Jump to content

Αγαπημένος μάγος


heiron
 Share

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας μάγος?  

97 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας μάγος;

    • Γκάνταλφ (Μέση-Γη)
      29
    • Έλρικ
      10
    • Ρέστλιν (Dragonlance)
      13
    • Έλμινστερ (Forgotten Realms)
      1
    • Γκεντ (Γαιοθάλασσα)
      11
    • Μέρλιν
      15
    • "Μάγος" του Οζ
      2
    • Μπράντιν (Τιγκάνα)
      1
    • Νινγκόμπλ με τα 7 μάτια (Λάνκμαρ)
      3
    • Μέρλιν του Άμπερ
      3
    • Παγκ (Riftwar Saga)
      7
    • Ράντ αλ'Θορ (Τροχός του Χρόνου)
      0
    • Μουαραίν (Τροχός του Χρόνου)
      1
    • Μοργκέιν (Ομίχλες της Άβαλον)
      3
    • Φάραουν Μίζριμ (Forgotten Realms)
      0
    • Maedra (Γαιοθάλασσα)
      0
    • Irioth (Γαιοθάλασσα)
      0
    • Πρόσπερο (Η Τρικυμία)
      0
    • Magica de Spell
      2
    • Tim the Enchanter (Monty Python and the Holy Grail)
      0
    • Μπρομ (Έραγκον)
      0
    • Ροβίρα (Τριλογία των Λαξευτών)
      0
    • Θοθ-Αμόν (Κόναν)
      0
    • Natohk (Άλμουρικ)
      0
    • Simon the Sorcerer
      1
    • Χάρι Πότερ
      1
    • Άλμπους Ντάμπλντορ (Χάρι Πότερ)
      2
    • Λόρδος Βόλντεμορτ (Χάρι Πότερ)
      1
    • Ανεμοβρόχης (Δισκόκοσμος)
      0
    • Γρήγορος Μπεν (Μαλαζάν)
      1
  2. 2. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας μάγος; (συνέχεια)

    • Μάγκνους (Θανάσιμα Εργαλεία)
      0
    • Howl (Howl's Moving Castle)
      2
    • Master Yoda (Star Wars)
      2
    • Σάρουμαν (Μέση-Γη)
      6


Recommended Posts

Gandalf: Αν δεν έχει περιορισμένες τις δυνάμεις του (Olorin), άντε γεια...

Pug: Μάααλιστα, μέχρι που έχεις διαβάσει;

Gehd (spelling?): Επαναλαμβάνω την ανωτέρω ερώτηση...

Elminster: Δε φταίω εγώ που βρίσκεται στη λίστα, αλλά μην το μαμάμε κι έτσι, ρε συ!

Merlin: Που αν θεωρήσουμε ότι ζει (γιατί, ο Elric «ζει;»), απλά τον βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Γκεντ: Μέχρι το Τεχανού, που κι τελειώνω. Δεν είδα καμιά τρελή υπεδύναμη...

Pug: Μέχρι το Τρίτο Βιβλίο.

Γκανταλφ: Γιατί και όταν έγινε Άσπρος Μάγος τον είχε;

Μέρλιν: Με βάση τις περιγραφές, ώσπου να τελιώσει τη γητεία του, έχει χάσει!

Link to comment
Share on other sites

Γκεντ: Μέχρι το Τεχανού, που κι τελειώνω. Δεν είδα καμιά τρελή υπεδύναμη...

Pug: Μέχρι το Τρίτο Βιβλίο.

Γκανταλφ: Γιατί και όταν έγινε Άσπρος Μάγος τον είχε;

Μέρλιν: Με βάση τις περιγραφές, ώσπου να τελιώσει τη γητεία του, έχει χάσει!

Κάπου έχεις χάσει κάτι όσον αφορά τους τρεις πρώτους... Όσον αφορά τον τελευταίο, γιατί, τον είδες ποτέ να βγαίνει φάτσα-κάρτα στον άλλο σαν τον *μπλιπ* να περιμένει να φάει τη σπαθιά;!

Edited by RaspK FOG
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά αν θυμάμαι, δεν ήταν λίγες οι φορές που πρωτοστάτησε σε μάχες! Τι χάνω ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

O Γκανταλφ δεν κανει καποιο τρελο μαγικο απο οσο θυμαμαι.Ειναι ο ισχυροτερος μαγος απο τη στιγμη που γινεται Λευκος.Υποτιθεται οτι ειναι η ενσαρκωση μιας θεοτητας(μπορει να ειναι ακομη και ο Μανγουε).Αλλα αφου δεν κανει τιποτα σουπερ,δεν λεει.Με ενα Μπαλρογκ πηγε να τα βαλει και οριακα τον νικησε.Εδω ο Φινγκολφιν πολεμησε στα ισια τον Μελκορ και μαλιστα χωρις μαγικα,ποιος Γκανταλφ λοιπον.

Τον Ελμινστερ τον εβαλα γιατι θα επαιρνε στανταρ 1 ψηφο (απο τον..εαυτο του!).

Ο Γκεντ παλι..ξεμενει απο μαγικη δυναμη και δεν την ανακτα.Μana potion,θα παρετε κυριε?

Ο Μερλιν(μυθος του Αρθουρου) αν και αγαπημενος δεν συντριβει κανεναν σπουδαιο.Ο Ελρικ σφαζει θεους και καταστρεφει κοσμους-τι να λεμε τωρα!

Ο Μπραντιν μου αρεσε που ενω ειχαν συνασπιστει εναντιον του οι μαγοι της Παλαμης+μια μαγικη αιρεση+ο ισχυροτερος μαγος μιας αυτοκρατοριας αυτος τους πολεμουσε ακομη.Αλλα-προσοχη,σποιλερ για το Τιγκανα-στο τελος χανει κι αυτος αφου επισης ξεμενει απο.."μανα"!Οποτε ειναι επισης θυμα.

Ο "μαγος" του Οζ,οπως καταλαβαινεται μπηκε τιμης ενεκεν.Απλα δεν ειναι καν μαγος!

Καλα,ποιος ψηφισε τον Νιγκομπλ?Δεν παμε καλα...

Ο Ρεστλιν αν και μου θυμιζει αρκετα τον Ελρικ και ειναι το μονο που αξιζει απο Δρακολογχη,δεν μπορει να παραβγει τον αλμπινο γυναικοφονια απο τη στιγμη που ο Ελρικ κραδαινει το Stormbringer!

Pug?Δεν τον ξερω τον κυριο.Ολοι φαινονται τοσο μικροι οταν πετας με δρακο.Τροφη για το καλο σπαθακι κι αυτος..

Link to comment
Share on other sites

Σου'χω πει πόσο σε συμπαθώ, έτσι heiron; :friends:

Υποθέτω θα κρατήσω εγώ τη Θρηνωδία;

Link to comment
Share on other sites

Χμ. Πώς θα τα πήγαινε ο Έλρικ ενάντια στον καθέναν από τους άλλους κυρίους και κυρίες. Για να δούμε...

 

Γκανταλφ -- ισοπαλία: είτε ο ένας νικάει είτε ο άλλος. Ρίξτε ζάρι και συμβουλευτείτε τον πίνακα Ζ-34.

Ρεστλιν -- μια σπαθιά της Καταιγίδας και έφυγε ο κλεψυδρομάτης.

Ελμινστερ -- είναι πολύ powerplayer για τον Έλρικ. Ο Έλρικ θα χάσει.

Γκεντ -- μια σπαθιά της Καταιγίδας κι αυτός.

Μερλιν -- άλλη μια σπαθιά της Καταιγίδας.

"Μαγος" του Οζ -- ΔΓ/ΔΑ

Μπραντιν -- ΔΓ/ΔΑ

Νινγκομπλ με τα 7 ματια -- (...)

Merlin of Amber -- η Frakir τον έχει χαλαρά τον Έλρικ.

Pug (από το Magician του Feist) -- τον έχει χαλαρά τον Έλρικ. Ο Pug είναι πραγματικά πανίσχυρος μάγος, αν και δεν είναι powerplayer.

Rand al'Thor (Wheel of Time) -- μια ριπή από bale-fire και πάει ο Έλρικ.

Moiraine (Wheel of Time) -- Ρίξτε ζάρι και συμβουλευτείτε πίνακα Ψ-Ω-36.

Morgan le Fey (Mists of Avalon) -- άλλη μια σπαθιά της Καταιγίδας

Link to comment
Share on other sites

Toν Γκανταλφ τον εχει βρε!Ποσους και ποσους δαιμονες δεν εσφαξε ο Ελρικ,και ποσους ακομη επικαλεστηκε σε βοηθεια?Ο Γκανταλφ με εναν μονομαχησε και..επρεπε να ανεβασει επιπεδο για να τον νικησει.

Για τον Ελμινστερ εχω επιφυλαξεις γιατι δεν εχω διαβασει και επιπλεον απο οτι ξερω το εχουν παραχεσει και τον εχουν κανει κυριολεκτικα ανικητο.Αλλα τι να μας πει ο γερομπαμπαλης μπροστα στην καταιγιδα?Στην αναγκη γινεται και η επικληση για τα χιλιαδες "διδυμα" ξιφη.Η ο Ελρικ καταστρεφει τον κοσμο και τον Ελμινστερ μαζι.Επισης δινει σημα σε ολους τους αιωνιους προμαχους να κανουν το ιδιο ωστε να καταστραφει το πολυσυμπαν.

Ο Παγκ τοσο καλος ειναι?!?Ακους εκει" τον εχει χαλαρα"!!!!!!!!!!

Rand al'Thor?Τι να μας πουν bale-fire και τα λοιπα...

Link to comment
Share on other sites

Χμ Βασικά για το Ged vs Elric δεν είμαι τόσο σίγουρος... Δείτε τι έπαθαν οι κακομοίρηδες μάγοι στο τέλος του Tehanu. Προσοχή : Ο Kalessin είχε σηκώσει με τη μαγεία του όλα τα νησιά του Αρχιπελάγους από τα Βάθη μια φορά κι ένα καιρό(βλ. Eldest, Segoy κτλ κτλ) και στην ουσία δεν είναι δράκος απλός αλλά δράκος-άνθρωπος ( κι επίσης θεός , που ζεί στην αιωνιότητα: my people dance on the other wind κτλ κτλ)

Επίσης ολόκληρη η μαγεία του Ged ήταν αρκετή για να κλείσει τη δίοδο ανάμεσα στους κόσμους των ζωντανών και των νεκρών, δηλ. για να αναιρέσει το έργο ενός μάγου (Cob) που ουσιαστικά είχε γίνει αθάνατος(δηλ ένα τύπο που ο Elric δε θα είχε σκοτώσει)... :whistling:

Ξεχάσατε τον Johan Faust :p.

Άλλος ένας μάγος που έχει τον Elric είναι ο Etelven Theos... Ένας μάγος που υπάρχει παντού :p. Χειρότερος κι από τον Elminster....

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις τον Ελρικ σε poll και νομίζεις ότι έχει νόημα να βάλεις οπιονδήποτε άλλον;
αυτη η προταση ηταν η πιο σωστη που εχω διαβασει εδω και πολυυυυυυυυυ καιρο. :dancing4dh: :beerchug:
Link to comment
Share on other sites

Άριοχ, Άριοχ, αίμμα και ψυχές για τον αφέντη μου τον Άριοχ Ακούστηκε η πολεμική κραυγή να βγαίνει απο μια μη ανθρώπινη φωνη, και ο κουρασμένος Γκάνταλφ μέχρι να σκεφτεί το κατάλληλο ξόρκι είχε βρεθεί με την καταιγίδα μέσα του να ρουφάει την ψυχή του, :death: τώρα ο Έρλικ είναι πολύ πιο δυνατός για να δώσει το τελειωτικό χτύπημα στον Ραντ Αλλ Θωρ ο οποίος αν και είχε χτυπηθει θανάσιμα απο το μαύρο σπαθί ακόμα επιζούσε και προσπαθούσε μέσα στην επιθανάτια αγωνία να χτυπίσει τον αλμπίνο με μαγικά.:death:

Ο Έρλικ θηκάρωσε την καταιγίδα, και τώρα που είχε ρουφήξει τις ψυχές όλων αυτών των μάγων ένοιωθε δυνατός όσο ποτέ άλλοτε.

Φεύγοντας έριξε μια τελευταία ματια στα πτώματα που είχε αφήσει πίσω του.

Έφτυσε βλέποντας εκείνο τον χωριάτη ερασιτέχνη μάγο, το Νίγκομπλ με τα 7 μάταια (καλά ποιος τον ψήφησε αυτον....α ο σαδιστης που λεγαμε!!!!!), που τόλμησε να τα βάλει με έναν αυτοκράτορα του Μελνιμπονε, και να νομίζει πως θα τον ξεγελάσει... :death:

λίγο πιο πέρα το πτώμα ενώς άλλου ερασιτέχνη μάγου, του Μέρλιν που μάλον για πρώτη και τελευταία φορά είδε στη ζωή του τί είναι ένα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ μαγικό σπαθί,:death:

Ο αλμπίνος αηδίασε και απέφυγε να δει το πτώμα του μάγου του Οζ.

εκείνος ο καλοκάγαθος γεράκος ούτε που θα τολμούσε να τα βάλει με τον κοκκινομάτη δαίμονα, όμως έτυχε να είναι εκεί και η καταιγίδα απο μόνη της πήδησε απο τα χέρια του Ερλικ στο στήθος του.:death:

Για τον Ρεστλιν που του επιτέθηκε με τη δρακολόγχη λυπήθηκε πραγματικά γιατί ένοιωθε μια συντροφικότητα για κείνο το καταραμμένο πλάσμα με τα κλεψυδρένια μάτια, όμως δεν είχε άλλη επιλογή.:death:

Ο Γκεντ.... τί ηλίθιος να τα βάλει με ένα αληθινό δρακοαφέντη, τον ίδιο τον αυτοκρατορα του νησιου του δρακου... εντελώς μάταιη η επίθεσή του..:death:

Ο Μουγκλαμ εμφανίστηκε στον ορίζοντα με δυό ξεκούραστα άλογα, και ο Ερλικ βάδισε προς το μέρος του προσπαθόντας να ξεχάσει τη σφαγή που έφερε πάλι αυτός και το καταραμμένο σπαθί που τον εξουσίαζε.

 

 

 

ΥΓ Λίγο πρίν τη μάχη με τους μάγους ο Άριοχ βοήθησε τον Ερλικ να εξουετερώσει τον Ελμινστερ (βλέπεις υπάρχει και η υπερφυσική βοήθεια) :dancing4dh: :death: :death:

Edited by brave
Link to comment
Share on other sites

"Χμ Βασικά για το Ged vs Elric δεν είμαι τόσο σίγουρος... Δείτε τι έπαθαν οι κακομοίρηδες μάγοι στο τέλος του Tehanu."

E,μα αυτοι ηταν "κακομοιρηδες μαγοι".Θυμισου τι εκανε ο Ελρικ στον στρατο των μαγων πολεμιστων του Πανγκ Τανγκ οποτε εβρισκε μερικους απο δαυτους μπροστα του...

"Επίσης ολόκληρη η μαγεία του Ged ήταν αρκετή για να κλείσει τη δίοδο ανάμεσα στους κόσμους των ζωντανών και των νεκρών, δηλ. για να αναιρέσει το έργο ενός μάγου (Cob) που ουσιαστικά είχε γίνει αθάνατος(δηλ ένα τύπο που ο Elric δε θα είχε σκοτώσει)"

Ξεχνας τι εκανε ο Ελρικ στους αθανατους θεους του Χαους οταν τους βρηκε μπροστα του...

Ο Φαουστ πουλα την ψυχη του στον Διαβολο.Ο Ελρικ τον σκοτωνει(αν σκεφτουμε σαν διαβολο τον Αριοχ).Υπαρχει διαφορα.

Etelven Theos?Υποθετω οτι ειναι εθελοντης για σαλτσα αιματος στο σπαθι του Ελρικ.Ποιανου συγγραφεα ειναι?Γινεται χειροτερος απο τον Ελμινστερ?!?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να απευθύνω έναν χαιρετισμό στους παλιούς του forum!

 

Γεια σας! Καλώς σας βρήκα! :D

 

Μάλλον θα ξεκινήσω με απάντηση που θα σας τσαντίσει, αλλά πρέπει να το πω γιατί θα σκάσω!

 

Ο Έλρικ, ο Δρακοαφέντης, ο Αυτοκράτορας του Μελνιμπονέ που μπορεί να καταστρέψει τον κόσμο και να τον ξαναφτιάξει από την αρχή, δεν θα νικήσει ποτέ του τον Γκεντ της Λεγκέν! Στην πραγματικότητα, δεν μπορεί ούτε το σπαθί του να ελέγξει, πως θα ανταπελξέλθει σε μια μάχη "μυαλών" απέναντι στον ψύχραιμο και συνετό Γκεντ; Πως θα παίξει σε μια σκακιέρα που δεν την καταλαβαίνει καν;

 

Εντάξει κι εγώ τον ερωτεύτηκα παράφορα τον Έλρικ, όσο διάβαζα Μούρκοκ, αλλά η ταπεινή μου γνώμη είναι πως σε αυτή τη μάχη δεν θα έπρεπε να μπλέξει γιατί νομίζω πως θα χάσει! Και τότε θα στεναχωριόμασταν όλοι ;)

 

Chiao

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Αλλα με αυτα που λες..δεν θα τα παμε καλα!Στην πραγματικοτητα(την ποια?χαχαχα!!!)ο Γκεντ οντως υπερεχει κατα πολυ σε μια μαχη μυαλων.Ειναι ο καλυτερος σε αυτη τη σκακιερα,οκ.Αλλα,με το που ξεκινα η μαχη και ο Γκεντ θα κανει την πρωτη σκεψη,δες τι ακολουθει σε στυλ σκακιερας.

Ο Γκεντ σκεφτεται ηρεμα..αυτο το πιονι θα παει :death: (η Καταιγιδα τον εχει ηδη σουβλισει και εχει κλεψει και την ψυχη του-ο Ελρικ αταραχος παιρνει τη δυναμη του και συνεχιζει την περιπλανηση του...)

Εννοειται οτι σε πειραζω!Εξαλλου το σωζεις στο τελος.."κι εγώ τον ερωτεύτηκα παράφορα τον Έλρικ"!Ευγε.Εισαι στον σωστο δρομο!

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω πως η ιστοριούλα που έφτιαξα ποιο πάνω είναι "ρεαλιστική", ο Γκάνταλφ μένει προτελευταίος γιατί έρχεται μετα απ όλους στη μάχη προκειμένου να νικίσει (πάντα έτσι δεν κάνει)?, ο Ραντ Αλ Θωρ είναι ο τελευταίος που έχει μείνει, ο οποίος είναι ετοιμοθάνατος, και περιμένει το τελευταίο χτύπημα που του το δίνει ο Ελρικ αφου έχει ρουφηξει την ψυχη του Γκανταλφ.

Ο Γκεντ έχει πεθάνει προ πολού, α<φου ο Ερλικ έχει δυναμη να δυαλυσει συμπαντα ολοκληρα (με την καταιγίδα), και είναι μοναχα πηγη δυναμης για να αντιμετωπίσει μερικους αξιολογους μάγους!

Το οτι είναι αθάνατος δε σημαινει πως δεν πεθαινει απο την καταιγιδα που εξολοθρευει ανθρωπους, θεους, δαιμονες, στοιχειακα πνευματα, το ιδιο το χαος, και στο τελος το ιδιο το συμπαν!

 

Αυτος που ηταν λιγακι δυσκολος ηταν ο Ελμινστερ, όμως αναλαμβανει ο Αριοχ (και μερικοι ακομα δαιμονες αν χρειαστει), για να μην κανουμε απο τωρα την επικληση στα χιλιαδες αδερφια της καταιγιδας και τους παρει όλους με τη μια και δεν εχει καθολου σασπενς η ιστορια!

 

....Γκερντ... με τι ? με δρακους??? καμμένο χαρτί... ένα ευχάριστο διάλειμα στη μαχη θα ειναι η σφαγη του για τον Ερλικ

Link to comment
Share on other sites

Θεε μου, λατρεύω αυτό το forum... :dancing4dh: :dancing4dh: :dancing4dh:

Όπως και να χέι, αν διαβάσετε τις μετέπειτα ιστορίες του, όπως The Dreamthief's Daughter και The Scrayling Tree θα δείτε για τι μιλάω...

Αλλ΄ακισ τη βιασική ιστορία αν αναφερθούμε, πάλι τους έχει όλους... :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ο Ελρικ δεν έχει λόγο να δείρει τον Γκέντ αφού είναι κι αυτός πρόμαχος της Ισορροπίας...

Επιπλέον ναι έχει διαλύσει όλα αυτά που είπες η Καταιγίδα, τον κόσμο των νεκρών όμως;

Ο Γκέντ είχε νικήσει κάποιον που ουσιαστικά ήταν κύριος και του κόσμου των νεκρών και το ζωντανών και που είχε καταφέρει να επιζήσει αφού τον είχε λιώσει αρχαίος δράκος...

Κι επίσης τον Έλρικ μπορεί να τον νικήσει κανείς με τον πιο απλό τρόπο. Ένα ξόρκι που γυρνά πίσω ένα χτύπημά του ή ένα που κλέβει το σπαθί...

Αυτοί οι μάγοι δεν ήταν και τόσο αδύναμοι, βασικά ήταν όλοι οι μαθητές του αποπάνω :p.

Ο Καλέσσιν τον έχει τον Έλρικ νομίζω...Απλά με το αντίστροφου του προηγούμενου ξορκιού κάνει τον κόσμο να βυθιστεί στα Αρχαία Βάθη και φεύγει κουβαλώντας τον Γκέντ στην πλάτη του προς την αιωνιότητα...Ένας μόνο αλμπίνος με ένα σπαθί επιπλέει ; :tease:

Όταν έχεις ένα σπαθί όλα τα προβλήματα μοιάζουν με λαρύγγια...:p

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ο Ελρικ δεν έχει λόγο να δείρει τον Γκέντ αφού είναι κι αυτός πρόμαχος της Ισορροπίας...

Επιπλέον ναι έχει διαλύσει όλα αυτά που είπες η Καταιγίδα, τον κόσμο των νεκρών όμως;

Ο Γκέντ είχε νικήσει κάποιον που ουσιαστικά ήταν κύριος και του κόσμου των νεκρών και το ζωντανών και που είχε καταφέρει να επιζήσει αφού τον είχε λιώσει αρχαίος δράκος...

Κι επίσης τον Έλρικ μπορεί να τον νικήσει κανείς με τον πιο απλό τρόπο. Ένα ξόρκι που γυρνά πίσω ένα χτύπημά του ή ένα που κλέβει το σπαθί...

Αυτοί οι μάγοι δεν ήταν και τόσο αδύναμοι, βασικά ήταν όλοι οι μαθητές του αποπάνω :p.

Ο Καλέσσιν τον έχει τον Έλρικ νομίζω...Απλά με το αντίστροφου του προηγούμενου ξορκιού κάνει τον κόσμο να βυθιστεί στα Αρχαία Βάθη και φεύγει κουβαλώντας τον Γκέντ στην πλάτη του προς την αιωνιότητα...Ένας μόνο αλμπίνος με ένα σπαθί επιπλέει ;  :tease:

Όταν έχεις ένα σπαθί  όλα τα προβλήματα μοιάζουν με λαρύγγια...:p

 

Διάβασε το The Scrayling Tree. Τότε θα καταλάβεις για τι δύναμη μιλάμε! :winner_first_h4h:

Link to comment
Share on other sites

Μερλιν!!!

Είναι ο πιο αγαπημένος μου (κλασική αξία), ειδικότερα είναι και το nick πολύ αγαπημένου μου προσώπου :D

Link to comment
Share on other sites

Merlin και Gandalf. Δεν μπορώ να διαλέξω ανάμεσα στους δύο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βάλει τον Φάραουν Μίζριμ στο πολ, για να ψηφίσω και εγώ! (πολύ εγωιστικά το πήρα μου φαίνεται...)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι αυτος?Ας τον βαλει καποιος μοδερατος...Αλλα ξανασκεψου το Ιλλινταν.Ο Ελρικ ειναι καλο παιδι,απο σπιτι!(Λεμε τωρα...)

Ο Μερλιν παιρνει προβαδισμα γιατι ειναι ιδιαιτερα αγαπητος.Ειναι γουτσου γουτσου που θα ελεγαν μερικες(ου μην και "προυπρουκι"!).Ας ειναι λοιπον ο πιο αγαπητος.Για το ποιος ειναι ο πιο δυνατος τα ειπαμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Εγώ, που δεν τους ξέρω όλους αυτούς τους κυρίους, ένα έχω να πω: Nienor rulez! :tongue:

Αν κάναμε ένα poll με τους συμμετέχοντες σ'αυτό το poll, θα ψήφιζα αυτήν! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..