENNIS ROTH | The de-facto star of the potential series, Ennis is “likeable, strong-willed, resolute, with a strong sense of justice.” He’s the son of a cop who grew up in poverty. He’s en route to the police academy himself when someone he is close to is murdered — presumably by some kind of monster. He meets up with Sam and Dean and “learns the staggering truth” that Chicago is run by five families of monsters (including, but perhaps not limited to, werewolves and shape shifters). And with that, a new monster-hunter is born. Fun fact: Producers are looking to fill this role with an African-American actor in his early 20s.

DAVID HAYDEN | A shape-shifter from one of Chicago’s ruling monster families. He’s been living as a human for some time, but a tragedy propels him back into the life. David is in his early 20s.

MARGO HAYDEN | David’s “professional, strong-willed, determined, ambitious” shape-shifter sister. She’s an “ex-punk rocker gone corporate” who sets out to be the new head of the family in the wake of a tragedy. Margo is in her early 20s.

VIOLET DURANT | A werewolf and part of the wealthy, powerful Durant family. In a twist right out of West Side Story, the early-twentysomething is hot for family rival David (see above), but their love is forbidden.

JULIAN DURANT | Violet’s “savagely handsome, strong, arrogant” twentysomething brother and Ennis’ arch nemesis.

FREDDIE COSTA | A world-weary copy in his 30s, Freddie has a soft spot in his heart for Ennis (he knew his dad back in the day). Fun fact: Eddie’s got a secret."

 

πηγή

 

Προβλέπεται τρελή πατάτα :p

 

επίσης: Άρχισε το angst στο κανονικό. Μας είχε λείψει... (not :(

Edited by jjohn
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βλέπω τον 5ο κύκλο κ θέλω να κάνω 2 παρατηρήσεις: πως γίνεται να είναι όλη μέρα στο δρόμο και να είναι φρεσκαδούρα: κόντρα ξυρισμένοι, φρεσκολουσμένοι, περιποιημένοι κλπ κλπ. Δε λέω να τους δείχνει μέσα στην μπίχλα, απλά θα πρεπε να σου βγάζουν κ μια ταλαιπώρια εμφανισιακά και 2ον πως γίνεται να σκοτώνουν συνέχεια εκατοντάδες δαίμονες (δηλαδή για τον υπόλοιπο κόσμο φυσιολογικούς ανθρώπους): στους δρόμους, στα μοτέλ, σε σπίτια, σε δημόσιους χώρους, σε μαγαζία κλπ, αλλά η αστυνομία να μην τους κυνηγάει ποτέ και να μην τους έχει σταμπάρει σαν σήριαλ κίλερς. Το ξέρω πως σε κάποιους θα φανούν αστεία αυτά, αλλά εμένα μου φαίνεται σαν να σου υποτιμούν τη νοημοσύνη και τα αναφέρω. Το πρώτο είναι σκηνοθετικό λάθος και κάνει το σκηνικό μη ρεαλιστικό κ το 2ο είναι σοβαρή σεναριακή τρύπα.

Edited by Anwrimos23
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο: Hey man, it's Dean & Sam...Δεν υπάρχει ρεαλισμός σε αυτή τη σειρά!  Για το δεύτερο: Πάντα μα πάντα παίζουν το ρόλο του FBI ή άλλης παρόμοιας υπηρεσίας, γι' αυτό και τους βλέπεις και με κοστούμια και γραβατούλα συχνά-πυνκά...μάλιστα θα δεις ότι σε πιο προχωρημένο κύκλο, έχουν ένα επεισόδιο αν θυμάμαι καλά, που εξηγεί πως δουλεύει το σύστημα τους. Βέβαια χρειάζεται και τρίτος σε αυτό..που συνήθως ήταν ο Bobby -Peace,love & Balls- :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω για το πως συλλέγουν τα στοιχεία κ τις πληροφορίες παριστάνοντας τους πράκτορες, αλλά όταν σκοτώνεις 4-5-10 δαίμονες τη βραδιά (δηλ κανονικούς ανθρώπους για την κοινωνία) κ συνήθως με το ίδιο μαχαίρι, χρησιμοποιώντας το ίδιο αμάξι, χωρίς μεταμφίεση ή κάποιο καμουφλάζ κ συνήθως 2 άτομα, δε θα πρεπε να τους ψάχνουν όλες οι αστυνομικές και μυστικές υπηρεσίες της αμερικής για να είναι ρεαλιστικό;  Δόξα τω Θεώ από κάμερες ασφαλείας και ρουφιάνους στρατόκαβλους η Αμερική άλλο τίποτα. Θέλω να πω:εδώ δε μιλάμε για τη Δανία ή τη Νορβηγία, αλλά για τους αμερικάνους. Δηλαδή 2 τυπάδες διασχίζουν όλη την αμερική σκορπώντας το θάνατο, αλλά ποτέ κανείς δεν τους κυνηγάει... Είναι κάπως γελοίο ακόμα κ για φανταστική σειρά. Μεγάλη σεναριακή ευκολία.

Edited by Anwrimos23
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έχει δίκιο ο ανωριμος.Είναι σεναριακή τρύπα.

...αλλά ας μην πιανομαστε από τέτοιες ατυχείς λεπτομέριες.Η σειρά είναι πολύ διασκεδαστική.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος υπήρχαν επεισόδια σε προηγούμενους κύκλους που η αστυνομία τους καταδίωξε. Αν θυμάμαι καλά ήταν σε μια τράπεζα ή κάτι τέτοιο. Συμφωνώ ότι έχει σεναριακό πρόβλημα αλλά ο σκηνοθέτης έχει ένα συγκεκριμένο μοντέλο για τα επεισόδια που το ακολουθεί πιστά τόσα χρόνια και η σειρά συνεχίζει να συναρπάζει αν όχι σε όλα τα επεισόδια, τουλάχιστον στα περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Τέλος για φέτος. Αναμενόμενο φινάλε. Πολύ   κακό filler όμως -και- φέτος και κάνα δυο από τα χειρότερα επεισόδια της σειράς...

Αγαπημένο επεισόδιο αυτό που γίνεται ο  Dean σκύλος :D

 

Κλασικά στο τέλος του πρώτου επεισοδίου  θα γίνει ξανά κανονικός ο Dean

 

 

7.5

Link to comment
Share on other sites

σήμερα τελείωσε η 9η και πάμε για 10η

μην σου πω και για 11η....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Το Supernatural είναι μια από τις πολύ λίγες σειρές του φανταστικού που έχει μείνει τόσα χρόνια και συνεχίζει ακόμα. Είναι ψευτο-horror με αρκετό parnanormal και στην αρχή ήταν καλός ο συνδυασμός αυτός αλλά μετά λίγο χαλαρώσανε με αποτέλεσμα να έχει αρκετή ανακύκλωση.

Η 11η σεζόν λοιπόν, μόλις ξεκίνησε και πολύ δυναμικά μάλιστα και δείχνει ότι θα είναι μια φοβερή σεζόν.

 

 

Δείτε ένα βίντεο για όλη την σειρά μαζί με το τραγούδι που έχει μείνει στην σειρά από την αρχή (περιέχει ελαφρά spoiler).

 

https://www.youtube.com/watch?v=2at7WY1HD9Q

 

 

Έχει αντέξει κανένας που να την βλέπει ακόμα;

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντεξα μέχρι το 4ο ή 5ο νεκρανάστεμα των αδερφών. Νομίζω μέχρι τον 7ο κύκλο. Μετά τα παράτησα :)

Link to comment
Share on other sites

Η ένοχη απόλαυσή μου. Περίμενα μέχρι εφέτος και τώρα βλέπω όλες τις σεζόν καπάκι. (Όπως πρέπει να βλέπονται οι σειρές, τι μαρτύριο αυτό να πρέπει να περιμένεις εβδομάδα-εβδομάδα, χρόνο-χρόνο).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Συνεχίζω κι εγώ, αλλά φέτος δεν θα τα δω ένα ένα, αλλά όλα μαζί στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής, έχουμε την καλύτερη σαιζόν της σειράς μετά το τέλος της πέμπτης(γενικά πάει αρκετά καλά το όλο θέμα- Δεν μπορώ να πω ότι περίμενα μιας και οι προηγούμενες δύο σαιζόν δεν ήταν τόσο καλές)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα μου έλειψε το κυνήγι φαντασμάτων ;-) τώρα με το σκώτος θα δούμε αλλά έντεκα χρόνια είναι αυτα πόσο πια να αντέξουν; ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Supernatural (2005-2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..