Jump to content

41ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Χρέος


Nirgal
 Share

Recommended Posts

Α το που οδεύουμε είναι ένα από τα μυστήρια του σύμπαντος!

 

Τι κάνετε σύντροφοι; Αρχίσατε; Σχεδιάζετε κάτι;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευπειθώς αναφέρω ότι αν και παρακολουθώ τους διαγωνισμούς που με ενδιαφέρουν σαν αναγνώστης και δεν ευελπιστώ να γίνω συγγραφέας, μου αρέσει να γράφω και προσπαθώ να βελτιώνομαι.

 

Μόλις διάβασα το θέμα άναψαν λαμπάκια πάνω από το κεφάλι μου σαν να ήμουν χαρακτήρας καρτούν. Το έγραψα την ίδια μέρα και –φυσικά– το διορθώνω συνέχεια.

 

Το επίπεδό μου δεν είναι για διαγωνισμούς, προσωπικά προτιμώ τους συναγωνισμούς από τους ανταγωνισμούς. Γράφω μόνο όταν μου έρθει μια ιδέα οπότε καλό είναι να κρατάτε μικρό καλάθι.

Αυτό αφορά και την ποιότητα και την ποσότητα που αυτήν την στιγμή είναι 1529 λέξεις αλλά ίσως μεγαλώσει λιγάκι.

Edited by Old man & SiFi
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μού κατέβηκε μια ιδέα, αλλά δεν ξέρω αν θα βρω τον χρόνο και, κυρίως, την διάθεση να γράψω. Αλλά έχουμε ακόμα αρκετές μέρες περιθώριο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Α το πήρες ζεστά, βλέπω!

 

Έχω μια ιδέα, χρόνο δεν ξέρω αν θα έχω, είμαστε σε μήνα ΦΠΑ, και αν θα χωράει στο όριο ( αυτό είναι πάντα ένα πρόβλημα ).

Αλλά όπως είπε και ο αύριο εορτάζων είναι αρκετές και οι μέρες.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, βρε παιδιά! Με τόση ησυχία στη συζήτηση, σκεφτόμουν πως δεν θα γράψει κανείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 σκεφτόμουν πως δεν θα γράψει κανείς.

 

Με αυτό το θέμα, αυτήν την εποχή, ακόμα κι εγώ γράφω. Εμπρός λοιπόν καλοί μου και έμπειροι συγγραφείς, δώστε του να καταλάβει!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, βρε παιδιά! Με τόση ησυχία στη συζήτηση, σκεφτόμουν πως δεν θα γράψει κανείς.

 

είναι που περνάμε τη φάση της σκέψης ακόμα. Tουλάχιστον εγώ συνήθως δεν επιβεβαιώνω συμμετοχή αν δε γράψω τις πρώτες 500λέξεις...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, βρε παιδιά! Με τόση ησυχία στη συζήτηση, σκεφτόμουν πως δεν θα γράψει κανείς.

 

1ον: Τα σιγανά ποταμάκια να φοβάσαι

και

2ον: Όπου λαλούν πολλοί κοκόροι, αργεί να ξημερώσει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στον κάμπο βασιλεύει, λαλεί πουλί παίρνει σπυρί και η μάνα το ζηλεύει!

 

Τι γίνεται εκεί έξω; Ποιοι γράφουν;

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εχω κουτσά στραβά μια ιδέα. Χρέος ηθικό. Να δούμε αν θα ορθοποδήσει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τώρα ξεκίνησα 2 διαφορετικές ιδέες αλλά δε μου άρεσαν. Πάω για 3η...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ιδέα υπάρχει από την πρώτη μέρα. Διάθεση όμως υπό του μηδενός. Το πιθανότερο είναι τελικά να μην πάρω μέρος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ιδέα υπάρχει από την πρώτη μέρα. Διάθεση όμως υπό του μηδενός. Το πιθανότερο είναι τελικά να μην πάρω μέρος.

Κόβω τον Ίζαλ στο χωνευτήρι...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω μία ιδέα, η οποία μου αρέσει, αλλά δεν ξέρω αν θα φτάσουν οι λέξεις. Βέβαια, αυτό που με ανησυχεί περισσότερο κι από τις λέξεις είναι ότι πρόκειται περί space opera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ιδέα υπάρχει από την πρώτη μέρα. Διάθεση όμως υπό του μηδενός. Το πιθανότερο είναι τελικά να μην πάρω μέρος.

Κόβω τον Ίζαλ στο χωνευτήρι...

 

 

Μας έβαλες ευθύς εξαρχής σε ατμόσφαιρα Star Wars. Δεν είναι όλα όπως φαίνονται...

 

αυτό που με ανησυχεί περισσότερο κι από τις λέξεις είναι ότι πρόκειται περί space opera.

 

Ίσως έχω χάσει επεισόδια, αλλά γιατί αυτό είναι λόγος ανησυχίας;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχω ξαναγράψει τέτχοιο πράμα ποτέ, γι' αυτό :p

 

Τότε μην το λογαριάζεις σαν πρόβλημα, αλλά σαν πρόκληση.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τέτχοιο πράγμα ε;

 

Καλά, δεν ξέρω. Εγώ έτσι κι αλλιώς δεν έχω ξαναματαγράψει κανονικό σκίφι. Οπότε αν γράψω, ή την τύχη του αρχάριου, ή το αίσχος του πανάσχετου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει η ιδέα μου και δεν ξέρω αν φτάνουν οι λέξεις (που έχω γράψει όμως) για να αποδοθεί σωστά…

Τέτχοιο και τχειρότερο...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Α εγώ είχα γράψει ένα πολύ ωραίο πέρισυ αλλα για φέτος δεν ξέρω, φοβάμαι ότι θα πάθω τα ίδια, δε θα χωράει στις λέξεις.

Παρότι το όριο μεγάλωσε λίγο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..