Jump to content

First Wave (1998-2001)


Nihilio
 Share

Recommended Posts

Άλλη μια σειρά επιστημονικής φαντασίας, παραγωγής 1998, που ολοκληρώθηκε σε τρεις σαιζόν και προβλήθηκε κι αυτή στην ελληνική τηλεόραση.

Πρωταγωνιστής ένας άντρας που κατηγορείται για την δολοφονία της γυναίκας του, η οποία όμως έγινε από εξωγηίνους που ζουν κρυφά ανάμεσα στους ανθρώπους με τη βοήθεια ενός conspiracy geek και των... προφητειών του Νοστράδαμου.

Πάρα πολύ καλή σειρά που δεν καταντούσε εύκολα επαναλαμβανόμενη.

Link to comment
Share on other sites

Τι σ έπιασε σήμερα βρε? :p. Ναι, κι αυτή την έβλεπα. (¨Ολα τα βλέπω :o). Η σύνδεση των εξωγήινων με το Νοστράδαμο ήταν όντως πρωτότυπη και μερικά επεισόδια ήταν πάρα πολύ καλά. (παρότι είχε τον κλασσικό νερντ κομπουτεράκια βοηθό κι αυτός ήταν ο κλασσικός ωραίος και σκληρός αλλά δίκαιος πρωταγωνιστής :p. Φυσικά, ούτε αυτή η σειρά τιμήθηκε απο τα κανάλια, άλλαζαν συνεχώς την ώρα και έδειχναν τα ίδια επεισόδια κτλ κτλ.

 

(Α, και μιας και θυμόμαστε παλιες σειρες, θυμάστε το Μιλλένιουμ? Εϊναι του Κάρτερ αλλά αυτή κόπηκε πολύ νωρίς παραδόξως, κι είχα δει μόνο κανα δυο επεισόδια)

Link to comment
Share on other sites

:spam: Beware. Here there be bardical spam.

 

 

Τι σ έπιασε σήμερα βρε? :p .

 

Έχει ξυπνήσει το Ελ-ληνικό αίμα εντός του, και προσπαθεί να κατακτήσει τον κόσμο... :Ρ

 

 

And here the spamming territory reaches its end.

Link to comment
Share on other sites

To millenium δυστυχώς δε το έχω δει, επειδή το έδειχνε 1 τα μεσάνυχτα και την άλλη μέρα είχα σχολείο... Τι παίζόταν;

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι ακριβώς...conpsiracy theory φυσικά, σχετικά με το μιλένιουμ, κι ένας χαρακτήρας που πάλευε να σώσει τον κόσμο. Τα κλασσικά :p. Απ ό,τι θυμάμαι όμως, ο ήρωας δεν ήταν ούτε μάτσο ούτε κυριλέ αλά Μόλντερ και γενικά πρέπει να ήταν καλή. Αλλά κόπηκε σύντομα απ ότι θυμάμαι και απλά θυμάμαι κάτι σκηνές, τίποτε παραπάνω. Δε θυμάμαι καν αν ειχε εξωγήινους μέσα...

Link to comment
Share on other sites

To Milenium δεν μου άρεσε ποτέ βασικά...Ειδικά ο πρωταγωνιστής...τέσπα. Το Πρώτο Κύμα πάντως είναι πιθανόν η μόνη σειρά επ. φαντασίας που μου άρεσε στην καριέρα μου ως τηλεθεατής. Αρκετά πρωτότυπη(κατ εμέ) και με εκπλήξεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την εβλεπα!

Καλα,καθημερινες,για ενα διαστημα εβλεπα απειρη τηλεοραση τα μεσανυχτα.

Καλη σειρα με αρκετα ελαττωματα ομως.Ηταν ωραιος αυτος ο ανταρτοπολεμος του ηρωα.Και σιγουρα πολυ υποτιμημενη σειρα αφου δεν υστερουσε και τοοοσο πολυ απο Εξ Φαιλς αλλα κανεις δεν ασχολιοταν μαζι της.

Βεβαια,τετοιες ωρες που την εδειχναν, ειναι μαλλον λογικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to First Wave (1998-2001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..