Jump to content

43ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Fantasy, Θέμα: Φυλαχτό


Ιρμάντα
 Share

Recommended Posts

Έτσι τα βλαστάρια μου, έτσι να σας καμαρώνω! Απογειωθείτε!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • elgalla

    44

  • Ballerond

    51

  • WILLIAM

    97

  • Ιρμάντα

    87

Καλημέρα!

Έχω μια ιστορία αλλά χωράει μέσα σε 3500 λέξεις;

Αυτό είναι το ερώτημα που βασανίζει όόόλους μας 

 

---

Κατά τα άλλα πάμε καλά!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντα πάμε καλά! Αυτό είναι το μόνο για το οποίο δεν αμφιβάλλει κανείς.

 

Και ένα soundtrack από' μενα:

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ιστορία αλλά χωράει μέσα σε 3500 λέξεις;

 

Καλημέρα!

Έχω μια ιστορία αλλά χωράει μέσα σε 3500 λέξεις;

Αυτό είναι το ερώτημα που βασανίζει όόόλους μας 

 

---

Κατά τα άλλα πάμε καλά!

 

 

3,850 λέξεις παιδιά!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω μια ιδέα, αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρη για αυτή! Έτσι κι αλλιώς, μόνο από σήμερα το βράδυ μπορώ να ασχοληθώ με δαύτη (δουλειές γαρ).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τριγυρνάει στο μυαλό μου, sword and sorcery φυσικά, να δω όμως ποια μέρα θα το πάρω απόφαση να στρωθώ να τη γράψω. :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Σκέψεις, σκέψεις, σκέψεις... :hmm:

 

Χμμμ... λες; Δεν είναι άσχημη ιδέα...

 

 - τσκ, τσκ, τσκ, τσκ, τσκ... (πλήκτρα) ---- 300 λέξεις στο σχέδιο

 

Αααα κι αυτό... ναι, ωραίο θα 'ναι, αν συμμετάσχω... :flirt:

 

 - τσκ, τσκ, τσκ, τσκ, τσκ... - 1000 λέξεις

 

Ναι, αυτό μου αρέσει... θα το βάλω... αν συμμετάσχω

 

- τσκ, τσκ, τσκ, τσκ, τσκ... - 2450 λέξεις

 

Δεν θα μου φτάσουν οι 3850.

Όχι.

Δεν νομίζω. Δεν θα τα καταφέρω να το σουλουπώσω

 

Εεεε, δεν πειράζει, yolo! :lol: :ph34r:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Καλά έχεις ακόμα 20 μέρες για να το σουλουπώσεις οπότε μια χαρά πας.

Εγώ που είχα μια ιδέα αλλά ένας πρόχειρος υπολογισμός είπε ότι δεν φτάνουν 8000 λέξεις τι να κάνω;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να ακολουθήσεις τις συμβουλές του Βασιλιά (ειδικά τη δεύτερη).  :p

 

Edited by Γελωτοποιός
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλά έχεις ακόμα 20 μέρες για να το σουλουπώσεις οπότε μια χαρά πας.

Εγώ που είχα μια ιδέα αλλά ένας πρόχειρος υπολογισμός είπε ότι δεν φτάνουν 8000 λέξεις τι να κάνω;

 

Απλό! Φτιάξε την ιστορία και ανέβασε το τρέιλερ... :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα καλή ιδέα φίλτατε.

Εσύ τι θα μας γράψεις; Καμία ιστορία του αγαθού σου βάρβαρου;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα καλή ιδέα φίλτατε.

Εσύ τι θα μας γράψεις; Καμία ιστορία του αγαθού σου βάρβαρου;

 

Δεν ξέρω ακόμα, η ιδέα που μου ήρθε είναι σε πολύ πρώιμη μορφή προς το παρόν, απλά έχω μια γενική εικόνα του τι περίπου θα είναι το φυλαχτό και τι δουλειά θα κάνει πάνω κάτω. Κάποια πλοκή όμως δεν κάθισα να σκεφτώ ακόμα, αλλά όπως πάντα όλο και κάτι θα μου έρθει όταν θα το χρειαστώ. Έχω εμπιστοσύνη στο χάος μέσα στο κεφάλι μου, δε μπορεί, κάτι θα ξεμυτήσει πάλι. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Έχω εμπιστοσύνη στο χάος μέσα στο κεφάλι μου, δε μπορεί, κάτι θα ξεμυτήσει πάλι....

 

... με ενθουσιώδεις βαρβαρικές κραυγές και έναν πραγματικά μπουχτισμένο μινώταυρο από πίσω να μονολογεί: Για όλα φταίνε τα κυκλώματα, αλλιώς θα την είχα αράξει στην δόξα μου και' γω σαν τον άλλο τον μπαγάσα...

Edited by WILLIAM
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όλη μας η θετική ενέργεια στην Αταλάντη μας....Κουράγιο κορίτσι....φτιάξε τα παραμυθάκια σου no matter what, όπως λέει και το τραγούδι....

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι πως έπεσα χτες το βράδυ για ύπνο αποφασισμένη να ξυπνήσω πρωί για να γράψω. Βάστα και να δεις...

Link to comment
Share on other sites

 Να, για κάτι τέτοια σκέφτομαι κάτι φορές τη γραφομηχανή (χρονομηχανή, το λέμε αλλιώς). Αταλάντη, ελπίζω να έχεις καμία στη ντουλάπα. :unsure:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παλιότερο λάπτοπ, που το είχα ξεχάσει τελείως. Θα βολευτώ με εκείνο για όσο μπορώ. <3

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να σε εξυπηρετήσει για το διαγωνισμό και όσο χρειαστεί.

 

Εγώ θα ακολουθήσω μάλλον τη σοφή συμβουλή του ΜadnJim!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να σε εξυπηρετήσει για το διαγωνισμό και όσο χρειαστεί.

 

Εγώ θα ακολουθήσω μάλλον τη σοφή συμβουλή του ΜadnJim!

 

Σου έχω κι άλλη... σοφή συμβουλή, φίλε μου William. Γράψε την ιστορία όσο σου βγει, 8-10.000 λέξεις, και μετά γράψε μια δεύτερη ιστορία κάτω από 3850 λέξεις, όπου ένας τυχοδιώκτης τύπος σε κάποιο φάντασι σέτινγκ, βρίσκει σε μια σπηλιά ξέρω γω, στα υπόγεια ενός κάστρου, κλέβει από έναν ναό, you got the point, ένα μάτσο πάπυρους-περγαμηνές ή κάτι ανάλογο. Πάνω τους, σε μια άγνωστη ξεχασμένη από αιώνες γλώσσα είναι γραμμένη με αίμα (sic) η μεγάλη σου ιστορία, για την οποία γίνεται τελικά μεγάλη κουβέντα, λίγο γιατί είναι δύσκολη η μετάφρασή της και μόνο ένας γερομάγος ας πούμε μπορεί να τη διαβάσει κι άντε βρες τον, λίγο για το περιεχόμενο καθαυτού όταν γίνεται επιτέλους γνωστό. Μας έχεις όλους να μας τρώει η περιέργεια για το τι να λέει, αλλά -surpriiise!- την βρίσκουμε ολόκληρη να την έχεις βάλει σαν υποσημείωση αστερίσκου στο τέλος. ;-) Και είσαι κομπλέ! :whistling: :lol:

Edited by MadnJim
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

Ελπίζω να σε εξυπηρετήσει για το διαγωνισμό και όσο χρειαστεί.

 

Εγώ θα ακολουθήσω μάλλον τη σοφή συμβουλή του ΜadnJim!

 

Σου έχω κι άλλη... σοφή συμβουλή, φίλε μου William. Γράψε την ιστορία όσο σου βγει, 8-10.000 λέξεις, και μετά γράψε μια δεύτερη ιστορία κάτω από 3850 λέξεις, όπου ένας τυχοδιώκτης τύπος σε κάποιο φάντασι σέτινγκ, βρίσκει σε μια σπηλιά ξέρω γω, στα υπόγεια ενός κάστρου, κλέβει από έναν ναό, you got the point, ένα μάτσο πάπυρους-περγαμηνές ή κάτι ανάλογο. Πάνω τους, σε μια άγνωστη ξεχασμένη από αιώνες γλώσσα είναι γραμμένη με αίμα (sic) η μεγάλη σου ιστορία, για την οποία γίνεται τελικά μεγάλη κουβέντα, λίγο γιατί είναι δύσκολη η μετάφρασή της και μόνο ένας γερομάγος ας πούμε μπορεί να τη διαβάσει κι άντε βρες τον, λίγο για το περιεχόμενο καθαυτού όταν γίνεται επιτέλους γνωστό. Μας έχεις όλους να μας τρώει η περιέργεια για το τι να λέει, αλλά -surpriiise!- την βρίσκουμε ολόκληρη να την έχεις βάλει σαν υποσημείωση αστερίσκου στο τέλος. ;-) Και είσαι κομπλέ! :whistling: :lol:

 

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  γι' αυτό τον λατρεύω αυτόν τον τύπο! Με κάνει να γελάω!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..