Jump to content

Jessica Jones (2015 και 2018)


Blacksword
 Share

Recommended Posts

 

Η δεύτερη σειρά του Netflix μόλις ξεκίνησε και από τα πρώτα επεισόδια που έχω δει φαίνεται πολύ καλή. Όσοι είδατε το Daredevil και σας άρεσε σίγουρα μην την χάσετε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είδα τα τρία πρώτα, έχουν κάνει κάποιες απαραίτητες αλλαγές σε σχέση με το κόμικ, αλλά η ατμόσφαιρα είναι ακριβώς όπως πρέπει: βρωμιά, σαπίλα, αλκοόλ, περιθώριο, post-traumatic stress disorder κτλ. Η Κρίστεν είναι θαυμάσια στο ρόλο, αν και όλο το καστ είναι πολύ καλό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η Κρίστεν είναι θαυμάσια στο ρόλο, αν και όλο το καστ είναι πολύ καλό.

H παρέα μου μου έδειχνε το trailer και με είχε πείσει ότι πρωταγωνίστρια είναι η Eva Miles από το Torchwood... Δεν χαμογελούσε κιόλας η Κρίστεν στο τρέηλερ να επιβεβαιώσω ότι έκαναν λάθος...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η Eva Miles είναι πιο τσουπωτή από αυτή που παίζει την Jessica Jones. Ειδικά στο Torchwood του 2011 φαίνεται ότι είχε πάρει κιλά. Αυτή που παίζει την Jessica είναι σιλφίδα.

Link to comment
Share on other sites

Η Eva Miles είναι πιο τσουπωτή από αυτή που παίζει την Jessica Jones. Ειδικά στο Torchwood του 2011 φαίνεται ότι είχε πάρει κιλά. Αυτή που παίζει την Jessica είναι σιλφίδα.

Τα κιλά δεν είναι ενδεικτικά (το 2011 ήταν έγγυος) και υποψιαζόμουν ότι είναι συνέχεια με σφιγμένο στόμα για να κρύψει το κενό ανάμεσα στα δύο μπροστά δόντια

Link to comment
Share on other sites

Α, ναι; Είδα τη σεζόν πριν μερικές βδομάδες οπότε δεν ήξερα τα behind-the-scenes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την τέλειωσα τη σεζόν. Γενικά μου άρεσε πολύ το καστ και το feeling, αλλά ένιωσα ανά σημεία ότι θα μπορούσε να ήταν 6 ή 7 επεισόδια αντί για 13 και δεν θα με πείραζε καθόλου αυτό. Πάντως πολύ καλές ερμηνείες και ικανοποιητικές ως επί το πλείστον αλλαγές σε σχέση με το κόμικ, αν και θα προτιμούσα τον Purpleman που μας παρουσιάζουν εκεί και του οποίου το villain-ness είναι πιο refined. Όμως, Τέναντ, οπότε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Την τελείωσα και πραγματικά το Netflix έχει κάνει, για άλλη μια φορά, μια πολύ καλή σειρά. Βέβαια έχει και τα θεματάκια της (όπως και στο Daredevil) αλλά έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.

Μου άρεσε που εμφανίσανε τον Luke Cage αλλά και ότι τον κρατήσανε μέχρι το τέλος. Θα μπορούσαν άνετα να τον αφήσουν απέξω μετά τα πρώτα επεισόδια αλλά το ταιριάξανε αρκετά καλά στην πλοκή.

Φυσικά ο Tennant είναι σε άλλο επίπεδο και χωρίς αυτόν η σεζόν θα ήταν πολύ χειρότερη. Δεν τον έχω δει στο Doctor Who αλλά φαίνεται από μακριά ότι ο τύπος είναι ηθοποιάρα.

 

Συνολικά νομίζω η σεζόν αξίζει για μένα σίγουρα ένα 8 στα 10.

 

ΥΓ: Δεν ξέρω αν έχουν κάνει αποκλειστικό συμβόλαιο αλλά πολύ θα ήθελα να δω και DC σειρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Την τελείωσα, μου άρεσε πολύ! Ξεχώρισε η μουσική και η σκοτεινή ατμόσφαιρα. Λάτρεψα όλο το cast και ιδιαίτερα τον Tennant. Την προτείνω σίγουρα σε όποιον έχει δει το "Daredevil" αλλά και γενικά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στα υπόψη αυτή η σειρά- έχω ακούσει γενικά πολύ καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Jessica Jones (2015 και 2018)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..