Jump to content

46ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Fantasy, Θέμα: Κατάρα


elgalla
 Share

Recommended Posts

Και από μένα: 

 

 

Ευχαριστώ την πυργοδέσποινα για την παράταση. Καλή επιτυχία σε όλους παιδιά!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εγώ ξεκίνησα και το διάβασμα. Για να δούμε, ποιος έχει ρίξει την πιο βαριά κατάρα;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει από μία αλλά είχα κάτι τύπους εδώ και με εμπόδιζαν.

Να την ανεβάσω αγαπητή πυργοδέσποινα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε ρε William, εσένα περιμένουμε :) Λείπει η Αταλάντη, μου είπε να σφυρίξω την λήξη

Link to comment
Share on other sites

Who's elgalla's successor? Μπορεί να μην τα σχολίασα όλα 5 λεπτά μετά τη λήξη της προθεσμίας, αλλά δεν τα πήγα κι άσχημα. :p

 

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που κατάφεραν να συμμετάσχουν - όσοι προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν, θα τους μείνουν οι ιδέες για όταν θα τους περισσεύει ο χρόνος. Καλό το επίπεδο, με τα περισσότερα κείμενα έμεινα ικανοποιημένος. Βρήκα και τις σατανικές συμπτώσεις αυτού του διαγωνισμού, αλλά θα περιμένω λίγο μέχρι να τις αποκαλύψω (αν και βγάζουν μάτι).

 

Καλή επιτυχία σε όλους τους διαγωνιζόμενους, καλές αναγνώσεις στους υπολοίπους!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και μόλις θα σχολίαζα αυτό ακριβώς αγαπητέ Ονειραφέντη, ότι είσαι ο Speedy Gonzalεs της ανάγνωσης και σχολιασμού!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το επόμενο διάστημα θα καταπιαστώ με πολλά πράγματα (εν όψει Φαντάστικον) έκανα κι εγώ σήμερα το καθήκον μου.

Συγχαρητήρια σε όλους, είχαμε πολύ καλό επίπεδο και παρ' ότι λίγες συμμετοχές, ήταν όλες αξιόλογες.

 

Οι υπόλοιποι εύχομαι να μας τιμήσουν έστω με ανάγνωση και στο τέλος να ψηφίσουν ;)

 

Καλά αποτελέσματα σε όλους!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένοι μου!

Ήμουν στο τρέξιμο χτες όλη μέρα και δεν μπόρεσα να εκτελέσω τα καθήκοντά μου, οπότε να ευχαριστήσω τον Ballerond και τον Mesmer για την πολύτιμη βοηθειά τους.

Να ευχαριστήσω και όλους τους συμμετέχοντες που δεν νικήθηκαν από την κατάρα της Πυργοδέσποινας και αποτόλμησαν να γράψουν. Δεν έχω διαβάσει τίποτα ακόμη, αλλά θα διαβάσω μέσα στο ΣΚ. Κατά την παράδοση, θα σχολιάσω τελευταία.

Το οποίο μας φέρνει στην ψηφοφορία.

Ψηφίζετε μέχρι 18/10 και στέλνετε την ψήφο σας σε μένα και τον Mesmer.

Πιο σημαντικά από την ψήφο, όμως, είναι τα σχόλιά σας και αυτά είναι που περιμένουν περισσότερο οι συγγραφείς του διαγωνισμού. Οπότε, ελπίζω μέσα στις επόμενες τρεις βδομάδες, να διαβάσετε, να σχολιάσετε και να περάσετε στην κάλπη.

Καλή επιτυχία στους συγγραφείς και καλές αναγνώσεις σε όλους εμάς τους υπόλοιπους.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.

Μόνο εφτά;

Ντροπή μας! Που κρύφτηκαν οι κιοτήδες οι άλλοι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα.

Δεν θυμάμαι ούτε στα νιάτα μου (λέμε τώρα  :p  ) να έχω διαβάσει τόσο γρήγορα διαγωνισμό!

Ωραίο το θέμα, καλές οι ιδέες, ένας ακούσιος εγκλεισμός στο σπίτι λόγω ίωσης, κι έπεσα στα διηγήματα σαν την λιμασμένη.

 

Καλή επιτυχία σε όλους.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία! Θα προσπαθήσω να διαβάσω σίγουρα αλλά από βδομάδα γιατί χάλασε -πάλι- ο υπολογιστής...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ΠΡΟΣΟΧΗ! ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!

Όποιος έστειλε ψήφο χτες βράδυ (νομίζω ο Μορφέας μόνο), παρακαλείται να ξαναστείλει διότι χάθηκαν τα χτεσινοβραδυνά μηνύματα λόγω της αναβάθμισης του φόρουμ. Ευχαριστούμε πολύ και συγγνώμη για τον έξτρα κόπο.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

For Mister Ballerondious who laughted at my misery let it be known that I got  temporarily at least a  Macbook with  only 16 GB of RAM and a Core i7. Who's laughting now :D

I should begin reading the stories tomorrow. Sorry for the English, I am  a computer's laboratory :p

 

Edited by jjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπράβο σας, βλέπω ότι έχετε πάρει ζεστά τον σχολιασμό και την ψηφοφορία και με χαροποιεί ιδιαίτερα αυτό. Εγώ αρρώστησα και δεν έχω διαβάσει ακόμα, αλλά μη μου ανησυχείτε, δεν θα σας αφήσω έτσι.

Υ.Γ. jjohn, άμα πάθει τίποτα το Mac, μπορεί και να τα πούμε τηλεφωνικώς :p

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα 3 και έχω ήδη 1000 λέξεις σε σχόλια στο μυστικό μου αρχείο.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, elgalla said:

Διάβασα 3 και έχω ήδη 1000 λέξεις σε σχόλια στο μυστικό μου αρχείο.

Με την ένδειξη ΑΚΡΩΣ ΑΠΟΡΡΗΤΟ πάνω, ξέρετε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία βδομάδα έμεινε που ψηφίζουμε ακόμα (ας με διορθώσει η @elgalla αν κάνω λάθος) και χαίρομαι πάρα πολύ που βλέπω αρκετούς σχολιαστές στις ιστορίες μας :) Μπορεί να είχαμε μόνο 7, αλλά τα σχόλια είναι πολύ περισσότερα κι αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Άντε να ψηφίζουμε κι όλας!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενθαρρυντικό σημάδι, πράγματι.

Γιατί, οκ, καλή η τριβή - γνωριμία - ευγενής άμιλλα μεταξύ μας, που βοηθάει την εξέλιξη μας, αλλά καλό είναι να νιώθεις πως διαβάζουν και άλλοι αναγνώστες τα κείμενα σου. Βασικά, αν το καλοσκεφτείς, είναι πραγματικά πολύτιμα τα σχόλια τους, καθώς δίνονται ελεύθερα και αυτοβούλως, γεγονός που τα καθιστά αρκετά εύστοχα και αντικειμενικά. (Πως να το κάνουμε, η συμμετοχή ίσως επηρεάζει ως έναν βαθμό την κρίση μας). Εύχομαι επομένως να συμμετάσχουν κι άλλοι, ακόμη περισσότεροι. Για μένα είναι μεγάλο δέλεαρ να ξέρω πως διαβάζονται από την κοινότητα οι ιστορίες μου και πως θα λαμβάνω το (πολύτιμο) feedback από ένα κοινό που δεν με γνωρίζει προσωπικά, επομένως θα είναι περισσότερο αποστασιοποιημένοι από το κείμενο, και πιο αυστηροί (ή δίκαιοι) ως κριτείς. Επίσης, υπάρχει κινητικότητα, σούσουρο, ζωντάνια, κι αυτό μόνο καλό είναι για τον χώρο!

Edited by Mournblade
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως στελνουμε μηνυμα σε πολλούς αποδέκτες με το καινουργιο interface? Γίνεται ή πρέπει να στειλω την ψήφο μου ξεχωριστά σε elgalla και mesmer? :huh:

Εντάξει παιδιά,μην ενοχλείστε, το βρήκα...

Edited by SymphonyX13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..