Jump to content

Lost (2004-2010)


Βάρδος
 Share

Recommended Posts

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Διγέλαδος

    70

  • SpirosK

    38

  • DinoHajiyorgi

    94

  • Drake Ramore

    41

Δηλαδη;Πώς το εννοείς ακριβώς; (Ομολογώ οτι καμια από τις δύο εικασίες δε μου ειχε περάσει απ το μυαλό πάντως )

Link to comment
Share on other sites

Βλέπουμε τύπους που παρουσιάζουν πλήρη χαρακτηριστικά ανάπλασης ιστού (κούτσαινα, όχι πια, ας πούμε) - σα σφουγγάρια! :bleh:

Link to comment
Share on other sites

δεν συμβαίνει αυτό όμως υπερβολικά επιλεκτικά?

 

οκ, κούτσαινα και δεν κουτσαίνω πλέον, αλλά: 1) έπεσα μέσα σε ένα αεροπλάνο, έχω εσωτερική αιμορραγία και πέθανα, με πυροβόλησαν και πέθανα (4 τουλάχιστον άτομα), κοκ η ανάπλαση πιάνει στον λοκ κυρίως...

 

Link to comment
Share on other sites

Ανάπλαση δε σημαίνει: «Δεν πεθαίνω.» Εν προκειμένω ίσως είναι: «Αν δεν προλάβει/πρόκειται να με σκοτώσει, αναπλάθονται ιστοί.»

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο σίγουρα γίνεται σε κάποιο βαθμό, αλλά δεν εξηγεί τα πάντα - και το σημαντικότερο που δεν εξηγεί είναι το πώς :tongue: Τι έχει αυτό το νησί και προκαλεί όλα αυτα; Αυτο που λεει ο araquel είναι μια εξήγηση, αλλά και πάλι, δε νομίζω ότι εξηγεί τους Άλλους - αυτοι που θα κόλλαγαν σε ένα τέτοιο πλαίσιο;

 

Θυμάστε, η εμμονή τους να πάρουν τους "καλούς" θα τους έκανε ίσως κάτι σαν άγγελους υπο αυτο το κόνσεπτ; Εϊναι μια ιδέα, αλλά και πάλι, δεν κολλάει - γιατί ένας άγγελος θα θέλει τον Τζακ να τον θεραπεύσει από όγκο στη σπονδυλικη στήλη - εκτός αν...αχα! Εκτός αν αυτό είναι κομμάτι της χμμ "εκπαιδευσης" του Τζακ; άλλωστε ό,τι issues έχει ο Τζακ είναι σχετικά με την ιατρική - και το πώς να μην ερωτευτεί τις γυναίκες που σώζει :tongue: Αλλά και πάλι, δεν καλύπτει όλα τα στοιχεια - που κολλάει η μηχανή σε όλα αυτα; Πώς εξηγεί αυτό όλες τις συμπτώσεις που βγαίνουν από τα φλασμπακ; Και τι γινεται μ αυτούς που πέθαναν αμέσως; Ή απο την άλλη, γιατί μόνο μερικοι απ αυτους που έζησαν έχουν τέτοια προβλήματα;

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

άκυρη η θεωρία που παρέθεσα λίγο πιο πάνω, άλλωστε όντως το τέλος του δεύτερου κύκλου αντικρούει κάτι τέτοιο.

 

βρήκα το πιο τέλεια πορωτικό screensaver

όπου με εξαίρεση το escape, μπορείς εναλλακτικά να περάσεις την ακολουθία των αριθμών και να πατήσεις enter για να φύγει το screensaver. επίσης, μπορείς να το βάλεις να κάνει μπιπ μπιπ και τον ήχο του μηδενισμού. :Ρ

dharma initiative, baby!!!

 

θέλω lost!!!!!!

Edited by araquel
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, τι γίνεται; τι φάση; τι παίζει;

 

μόλις είδα πριν λίγο και το 12ο επεισόδιο... ό,τι και να πω λίγο θα'ναι.

είναι αλήθεια πως κάνει μια μικρή κοιλιά αυτός ο κύκλος με τα μυστήρια, αλλά ίσως επειδή αρχίζουν να μπαίνουν στη θέση τους διάφορα κομμάτια. οκ, δεν αντιλαμβάνεσαι ακόμα την πλήρη εικόνα, αλλά κάποιες σχέσεις σίγουρα.

και το ερώτημα αρχίζει σιγά σιγά να αλλάζει, από το "τι συμβαίνει" στο "τι θα συμβεί;". αν και υπάρχουν ακόμα αρκετά αναπάντητα ερωτήματα.

 

α, και desmond είναι όλα τα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

είναι αλήθεια πως κάνει μια μικρή κοιλιά αυτός ο κύκλος με τα μυστήρια, αλλά ίσως επειδή αρχίζουν να μπαίνουν στη θέση τους διάφορα κομμάτια. οκ, δεν αντιλαμβάνεσαι ακόμα την πλήρη εικόνα, αλλά κάποιες σχέσεις σίγουρα.

 

ο τρίτος κύκλος είναι που κάνει κοιλιά; ενώ ο δεύτερος δηλαδή δεν έκανε;

Εκτός από τα πρώτα και τα τελευταία επεισόδια όλος ο δεύτερος κύκλος μια κοιλιά ήτανε! οι ήρωες είτε βρίσκονται στη νιρβάνα του Βούδα είτε σε υστερική κρίση και κάνουν ότι περνάει από το χέρι τους για να ΜΗΝ μάθουν πληροφορίες. Οι άνθρωποι δεν έχουν μπει στο κόπο να διαπιστώσουν αν αυτό που βρίσκονται είναι νησί!

 

Αν παίξει καθόλου η ΝΕΤ τον 3ο κύκλο μπορεί να δω κανά επεισόδιο αλλά πραγματικά μου είναι αδιάφορο τι θα γίνει στη συνέχεια. :hitler:

Link to comment
Share on other sites

κοίτα, για το νησί, νομίζω ότι είναι αυτονόητο (για αυτούς) ότι είναι σε νησί από την κατεύθυνση που πήρε ο πιλότος όταν έχασε την επικοινωνία. έτσι όπως το έθεσες, τόσο αυτονόητα ότι έπρεπε να ψάξουν με βάζεις σε σοβαρές σκέψεις, αλλά η γεωγραφία ποτέ δεν ήταν το δυνατό μου σημείο, οπότε όσο σοβαρές σκέψεις και αν είναι, θα μείνουν σκέψεις :Ρ)

 

κατά τα άλλα για μένα ο δεύτερος ήταν δυνατός κύκλος, χάνει το surviror χαρακτήρα του (που παραήταν δυνατός στον πρώτο κύκλο και μπαίνει σε πιο βαθειά νερά. dharma initiative, the hanso foundation, και όσο πάει τα νερά βαθαίνουν. πλέον μπορείς να αρχίζεις να υποθέτεις πράγματα, όπως

μια συγγένεια που αποκαλύπτεται στο τελευταίο επεισόδιο (3x12)

, όχι δεν λέμε παραπάνω.

 

απλώς από μια καθαρά σειρά μυστηρίου, φάση twin peaks, μάλλον το πάει προς sci-fi σειρά μυστηρίου.

μία από τις θεωρίες που πέτυχα, και που εξηγεί αρκετά ικανοποιητικά τα περισσότερα από ta διαθέσιμα στοιχεία και από όσα συμβαίνουν είναι η εξής:

 

η dharma initiative με τη χορηγεία του hanso foundation κάνει έρευνες και πειράματα για την εξέλιγη του ανθρώπινου είδους, έτσι ώστε να αλλάξουν οι παράγοντες ή οι αριθμοί της εξίσωσης (4,8,15,16,23,42). οι ίδιοι -ή κάποιοι από αυτούς- είναι ένα νέο είδος. κάτι που εξηγεί το άγαλμα με τα 4 δάχτυλα, αφού όπως είχα και εγώ ακούσει κάπου κάπως κάποτε στο παρελθόν, το μικρό δαχτυλάκι θα είναι από τα πρώτα που θα ξεφορτωθεί ο άνθρωπος στο μέλλον, καθώς δεν εξυπηρετεί πλέον κανέναν σκοπό. αντιμετωπίζουν όμως προβλήματα στο θέμα αναπαραγωγής, για αυτό και φέρανε την ξανθιά τύπισσα (συνέχεια ξεχνάω το όνομά της), που είναι ειδική. για αυτό και απαγάγουν παιδιά. και ενήλικους μόνο άμα είναι στη λίστα του jacob. και έχουν ιδρύσει μια ιδανική κοινωνία με σχετικά υψηλή ηθική. για αυτό το λόγο λένε ότι είναι οι καλοί της υπόθεσης.

στο νησί πηγανε για να εκμεταλλευτούν την απομόνωση του. άμα διέθετε από πριν τις ηλεκτρομαγνητικοτέτοιες ιδιότητες του ή κατασκεύασαν αυτοί έναν "αγωγό" δεν ξέρω, αλλά ίσως να χρησιμοποιούν τις ιδιότητες αυτές για γρήγορη ανάπλαση και θεραπεία, κάτι που είχε προτείνει και ο raspk σε παλιότερο ποστ του αν δεν κάνω λάθος.

αυτό που δεν εξηγεί η θεωρία αυτή είναι τι είναι αυτό το μαύρο σύννεφο (άμα είναι ένα), καθώς και γιατί δεν μπορεί κάποιος να φύγει από το νησί (κάτι που προσπάθησε ο desmond σε παλιότερο επεισόδιο με το ιστιοπλοϊκό).

 

 

 

επίσης κάτι που με παραξένεψε είναι η χρήση του δελφικού έψιλον(?) ως σημάδι από τους άλλους. τα δύο έψιλον, το ένα ανάποδα? αυτό που χρησιμοποιεί η -και καλά- ομάδα έψιλον? αυτό. και οκ, για την τελευταία βρίσκεις στοιχεία στο ίντερνετ, για το δελφικό έψιλον όμως και την αρχαία σημασία του (αν είχε κάποια) δεν βρήκα τίποτα. πέφτω συνέχεια σε καταχωρήσεις για την ομάδα έψιλον (ποιος θα το πίστευε!!!!)

 

υπάρχουν και άλλες θεωρίες, από σκληροπυρηνικές sci-fi, έως τελείως ξενέρωτες. υπενθυμίζω ότι δεν παίζει να είναι νεκροί (δεν το βάζω σε σπόιλερ, αφού έχει επισήμως απορριφθεί ως ενδεχόμενο), ούτε να είναι ένα όνειρο. τέλος, το μαύρο σύννεφο δεν είναι νανορομπότ -κάτι στο οποίο είχα ποντάρει και εγώ.

και αν δεν κάνω λάθος, το πάνε για 5 κύκλους, με ξεκάθαρη πορεία και πλοκή από τώρα. άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το νησί πραγματικά μου σπαει τα νευρα σε κάθε επεισόδιο. Το πρώτο πράγμα που κάνουν ή πρέπει να κάνουν όλοι, είναι να προσπαθήσουν να καθορίσουν τη γεωγραφική τους θέση. Γι' αυτό ανεβαίνουν μα σε ένα ύψωμα , μα σε ένα ψηλό δέντρο και λένε '' γύρω γύρω θάλασσα, είμαστε σε νησί". Αν υπήρχε οδηγός επιβίωσης του καλού ναυαγού αυτό θα ήταν ο κανόνας Νο1. Στο μοναδικό βιβλίο που δεν το έκαναν, 2 χρόνια μετά ανακαλυψαν ότι βρίσκονταν σε χερσόνησο! Duh!

 

Για το Ε, ο Στράβωνας , ο αρχαίος γεωγράφος , λέει ότι όταν πέρασε αυτός από τους Δελφούς η σημασία του Ε είχε ήδη χαθεί. Αλλά οι παραγωγοί της σειράς ξέρουνε. Και σαν να μην έφτανε αυτό ανακατευουνε το Ντάρμα, το Ι-Τσινγκ, τους φιλοσόφους. Ολα ένα τουρλουμπούκι.

 

Μπορεί να λένε ότι όλα στο τέλος θα εξηγηθούν αλλά πολύ φοβάμαι ότι η εξήγηση θα είναι εντελώς μάπα. Μια επιστημονική εξήγηση δεν δικαιολογεί τις αλλόκοτες συμπτώσεις και μια μεταφυσική καθιστά όλη την τεχνολογια που έχουμε δει άσκοπη. Ο συνδυασμός μου φαίνεται σαν να έχεις 2 κομματια του παζλ που δεν ταιριάζουν, αλλά αν τα ζουπήξεις με τον αντιχειρά σου αρκετά, θα ταιριάξουν. Και τι ήταν αυτό, σε τελική ανάλυση, που κολάτσισε τον πιλότο;

Κι αν είναι όνειρο, γιατί δεν πέφτει κανείς σε κενό φρεάτιο του ασανσέρ;

Link to comment
Share on other sites

pixie, πραγματικά θα ήθελα να αντικρούσω αυτά που λες, αλλά δεν μπορώ. απλώς ακόμα δεν έχω χάσει την πίστη μου σε αυτή τη σειρά. είναι μια διασκεδαστική σειρά (άλλωστε αυτό είναι όλο) και έχει πλάκα να προσπαθείς να συνδυάσεις τα διάφορα κομμάτια, έστω και άμα τα ζορίζεις με τον αντίχειρά σου.

 

Στο μοναδικό βιβλίο που δεν το έκαναν, 2 χρόνια μετά ανακαλυψαν ότι βρίσκονταν σε χερσόνησο! Duh!

ποιο βιβλίο ήταν αυτό;;;

 

υγ: για τον πιλότο υποθέτω ότι ήταν ο καπνός,

έκανε κάτι παρόμοιο και με τον έκο σε ένα απο τα τελευταία επεισόδια

.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, ξέρουμε τι έφαγε τον πιλότο.

 

 

Ήταν ο πιτσιρικάς. Το πιτσιρίκι έχει περίεργες δυνάμεις - θυμηθείτε τη σκηνή με το τάδε εξωτικό πουλί που κοίταγε σε μια εγκυκλοπαίδεια και ξαφνικά το πουλί κοπάνησε στο παράθυρό τους. Και ο πιτσιρικάς πριν πέσουν ή αφού έπεσαν, δε θυμάμαι, διάβαζε ένα κόμικ όπου εμφανίζεται μια πολική αρκούδα. Υποθέτω αυτόν τον πιλότο λέτε έτσι; :tongue: Δεν έχω δει τα τελευταία της τριτης σεζον

 

Link to comment
Share on other sites

ποιο βιβλίο ήταν αυτό;;;

 

Στο

Δυο χρόνια διακοπές, του Ιουλιου Βερν

. Τώρα που το ξανακοιταξα, ανέβηκαν σε ένα λόφο, αλλά από τη μεριά που είχε ξηρά είχε πέσει ομίχλη και οι ήρωες νόμισαν ότι και εκεί συνεχιζόταν η θάλασσα.

 

Τελικά ναι, ο καπνός σκοτώνει. Το λένε και τα πακέτα τσιγάρων.

Ο πιτσιρικάς δεν έχει φανταστεί και τίποτα χρήσιμο, κανα ναυαγοσωστικό ας πούμε. Η΄ οι ικανότητές του πιάνουν μόνο σε ζώα.

Link to comment
Share on other sites

μόλις είδα το χθεσινό επεισόδιο, και pixie νομίζω ότι αρχίζω να συμφωνώ μαζί σου. είχε μια υπερβολή που δεν ξέρω ούτε μπορώ να φανταστώ πώς θα το κολλήσουν.

άντε να δούμε άμα θα το σιάξουν ή άμα θα φάω απογοήτευση απο ακόμη μία σειρά...

 

ααααρρργγγκκ!!!!!! :wtf:

 

από την άλλη, θέλω να διατηρήσω κάποιες ελπίδες ότι απλώς το πάνε κάπου αλλού. άντε να δούμε. μακάρι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστηχώς παράτησα το Lost εδώ και καιρό όταν βαρέθηκα να βλέπω άκυρα πράγματα να συμβαίνουν χωρίς λόγο. Ειδικά εκείνο το κωλόπαιδο που όλο λέει βλακείες για να ανεβάσει το suspens και μετα ξεχνιούνται. Και φαινόταν καλή σειρά στην αρχή ρε γαμώτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ένα μικρό update 3-4 επεισόδια πριν κλείσει και αυτός ο κύκλος.

 

το βελτιώνουν, και το ιντριγκάρουν κάπως καλύτερα τώρα, αλήθεια είναι. η τζουλιέτ τι ρόλο βαράει είναι άγνωστο, εγώ όμως ποντάρω τα λεφτά μου πάνω της, ακόμα και αν κάνει μπινιά.

 

για να ιντριγκάρουμε λίγο την κατάσταση, ας πούμε ότι από το προηγούμενο επεισόδιο έχουμε ακόμα έναν κάτοικο στο νησί, μόλις έφτασε. επίσης, στο τελευταίο γίνεται μια αρκετά απροσδόκητη επανεμφάνιση χαρακτήρα.

 

σε προηγούμενα ποστς είχε διατυπωθεί η θεωρία ότι όλοι τους είναι νεκροί και βρίσκονται στο καθαρτήριο(?) (purgatory). αυτή είναι μια θεωρία που επισήμως έχει απορριφθεί από τους δημιουργούς της σειράς. παρόλα αυτά όμως γίνεται η εξής δήλωση από την νεοαφειχθήσα , ότι

το αεροπλάνο το βρήκαν και ότι δεν υπήρχαν επιζώντες. κάτι που δεν παίζει, αφού και το μπροστά μέρος και η ουρά είναι στο νησί. το αεροπλάνο κόπηκε σε δυο μέρη, οπότε τι μένει; ένα φτερό που επίσης είχε αποκοπεί από το αεροπλάνο. να βρήκαν ένα φτερό χλωμό

, οπότε κάτι παίζει.

 

κανένας άλλος, καμία άποψη, καμία γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ακόμα ένας κύκλος έφτασε στο τέλος του.

τα τεχνικά πρώτα.... τι επιφυλάσσει το μέλλον; ακόμα 3 κύκλους επεισοδίων, από 16 επεισόδια ο καθένας. άρα 48 επεισόδια (μέχρι τώρα έχουμε δει κοντά στα 70). το κακό είναι ότι θα περιμένουμε μέχρι το φεβρουάριο για να ξεκινήσει ο επόμενος, ο οποίος θα τελειώσει το μάη, και έτσι θα πηγαίνει μέχρι το μάη του 2010, όταν και θα τελειώσει οριστικά και αμετάκλητα αυτή η σειρά (για ταινία δεν έχω δει κάτι επιβεβαιωμένο πουθενά).

 

προχθές είχε το τελευταίο επεισόδιο, ένα εντυπωσιακό διπλό season finale (αν και σύμφωνα με ορισμένα άτομα που το συζήτησα, το ξενέρωσαν με τη φλασιά που είχαν).

 

το βλέπει κανένας ακόμα, ή έχετε όλοι ξενερώσει με αυτήν τη σειρά (καταπώς φαίνεται απο τις συμμετοχές στο τόπικ αυτό);

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν. Ξαναερωτεύτηκα το Lost. Δεν είχα χάσει την πίστη μου [αν και κλονίστηκε αρκετά στο δεύτερο κύκλο και στην αρχή του τρίτου], αλλά δεν ένοιωθα έτσι όπως ένοιωθα στην αρχή.

 

Από χτες είμαι μ' ανοιχτό το στόμα, εδώ σήκωσα το τηλ. και πήρα ανθρώπους να τους πω "δες το τελευταίο Lost τώρα" χωρίς να δω καν την ώρα [ήταν after dark :tongue:]. Και στον ύπνο μου έκπληκτη ήμουν, είδα τέτοιου είδους όνειρα. Θα σκάσω μέχρι τον επόμενο κύκλο.

 

 

Ο θάνατος του Charlie είχε να κάνει με τη μοιρολατρεία του Charlie, νομίζω. Ταίριαζε, τελικά, στον χαρακτήρα. Στην αρχή μου είχε φανεί υπερβολικος - όχι το ίδιο το γεγονός του ότι πέθανε, αλλά το ότι δεν προσπάθησε να το αποτρέψει βγαίνοντας έστω από το φινιστρίνι [κι ας ήταν απ' έξω ο Μιχαήλ που έχει τον αψόφητο, όταν κινδυνεύει η ζωή σου αυτά τα σκέφτεσαι πολύ μετά] ή να βγει απ' την πόρτα και να την κλείσει πίσω του εγκαίρως, κτλ. Μετά κατέληξα πως ο Charlie από τον πρώτο κύκλο ακόμα είχε μια μοιρολατρεία να τον κυνηγάει. Προσπάθησε να ξεφύγει, αλλά κατά βάθος παρέμεινε ένας απ' αυτούς τους ανθρώπους που βλέπουν 'σημάδια' και τ' αφήνουν να τους επηρεάζουν. Σαν ένας τέτοιος πέθανε, και πλέον θεωρώ πως ήταν ταιριαστός θάνατος.

 

Αν έχει πεθάνει, δηλαδή. Εδώ ο... πατέρας του [μουσάτου πλέον, αλλά εξ ίσου ενοχλητικού] Jack ζει. Κι αυτή η προφορά του Jack στο τέλος ήταν επίτηδες obscure. Προς το leave έγερνε, αλλά δεν ήταν ούτε αρκετά μακρό ι για leave, ούτε αρκετά βραχύ για live.

 

 

Και κάτι ακόμα, για να έχω έναν επίλογο που να έχει impact με δυο [καλά, τρεις] λέξεις:

 

Sayid και Sawyer.

 

 

[Επί τέλους, επί τέλους. Ναι, μιλάω για το awesome-ness (και τα kills :tongue:) που ακολούθησε μετά τον Hurley εκ λεοφορείου. Ναι, ναι, ναι. Ο Sayid πάντα ήταν ο πιο έξυπνπς στο νησί, κι ο Sawyer πάντα ήταν, ε... χμμ... ο τύπος μου. :tongue:]

 

Edited by Nienna
Link to comment
Share on other sites

 

δεν ξέρουμε στα σίγουρα άμα ο charlie πέθανε, μας έκοψαν τη σκηνή πριν μείνει τελείως ακίνητος. επιπλέον, ο desmond είναι ένα κλικ πριν βάλει τη στολή, ίσως πάει από έξω και τον βγάλει από το φινιστρίνι. όλα αυτά, άμα ο charlie δεν έχει αναλάβει άλλες επαγγελματικές υποχρεώσεις :whistling:

o hurley ήταν απίστευτος με το φορτηγάκι. επιτέλους κάνει κάτι που βουλώνει μερικά στόματα. η juliette χάρηκα που δεν έκανε μπινιά, αν και τη φοβάμαι ακόμα (την πάω τρελά ως χαρακτήρα!)

 

nienna, ο jack νομίζω ότι είπε leave. η άλλη περίπτωση, να είχε πει live δηλαδή, έχει καλυφθεί με τον charlie, ο οποίος δεν έπρεπε να είχε επιζήσει, και τελικά -μάλλον- όντως μας άφησε χρόνους.

 

και ο πατέρας του jack από πού και ως πού ζει; οκ, δεν ήταν στο φέρετρο, αλλά ξέρουμε και κάτι ακόμα - το οποίο μου διαφεύγει αυτή τη σιτγμή- για να πιστεύουμε κάτι τέτοιο;; πέρα από το ότι θα ήταν καλή ανατροπή (αλλά τι σκατά; ο jack δεν είδε τι υπήρχε στο φέρετρο πριν το πάρει και το πάει στο αεροδρόμιο;

 

 

μαύρη μαυρίλα πλάκωσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Παιδια βγηκα ο 4ος κυκλος του lost :clap: :clap: :thumbsup: :thmbup: :yeah: :cheer: :clap_1: :dancing4dh: τον ειδε κανενας;

 

Άσε, ξαναρχίσανε τα μπερδέματα αλλά τουλάχιστον ο καινούριος κύκλος κάνει το εξής πρωτοποριακό...

όλα τα flashback του επεισοδίου είναι από το μέλλον... γαμάτο?

 

Link to comment
Share on other sites

όου, γιες! ξαναξεκινήσαμε και ξεκινήσαμε δυναμικά, με επεισόδιο με τον χιούγκο...

η ιστορία παίρνει νέα τροπή, ιντριγκαριστική. αναρωτιέμαι όμως, εάν στα 47 επεισόδια που απομένουν στη σειρά αυτή θα προλάβουν να τα εξηγήσουν όλα. αυτά που είδαμε, αυτά που βλέπουμε και αυτά που θα δούμε...

 

α, διάβασα ότι έχουμε μόνο 8 επεισόδια έτοιμα, λόγω της απεργίας των σεναριογράφων. εάν δεν επιλυθεί το ζήτημα, τα υπόλοιπα 8 που θα βλέπαμε φέτος θα μεταφερθούν στον επόμενο κύκλο επεισοδίων, οπότε τουλάχιστον θα δούμε 24 αντί για 16 επεισόδια του χρόνου.

 

****warning! προειδοποίηση!****

από εδώ και πέρα, ξεκινάν τα σχόλια για τον 4ο κύκλο της σειράς. αν και υπάρχουν σε αρκετά spoiler tags, η συζήτηση και η αναφορά σε γεγονότα ξεφεύγει, οπότε προχωρήστε με δική σας ευθύνη.

****warning! προειδοποίηση!****

εντίτιον το πρώτον: προσθήκη προειδοποίησης

Edited by araquel
Link to comment
Share on other sites

α, διάβασα ότι έχουμε μόνο 8 επεισόδια έτοιμα, λόγω της απεργίας των σεναριογράφων. εάν δεν επιλυθεί το ζήτημα, τα υπόλοιπα 8 που θα βλέπαμε φέτος θα μεταφερθούν στον επόμενο κύκλο επεισοδίων, οπότε τουλάχιστον θα δούμε 24 αντί για 16 επεισόδια του χρόνου.

 

Aσε και εγω το διαβασα και απογοητευτηκα. Αλλα διαβασα πως μπορει να βγαλουν αλλα 6 επεισοδια συνολο 14 επεισοδια!! Μακαρι!

Link to comment
Share on other sites

Μα πραγματικά... τα φλασμπάκ του πρώτου επεισοδίου σας άρεσαν;;;;

 

Εμένα μου φάνηκε σαν να προσπαθούν να φτιάξουν κλίμα με ατάκες του στιλ:

-Δεν έπρεπε να πάμε εκεί...

-Μην ανησυχείς, περασμένα - ξεχασμένα.

-Έπρεπε να κάνουμε το άλλο...

 

Και φυσικά ποτέ δε λένε για τι πράγμα μιλάνε (αναρωτιέμαι αν οι σεναριογράφοι ξέρουν)... Παιδιαρώδης τρόπος για να δημιουργήσεις μυστήριο. Εύχομαι να μη συνεχίσει όλος ο κύκλος με τέτοια ανόητα υπονοούμενα.

 

Να μην αναφερθώ φυσικά στο ότι τελικά ο καλός Τζακ έχει πάντα δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Lost (2004-2010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..