Jump to content

7ος Διαγωνισμός Ποίησης, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Ζώα


Lady Nina
 Share

Recommended Posts

2 λεπτά παράταση;;;

 

Granted!

Η τελευταία ψήφος ερρίφθη και σιγά σιγά θα αρχίσουν να βγαίνουν τα αποτελέσματα!

 

Αναμείνατε στο ακουστικό σας... ;-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

2 λεπτά παράταση;;;

 

Granted!

 

 

χρωστάω τα σχόλια...  :whistling:

 

 

Κι εγώ! :p

Λεπόν, λεπόν... Κατ' αρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους εσάς που εμπνευστήκατε από το θέμα, που γράψατε, που συμμετέχατε στον διαγωνισμό, που διαβάσατε, που σχολιάσατε, που ψηφίσατε... Ένα μεγάλο ευχαριστώ επίσης στον Άγγελο, για την βοήθειά του ως moderator καθώς και για την καταμέτρηση!

 

Μιλώντας για καταμέτρηση και ψήφους, είχαμε 9 ψήφους - 5 από τους συμμετέχοντες ποιητές και 4 από απλούς αναγνώστες.

 

Ποιηταί και ποιήτριαι!

 

Ήρθε η ώρα για την αντίστροφη μέτρηση...

Στην πέμπτη καλύτερη θέση, με 18 πόντους, το λυρικότατο ποίημα του Myyst με όμορφες και συγκινητικές εικόνες που φέρνουν ρίγη και ανατριχίλα, με τα περιεχόμενα που έχει 'Η γούρνα της θλίψης'.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Συχγαρητήρια στον MadnJim, μπράβο σε όλα τα παιδιά (μύστη, παιδί μου, τελευταίο λεπτό άφησες την ψηφοφορία;), ευχαριστούμε πολύ τους διοργανωτές Lady Nina και Mesmer που κράτησαν τον διαγωνισμό ζωντανό, παρόλο που η ποίηση δεν είναι στα βασικά ενδιαφέροντα των περισσότερων, και κάμποσα μεγάλα ευχαριστώ στους αναγνώστες. Άντε, και μες στη χρονιά και ο επόμενος.

Υ.Γ. Τη δυάδα την πέτυχα τελικά, αν και δεν περίμενα να είναι τόσο ντέρμπι. Σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια και τις ψήφους. :)

Edited by Morfeas
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Σπύρο για την άξια πρωτιά σου! Κι εγώ πρώτο σε ψήφισα παλικάρι μου! Και ξέρετε ποιο είναι το καλύτερο; Αποκλείεται ο διαγωνισμός να ατονήσει εφόσον ο Σπύρος θα αναλάβει τον επόμενο! Μπράβο σου και πάλι και θερμές ευχαριστίες στην Λαίδη μας, τον Μέσμερο και σε όσους σχολίασαν και ψήφισαν! Σας αγαπώ πολύ - αλλά νομίζω το ξανάπα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, Σπύρο, για το ποιητικό κύπελλο!  :first:

 

Και μπράβο σε όλους που συμμετείχαν στο διαγωνισμό με τα ποιήματά τους.

 

Θα τα ξαναπούμε στον επόμενο!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Σπύρο, το ποίημα ήταν πολύ καλό. Μπράβο και σε όλους τους συμμετέχοντες και τους διοργανωτές!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

:stars: :stars: :first: Πρώτη θέση!  :first:  :stars: :stars:

 

canstock11338061.jpg

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, είμαι πολύ χαρούμενος που το ποίημά μου πήρε την πρώτη θέση στις προτιμήσεις σας! Απόλαυσα τον διαγωνισμό, η παρέα ήταν περίφημη, και η διοργάνωση εξαιρετική. Συγχαρητήρια στους συμπαίχτες μου για τα όμορφα ποιήματά τους. Ευχαριστώ πολύ όσους διάβασαν, όσους σχολίασαν, όσους ψήφισαν, όσους μας τίμησαν σ' αυτό τον διαγωνισμό. Μπύρες για όλους!  :drinks:

 

Ανυπομονώ ήδη για τον επόμ... WAIT! Στον επόμενο δεν θα μπορώ να συμμετέχω, θα είμαι ο διοργανωτής! Αλλά, χεχεχε, αυτό δε σημαίνει ότι δεν θα γράψω και δεν θα ανεβάσω πάλι κάνα δυο (τρία, πέντε... ). :whistling: :)

 

Ευχαριστώ πολύ, το είπα; Ότι είμαι πολύ χαρούμενος;  :dance2:

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, Σπύρο! Μπράβο σου! :D

Συγχαρητήρια και σε όλα τα παιδιά, άντε, στον επόμενο να είμαστε περισσότεροι!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες μα πάνω από απ'όλα στον Σπύρο για το άκρως ατμοσφαιρικό ποίημα του ;)
Τελικά μπορεί να ήταν λίγες οι συμμετοχές αλλά είχαν σασπενς! Και για την τελευταία θέση υπήρχε κόντρα και για την πρώτη :p

Εγώ να ευχαριστήσω που μου δώσατε την ευκαιρία να επιχειρήσω κάτι αρκετά πρωτόγνωρο για εμένα, να βγάλω κάτι με αρκετή προσπάθεια και να δω κριτικές και τις γνώμες σας. Ήταν μία ιδιαίτερη εμπειρία και σίγουρα θα έπαιρνα μέρος και στον 8ο διαγωνισμο ποίησης ελπίζοντας σε κάτι καλύτερο με αυτά που έμαθα ;)

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή. :)

 

Ένα παραπάνω μπράβο στον φίλο Σπύρο για την επιτυχία του! Πάντα τέτοια!  :thumbsup:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..