Jump to content

Τι διαβάζετε;


RObiN-HoOD
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Θα σας παρακαλούσαμε, αν είναι δυνατό, να μην γράφετε κριτικές για βιβλία σε αυτό το topic, επειδή, στο topic με την πάροδο του χρόνου αυξάνονται οι σελίδες και χάνονται οι κριτικές μέσα σε αυτές.

Μπορείτε να κάνετε post τις κριτικές σας μέσα στο topic του εκάστοτε συγγραφέα/βιβλίου (αν υπάρχει), αν δεν υπάρχει, μπορείτε να φτιάξετε εσείς.

Αυτό θα βοηθούσε πολύ υποψήφιους αναγνώστες που θέλουν να διαβάσουν κάποιο βιβλίο/συγγραφέα και θέλουν να διαβάσουν κριτικές.

Recommended Posts

Έχω αρχίσει το Ένα σπαρταριστό εκατομμύριο, του Ναθάναελ Γουέστ.

Link to comment
Share on other sites

Στίβεν Κινγκ και ''Το Πρόσωπο του Φόβου''.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στίβεν Κινγκ και ''Το Πρόσωπο του Φόβου''.

Για δεύτερη φορά, ή είναι από αυτά που σου έχουν ξεφύγει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Στίβεν Κινγκ και ''Το Πρόσωπο του Φόβου''.

Για δεύτερη φορά, ή είναι από αυτά που σου έχουν ξεφύγει;

 

 

Καλή ερώτηση  :good: Το είχα διαβάσει πριν από μία δεκαπενταετία στο στρατό. Χωρίς να είναι τίποτα το τρομερό, θυμάμαι ότι μου είχε αρέσει. Μόνο αυτό όμως, τίποτα από την υπόθεση. Το σύστημα του να διαβάζω μόνο ένα εκ των αγαπημένων μου συγγραφέων κάθε χρόνο για να μην μου τελειώσουν γρήγορα, με τον Κινγκ μάλλον δεν λειτουργεί. Και γιατί γράφει με ρυθμό πολυβόλου οπότε πάντα θα υπάρχει κάτι καινούργιο. Αλλά και γιατί είναι αρκετά εκείνα που πέρασε πολύς καιρός και δεν θυμάμαι γρυ, σε σημείο που ουσιαστικά είναι σαν να μην τα έχω διαβάσει. Οπότε σκέφτηκα να ανεβάσω λίγο στροφές  :)

Edited by Δημήτρης
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το Το μάτι, του Βλάντιμιρ Ναμπόκοφ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγη ώρα άρχισα το Αγανάκτηση, του Φίλιπ Ροθ.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ξανά τον "Άρχοντα των Δαχτυλιδιών" (για όγδοη ή ένατη φορά, έχω χάσει τον λογαριασμό). Έχω να τον διαβάσω πάνω από πέντε χρόνια και μου 'λειψε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χθες άρχισα το Ένας χωρισμός, της Κέιτι Κιταμούρα.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το ''www.dolofonia.com: Τα Σκοτεινά Μονοπάτια του Ηλεκτρονικού Εγκλήματος'' των Κρίστοφερ Μπέρι Ντι- Στίβεν Μόρις.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το Sandman Slim μία σειρά του Richard Kadrey.

 

Είναι στα χνάρια της σειράς Dresden...Urban Fantasy.

Χαλαρό ανάγνωσμα για τώρα το καλοκαίρι. Ελπίζω να μου μειώσει κάπως την αναμονή για το επόμενο βιβλίο του Dresden....και να είναι τόσο καλό όσο μου φαίνετε για αρχή.

 

Normally the way things go is, life sucks and then you die. But not if you are James Stark. Instead you skip the dying, are betrayed by your so-called friends, and spend the next eleven years trapped in Hell. And believe me, you don't survive the devil's playground without learning a few tricks. Stark is no longer the man he once was - over a decade of fighting hellion monsters changes a person. He has finally escaped and is back in L.A. seeking revenge. But the road to absolution proves longer than expected and it doesn't take long for Stark to realize that both Heaven and Hell have their own plans for him.

Link to comment
Share on other sites

Το Horns του Joe Hill. Ενδιαφέρουσες οι πρώτες σελίδες, είμαι περίεργος για τη συνέχεια. 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα Το 1ο Εγκλημα, του Τζεημς Πατερσον. Ηδη με εχει προδιαθεσει πολυ θετικα απο τον προλογο και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Χθες άρχισα το Ένας χωρισμός, της Κέιτι Κιταμούρα.

Για ρίξε ένα πρώτο σχόλιο... Έχω άποψη αλλά θέλω τη γνώμη σου
Link to comment
Share on other sites

 

Χθες άρχισα το Ένας χωρισμός, της Κέιτι Κιταμούρα.

Για ρίξε ένα πρώτο σχόλιο... Έχω άποψη αλλά θέλω τη γνώμη σου

 

 

Τι να σου πω, δεν το έχω τελειώσει ακόμα. Σκοπεύω να το κάνω σήμερα, να ξεμπερδεύω. Θα γράψω κριτική μέχρι το βράδυ. Πάντως το ότι δεν το έχω τελειώσει ακόμα (μου μένουν κάπου στις 70 σελίδες), ενώ το άρχισα ουσιαστικά προχθές, ε, κάτι σημαίνει.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Χθες άρχισα το Ένας χωρισμός, της Κέιτι Κιταμούρα.

Για ρίξε ένα πρώτο σχόλιο... Έχω άποψη αλλά θέλω τη γνώμη σου

Τι να σου πω, δεν το έχω τελειώσει ακόμα. Σκοπεύω να το κάνω σήμερα, να ξεμπερδεύω. Θα γράψω κριτική μέχρι το βράδυ. Πάντως το ότι δεν το έχω τελειώσει ακόμα (μου μένουν κάπου στις 70 σελίδες), ενώ το άρχισα ουσιαστικά προχθές, ε, κάτι σημαίνει.

ρε φίλε περίληψη δεν διάβασες;;;Μαντά με ξένο όνομα...
Link to comment
Share on other sites

 
ρε φίλε περίληψη δεν διάβασες;;;Μαντά με ξένο όνομα...

 

 

Είχα διαβάσει για πλάκα καμιά δεκαριά σελίδες κάποιου βιβλίου της Μαντά που είχα πετύχει σε σπίτι φίλης και γέλαγα σαν χαζός (όχι, το βιβλίο δεν ήταν κωμικό). Μιλάμε για άλλο επίπεδο. Αλλά, ναι, και περίληψη (ψιλό)διάβασα, και τις κριτικές είδα, αλλά για κάποιον λόγο το τσίμπησα (βλέπε Μάνη). Πάντως βρήκα άτομο για να το ξεφορτωθώ, όταν το τελειώσω...

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

ρε φίλε περίληψη δεν διάβασες;;;Μαντά με ξένο όνομα...

Είχα διαβάσει για πλάκα καμιά δεκαριά σελίδες κάποιου βιβλίου της Μαντά που είχα πετύχει σε σπίτι φίλης και γέλαγα σαν χαζός (όχι, το βιβλίο δεν ήταν κωμικό). Μιλάμε για άλλο επίπεδο. Αλλά, ναι, και περίληψη (ψιλό)διάβασα, και τις κριτικές είδα, αλλά για κάποιον λόγο το τσίμπησα (βλέπε Μάνη). Πάντως βρήκα άτομο για να το ξεφορτωθώ, όταν το τελειώσω...

ωραίος... Ρε φίλε το θέμα είναι ότι όλα αυτά τα βιβλία έχουν τρελό κοινό... Άσε που οι αναγνώστες τους τα θεωρούν και επιπέδου και κάνουν και και τεράστιες κριτικές στο goodreads οι οποίες δεν βγάζουν και κανένα νόημα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το παιχνίδι των κρυφών ευχών του Ρέντμοντ και με έχει κερδίσει από την αρχή. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Το τέλος της ιστορίας, του Λουίς Σεπούλβεδα.

Link to comment
Share on other sites

Σέλεϊ Κλέιν και ''Φονικές Εταιρείες: Οι 15 πιο Σατανικές Αδελφότητες στην Ιστορία''.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με το Τιμωρός, του Τόνι Πάρσονς.

Edited by BladeRunner
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το Κροίσος: Ο τελευταίος βασιλιάς της Λυδίας, του Τιμ Λιτς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Οι Ρημαγμένοι τόποι (Ο Μαύρος Πύργος #3) του King. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το Elantris του Sanderson. Καλό φαίνεται, αλλά θα δείξει στην πορεία αν θα με κερδίσει.

Edited by Blacksword
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..