Jump to content
  • Announcements

• RObiN-HoOD

Αναβάθμιση συστήματος 1-10-2017   09/30/2017

Έγινε αναβάθμιση του συστήματος. Λόγω αυτού χάθηκαν ελάχιστα βραδινά μηνύματα αλλά όχι οι ιστορίες. Κατά τα γνωστά αν δείτε τίποτα περίεργο αναφέρετε το εδώ να το δούμε. Ευχαριστώ.
Sign in to follow this  
Nihilio

Ενημέρωση Ευρετηρίου Βιβλιοθήκης

Recommended Posts

kitsos
Εκτός κι αν έκανα κάποιο τραγικό λάθος, νομίζω ότι οι χαυλιόδοντες του κυρίου βρίσκονται ήδη στο ευρετήριο με βάση τον τίτλο. Αν αναφέρεσαι στο ευρετήριο με βάση τον συγγραφέα, θα γίνει και αυτό...

Παρατήρησα ότι δεν έγινε edit από κάποιον mod στο post #42 και γι αυτό το είπα. Έσφαλα και ζητώ συγνώμη. :(

tetartos
Παρατήρησα ότι δεν έγινε edit από κάποιον mod στο post #42 και γι αυτό το είπα. Έσφαλα και ζητώ συγνώμη. :(

Χεχε, όχι και :( ! Πάντως είναι μια καλή ιδέα να σβήνονται/διορθώνονται τα αντίστοιχα ποστς. Ας έχουμε όρεξη/κουράγιο/χρόνο να γράφουμε ιστορίες και όλο και κάποιος θα βρίσκεται να τις καταλογογραφεί

tetartos

Καινούρια ενημέρωση του ευρετηρίου. Άλλες 50 ιστορίες προστέθηκαν, φτάνοντας στο σύνολό τους τις 600. Συγχαρητήριά μας! Να τις χιλιάσουμε!

Με αυτές τις ιστορίες ολοκληρώθηκε η καταλογογράφηση και της βιβλιοθήκης της Επιστημονικής Φαντασίας. Και προχωρούμε ακάθεκτοι!

Spock

Γιώργο... όποιο κοσμητικό επίθετο και να χρησιμοποιήσω γι' αυτήν την τεράστια δουλειά που έχεις κάνει, είναι πολύ λίγο. Θα πρέπει να αρκεστώ απλά στο να σε συγχαρώ! :thumbsup:

Guest roriconfan

Τα δικά μου τα ξεχάσατε εντελώς!

Η Ψήφος της Δημοκρατίας

Τα Σαράντα Κύματα της Ευτυχίας http://community.sff.gr/index.php?showtopic=7138&hl=

Η Θεά Γάτα http://community.sff.gr/index.php?showtopic=7323&hl=

Pet Olympics 2008

Άβατος Δρόμος http://community.sff.gr/index.php?showtopic=7473&hl=

Ο γερο-Ντέπο και ο Θάνατος http://community.sff.gr/index.php?showtopic=7594&hl=

ΜΠΕΕΕλλάδα http://community.sff.gr/index.php?showtopic=7677&hl=

Λαγείο http://community.sff.gr/index.php?showtopic=7767&hl=

Κενοτομία http://community.sff.gr/index.php?showtopic=7609&hl=

Επίσης, που είναι το 1968 του Nikosal ;

Edited by roriconfan

mariposa

roriconfan πρέπει να τα δώσουμε εμείς για να τα βάλουν. Ας βοηθήσουμε και μεις λίγο... Βάλε αν θες και τα λινκ των ιστοριών

Γιώργο ευχαριστούμε για ταξιμόμηση.

Ξέχασα να βάλω το δικό μου. Οποτε ξανασχοληθείς...

Η Στάση των τριών ημερών - mariposa

mman

Αίθρα - Επιστημονική Φαντασία

Θα Έίσαι Εδώ - Επιστημονική Φαντασία

Ένα διήγημα... 0 λέξεων - Επιστημονική Φαντασία

Δεν θυμάμαι αν στα έχω ξαναστείλει. Σε κάθε περίπτωση, ευχαριστώ.

DinoHajiyorgi
tetartos

Thanks, Ντίνο, mariposa, mman, roriconfan, θα είναι στην επόμενη ενημέρωση.

btw η καινούρια μορφή του ευρετηρίου έχει ανέβει. Ελπίζω να σας αρέσει η πιο συμπυκνωμένη του μορφή. Η ενημέρωσή του συνεχίζει αλλά με αργούς ρυθμούς (όσο μου επιτρέπει ο χρόνος μου...)

The Phantom

Όταν τα βγάλεις πέρα με τον χρόνο σου πρόσθεσε:

• Στο τέλος

Ευχαριστώ!

Edited by The Phantom

heiron

http://community.sff.gr/index.php?showtopic=7974&hl=

"Πριν ανατείλουν τα άστρα",δικό μου.

(θα μπορύσα να το βάλω κι εγώ βασικά αλλά θέλω να έχω την εξυπηρέτηση που απολαμβάνουν τα απλά μέλη!) :lolipop:

tetartos
(θα μπορύσα να το βάλω κι εγώ βασικά αλλά θέλω να έχω την εξυπηρέτηση που απολαμβάνουν τα απλά μέλη!)

Και γιατί όχι! Το αξίζεις άλλωστε!

Και η ιστορία του Phantom και άλλες καινούριες ιστορίες θα προστεθούν στην ενημέρωση των ευρετηρίων. Πολύ σύντομα κοντά σας!

tetartos

Μια που η αγαπητή μας Naroualis ξεκίνησε να διαβάζει στηριζόμενη στο ευρετήριο, καιρός για μια μικρή ανανέωση.

Τους τελευταίους δύο μήνες έχουν προστεθεί περίπου 150 ιστορίες στα δύο ευρετήρια και έγιναν μερικές ανακατατάξεις. Και το subforum των "Διάφορων Ιστοριών" είναι σχεδόν πλήρως καταλογογραφημένο. Περισσεύουν οι ιστορίες Φαντασίας (είναι πολλές και με... τρομάζουν!) καθώς και κάποιες ιστορίες που έχουν ποσταριστεί πιο πρόσφατα. Να σημειωθεί επίσης ότι στα ευρετήρια συμπεριλαμβάνονται μόνον ιστορίες που έχουν δικό τους ξεχωριστό τόπικ.

Πάσα διόρθωση/συμπλήρωση δεκτή!

tetartos
Μια που η αγαπητή μας Naroualis ξεκίνησε να διαβάζει στηριζόμενη στο ευρετήριο, καιρός για μια μικρή ανανέωση.

Τους τελευταίους δύο μήνες έχουν προστεθεί περίπου 150 ιστορίες στα δύο ευρετήρια και έγιναν μερικές ανακατατάξεις. Και το subforum των "Διάφορων Ιστοριών" είναι σχεδόν πλήρως καταλογογραφημένο. Περισσεύουν οι ιστορίες Φαντασίας (είναι πολλές και με... τρομάζουν!) καθώς και κάποιες ιστορίες που έχουν ποσταριστεί πιο πρόσφατα. Να σημειωθεί επίσης ότι στα ευρετήρια συμπεριλαμβάνονται μόνον ιστορίες που έχουν δικό τους ξεχωριστό τόπικ.

Πάσα διόρθωση/συμπλήρωση δεκτή!

Μετά από πολλούς μήνες στασιμότητας του ευρετηρίου, έχουμε μερικά νέα:

-Ο moderator kitsos συμπλήρωσε την καταλογογράφηση που είχε παλιότερα ξεκινήσει με αποτέλεσμα να έχουμε πλέον πλήρη ευρετήρια για όλες τις ιστορίες της βιβλιοθήκης!

-Στο εξής οι καινούριες ιστορίες θα καταγράφονται και τα ευρετήρια θα ενημερώνονται περίπου μία φορά το μήνα, χωρίς να χρειάζεται να τις αναφέρετε εσείς.

-Τέλος, θα έλεγα να τις χιλιάσουμε τις ιστορίες μας αλλά... δε γίνεται, γιατί έχουν ήδη φτάσει τον αριθμό των 1017!

Συγχαρητήρια σε όλους και να τις δισχιλιάσουμε! Και πάλι μπράβο στον kitso που προσέφερε τον χρόνο και την ανεκτίμητη βοήθειά του σ'αυτήν την προσπάθεια.

Electroscribe

Ευχαριστούμε, Κίτσο! :beerchug:

Εκ παραδρομής, το τόπικ "The Black Company" που ξεκίνησα βρέθηκε και στα δυο ευρετήρια αν και είναι στην πραγματικότητα παρουσίαση ξένης σειράς βιβλίων.

Όποτε βρείτε το χρόνο, παρακαλώ αφαιρέστε το από τις λίστες ώστε να μην μπερδευτεί κανείς.

tetartos
Ευχαριστούμε, Κίτσο! :beerchug:

Εκ παραδρομής, το τόπικ "The Black Company" που ξεκίνησα βρέθηκε και στα δυο ευρετήρια αν και είναι στην πραγματικότητα παρουσίαση ξένης σειράς βιβλίων.

Όποτε βρείτε το χρόνο, παρακαλώ αφαιρέστε το από τις λίστες ώστε να μην μπερδευτεί κανείς.

ΟΚ! Done! 1016 ιστορίες... :(

Άλλος; :D

Spock

Πολλά συγχαρητήρια γι' αυτή τη σπουδαία δουλειά, Κίτσο! :D

kitsos

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια αλλά θα πρέπει να καρφώσω πως ο kitsos δεν έκανε ούτε το 1/10 της δουλειάς. Επομένως τα συγχαρητήρια ανήκουν σε όλους όσους έκαναν τα υπόλοιπα/10 έστω και αν κάποιοι βάζουν τους άλλους μπροστά για να εμφανίζονται τέταρτοι! :tongue:

Επίσης αν κάποιος διαπιστώσει ότι του φάγαμε κάποια ιστορία ας το πει τώρα ειδάλλως… ας το πει αργότερα.

Spock

Χεχε, τότε πολλά τετραπλά συγχαρητήρια σε όλους όσους συνέβαλαν στο Ευρετήριο! :D

mariposa

Συγχαρητήρια πολλά παιδιά για την δουλειά που κάνατε. Πάρα πολύ καλή!

Εμ.. γκουχ γκουχ... πως να το πω τώρα...

εμφανίζομαι με δύο ονόματα Mariposa και mariposa στο ευρετήριο ανά συγγραφέα. Μήπως θα μπορούσατε να κάνετε κάτι;; :worshippy:

kitsos
Συγχαρητήρια πολλά παιδιά για την δουλειά που κάνατε. Πάρα πολύ καλή!

Εμ.. γκουχ γκουχ... πως να το πω τώρα...

εμφανίζομαι με δύο ονόματα Mariposa και mariposa στο ευρετήριο ανά συγγραφέα. Μήπως θα μπορούσατε να κάνετε κάτι;; :worshippy:

Αυτό διορθώναμε τώρα κυρία μου αλλά μας προλάβατε :bleh:

Nienor

Μπράβο παιδιά :) πολύ καλή δουλειά.

Naroualis

Χε, κανονικά δεν έπρεπε να το πω, αλλά η Έβδομη Νυχτερινή είναι της Νίενορ κι όχι δικιά μου...

Καλή δουλειά παιδια (και πολύ δουλειά...) αλλά ξέρετε, υπάρχουν κι άλλες ιστορίες που δεν τις έχουμε στη βιβλοθήκη... Λείπουν τα Flash Fiction και τα Write-Off... :ph34r: :devil2:

Edited by Naroualis