Jump to content

Write off #19 (Atrelegis vs Nienor)


Nihilio
 Share

Recommended Posts

edit 7/1/09: Ένδειξη poll Atrelegis 1 Nienor 2

 

 

"Πώς πήγε;" ρώτησε ο ψηλός άντρας τον άντρα που καθόταν απέναντί του.

"Σχεδόν όπως το περιμέναμε," του απάντησε εκείνος. Τον χτένιζε με το βλέμμα του, προσπαθώντας να "κόψει" τις αντιδράσεις του.

"Τι εννοείς με το σχεδόν;" του απάντησε ο ψηλός άντρας σηκώνοντας το αριστερό του φρύδι.

"Υπήρξαν… επιπλοκές," είπε ο συνομιλητής του και ήπιε λίγο από το ποτό του.

"Τι είδους επιπλοκές;" τον ρώτησε ο άλλος με ανέκφραστο πρόσωπο. Φαινόταν κύριος της κατάστασης.

"Νομίζω ότι τις γνωρίζεις ήδη," είπε ο άλλος άντρας. "Τα 'πουλάκια' σου θα φρόντισαν να στις κελαηδήσουν ήδη."

"Πρέπει κάποιος να είναι προσεχτικός με τέτοια πράγματα, δε συμφωνείς;" Μια λάμψη πονηριάς εμφανίστηκε στα μάτια του ψηλού άντρα.

"Ναι," σιγογέλασε ο άλλος άντρας, "τα λεφτά μου τα έφερες;"

"Στο τέλος," του απάντησε ο άλλος. Ο τόνος του δήλωνε ότι Δε σκόπευε να διαπραγματευτεί την πρότασή του αυτή.

----

 

15 ημέρες, 2000 λέξεις.

Edited by Nienor
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Χεχε, ναι είναι λίγο αστείο...

 

Νιεννορ, πού είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Χαχ, ναι έρχομαι... το συζητήσαμε το συζητήσαμε και με έπιασες στον ύπνο τελικά :p -κυριολεκτικά όμως. Αύριο, μέχρι το μεσημέρι το πολύ, θα είναι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Πωωπωωω! Μα τα δώδεκα σούτερα του μαχασαμάτμαν! Τα κείμενα αυτά άλλαξαν τη ζωή μου! Είδα το φως! Ένιωσα μια αναγούλα! Έκαναν τη γάτα μου να αποβάλλει! Κάνουν τα μάτια μου να ματώνουν!

 

Αυά και πολλά άλλα σχόλια μπορύν να τοποθετηθούν σε αυτή τη σελίδα για σχολιασμό των κειμένων.

 

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥΣ:

 

ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΜΙΑ ΤΕΙΤΣΑ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΝΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΖΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΤΉΣΤΕ VOTE! ΘΥΜΗΘΕΊΤΕ ΠΏΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πολύ ενδιαφέρουσες και οι δύο ιστορίες, αρκετά καλά γραμμένες και πιστές στο κλίμα της εισαγωγής. Προσωπικά ψήφισα Κώστα, επειδή μου άρεσε περισσότερο το κλίμα της ιστορίας. Η ιστορία της Κιάρας μου άρεσε επίσης πολύ, αλλά, παρουσιάζοντας μια σειρά από διαδοχικές σκηνές κάπου έχανε από το συνολικό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησα το κείμενο της Κιάρας με μικρή διαφορά - και οι δύο είχατε κάνει κάποια πράγματα που ξένιζαν τον αναγνώστη, αλλά που τον κέρδιζαν ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #19 (Atrelegis vs Nienor)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..