Jump to content
Sign in to follow this  
Nihilio

Ενημέρωση Ευρετηρίου Βιβλιοθήκης

Recommended Posts

tetartos
Χε, κανονικά δεν έπρεπε να το πω, αλλά η Έβδομη Νυχτερινή είναι της Νίενορ κι όχι δικιά μου...

Καλή δουλειά παιδια (και πολύ δουλειά...) αλλά ξέρετε, υπάρχουν κι άλλες ιστορίες που δεν τις έχουμε στη βιβλοθήκη... Λείπουν τα Flash Fiction και τα Write-Off... :ph34r: :devil2:

Όλα τα λάθη που αναφέρατε μέχρι τώρα διορθώθηκαν.

Και ευχαριστούμε την Naroualis που προσφέρθηκε να μας γράψει όλες τις πληροφορίες (Συγγραφέας, τίτλος, Hyperlink και είδος) για τις ιστορίες που λείπουν! :devil2::devil2::devil2:

Τι; Δεν προσφέρθηκε; :blackcat:

[...]που δεν τις έχουμε στη βιβλοθήκη

Μα, αγαπητή μου Naroualis, αυτές οι ιστορίες δεν ανήκουν σε (sub)forum Βιβλιοθήκης, όπως πολύ σωστά παρατηρήσατε, αλλά στους διαγωνισμούς. Και αυτό είναι ένα ευρετήριο της Βιβλιοθήκης! Τσκ, τσκ, μου φαίνεται ότι διαβάζετε πολύ γρήγορα αλλά όχι αρκετά προσεκτικά! :atongue:

Edited by tetartos

kitsos

Και σου το ‘πα, η Ευθυμία αποκλείεται να δεχτεί το κέρασμα. Έπρεπε να τη χρεώσουμε απ’ την αρχή στον Mr Spock! «Έβδομη νυχτερινή» θα μπορούσε να ήταν επεισόδιο στο Star Trek. (χαλαρά)

tetartos
Και σου το ‘πα, η Ευθυμία αποκλείεται να δεχτεί το κέρασμα. Έπρεπε να τη χρεώσουμε απ’ την αρχή στον Mr Spock! «Έβδομη νυχτερινή» θα μπορούσε να ήταν επεισόδιο στο Star Trek. (χαλαρά)

"Έβδομη νυχτερινή"... Πώς να πουληθεί με τέτοιον τίτλο;

Ενώ αν την έλεγαν "Τέταρτη νυχτερινή"! Ε; ε; :D

Naroualis

Ααααα... και ήξερα ότι κάτι μου διέφευγε. Πάσο και το καπέλο μου.

(Πάντως αν θέλετε, μπορώ να δώσω λινκ και λοιπά για όσες ιστορίες ανήκουν στις δύο κατηγορίες που ανέφερα. Δεν τραβάω έξω την ουρά μου, απλά προσπαθώ να σας τσιγκλίσω όσο μπορώ... :blow: )

Εντιτ: ε, με τα ορθογραφικά, πια!

Edited by Naroualis

Naroualis

Και μόλις τώρα διάβασα πιο προσεκτικά το ποστ του Τέταρτος ( :p ). Πιστεύω ότι μέχρι την Τρίτη το βράδυ θα τις έχω με όλα όσα λες, συγγραφέα, τίτλο, Hyperlink και είδος. Όχι, για να μη νομίσεις ότι μπορείς να με τρομάξεις... :D :D :D

mariposa

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση κινητοποίηση

@Ευθυμία: για να μην κουράζεσαι, τα λινκς υπάρχουν και στο ευρετήριο των διαγωνισμών

kitsos

Νομίζω πως για να μπει μια ιστορία στο ευρετήριο βιβλιοθήκης καλό θα είναι να έχει και ένα τόπικ σε κάποια βιβλιοθήκη. Καλό κουράγιο :D

Nienor
"Έβδομη νυχτερινή"... Πώς να πουληθεί με τέτοιον τίτλο;

Ενώ αν την έλεγαν "Τέταρτη νυχτερινή"! Ε; ε; biggrin.gif

Έχω ήδη "Τέταρτη Νυχτερινή" έτοιμη κύριος... τσκ τσκ τσκ... έχει και η Κουάρτια σελήνη ταξιδεύτρες. :p

tetartos
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση κινητοποίηση

@Ευθυμία: για να μην κουράζεσαι, τα λινκς υπάρχουν και στο ευρετήριο των διαγωνισμών

Πράγματι!

Ο τίτλος μπορεί να μην το λέει ξεκάθαρα αλλά στο χρονικό των F.F.L. οι moderators kitsos και mariposa έφτιαξαν έναν πλήρη κατάλογο των ιστοριών που έγιναν στα πλαίσια Flash Fiction Live με hyperlinks και ονόματα.

Στο Χρονικό των Δ.Σ.Σ.Ι. η Nienor κατέγραψε και η mariposa συμπλήρωσε όλες τις ιστορίες που συμμετείχαν στους διάφορους διαγωνισμούς του sff.gr (αυτές εμπεριέχονται στο ευρετήριο).

Στο topic για το write-off η Nienor έχει καταγράψει όλα τα topics με write-offs μεταξύ των μελών.

Η ύπαρξη ευρετηρίου (κατά τίτλο/συγγραφέα) για τα write-off και τα FFL είναι δύσκολη γιατί οι περισσότερες ιστορίες δεν έχουν καν τίτλο. Αν ωστόσο θεωρηθεί σκόπιμο, μετά τη δουλειά που έχουν ήδη κάνει οι Nienor, mariposa και kitsos, μπορεί να γίνει εύκολα.

Οπότε, Ευθυμία ευχαριστούμε για την προθυμία (pun intended). Απ' ό,τι μαθαίνω, όμως, έχεις ένα άλλο ενδιαφέρον project καθοδόν και θα το περιμένουμε με περιέργεια και ανυπομονησία!

tetartos

Ενημερώθηκε με τη βοήθεια του Kitsou και τη δική μου το ευρετήριο και γι' αυτόν τον μήνα. Οι καταγραφές αυξήθηκαν στις 1035, οπότε μην πείτε ότι δεν έχετε τίποτα να διαβάσετε αυτό το καλοκαίρι!

Καλή ανάγνωση (και ό,τι λαθάκια βρείτε, ενημερώστε μας!)

Guest Anime_Overlord

Στα δικά μου έχεις βάλει ένα δύο φορές και τον Βαρόνο Γουλφχάουλζεν τον έχεις στο Φαντασίας ενώ τον έχω στο Επ. Φαντασίας. Και βασικά θα αιτηθώ να ενωθούνε όλα τα ΜΠΙΠ στο ίδιο τόπικ, μιας που πάνε μαζί.

tetartos
Στα δικά μου έχεις βάλει ένα δύο φορές
ΟΚ, θα σβηστεί.

και τον Βαρόνο Γουλφχάουλζεν τον έχεις στο Φαντασίας ενώ τον έχω στο Επ. Φαντασίας.
Όλα τα υπόλοιπα της Αισώπειας ήταν στη Φαντασία. Mea culpa

Και βασικά θα αιτηθώ να ενωθούνε όλα τα ΜΠΙΠ στο ίδιο τόπικ, μιας που πάνε μαζί.
Τι εννοείς στο ίδιο τοπικ;

Guest Anime_Overlord

Όλα τα ποστ, στο ίδιο τόπικ, εκεί που τελειώνει το πρώτο, ξεκινάνε τα ποστ του δεύτερου. Αν και ο Νιχίλιο δεν θέλει τελικά.

Edited by Anime_Overlord

Nihilio
Όλα τα ποστ, στο ίδιο τόπικ, εκεί που τελειώνει το πρώτο, ξεκινάνε τα ποστ του δεύτερου. Αν και ο Νιχίλιο δεν θέλει τελικά.

Και σου εξήγησε το γιατί: τα ποστ από κάτω μπαίνουν με χρονολογική σειρά, άρα θα γίνει το τρελό μπέρδεμα που θα χρειάζεται τρελές νιτζιές για να γίνει όπως το θες.