Jump to content

44ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ε.φ, Θέμα: Ο κόσμος που γνωρίζαμε, άλλαξε για πάντα


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Το πάλευα μέσα στο κεφάλι μου και τελικά η έμπνευση ήρθε. Τώρα ελπίζω στον χρόνο και την όρεξη για να προλάβω τον πρώτο διαγωνισμό που θα συμμετάσχω. Ακόμη 400 λέξεις μόνο αλλά....dont stop believing... :aa_keyboard: (Τουλάχιστον έχω μια ολοκληρωμένη ιδέα στο κεφάλι μου). Καλή έμπνευση σε όλους εύχομαι! :D  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ενθουσιασμένος!! Βρήκα όλο το βασικό concept, βρήκα ΥΠΕΡΤΙΤΛΟ και νομίζω θα κυλήσει όμορφα. Ή θα με πάρετε με τα γιαούρτια. Δεν με νοιάζει, εγώ θα το διασκεδάσω!

Πάρτε και τηζεράκι.

 

Το βουνό τον περιγελούσε από ψηλά, βγάζοντας παγωμένους βρυχηθμούς με την μορφή αέρα που του μούσκευε τα κόκαλα. Άρπαξε το μικρό χειριστήριο του τσιπ του, έβαλε τα λιγοστά πράγματα στο σακίδιο και βγήκε από την καλύβα. Ένας δειλός ήλιος τον καλωσόρισε στέλνοντας του ελάχιστες αχτίδες ζεστασιάς. Σήκωσε τα κιάλια και κοίταξε τριγύρω. Δεν υπήρχε κανείς, όπως και χθες. Υπέθεσε ότι θα ήταν ο μοναδικός που είχε καταφέρει να φτάσει τόσο ψηλά, τόσο κοντά. Μία ταμπέλα ξεχώρισε στο οπτικό του πεδίο που ειδοποιούσε για το υψόμετρο κι έγραφε «Προς κορυφή Μύτικα». Ο Άρης γνώριζε ότι το δύσκολο κομμάτι τώρα ξεκινούσε.

post-1599-0-94932400-1484605092_thumb.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ω οι μέρες φεύγουν καλπάζοντας!

 

Εσύ γράφε και μην σχολιάζεις!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ω οι μέρες φεύγουν καλπάζοντας!

 

Θα δώσουμε και μια παρατασούλα ως είθισται, αλλά προς το παρόν γράφουμε. :)

Edited by Tiessa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω φως στην άκρη του τούνελ. Ή πλησιάζω στην έξοδο ή έρχεται το τρένο να με πατήσει…
Δια παν ενδεχόμενον, οι κριτικές μου (αφού τις βάζετε εδώ):

http://community.sff.gr/topic/17045-%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CF%84%CF%85%CF%87%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AF%CF%80%CE%B1%CF%84o%CF%82/?do=findComment&comment=305642

 

http://community.sff.gr/topic/17023-%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%AD%CF%80%CF%84%CE%B5%CF%82/?do=findComment&comment=305213

 

http://community.sff.gr/topic/17025-%CE%BF-%CE%B3%CF%85%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82/?p=304918

Edited by Old man & SiFi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά αποσύρομαι. Ο συνδυασμός αϋπνίες-γυμναστήριο-συναντήσεις με τον  :wub:  μου-λάπτοπ όλο και πιο χαλασμένο μού αφήνει ελεύθερο χρόνο κοντά στο μηδέν. Όλη τη βδομάδα μπήκα στο ίντερνετ σχεδόν μόνο από το κινητό. Θα προσπαθήσω να σας διαβάσω όμως κάποια στιγμή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά αποσύρομαι. Ο συνδυασμός αϋπνίες-γυμναστήριο-συναντήσεις με τον  :wub:  μου-λάπτοπ όλο και πιο χαλασμένο μού αφήνει ελεύθερο χρόνο κοντά στο μηδέν. Όλη τη βδομάδα μπήκα στο ίντερνετ σχεδόν μόνο από το κινητό. Θα προσπαθήσω να σας διαβάσω όμως κάποια στιγμή.

 

 Τώρα, κανονικά, ο σωστός διοργανωτής προβαίνει στις παρακάτω ενέργειες: :girl_devil: :chair: 

Αλλά, άντε, ας δείξουμε λίγη κατανόηση... Sigh!

Ελπίζουμε να σε έχουμε μαζί μας ωστόσο μέχρι τέλους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αϋπνίες; Ορίστε ο χρόνος για να γράψεις!

Αλλά είναι σκότωμα αν σου συμβαίνει τακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία προχωράει, πάει πάει και με ξεπερνάει.
Θα βγει κάτι... αυτό το κάτι δεν ξέρω τι θα είναι κι αν θα σας αρέσει, αλλά θα είναι... κάτι.

 

Κατατοπιστικότατος έτσι;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3000 λέξεις αισίως. Λογικά θα χρειαστώ μία παρατασούλα 1-2 μέρες γιατί έχω και τρεξίματα αυτήν την εβδομάδα.
Οι υπόλοιποι κάνουν τίποτα;;;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκομαι στις 2k και δηλώνω κολλημένος. Θα χρειαστώ σίγουρα την παράταση..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, παιδιά. Αντί για 30 Ιανουαρίου, ας πάμε για 2 Φεβρουαρίου, 23.59, να δώσουμε κατ' αρχήν δυο μέρες χρόνο σε αυτούς που τον χρειάζονται.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ομολογουμένως εξαιρετικά. Είναι και οι κριτικές των ιστοριών στα καθήκοντά μας!

Link to comment
Share on other sites

Where is everybody? :obsession:

 

Ελπίζω αυτή η σιωπή να οφείλεται στο ότι έχετε όλοι αθόρυβα πλήκτρα... :aa_keyboard:

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Χθες επιχείρησα να τελειώσω το πρώτο draft, δεν μου βγήκε όπως ήθελα, έσβησα 1000 λέξεις και θα τις ξαναγράψω σύντομα. Θα το έχω έτοιμο σίγουρα έως 02/02 αλλά μάλλον τελευταία στιγμή.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το παλεύουμε....το παλεύουμε....αλλά έχω όντως πολύ αθόρυβα πλήκτρα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπα, πιστεύω πως θα υπάρξει συνωστισμός στο τέλος. Όλο και κάτι θα μαγειρεύεται εκεί έξω..! :p

(Έχω inside πληροφορίες...) :whistling:

Edited by Mournblade
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου πλήκτρα δεν είναι αθόρυβα απλά τα πατάω σπάνια :). Παρόλα αυτά με την παρατασούλα θα καταφέρω να το τελειώσω..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσοι βρίσκονται σε κάποια φάση γραψίματος; Από ολοκληρωμένο το έργο ως το τώρα γράφω ακόμα τον πρόλογο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γράφω. Έσβησα και ξανάρχισα να γράφω γιατί, πώς να το κάνουμε, δεν θα ήταν σωστή συμμετοχή σε διαγωνισμό αν δεν άλλαζα γνώμη τελευταία στιγμή. Έχω 169 λέξεις. Αλλά υπόσχομαι ότι θα ανεβάσω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..