Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo

6. Ο Έντι Τζόουνς στο μυθικό Κτήνος του Σοντράι

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 MadnJim

MadnJim

Έντι Τζόουνς

• Members
  • 1.199 posts
  • Όνομα:Σπύρος

Posted 18 Ιούνιος 2016 - 21:36

Όνομα Συγγραφέα: MadnJim
Είδος: Funny SciFi, ή αλλιώς, απενοχοποιημένη διασκέδαση, που είχε πει μια ψυχή :)
Βία; Όχι
Σεξ; Όχι
Αριθμός Λέξεων: Περίπου 11200
Αυτοτελής; Χμ, ναι, διαβάζετε και μόνη της, αλλά στην πραγματικότητα είναι το 6ο μέρος της σειράς των περιπετειών του Έντι Τζόουνς, και οπωσδήποτε θα είναι πιο πλήρης η εικόνα αν διαβαστούν με τη σειρά. Μπορείτε να βρείτε τις προηγούμενες εδώ: 1, 2, 3, 4, 5
Σχόλια: Έγραψα αυτή την ιστορία μόνο για ένα λόγο, επειδή θέλω να χρησιμοποιήσω μια συσκευή σε μια πολύ συγκεκριμένη και ιδιαίτερα σημαντική σκηνή της επόμενης περιπέτειας του Έντι, και έπρεπε κάπως να την συστήσω στο σύμπαν του. Ελπίζω να σας αρέσει και να διασκεδάσετε. :)

Credits στον φίλο συμφορουμίτη @Arjunk, που διαβάζοντας την δική του ιστορία "Υλιάστερ" μπήκα στο τριπάκι να γράψω πάλι κάτι για τον Έντι Τζόουνς. :)
Αρχείο:Attached File  Ο Έντι Τζόουνς στο Κτήνος του Σοντράι.pdf   254,79KB   25 downloads

Edited by MadnJim, 18 Ιούνιος 2016 - 21:40.

• arjunk, SymphonyX13 and Blacksword like this

Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω!...

#2 arjunk

arjunk
  • Members
  • 62 posts
  • Όνομα:Άρης

Posted 19 Ιούνιος 2016 - 00:50

Φίλε Madnjim με τιμάς! Γουστάρω μόνο που βλέπω το προσεγμένο formatting :) Πάω να το διαβάσω!

• MadnJim likes this

οπ έλα ρε τί λέει

#3 WILLIAM

WILLIAM

Imagination is the key/ into lands of fantasy

• Members
  • 2.649 posts
  • Όνομα:WILLIAM
  • Currently reading:Ο Κυνηγός Των Σκιών - Αλεξέι Πέχοφ

Posted 19 Ιούνιος 2016 - 14:40

Έδωσες ρέστα όπως πάντα φίλε μου! Ξέρεις βέβαια ότι είμαι φαν του Έντι αλλά γέλασα πολύ με τις νέες περιπέτειες του φίλου μας.

Επίσης μου άρεσε η μορφοποίηση σαν βιβλίο. Πάντα τέτοια:

Αλήθεια είναι η πιο μεγάλη ιστορία του έντι ως τώρα;

• MadnJim likes this
Υπηρετώντας Ο Ένας Τον Άλλο Είμαστε Ελεύθεροι

#4 MadnJim

MadnJim

Έντι Τζόουνς

• Members
  • 1.199 posts

Posted 19 Ιούνιος 2016 - 14:56

Έδωσες ρέστα όπως πάντα φίλε μου! Ξέρεις βέβαια ότι είμαι φαν του Έντι αλλά γέλασα πολύ με τις νέες περιπέτειες του φίλου μας.

Επίσης μου άρεσε η μορφοποίηση σαν βιβλίο. Πάντα τέτοια:

Αλήθεια είναι η πιο μεγάλη ιστορία του έντι ως τώρα;

Χαίρομαι που διασκέδασες φίλε μου William, να 'σαι καλά! :)

Ναι, είναι όντως η μεγαλύτερη ως τώρα ιστορία του Έντι Τζόουνς, σωστά πρόσεξες.

Και πάλι σ' ευχαριστώ φίλε μου! :)

#5 SymphonyX13

SymphonyX13
  • Members
  • 497 posts
  • Όνομα:Δημήτρης
  • Currently reading:"Ashley Bell" - Dean R. Koontz

Posted 19 Ιούνιος 2016 - 19:21

Διάβασα και την νέα περιπέτεια του Έντι και την ευχαριστήθηκα όπως και τις υπόλοιπες. Υπήρξαν σημεία που γέλασα πολύ όπως εκεί που ο Έντι γλωσεύει ελαρφά την μπέρδα του από το θεμύσι! :lol: Ωραίος και ο νέος χαρακτήρας και οι εικόνες σου με το τεράστιο Κτήνος και όσα κατοικοεδρεύουν πάνω του πολύ πετυχημένες. Κλασική Έντι ιστορία που πλέον την βλέπω απλά ένα κεφάλαιο μιας μεγαλύτερης ιστορίας, αφού σε αυτό τείνει να εξελιχθεί! Ανυπομονώ για την συνέχεια! Και πρέπει να προσθέσω ότι τα πάντα εν σόφία εποίησες, φίλε μου Σπύρο. Έβαλες τον Έντι να προσγειώνεται σε μια ρυτίδα του μουστακιού του Κτήνους. Ούτε τολμώ να φανταστώ τι θα αντίκριζαν τα ματάκια του Έντι, αν τον έβαζες να προσγείωνεται...στις Κάτω Χώρες του Κτήνους! :lol:

• MadnJim likes this

But i have promises to keep

And miles to go before i sleep...

#6 MadnJim

MadnJim

Έντι Τζόουνς

• Members
  • 1.199 posts

Posted 19 Ιούνιος 2016 - 21:56

Διάβασα και την νέα περιπέτεια του Έντι και την ευχαριστήθηκα όπως και τις υπόλοιπες. Υπήρξαν σημεία που γέλασα πολύ όπως εκεί που ο Έντι γλωσεύει ελαρφά την μπέρδα του από το θεμύσι! :lol: Ωραίος και ο νέος χαρακτήρας και οι εικόνες σου με το τεράστιο Κτήνος και όσα κατοικοεδρεύουν πάνω του πολύ πετυχημένες. Κλασική Έντι ιστορία που πλέον την βλέπω απλά ένα κεφάλαιο μιας μεγαλύτερης ιστορίας, αφού σε αυτό τείνει να εξελιχθεί! Ανυπομονώ για την συνέχεια! Και πρέπει να προσθέσω ότι τα πάντα εν σόφία εποίησες, φίλε μου Σπύρο. Έβαλες τον Έντι να προσγειώνεται σε μια ρυτίδα του μουστακιού του Κτήνους. Ούτε τολμώ να φανταστώ τι θα αντίκριζαν τα ματάκια του Έντι, αν τον έβαζες να προσγείωνεται...στις Κάτω Χώρες του Κτήνους! :lol:

Αχαχαχαχα, ούτε κι εγώ θέλω να το σκεφτώ αυτό! :lol: :lol:

• SymphonyX13 likes this

#7 Blacksword

Blacksword

A Fantasy Lover!

• Members
  • 895 posts
  • Όνομα:Κώστας

Posted 05 Δεκέμβριος 2016 - 22:11

Ο Έντι Τζόουνς ξαναχτυπά και πρέπει να πω ότι την απόλαυσα ιδιαίτερα αυτή την ιστορία. Μου άρεσε τόσο σε επίπεδο γραφής, που φαίνεται ότι έχει ανέβει σε άλλο επίπεδο, όσο και σε άπλετο χιούμορ, απίστευτες ιδέες και, το πιο σημαντικό, υπέροχα διασκεδαστική!

Πολύ καλή ιστορία Σπύρο και, θεωρώ, η καλύτερη σου μέχρι τώρα καθώς χειρίζεσαι πολύ καλά τις εναλλαγές των χαρακτήρων αλλά και τους διαλόγους τους, όπως επίσης και η "χρήση" του Κτήνους. Αν είχα μια συνθε-μπύρα θα την σήκωνα στην υγειά σου!

• MadnJim likes this

"The sword Anglachel was forged anew for him by the cunning smiths of Nargothrond, and though ever black its edges shone with pale fire. Then Turin himself became known in Nargothrond as Mormegil, the Blacksword, for the rumours of his deeds with that weapon; but he named the sword Gurthang, Iron of Death."  - The Children of Húrin

#8 MadnJim

MadnJim

Έντι Τζόουνς

• Members
  • 1.199 posts

Posted 06 Δεκέμβριος 2016 - 21:07

Να ΄σαι καλά, Κώστα, χαίρομαι πολύ που σου άρεσε και διασκέδασες διαβάζοντάς την. Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, φίλε μου, synthe-beers on me! :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users