Jump to content

Lost (2004-2010)


Βάρδος
 Share

Recommended Posts

εγώ συμφωνώ. Όταν αρχίζεις να εξηγείς κάποια πράγματα που φαίνονται στην αρχή ως μαγικά, χάνεται η μαγεία boxing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Διγέλαδος

    70

  • SpirosK

    38

  • DinoHajiyorgi

    94

  • Drake Ramore

    41

Ιδού ένας ευχάριστος τρόπος να περιγράψεις το LOST σε 3 λεπτά...

 

http://www.youtube.com/watch?v=-HWECQa23Cs&feature=related

 

Θα συμφωνήσω με αυτό που λέει στο τέλος...

 

Το LOST δεν είναι ένα show για την ιστορία, αλλά για το πως λέγεται μία ιστορία. period

 

( Βγαίνω... τραγουδάει η γκ@βλα του Αζαρμπαιτζαν....:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδαμε με τον Sileon το τελευταίο επεισόδιο.

 

Με αρκετή διαφορά η καλύτερη σειρά που έχω δει ποτέ (μόνο το The Wire στέκεται εξίσου ψηλά, αλλά είναι εντελώς διαφορετικό είδος).

 

Νομίζω ότι και ο έκτος κύκλος ήταν πολύ καλός.

 

Κρίμα, τώρα δεν θα έχουμε τι να βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μυρίζομαι οτι θα έχουμε ταινία σύντομα...

Σιγά μην αφήσουν να πάει χαμένο το momentum!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Μολις ειδα το τελευταιο διπλο επεισοδιο του ΛΟΣΤ... Πιθανοτατα η καλυτερη σειρα που εχω δει, (μπαινει στην κορυφαια τριαδα με χαους και csi), γιατι κρατησε αμειωτο το ενδιαφερον, σχεδον, για γυρω στα 120 επεισοδια. μου αρεσε πολυ το τελος της κανονικης ιστοριας

 

 

η θυσια του Τζακ και οτι ο Χιουγκο εγινε τελικα ο επιστατης ηταν πολυ καλο (προσωπικα δυο απο τους αγαπημενους τρεις χαρακτηρες της σειρας μαζι με τον Λοκ).

 

 

και η εξηγηση για αυτα που συμβαινουν στο ΛΑΧ και μετα. το μηνυμα που περνουσε ηταν πολυ αισιοδοξο και εδινε στους χαρακτηρες τη λυτρωση και τη συγχωρεση.

Βεβαια, για να μην παραβλεψουμε και καποια αρνητικα, θεωρω πως η σειρα επιασε κορυφη στον 3ο κυκλο και υστερα εκανε μια κοιλια... θα μπορουσε να ειχε διαμορφωθει καπως διαφορετικα ο τεταρτος και να τελειωνε εκει... το τι συμβαινει παραλληλα με τον 6ο κυκλο ειναι πραγματικα ελπιδοφορο και στο τελος επερχεται σιγουρα η καθαρση, αλλα θεωρω υπερβολικη και ανουσια την παρουσια των χαρακτηρων εκει, με εξαιρεση το τελος.

Κατα τη γνωμη μου το ΛΟΣΤ στο συνολο του ειναι μια σειρα σταθμος στην ιστορια της τηλεορασης...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έβλεπα φανατικά το Lost. Με έτρωγε η αγωνία για το τι θα γίνει τελικά, που οδηγείται η πλοκή και όλα τα συναφή ερωτήματα όλων όσων έβλεπαν τη σειρά.

Δυστυχώς ανήκω στο 2ο στρατόπεδο, εκείνων που ξενέρωσαν τραγικά με το finale (με όλη την τελευταία σεζόν, ομολογουμένως). Ξενέρωσα σε σημείο αηδίας. Θεωρησα το finale της σειράς ένα βολικό "μάζεμα" από τους συντελεστές, που απλά συνειδητοποίησαν πως το είχαν τραβήξει τόσο πολύ προς όλες τις κατευθύνσεις, που δε γινόταν να το κλείσουν. Ήταν μια εκπληκτική σειρά που απλά για μένα, παρήκμασε και οδηγήθηκε προς το τέλος της. Μιλάμε για το απόλυτο, τραγικό ξενέρωμα. Πολλή φασαρία για το τίποτα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Lost (2004-2010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..