Jump to content

Αγαπημένες ταινίες


Drunk Elf
 Share

Recommended Posts

Α να κανω ενα edit... τιποτα δεν πρεπει να ειναι οπως το παρουσιαζουν οι ταινιες αλλα τι να κανω που μου αρεσει ο μεσαιωνας... μονο τα φορεματα να σκεφτειτε! Ασε τα αλογα, ασε τα σπαθια, ασε τις αμαξες, ασε τους γορθικους ναους και τα καστρα, ασε τους ιπποτες....

 

Α, θα σου άρεσε να ήσουν ΠΛΟΥΣΙΑ το Μεσαίωνα...!!!

Γιατί οι normal δεν τα είχαν όλα αυτά... αλλά σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ εποχή να ήσουν πλούσια, ωραία θα ήταν :)

 

Άσε που αν ήσουν φτωχή τα φουστάνια (μάλλον ΤΟ μοναδικό σου φουστάνι) θα έζεχνε από τη βρώμα, θα ήταν ποντικοφαγωμένο και θα το έσερνες στα σιχαμερά λασπόνερα χειμώνα καλοκαίρι :tease:Μπλιάξ

 

Ασε που τα δόντια θα ήταν κίτρινα.Οσα δεν χαλούσαν για να τα βγάλουν με τανάλιες δηλαδή. Οχι οδοντίατροι φυσικά, αλλά ο μπλάκσμιθ της γειτονιάς.laugh.gif

 

Δεν θα ήθελα με τίποτα να ζω σαν φτωχός στο Μεσαίωνα.

 

Σαν πλούσιος όμως, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο!devil2.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Drunk Elf

    17

  • northerain

    12

  • laas7

    9

  • SpirosK

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

ΧαχΑΧαΧΑΧα!

Κοιτα τα ονειρα ειναι δωρεαν... υπο αυτη την εννοια, αν ειναι να ονειρευομαι μπορω να με φανταζομαι μια πλουσια βασιλισσα-δουκισσα-πριγκηπισσα-μαγισσα-αλχημιστρια με ιπποτες, αλογα, καστρα... αλλιως ποιος ο λογος να το κανω? Να αξιζει τον κοπο βρε αδερφε!

 

ΚΕΛΑΝΩ... επειδη ημουν σιγουρη πως η ιερα εξεταση συνεβη στον μεσαιωνα, το τσεκαρα κιολας και ανακαλυψα πως χωριζεται σε 4 εποχες... την μεσαιωνικη... την ισπανικη...την πορτογαλικη και την ρωμαικη...οποτε με τοση ιερα εξεταση μαλλον εχουμε και οι δυο δικιο! Διεσχισε ενα κομματι του μεσαιωνα και ενα της αναγεννησης...

 

 

Αδερφια μου αλητες πουλια... το εχω ηδη δηλωσει...επισης νομιζω πως σε οποιαδηποτε ζωη το να εισαι πλουσιος ειναι καλυτερο..αρκει να μην βγεις σαν την Παρις Χιλτον!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Οι αγαπημένες μου ταινίες είναι μεταξύ άλλων:

1) The departed

2) Black swan

3) Drag me to hell

4) Double jeopardy

5) Phone booth

6) Taken (πραγματικά απίστευτα έξυπνη ταινία την είδα και δεύτερη φορά την επόμενη μέρα, είναι με τον Liam Neeson και στην Αμερική τον Οκτώβριο θα προβληθεί και η δεύτερη ταινία)

Link to comment
Share on other sites

  • RObiN-HoOD unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..