Jump to content

ΣΑ #5 (Fairy Tales Retold)


Ιρμάντα
 Share

Recommended Posts

1nqfzd.jpg

 

Είπαμε έχω γίνει μεμεκράτορας τελευταία :p

Χεχε καλό....πάντα αδιάβαστη είναι η δασκάλα. Είναι από τα πλεονεκτήματα του να είσαι δασκάλα. Στο μεταξύ να ξέρω να φυλάγομαι από τα πονηρά σου νύχια! (Με τι μέθυσες ακριβώς είπαμε;) καλά τα σχόλια στο σωστό τόπικ. Το καταχάρηκα πάντως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λέω να προσπαθήσω το #10. Τι λέτε κυρία; Μπορώ;

Επειδή ειμαι καλή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγραψα το παραμυθάκι-συνδυασμός της Πεντάμορφης και του Πιστού Ιωάννη και ποστάρω αμέσως στις απαντήσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να δώσουμε παράταση στα σχόλια μέχρι το πρωί;

Μόλις γύρισα από εκδρομή, είμα εξουθενωμένος γιατί  έχω κοιμηθεί   4 ώρες και γενικά πάω να την πέσω κάνα δυωράκι. Μετά έχω να κάνω δουλειά και ίσως να μην προλάβω. Δώσε εκεί μια ρημδιασμένη παράταση μέχρι τις 11-12 αύριο να είμαστε άρχοντες :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

....Και εφόσον δόθηκε η παράταση της παρατάσεως την παράταση ω παράταση, και σχολίασαν όσοι ήταν να σχολιάσουν, μπορώ να πω πως η 5η ΣΑ του SFF.gr φτάνει στο τέλος της.

 

Θα κλείσει το νήμα των Σχολιασμών οπότε όποιος έχει να ανεβάσει κάτι ακόμη, ενημερώνει εμένα και το ποστάρω.

 

Η συγκεκριμένη άσκηση ήταν ίσως η μόνη όπου δόθηκε, εκτός από το θέμα το ίδιο, και συμπληρωματικό υλικό προς αναγνωση. Κρατήστε τα πακέτα σας και να έχετε υπόψη τα κείμενα του συμπληρωματικού υλικού. Πιστέψτε με, είναι πολύ χρήσιμα όποιο είδος και αν είναι αυτό που καταπιάνεστε. Καταλαβαίνω ότι φάνηκε ίσως βαρύς και χρονοβόρος ο συνδυασμός δύο παραμυθιών (ενώ γενικά οι ασκήσεις μας μέχρι τώρα ήταν μία παράγραφος, μία σελίδα το πολύ).

Στο θέμα των παραμυθιών θα επανέλθουμε, παίδες....Διαβάστε όσο μπορείτε, γράψτε ακόμη πιο πολύ!

 

Owl_bookshelf_button.png

 

 

Ευχαριστώ και πάλι όλους όσους συμμετείχαν με ασκήσεις, σχολιασμούς και ενδιαφέρον. Εις το επανειδείν! (άντε να παίξετε τρομοδιαγωνισμό και τα ξαναλέμε!)

Edited by Ιρμάντα
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τιμωρία για το Γιαννάκη δεν έχει; Που του είπαμε να γράψει παραμύθι και μας έβγαλε πορνό;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα σημειώματα τα έχω στις σάκες να τα δουν οι μαμάδες τους....χεχεχε! (που πήγανε να μου το κάνουν εδώ μέσα American bar)

Edited by Ιρμάντα
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to ΣΑ #5 (Fairy Tales Retold)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..