Jump to content

SFF-NoWriMo 2015 - Κάλεσμα


Naroualis
 Share

Recommended Posts

Τώρα? (αισθάνομαι λίγο σε ένα παράλληλο σύμπαν :p αυτό το "αυτό που βλέπεις με αυτό που συμβαίνει είναι δύο διαφορετικά πράγματα χαχαχαχα)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ είμαι γραμμένη. Μόνο 50.000 λέξεις κυνηγάμε;

Μην ξαναζήσουμε εποχές niceguy παρακαλώ. :dazzled:

Δεν γνωρίζω περί αυτού.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγώ είμαι γραμμένη. Μόνο 50.000 λέξεις κυνηγάμε;

Μην ξαναζήσουμε εποχές niceguy παρακαλώ. :dazzled:

Δεν γνωρίζω περί αυτού.

 

Είναι κάποιος που είχε πιάσει τις 50.000 από τις 15 Νοεμβρίου ή κάτι τέτοιο και πτοούσε το ηθικό των υπολοίπων όσο να 'ναι...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη δες το χρονικό που έχει αναρτημένο ο Νιχίλιος στο κλειστό υποφόρουμ, για μια γρήγορη ματιά στην νεώτερη ιστορία του νανοριμισμού εις το σουφουφου. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Εγώ είμαι γραμμένη. Μόνο 50.000 λέξεις κυνηγάμε;

Μην ξαναζήσουμε εποχές niceguy παρακαλώ. :dazzled:

Δεν γνωρίζω περί αυτού.

 

Είναι κάποιος που είχε πιάσει τις 50.000 από τις 15 Νοεμβρίου ή κάτι τέτοιο και πτοούσε το ηθικό των υπολοίπων όσο να 'ναι...

 

 

Τι 50000 μου λες από 15 Νοεμβρίου, 100.000 (ολογράφως εκατό χιλιάδες) και έμεναν δυο-τρεις μέρες για το τέλος ξέρω γω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα και εγώ να συμμετέχω στον διαγωνισμό. Έχω την εντύπωση πως δήλωσα μέρος στην σχετική φόρμα αλλά για κάποιο λόγο δεν με βάζει στο forum. Αν γίνεται να λυθεί με κάποιο πρόβλημα αυτό το θέμα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον. Να ξυπνήσει με το καλό το πρωί ο υπεύθυνος -εγώ δε μπορώ να το διορθώσω- και θα το φτιάξουμε το θέμα, μην ανησυχείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φέτος λέω να προσπαθήσω κι εγώ, για πρώτη φορά! Έχω αρκετό χρόνο αυτή την εποχή και είναι καλή ιδέα να γράψω μια ιστορία βουκολικού τρόμου που έχω στο μυαλό μου εδώ και καιρό. Βέβαια, ελπίζω να βρω δουλειά μέσα στον Νοέμβρη... αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις, ας κάνω αυτή την προσπάθεια!! :) Έχω ξαναγράψει τόσες λέξεις σε ένα μήνα, αλλά ήταν καλοκαίρι και ήμουν απομακρυσμένη από παρέες και κλασική καθημερινότητα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο καταλήγω με κάποιο τρόπο να αναβάλλω το NoWriMo για την επόμενη χρονιά. Φέτος δεν έχει δικαιολογίες. Let's do this thing!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E, 50.000 λέξεις είναι 1666,67 λέξεις τη μέρα. Doable. Αλλά στο παρελθόν μερικοί συγγραφείς τις ειχαν ξεπεράσει κατά πολύ. Νομίζω... η Ευθυμία ήταν που είχε φτάσει τις 80.000 σε κάποιο άλλο nowrimo; Ή θυμάμαι λανθασμένα;

Επ, αυτό δεν το είχα δει. Όχι, εγώ 80.000 ποτέ, μέχρι όμως 58.000 έχω κάνει . Μετά που τα διορθώνω πάνε 75.000 καμιά φορά και περισσότερες.

 

Ριάλτο, τσέκαρε να δεις αν μπαίνεις στο υποφόρουμ, λογικά πρέπει να είσαι εντάξει. Τουράμπαρ και Λίζμπεθ, κάντε λίγο υπομονή, πιστεύω ότι θα έχετε πρόσβαση εντός της ημέρας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

E, 50.000 λέξεις είναι 1666,67 λέξεις τη μέρα. Doable. Αλλά στο παρελθόν μερικοί συγγραφείς τις ειχαν ξεπεράσει κατά πολύ. Νομίζω... η Ευθυμία ήταν που είχε φτάσει τις 80.000 σε κάποιο άλλο nowrimo; Ή θυμάμαι λανθασμένα;

Επ, αυτό δεν το είχα δει. Όχι, εγώ 80.000 ποτέ, μέχρι όμως 58.000 έχω κάνει . Μετά που τα διορθώνω πάνε 75.000 καμιά φορά και περισσότερες.

 

Ριάλτο, τσέκαρε να δεις αν μπαίνεις στο υποφόρουμ, λογικά πρέπει να είσαι εντάξει. Τουράμπαρ και Λίζμπεθ, κάντε λίγο υπομονή, πιστεύω ότι θα έχετε πρόσβαση εντός της ημέρας

 

 

My apologies, Ευθυμία μου. Μπερδεύτηκα φαίνεται (ουκ έρχεται μόνον, που λένε. :p ) Απλά είχα την εντύπωση πως μια φορά είχες ξεπεράσει κατά πολύ τις 50000 λέξεις (αν και 58000 είναι εξ ίσου εντυπωσιακό) και μάλιστα αρκετά νωρίτερα από τη λήξη του nowrimo. :) Mea culpa.

Edited by Oberon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kαι γω στο πρώτο sffnowrimo θυμάμαι, τελείωσα με 50300 λέξεις, αλλά οι περισσότερες γράφτηκαν μέσα σε 18 μέρες. Κι αυτό γιατί τις πρώτες 12 είχα γράψει ελάχιστες πραγματικά. Όχι πάνω από 2000 λέξεις total, αφού έπρεπε πρώτα να περάσω από ΟΛΕΣ τις δικαιολογίες μέσα μου για να ΜΗΝ τελειώσω. Μετά σπρίνταρα όμως γράφοντας κατά μέσο όρο 2500 λέξεις τη μέρα. Δηλαδή 850 λέξεις παραπάνω από όσο χρειάζεται να γράφει κανείς κανονικά κάθε μέρα για να τελείωσει και κανονικά (1666,67 λέξεις τη μέρα).

Αν δεν χαθούν μέρες τζάμπα, είναι έως και εύκολο να φτάσεις στο τέρμα στις 30 Νοεμβρίου. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, και τζάμπα να χαθούν, υπάρχουν και τα θαύματα. Όχι μία αλλά δυο φορές έχω φτάσει με 20,00 λέξεις στις 20-25 του μηνός και τερμάτισα τελικά. Και εγώ και ο Νιχίλιο έχουμε γράψει ένα δεκάρικο (10,000 λέξεις) μέσα σε 24 ώρες. Δεν είναι το συνηθισμένο βέβαια, αλλά γίνεται ΚΑΙ αυτό. :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, και τζάμπα να χαθούν, υπάρχουν και τα θαύματα. Όχι μία αλλά δυο φορές έχω φτάσει με 20,00 λέξεις στις 20-25 του μηνός και τερμάτισα τελικά. Και εγώ και ο Νιχίλιο έχουμε γράψει ένα δεκάρικο (10,000 λέξεις) μέσα σε 24 ώρες. Δεν είναι το συνηθισμένο βέβαια, αλλά γίνεται ΚΑΙ αυτό. :p

19χίλιαρο σε 48 ώρες εγώ, αλλά έχε χάρη που παντρεύαμε μία Sonya εκείνες τις ημέρες...

Edited by Nihilio
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λίζμπεθ και Τουράμπαρ, πρέπει να μπορείτε πλέον να βλέπετε και το υποφόρουμ του SFF-NoWriMo. Τσεκάρετε και πέστε μου ότι όλα πάνε καλά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μιας και το σκεφτόμουν κάθε χρόνο που ήμουν εδώ κοντά (γιατί είναι 2-3 χρόνια που κόλλησε η έμπνευση σε άλλα στέκια) λέω να το κάνω και  εγώ το απονενοημένο διάβημα και να το δοκιμάσω για  1η φορά.. χμ έχω και μια 10αριά μέρες να δω τι θα πιάσω μιας και έχω ξανά-ξεκινήσει τα ρόδα μου που περίμεναν υπομονετικά... και ευτυχώς δεν μαράθηκαν ;) οκ λοιπόν.. count me in.... έχω 2-3 ιστοριούλες να διαλέξω.. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ας προσπαθήσουμε λοιπόν όλοι και όλες και να έχουμε φέτος ρεκόρ συμμετοχών αλλά και ρεκόρ ολοκληρωμένων νέων μυθιστορημάτων στο sffnowrimo! We can do it, ladies and gentlemen! I know we can!  :) :) :friends:

Edited by Oberon
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι! μας έλειψες!  :dance2:

να υποθέσω σε εμένα απευθυνόσουν αγαπημένη.. ε.. θα μου πεις δεν έχει ποστ άλλης κοπελιάς παραπάνω ;) χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω ;) 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Παρακολουθώ μερικούς μήνες τώρα το φόρουμ, παρ' ότι δεν έχω ποστάρει, και θα ήθελα να παρακολουθήσω τον November Writing Month.

Θα επιχειρήσω να δουλέψω κι εγώ μία ιστορία μου, αν και τις 50.000 λέξεις είναι λίγο απίθανο να τις πιάσω μιας και δύσκολα γράφω περισσότερες από 600 λέξεις τη μέρα, ακόμα κι αν το παιδεύω ώρες.

 

Έχω πατήσει "I am attending" στο RSVP εδώ και αρκετές μέρες, μα δεν έχω αποκτήσει ακόμα πρόσβαση στο υποφόρουμ. Αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει γιατί, θα ήμουν ευγνώμων.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Silvertooth. Επειδή η διαδικασία πρόσβασης είναι λίγο μπελαλίδικη, ο υπεύθυνος την κάνει συνήθως ομαδικά. Θα του στείλω ένα μήνυμα κι όταν όλα είναι έτοιμα, θα σου πω να το τσεκάρεις. 

 

Α, καλωσήλθες στην παρέα μας!  :friends:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνουμε στην τελευταία βδομάδα προ Νανόριμο κι έχουμε μαζευτεί αρκετοί στο κλειστό φόρουμ. Δεν το λέω για να ζηλέψουν οι εκτός, αλλά μάλλον εκεί μέσα θα ζεσταινόμαστε Νοεμβριάτικα.

 

Υπενθυμίζω αυτό το εξαιρετικό κειμενάκι δια χειρός Sonya, βετεράνου του θεσμού, που πλέον τη φάγαν τα γηρατειά - Σόνυα, φέτος έπρεπε.

Απολαύστε ελεύθερα! :)

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..