Jump to content

Τι διαβάζετε;


RObiN-HoOD
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Θα σας παρακαλούσαμε, αν είναι δυνατό, να μην γράφετε κριτικές για βιβλία σε αυτό το topic, επειδή, στο topic με την πάροδο του χρόνου αυξάνονται οι σελίδες και χάνονται οι κριτικές μέσα σε αυτές.

Μπορείτε να κάνετε post τις κριτικές σας μέσα στο topic του εκάστοτε συγγραφέα/βιβλίου (αν υπάρχει), αν δεν υπάρχει, μπορείτε να φτιάξετε εσείς.

Αυτό θα βοηθούσε πολύ υποψήφιους αναγνώστες που θέλουν να διαβάσουν κάποιο βιβλίο/συγγραφέα και θέλουν να διαβάσουν κριτικές.

Recommended Posts

On 8/2/2023 at 9:52 PM, yanni said:

Σκέφτομαι να διαβάσω βιβλία που έχω ξαναδιαβάσει στο παρελθόν, επιλεγμένα έργα που έχουν ξεθωριάσει στο μυαλό μου...εσείς το κάνετε αυτό ή το θεωρείτε περιττό;

Το κάνω αρκετά τακτικά και προφανώς με τα βιβλία που μου αρέσουν περισσότερο. Τον "Άρχοντα τον δαχτυλιδιών" για παράδειγμα  έχω χάσει το μέτρημα πόσες φορές τον έχω διαβάσει.  Εξάλλου γι' αυτό φτιάχνουμε βιβλιοθήκες, για να μπορούμε να ξαναδιαβάζουμε τα βιβλία που μας άρεσαν. Διαφορετικά θα τα διαβάζαμε και θα τα χαρίζαμε (ή θα τα πετάγαμε, αναλόγως).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το ''Ο Μακάβριος χορός'' του Στίβεν Κινγκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ολοκληρωσα τη σειρα του Μαυρου Πυργου και θα συνεχισω με το "Η Ιστορια του Κοσμου σε 6 Ποτηρια" του Tom Standage. Δωρο φιλου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gregacm said:

Ολοκληρωσα τη σειρα του Μαυρου Πυργου και θα συνεχισω με το "Η Ιστορια του Κοσμου σε 6 Ποτηρια" του Tom Standage. Δωρο φιλου.

Αν θες πες μας δυο λόγια για τη σειρά του Μαύρου Πύργου.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Διαβάζω τα «Μαθήματα» του Ίαν ΜακΓιούαν (εκδ. Πατάκη) σε μετάφραση Κατερίνας Σχινά. Πολύ ωραίο!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Hybrid Punk Queen said:

Διαβάζω τα «Μαθήματα» του Ίαν ΜακΓιούαν (εκδ. Πατάκη) σε μετάφραση Κατερίνας Σχινά. Πολύ ωραίο!

Καλώς όρισες κοντά μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αφου ξεπεταξα το Μηχανανθρωποι, του Γιαννη Σιδερακη, ξεκινησα το Μπερεν και Λουθιεν, του θειου Τολκιν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελείωσα το Poisoned από Jennifer Donnely . Στις επόμενες μέρες θα ξεκινήσω το Χλωμός Καβαλάρης από Cornwell ώστε να ολοκληρώσω την ανάγνωση των δύο πρώτων βιβλίων που αποτελούν την πρώτη σεζόν της τηλεοπτικής σειράς .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Άρχισα ''Τα ερείπια'' του Σκοτ Σμιθ.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα κι εγω να πιασω κατι κλασσικο. Εγκλημα και Τιμωρια, λοιπον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι διαβάζετε; Εγώ θα πω, τι θα ξαναδιαβάσετε απ' όσα έχετε ήδη διαβάσει; Αποφάσισα να ξεκινήσω απ' την αρχή τα βιβλία του αγαπημένου μου Τομ Ρόμπινς. Άντε να δούμε που θα με πάει αυτή τη φορά ο τρελαρας...

Αμάντα, το κορίτσι της γης.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..