Jump to content

Avengers: Infinity War (2018)


Mesmer
 Share

Recommended Posts

Τα-τα-τα-ΤΑΑ!

Οι εκδικητές και οι υπερήρωες σύμμαχοί τους πρέπει να είναι πρόθυμοι να θυσιάσουν τα πάντα σε μια προσπάθεια να νικήσουν τον ισχυρό Θάνος πριν από την ολοκληρωτική καταστροφή του σύμπαντος.

Edited by Dreamer
Προστέθηκε μικρή περίληψη και το έτος που θα κυκλοφορήσει η ταινία στον τίτλο του topic
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα featured and unfeatured this topic
  • 7 months later...

ΟΚ, θα το πω: η ταινία τα σπάει. Και είναι μόνο η εισαγωγή!

Μετά από χρόνια δουλειάς το MCU φτάνει στο αποκορύφωμά του μέσα από τα χέρια των εκπληκτικών αδελφών Russo που, σε αντίθεση με τον Whedon, κατάφεραν να συνδυάσουν απίστευτα καλά τους διαφορετικούς υπερήρωες μαζί, και να παραδώσουν την καλύτερη ταινία της Marvel ακόμη. Το μόνο που μένει είναι να δούμε αν θα την ξεπεράσει το δεύτερο μέρος...

8.5/10

 

ΥΓ: Βάζω στοίχημα ότι το ένα και μοναδικό μέλλον που νικάνε που είδε ο Strange είναι αυτό που δίνει τον λίθο. **snaps fingers**

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α θα έχει και δεύτερο μέρος; ☹️

Απογοητευτικά νέα. Τι να πω, το είδα για χατήρι του γιου μου, ευτυχώς στο σπίτι, ευτυχώς δεν το πλήρωσα. Θα πω επί της ουσίας ότι η υπόθεση μου φάνηκε υπερβολικά μικρή για να την έχουν απλώσει σε δύο, δυόμιση ώρες και να έχουν εμπλέξει τόσο πολύ κόσμο. Δεν με χάλασε ο Γκρούτ συντροφιά με τον κάπτεν Αμέρικα, mind you. Με χάλασε που δεν πείστηκα πως κάτι τέτοιο ήταν απαραίτητο. Και πόσο καλό παιδί ο Πήτερ, έλεος. Mister Stark και Mister Stark. Από τα καλά παιδιά που θέλεις να βάζεις σπίτι σου ένα πράγμα.

Τόσο που σπάστηκα που δεν πέθαναν όλοι στο τέλος. Τεσπα, σόρι, ήθελα κάπου να το γκρινιάξω αυτό.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παρεκτραπώ εναντίον όσων σας άρεσε. ΌΟΟΟχι. Θα κρατήσω χαρακτήρα. Γούστα είναι αυτά. Αλίμονο.

Related image

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Δεν θα παρεκτραπώ εναντίον όσων σας άρεσε. ΌΟΟΟχι. Θα κρατήσω χαρακτήρα. Γούστα είναι αυτά. Αλίμονο.

Αν σε παρηγορεί και σε εμένα φάνηκε εντελώς μέτριο και πολύ απογοητευτικό.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Steel Guardian said:

Αν σε παρηγορεί και σε εμένα φάνηκε εντελώς μέτριο και πολύ απογοητευτικό.

Bless you! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..