Jump to content

45ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμος, Θέμα: Κληρονομιά


DinMacXanthi
 Share

Επιλέξτε το θέμα  

23 members have voted

  1. 1. Επιλέξτε το θέμα

    • Κληρονομιά
      8
    • "Ζει μέσα στο σπίτι"
      7
    • "Ένα αστείο ήταν..."
      8


Recommended Posts

Έτσι, άρχισαν και τα τηζεράκια. Εγώ τηζέριον δεν έχω, αλλά έχει αρχίσει να κουτσοσχηματίζεται μια ιδέα στο μυαλουδάκι μου.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα αργοσαλεύει και στο δικό μου μυαλό(βασικός χαρακτήρας,πρόλογος, λίγες ενδιάμεσες σκηνές, τέλος). Μένει μόνο να τα κάνω ιστορία όλα αυτά. :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα η λέξη "κληρονομιά" θυμίζει το ομώνυμο βιβλίο του Σαλβατόρε με τον Ντριτζτ; Άσχετο (αλλά μπορεί να σας δώσει καμιά ιδέα ως προς την ερμηνεία της λέξης=legacy).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ουφ! Δύσκολο θέμα...και εγώ παλεύω με μια ιδέα. Μου μένει να αποφασίσω τόπο, χρόνο και χαρακτήρες...από τις λίγες φορές που πρώτα μου ήρθε η πλοκή και δεν έχω τα υπόλοιπα! 

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα του  μοδεράτορα μου θύμιζει αυτό

Ephel-Duath-Hemmed-By-Light-Shaped-By-Da

που υποθέτω  μπορεί να αποτελέσει εξαιρετική πηγή έμπνευσης για πολύ κόσμο (ακούστε και τον δίσκο)

 

Τέσπα, δεν νομίζω να πάρω μέρο, αλλά θα δούμε...

 

Θα κάνω μια προσπάθεια να σας διαβάσω πάντως...

Edited by jjohn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν θα λάβω μέρος, είπα να υποστηρίξω το φίλτατο Γγιάννη και ψήφισα το αστείο. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, να μην ξεχάσεις να ψηφίσεις και  μάνατζερ ράγκι στο σαρβαϊβορ αφού ψηφίζεις τόσο έγκαιρα :p

Edited by jjohn
Link to comment
Share on other sites

Ναι, να μην ξεχάσεις να ψηφίσεις και  μάνατζερ ράγκι στο σαρβαϊβορ αφού ψηφίζεις τόσο έγκαιρα :p

 

Δεν έχω ιδέα για τι πράγμα μου μιλάς μιας και δεν ξέρω τι γίνεται στο σουρβάιβορ :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά από συμμετοχές παιδιά τι έχουμε; Γιατί εγώ βλέπω κυρίως ποστ "αα ωραίο θέμα αλλά δε θα γράψω, θα διαβάσω μόνο" :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α και' γω έχω μια ιδέα αλλά δεν ξέρω αν θα χωρέσει στις λέξεις (το ότι είναι αμφίβολο αν θα τρομάξει τους περπατημένους λάτρεις του τρόμου αυτής εδώ της παρέας δεν με σταματάει πάντως).

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια βδομάδα διακοπές. Αν είναι να γίνει, θα γίνει τότε. Μετά ξεκινάω να γραφω  άλλα πράματα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μισή ιδέα, η οποία ελπίζω να γίνει ολόκληρη τις επόμενες μέρες, έτσι ώστε να στρωθώ να γράψω την Τρίτη και την Πέμπτη που θα είμαι στη δουλειά. Το σπίτι έχει γίνει απαγορευτικό μέρος για γράψιμο...  :p

Link to comment
Share on other sites

Και μπορείς να γράψεις στη δουλειά; Θέλω και γω μια τέτοια δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Και μπορείς να γράψεις στη δουλειά; Θέλω και γω μια τέτοια δουλειά!

 

Θα είμαι σε 24ωρη υπηρεσία. Από το μεσημέρι μέχρι το επόμενο πρωί θα είμαι μόνος μου, οπότε θα έχω άφθονο ελεύθερο χρόνο. Έχω γράψει πολλά πράγματα στη δουλειά...  :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία βυζάκια...

 

Μάλλον θα γράψω κι εγώ. Νομίζω έχω μια καλή ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ελαφρώς διχασμένος για το αν αντιγράφω ιστορία  που έχω ξαναδιαβάσει εδώ πέρα ή όχι.  Είμαι λίγο απόλυτος σε αυτά τα πράματα, οπότε ίσως να την ακυρώσω την συμμετοχή. Θα το σκεφτώ  αργότερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λέω να το γράψω τελικα. Τα ζύγισα μέσα μου και νομίζω είμαι καθαρός.  Έγραψα κιόλας! Ναι, αμέ!1530 λέξεις so far! Είναι λίγο άθλιες ακόμα, αλλά η πρώτη γραφή μου πάντα είναι ια τα σκουπίδια. Μ'αρέσει πάντως. Και νομίζω θα βγει <3.000

 

 

 

Να κι ένα παραπλανητικό τίζερ αν και κοκκινομάλλα  όντως έχουμε :p

 

redhead-1828099_960_720.jpg

 

Αύριο θα χαρώ τις διακοπές μου με  ολοήμερο ταξιδάκι οπότε άγνωστο το αν θα γράψω ή όχι!

 

Καληνύχτα!

Edited by jjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία βυζάκια...

 

Μάλλον θα γράψω κι εγώ. Νομίζω έχω μια καλή ιδέα

Μόνο εσύ θα έβλεπες τις μοίρες και θα σχολιάζες τα κάλη που διαθέτει η Λάχεσις. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βρήκες και ανάλογη μουσική επένδυση;

Edited by WILLIAM
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρεξηγώ τον ανδρικό πληθυσμό που  δεν κοίταξε παραπέρα για να δει το κουβάρι με τις κλωστές :p

Link to comment
Share on other sites

Η αρχή μόλις έγινε. Τώρα που θα με βγάλει, αν με βγάλει κάπου δηλαδή, αν θα είναι μέσα στο όριο λέξεων,(αφού πολλές φορές οι ιστορίες μου "μεγαλώνουν" μόνες τους) δεν έχω την παραμικρή ιδέα! :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..