Jump to content

Write off #90 (MadnJim vs Ballerond vs John Ernst)


elgalla
 Share

Write Off #90 poll  

11 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία από τις 3 παρακάτω ήταν η πιο κατεστραμμένη;

    • Αμερικάνικο Παραμύθι - John Ernst
    • Όταν Παγώσει η Κόλαση - MadnJim
    • Νύχτες στη Μύκονο, με τον Βελζεβούλη μαζί - Ballerond

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ψήφισα κι εγώ. Τι ψήφισα; Χεχε, ανοίξτε το σπόιλερ και θα καταλάβετε τι, αλλά και γιατί. :whistling:

(μη μασάτε, παλιό γνωστό και καλό ανέκδοτο έχω μέσα στο σπόιλερ)

 

Spoiler

 

Βγαίνει ένας τύπος από τη φυλακή μετά από είκοσι χρόνια. Το μόνο που είχε στο μυαλό του τις τελευταίες εβδομάδες του εγκλεισμού του ήταν να βρει άμεσα μια γυναίκα να κάνει σεξ. Σε κάποια στιγμή "αδυναμίας" ορκίστηκε στον εαυτό του ότι θα πήγαινε με την πρώτη που θα συναντούσε -και θα δεχόταν φυσικά- μόλις θα περνούσε την εξωτερική πύλη της φυλακής. Ήρθε η πολυπόθητη ώρα της ελευθερίας, μόνο που με το που βγήκε έξω ήρθε τετ-α-τετ με μία υπερήλικη γιαγιά. Κλασική φιγούρα, μαύρα ρούχα, μαντήλι να καλύπτει τα κάτασπρα μαλλιά της, πιο σταφιδιασμένη κι από λιαστή ντομάτα, ελαφρώς γερτή προς τα μπρος και φυσικά φαφούτα. Δαγκώθηκε ο τύπος αλλά ο όρκος του ήταν βαρύς και δεν είχε επιλογές. Την πλησίασε λοιπόν, τη χαιρέτησε ευγενικά και της εξήγησε κοκκινίζοντας λιγάκι το παιχνίδι που του έπαιξε η γκαντεμιά του.

«Μωρέ παιδάκι μου, εγώ είμαι πολύ γρια, τι να καταλάβεις από μένα;» του είπε η γιαγιά καλοκάγαθα. «Καλύτερα να βρεις μια νέα κοπέλα, είσαι κι ωραίο παλικάρι, άσε με μένα να πάω το δρόμο μου»

«Κοίτα, γιαγιά» της είπε μετά από σκέψη. «Αν ήσουν μια νέα γυναίκα θα σε τρέλαινα όλο το βράδυ, όμως για σένα τι να πω, θα σε πάρω τόσες φορές όσα και τα δόντια που σου έχουν μείνει»

«Α, καλά τότε» χαμογέλασε δείχνοντας το σχεδόν ολότελα άδειο στόμα της η γριούλα. «Ένα μόνο δόντι μου έχει απομείνει εδώ μπροστά κι αυτό περσότερο για μπελάς είναι που μπουρδουκλώνεται με τη μασέλα»

Τραβήχτηκαν σ' ένα ερημικό παρκάκι εκεί παραδίπλα και πίσω από ένα θάμνο ο τέως φυλακόβιος ξέσπασε τα είκοσι χρόνια αποχής. Όταν τελείωσαν ο τύπος σηκώθηκε, τίναξε τη σκόνη και τα ξερά χόρτα από πάνω του και άρχισε να ντύνεται. Η γιαγιούλα έμεινε ξαπλωμένη στο γρασίδι, ολόγυμνη σαν κορινθιακή σουλτανίνα και μ' ένα χαμόγελο μέχρι τ' αυτιά. Την είδε ο τύπος έτσι ευτυχισμένη  και χαμογέλασε.

«Λοιπόν, γιαγιά» της είπε, «πώς σου φάνηκε; Κράτησα το λόγο μου, ε; Ένα δόντι μια φορά μόνο!»

«Αχ, τι να σου πω, παιδάκι μου» αναστέναξε η γρια, «εσύ είχες είκοσι χρόνια να πας με γυναίκα, αλλά κι εγώ είμαι ενενήντα χρονών κι η τελευταία φορά που πήγα με άντρα ήταν στα τρίχρονα του μακαρίτη του άντρα μου πριν τριανταεφτά χρόνια. Να σου πω δεν μου ξύπνησες μνήμες θα πω ψέματα. Να 'σαι καλά παλικάρι μου!»

Χαιρετήθηκαν κι ο τύπος έκανε να φύγει. Είχε εκπληρώσει τον όρκο του και ήταν ώρα να πάει να βρει μια πιο... συμβατή γυναίκα. Δεν έκανε ούτε πέντε βήματα όμως όταν άκουσε τη γρια πίσω από το θάμνο ν' αναστενάζει πολύ βαθιά και να τον καλεί. Ανησύχησε και γύρισε να δει τι συμβαίνει.

«Γιαγιά, όλα καλά;» της είπε βλέποντάς την ακόμα γυμνή και ξαπλωμένη χάμω.

«Ααααχχ μωρέ παλικάρι μου, να, σκεφτόμουν η αμαρτωλή» του απάντησε η γρια και πετάρισε τα βλέφαρα, «τον κράτησες το λόγο σου, αλλά...» άνοιξε το στόμα της κι έδειξε στο βάθος τα άδεια ούλα της, «έχω ξέρεις και μια ριζούλα εδώ στα πίσω πίσω...»

 

 

  • Haha 4
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτή η ισοψηφία των τριών με τα ποσοστά 33,33 έχει κάτι το μυστηριακό θα παραδεχτείτε...

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ιρμάντα said:

Λοιπόν αυτή η ισοψηφία των τριών με τα ποσοστά 33,33 έχει κάτι το μυστηριακό θα παραδεχτείτε...

Το μισό του 66,66; :1eye:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, MadnJim said:

Το μισό του 66,66; :1eye:

??? Σατανικό!!!!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα, σχολίασα, ψήφισα. Πλάκα είχε, να το ξανακάνουμε. Καλή επιτυχία, συμπαίκτες! :) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού εκπλήρωσες εδώ τα καθήκοντά σου, δε μας γράφεις και κανέναν Έντι που έχουμε καιρό να δούμε να μας φτιάξεις τη μέρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, WILLIAM said:

Αφού εκπλήρωσες εδώ τα καθήκοντά σου, δε μας γράφεις και κανέναν Έντι που έχουμε καιρό να δούμε να μας φτιάξεις τη μέρα.

Οκέι, έχω μια ιδέα που την ψήνω εδώ και καιρό, stay tuned. :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, John Ernst said:

Πότε τελειώνει?

 

Ελπίζω πριν παγώσει η κόλαση...αν και με τέτοια βροχή κατακαλόκαιρο...

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Μη λες τέτοια, Ειρήνη, θα 'μαστε να κρυφτούμε όταν παγώσει η Κόλαση:scared:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για να παγώσει αλλά να πλημμύρισε κάτι θα έγινε σήμερα με τόσο νερό.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο τελειώνει η ψηφοφορία, δεν βλέπω βέβαια άλλη κινητοποίηση, αλλά ποτέ δεν ξέρεις, όλο και κάποιος μπορεί να εμφανιστεί τελευταία στιγμή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα ψηφίσω δίχως σχόλια αύριο μέχρι τις 23:59. Νταξ; περιμεντε

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τις διάβασα και τις τρεις, ρε σεις έτσι είσαστε από πριν ή σας χάλασε η πυργοδέσποινα (ή πυργκοδέσποινα για να είναι στο κλίμα;)

Πρέπει να ψηφίσω τώρα;

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WILLIAM said:

ρε σεις έτσι είσαστε από πριν ή σας χάλασε η πυργοδέσποινα 

Μάλλον ανέδειξε μια πτυχή του εαυτού μας που κοντεύουμε να ξεχάσουμε

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, WILLIAM said:

 ρε σεις έτσι είσαστε από πριν ή σας χάλασε η πυργοδέσποινα 

:whistling: 

Link to comment
Share on other sites

όχι απάντησα ειλικρινά. έχω καιρό να νιώσω μπακούρι και το χάρηκα

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν είχαμε άλλες ψήφους, το λήγουμε εδώ, με ισοπαλία μεταξύ Σπύρου και Γιάννη. Μπράβο σας και σας ευχαριστούμε και τους τρεις για τις ιστορίες. Χρωστάω σχόλια, δεν το έχω ξεχάσει. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

με 11 ψήφους θεωρώ ότι υπάρχει στατιστικό λάθος, καθώς το δείγμα είναι μικρό. 

ΥΓ μπράβο σε Γιάννη και Σπύρο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδιά! Θα χει γελιο, ενδεχομένως και κλάμα, να διοργανώσετε μαζί κάτι τώρα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ για κλάμα το βλέπω ? ευχαριστούμε παιδιά κι ελπίζω να το απολαύσατε όσο κι εμείς :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που τα write-offs δεν τα διοργανώνουν οι νικητές ?

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς λέω εγώ. Θα περνούσαμε καλά με τη συνεργασία! ?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #90 (MadnJim vs Ballerond vs John Ernst)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..