Jump to content

Write off #90 (MadnJim vs Ballerond vs John Ernst)


elgalla
 Share

Write Off #90 poll  

11 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία από τις 3 παρακάτω ήταν η πιο κατεστραμμένη;

    • Αμερικάνικο Παραμύθι - John Ernst
    • Όταν Παγώσει η Κόλαση - MadnJim
    • Νύχτες στη Μύκονο, με τον Βελζεβούλη μαζί - Ballerond

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Πάντα πηγαίνω στη θάλασσα είτε πολύ πρωινές ώρες είτε πολύ απογευματινές, όταν ο ήλιος είναι χαμηλά. Σήμερα όμως μάλλον δεν τη γλίτωσα και έπαθα ηλίαση! Αλήθεια, διάβασα όντως στην ίδια παράγραφο για τον κώλο της Τζωρτζίνας, για χυλόπιτες και για δαίμονες που έρχονται στην Ελλάδα για ηλιοθεραπεία και διακοπές;

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό Αταλάντη. Από αύριο ξεκοινάω σε καινούρια δουλειά, στο καινούριο μέρος όπου βρήσκομαι μόλις 3 μέρες. Έχω πήξει. Αυτό το write-off είναι ότι πρέπει για να ξεδώσω λίγο. Το σου-φου-φου θα την πληρώσει πάλ%

  • Thanks 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Elli Sketo said:

Φοβερό Αταλάντη. Από αύριο ξεκοινάω σε καινούρια δουλειά, στο καινούριο μέρος όπου βρήσκομαι μόλις 3 μέρες. Έχω πήξει. Αυτό το write-off είναι ότι πρέπει για να ξεδώσω λίγο. Το σου-φου-φου θα την πληρώσει πάλ%

Ειλικρινά, μ' αρέσει τόσο που ψήνω να γράψω κι εγώ μαζί σας :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει πως θα έχει πολύ πλάκα όλο αυτό. Για να δούμε!

Nice one, Αταλάντη! :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή πυργοδέσποινα πολύ παρέα κάνεις με τον από πάνω κύριο, τέτοιο σουρεαλιστικό κείμενο δεν θα το κατάφερνε ούτε εκείνος και έχει κάνει επικές καταστάσεις για να μας λιώσει στα γέλια.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, WILLIAM said:

Αγαπητή πυργοδέσποινα πολύ παρέα κάνεις με τον από πάνω κύριο, τέτοιο σουρεαλιστικό κείμενο δεν θα το κατάφερνε ούτε εκείνος και έχει κάνει επικές καταστάσεις για να μας λιώσει στα γέλια.

Γουίλιαμ, νομίζεις ότι είμαι σοβαρός άνθρωπος. Στην πραγματικότητα, δεν είμαι. Και η αλήθεια είναι πως ήθελα να διαβάσω κάτι ελαφρύ και πιστεύω με συνδυασμό Ελλης, Γιάννη και Σπύρου θα πέσει γέλιο με τέτοια εισαγωγή. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έφτιαξα επιτέλους το Pc μου. Φυλαχτείτε - έρχομαι και ο πρωταγωνιστής μου θα είναι ένας φίλος από τα παλιά που όλοι ξέρετε και αγαπάτε ;-)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Τι ησυχία! Εεε συμπαίκτες, πώς πάει, γράφουμε τίποτα;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Απαιτητικό θέμα, δύσκολο. Πως να συγκεντρωθεί κανείς στο χαρτί, όταν η φαντασία οργιάζει για τον 

Spoiler

ωραιότατο κώλο

της Τζωρτζίνας; ? 

Νομίζω ένα νέο παρακλάδι στο είδος του φανταστικού μόλις έχει γεννηθεί: αισθησιακός τρόμος. Εύγε Αταλάντη! ?

Καλή επιτυχία αγαπητοί συμφορουμίτες, και καλή τύχη απέναντι στον... ξαναμμένο Σπύρο (?) που έχει κανέναν χρόνο να γράψει, και κάτι τέτοια τα έχει για ξερολούκουμα!

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Καλέ, horror erotica υπάρχει, αμέ. Αυτό πιο πολύ σε horror comedy πάει αλλά θα επικροτησουμε όποιον θελήσει να πρωτοτυπήσει, φυσικά. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχωράω μια χαρά και το κωλογουσταρω κι όλας ?

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πήξει στη δουλειά. Δεν έχω γράψει ούτε μία λέξη  :(

  • Sad 5
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ballerond said:

Εγώ προχωράω μια χαρά και το κωλογουσταρω κι όλας ?

το ίδιο συμβαίνει και με εμένα. Δεν ξέρω αν θα σας αρέσει, αλλά όσο το γράφω περνάω τέλεια

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα κι εγώ, παιδιά, να γράψετε χαλαρά και να γουστάρετε. Εξάλλου, μετά από διαγωνισμό τρόμου, το σηκώνει η περίσταση λίγο χιούμορ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2018 at 2:47 PM, Elli Sketo said:

Φοβερό Αταλάντη. Από αύριο ξεκοινάω σε καινούρια δουλειά, στο καινούριο μέρος όπου βρήσκομαι μόλις 3 μέρες. Έχω πήξει. Αυτό το write-off είναι ότι πρέπει για να ξεδώσω λίγο. Το σου-φου-φου θα την πληρώσει πάλ%

Μανάρι αυτό περιμένουμε!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι είμαι φύτουλας. Πάλι πρώτος θα παραδώσω την κόλλα μου...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μη θέλω παράταση. Θα προσπαθήσω να γράψω την Κυριακή. Περιμέντε να είναι δίκαιο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί μικρό τηζερίδιον από την ιστορία μου, ένας διάλογος που διαδραματίζεται στο διήγημα.

 

«Θα ήθελα την ξαπλώστρα Α, εκεί μπροστά, δίπλα στο μωρό με το κοραλί μαγιό».

«Είναι 200 ευρώ, κύριε».

«Ξέρω ποιο βιβλίο διάβαζες πέρσι το καλοκαίρι».

«Πέραστε, κύριε Δαίμονά μου. Σαν το καζάνι σας!»

 

You have been warned...

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #90 (MadnJim vs Ballerond vs John Ernst)
  • Ballerond featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..