Jump to content

44ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ε.φ, Θέμα: Ο κόσμος που γνωρίζαμε, άλλαξε για πάντα


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Πολλά μπράβο ρε υ Αταλάντη. Έχεις πάρει  ό,τι διαγωνσμό υπάρχει παραμάσχαλα τώρα τελευταία. Άντε τώρα κάνε το 3/3 στου Τρόμου και μπες μια και καλή στο πάνθεον του sff :)  (Ναι, οκ, είσαι ήδη εκεί αλλά κουβέντα να κάνουμε :lol: )

Συγχαρητήρια όμως και σε όλα τα παιδιά για τις προσπάθειες τους κα, φυσικά, στην Βάσω για το όμορφο θέμα της.

 

Μπράβο ξανά!

Edited by jjohn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησουμε εδώ την διοργανώτρια και τους ηρωικους αναγνώστες μας... που άντεξαν να μας διαβάσουν. Και πολλά συγχαρητήρια στην Αταλάντη για μια πολύ όμορφη ιστορία!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους, μπράβο στην Αταλάντη, μπράβο στους διοργανωτές, γενικά πολλά μπράβο γιατί έτσι μας αρέσει.

 

Υ.Γ. τρουφάκια πότε θα φάμε;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

:clap: Συγχαρητήρια στο podium!

 

Και σε όλους τους συμμετέχοντες και στους διοργανωτές, φυσικά  ;-)

 

Πάντα τέτοια  :thumbsup:

Edited by Natasha
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια στην Αταλάντη,στα άλλα δύο παιδιά που συμπλήρωσαν την τριάδα, αλλά φυσικά και σε όλους τους συμμετέχοντες ανεξαιρέτως. Μου έκαναν πολύ καλή παρέα οι ιστορίες σας και σας ευχαριστώ για τα ταξίδια! Πολλά μπράβο και σε διοργανωτές, καταμετρητές, αναγνώστες, σχολιαστές και ψηφοφόρους.(αν και αυτοί οι τελευταίοι απότελούν ένα πολύ μικρό μέρος της κοινότητας δυστυχώς :(  ) Θα ήθελα πολύ και θα το προσπαθήσω, στον επόμενο τρομοδιαγωνισμό να σας κάνω παρέα, είδωμεν! :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή, την ανάγνωση και την δύσκολη δουλειά της ψηφοφορίας. Τώρα το πιο δύσκολο έργο το έχει η Elgalla που θα πρέπει να διοργανώσει τους διαγωνισμούς στη σειρά και να αφήσει τις πρωτιές για κανέναν άλλο!

 

Συγχαρητήρια επίσης στον Old Man για την πρώτη φορά στο βάθρο (παρά τις παραπλανητικές δηλώσεις για την τελευταία θέση,)

 

Άντε και με το καλό στον επόμενο, εκεί μαζί με το αρνί και το κοκορέτσι και μια καλή ίδέα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε, να 'στε καλά! Δεν το περίμενα! Πρώτος..!!! ^_^

 

.... ωχ κάτσε... κάτι δεν κατάλαβα νομίζω...! :huh:

 

ΥΓ1: Συγχαρητήρια σε όλους! Συγχαρητήρια στην νικήτρια.

 

ΥΓ2: Δεν θα έρθει ο επόμενος διαγωνισμός ρε, εκεί θα δείτε...γκρουντς..%%$8@$ Θα σας τρελάνω στην κοσμοπλασία! Με 140.000 παρομοιώσεις θα σας στολίσω! 45 λεπτά θα κάνετε να το διαβάσετε!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στην Αταλάντη, στους υπόλοιπους νικητές και σ' όλους όσους συμμετείχαν!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να δώσουμε όλους τους διαγωνισμούς / παιχνίδια στην Αταλάντη, να τα διοργανώσει μπας και κερδίσει κανείς άλλος :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι μήπως να βάλουμε τους διαγωνισμούς του sff στο στοίχημα; εμείς οι από μέσα θα ξέρουμε ποιος θα κερδίσει ως που να το καταλάβουν και οι απέξω θα είμαστε πλούσιοι!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μη με δουλεύετε, ρε!

 

Τώρα που μου πέρασε το σοκ (ας πούμε, δηλαδή, μου πέρασε), να πω κι εγώ με τη σειρά μου ότι σας ευχαριστώ πολύ για την προτίμηση στο Μπλε Ζέρσεϊ και για τα σχόλια, ελπίζω να περάσατε καλά με το διήγημά μου. Πολλά μπράβο στους λοιπούς συμμετέχοντες και στον Mors Planch και τον Τώνη που κάθισαν παρέα μου στο βάθρο. Και πολλές ευχαριστίες στη φανταστρουμφική διοργανώτριά μας και στον πάντα αφανή ήρωα - καταμετρητή, Mesmer. Άντε, πάμε για τον τρόμου τώρα!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι μήπως να βάλουμε τους διαγωνισμούς του sff στο στοίχημα; εμείς οι από μέσα θα ξέρουμε ποιος θα κερδίσει ως που να το καταλάβουν και οι απέξω θα είμαστε πλούσιοι!

 

Με απόδοση 0.00000001 ούτα τα έξοδα μας δεν θα βγάλουμε...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λίγο καθυστερημένα κι από μένα, πολλά συγχαρητήρια στην Αταλάντη για ακόμη μία πρωτιά! Συγχαρητήρια, επίσης, σε όλους που συμμετείχαν με τα διηγήματά τους. Όχι σαν μερικούς-μερικούς που είναι όλο δικαιολογίες, ονόματα δε λέμε *γκχ*Mesmer*γκχ*. Περάσαμε πολύ ωραία, διαβάσαμε αξιόλογες ιστορίες, κι ετοιμαζόμαστε σιγά-σιγά για τον επόμενο. Μέχρι τότε, φυσικά, θα φροντίσουμε να σας κρατήσουμε σε συγγραφική εγρήγορση.

 

 Κι ένα μπράβο στην Tiessa, διοργανώτρια-θεματοδότρια, για την άψογη διοργάνωση.

 

Κάτι πήρε τ' αφτί μου για έναν FFL...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στην Αταλάντη που κέρδισε άλλον έναν διαγωνισμό με άνεση (ήταν να μην πάρεις φόρα, τρομολάγνοι έρχεται η ώρα σας :p), στον Mors Planch με το πιο ιδιαίτερο διήγημα του διαγωνισμού και στον Τώνη, που είναι η λαμπρή απόδειξη ότι το γράψιμο δεν είναι ένα έμφυτο θείο δώρο σε μια ομάδα εκλεκτών που σκαρφαλώνουν στον Όλυμ  :p, που το 'χεις ή δεν το χεις, αλλά κάτι που καλλιεργείται, δαμάζεται κι αναπτύσσεται με εξάσκηση, ανοιχτά αυτιά και μεράκι! Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες (επαναλαμβάνω ότι ήταν υψηλό το επίπεδο), στην οικοδέσποινα-στατιστικολόγο του φόρουμ και τον ήρεμο συγκαταμετρητή στο πλάι της, και σε όσους κράτησαν άλλον έναν διαγωνισμό ζωντανό (κι ας μην κατάφερα να παρακολουθήσω τον χαβαλέ όσο ήθελα). Άντε, και στον επόμενο. :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα που το σκέφτομαι μήπως να βάλουμε τους διαγωνισμούς του sff στο στοίχημα; εμείς οι από μέσα θα ξέρουμε ποιος θα κερδίσει ως που να το καταλάβουν και οι απέξω θα είμαστε πλούσιοι!

 

Με απόδοση 0.00000001 ούτα τα έξοδα μας δεν θα βγάλουμε...

 

Θα έχει απόδοση όταν θα είναι δέκα οι συμμετέχοντες και θα ποντάρουμε στην πυργοδέσποινα, είπαμε οι έξω δεν ξέρουν ότι είναι το φαβορί από την ώρα που δίνεται το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους, ήταν ένας εξαιρετικός διαγωνισμός τόσο από πλευράς διοργάνωσης όσο και συμμετοχών. Συγχαρητήρια στη νικήτρια και τους δυο συγγραφείς που τη συνόδευσαν στο βάθρο!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

(Υπάρχουμε και μείς που δουλεύουμε τα Σάββατα και αργούμε να μάθουμε τα νέα!)

Ευχαριστώ πολύ την Ακαδημία και την οικογένεια μου για την υποστήριξη!
(Χμ, ναι, σαν Oscar μου φάνηκε η θέση στο βάθρο, στο βάραθρο την περίμενα…)

 

Για τον μεθεπόμενο διαγωνισμό προτείνω το θέμα να δίνεται με pm στους ενδιαφερόμενους Η Αταλάντη να το παίρνει πέντε λεπτά πριν την λήξη της διορίας για να έχει κάποιες –λιγοστές– ελπίδες και κανένας άλλος.

 

Στα σοβαρά τώρα: Συγχαρητήρια σε όλους: Νικήτρια και συμμετέχοντες, διοργανωτές και αναγνώστες-σχολιαστές. Περάσαμε καλά, διαβάσαμε όμορφα πράγματα, πήραμε γνώμες για να βελτιωθούμε σε αυτά που παρουσιάσαμε, τι άλλο να ζητήσει κανείς;
Αμάν! Κόντεψα να το ξεχάσω: Τρουφάκια! Πότε; Πού; Πόσα;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γέρο μου χάρηκες με τη θέση και κόντεψες να ξεχάσεις το σπουδαιότερο, τα τρουφάκια!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..