Jump to content

ΣΑ #7 (Αταίριαστοι Έρωτες)


Ιρμάντα
 Share

Recommended Posts

Πάντως αν το πας σε ερωτικό τρίγωνο οι πιθανοί συνδυασμοί αυξάνονται απίστευτα 

Edited by John Ernst
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να το ανεβάσω σε τρία τεύχη; Να δείτε το πρώτο, να μου κάνετε τα σχόλια, να το ανεβάσω διορθωμένο μαζί με το δεύτερο, να μου διορθώσετε το δεύτερο και μετά να ανεβάσω και το τρίτο με το πρώτο και το δεύτερο διορθωμένο;

Σαν attention whore ακούγομαι - αλλά μου βγαίνει μεγάλο, θέλω να το γράψω και όπως το έχω στο μυαλό μου κόβεται τέλεια στα 3

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Elli Sketo said:

Γίνεται να το ανεβάσω σε τρία τεύχη; Να δείτε το πρώτο, να μου κάνετε τα σχόλια, να το ανεβάσω διορθωμένο μαζί με το δεύτερο, να μου διορθώσετε το δεύτερο και μετά να ανεβάσω και το τρίτο με το πρώτο και το δεύτερο διορθωμένο;

Σαν attention whore ακούγομαι - αλλά μου βγαίνει μεγάλο, θέλω να το γράψω και όπως το έχω στο μυαλό μου κόβεται τέλεια στα 3

Βεβαίως και γίνεται. Αλλά μας δημιουργείς και μεγάλες προσδοκίες να ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites

πέρα από την ιστορία που έγραψα σκέφτηκα μια δεύτερη, αρκετά κωμική, όπου ένα φανταστικό πλάσμα (στο μυαλό μου είχα μια χοντρή νεράιδα) αποφασίζει να φτιάξει ένα γραφείο συνοικεσίων, στο οποίο προσπαθεί να ταιριάξει διαφορετικά πλάσματα. Όπως το σκεφτόμουν μου ήρθε μια ιδέα συνεργατικής γραφής, που την καταθέτω:

Spoiler

από την άσκηση προκύπτει κάτι σαν θεατρικό σκετς. η άσκηση αυτή διαθέτει τα εξής πρόσωπα:

1.υπάρχει μια "μάνα" ή οικοδέσποινα. αυτή είναι υπεύθυνη για την υπόθεση. Είναι ο σκηνοθέτης, ο αφηγητής, αυτή που κανονίζει τα πρόσωπα.

2. υπάρχουν οι παίχτες. καθένας είναι και συγγραφέας και το πρόσωπο που διαλέγει.

η διαδικασία ξεκινάει ως εξής: η μάνα ορίζει το θέμα της ιστορίας, για παράδειγμα το συνοικέσιο φανταστικών πλασμάτων. ζητά από τους άλλους να καταθέσουν κάποιους ενδιαφέροντες χαρακτήρες, για παράδειγμα ένα τρολλ που για να μη γίνει πέτρα στο φως του ήλιου σνιφάρει γλυκόριζα και το έχει κάνει χαζό. στη συνέχεια ορίζει σκηνές. σε αυτές βάζει δυο χαρακτήρες της δικής της επιλογής να κουβεντιάζουν, για παράδειγμα η νεράιδα αφήνει τον πήγασο με το μονόκερο να τα βρουν μεταξύ τους. η ιστορία προχωρά με διαλόγους των δύο. στο τέλος κάθε σκηνής ορίζεται νέα σκηνή με δύο άλλους χαρακτήρες. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αγαπητά μου παιδιά

Σας ευχαριστώ για τις συμμετοχές και τους σχολιασμούς σας. Η ΣΑ#7 κλείνει και εννοείται πως σας περιμένω ξανά στην επόμενη άσκηση (και σε διάφορα παιχνίδια ενδιάμεσα)

Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση σε όλους!

image.thumb.png.e7d24bbcf7dc40cb5924e003ee71cb99.png

Edited by Ιρμάντα
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to ΣΑ #7 (Αταίριαστοι Έρωτες)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..