Jump to content

Highlander (1992-1998)


The_Knight_who_says_Ni!
 Share

Recommended Posts

Μα,εγω ημουν ο μονος που ειπα "ισως εννοει δισκο κι οχι το τραγουδι αποκλειστικα"!

 

Το κορυφαιο στην 1η ταινια ειναι που...

οταν ακουγεται το who wants to live for ever...βγαινει σε υποτιτλους λες και ειναι λογια καποιου ηθοποιου!ΧΑχα..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaspK

    14

  • The_Knight_who_says_Ni!

    8

  • month

    6

  • heiron

    7

Τελικά η τηλεόραση ποιους κύκλους έχει παίξει? Κάτι με την αλλαγή απ' το ένα κανάλι στο άλλο, κάτι με τις συνεχείς επαναλήψεις δεν ξέρω πού αρχίζει ο κάθε κύκλος και που τελειώνει...

ANT1: 1σαιζόν: Ξεκινάει με τη συνάντησή του με τον Ρίτσι

STAR: 2η σαιζόν: Ξεκινάει με την γνωριμία του με τον Τζο, τελειώνει με στην 5η με το spoiler που είπα παραπάνω.

Εδώ θα βρείς/τε μια λίστα με όλα τα επεισόδια.

 

Οι Queen έχουν γράψει όλη τη μουσική της 1ης ταινίας , ενώ το άλμπουμ τους A kind of magic (που περιέχει και το ομώνυμο τραγούδι) περιέχει τραγούδια που ακούγονται στην ταινία ή έχουν εμπνευστεί από αυτήν π.χ. Don' t lose your head.

 

Στην πρώτη ταινία δείχνει ότι ο Λαμπερ σώζει ένα μικρό κοριτσάκι αλλά τον πυροβολεί ενας Γερμανός. Φυσικά ο Αθάνατος ξανασηκώνεται. Οταν το κοριτσάκι τον ρωτάει πως γίνεται να είναι ζωντανός απαντάει "It' s a kind of magic''. Μόνο εγώ έχω δει την ταινία εδώ μέσα?

Όχι, την΄έχουμε δει και άλλοι... 1-2 φορές όμως μόνο...

 

"Δεν είμαι Γαλλίδα"

Χα, χα, χα μπράβο Μιχάλη!

Είναι νομίζω το τέλειο characterisation για την Amanda.

Edited by Isis
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που κάθησα κι έψαξα πότε ειπώνεται η ατάκα... ναι, είναι φονική. Βασικά, όλο το εν λόγω επεισόδιο είναι απίστευτο.

Edited by RaspK FOG
Link to comment
Share on other sites

Ο Μυθος ξερετε ποτε εχει γεννηθει;Κατι θυμαμαι για 5000 πΧ αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.Μπορει "απλα" να ειναι λιγο πανω απο 5000 χρονων.Μικροδειχνει παντως...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είδα αναλυτικά την υπόθεση του κάθε επεισοδιου κατάλαβα που τα είχα κάνει σαλάτα. Είχα κολλήσει τα μισά επεισόδια του 2ου κύκλου στον 1ο και τα άλλα μισά στον 3ο.

 

Μήπως το Σταρ έπαιξε τα 4-5 πρώτα του 6ου κύκλου ? Κάτι μου θυμίζουν...

 

Μα να ξεχάσουμε τον φίλο του Ντάνκαν, τον Φίτσκερν? Ολα τα επεισοδια που εμφανίζεται είχαν τρομερή πλάκα.

 

Ο Μύθος υπήρχε από την εποχή που οι άνθρωποι ζούσαν σε σπηλιές, δείχνει κάπου. Σίγουρα είναι πιο πριν από το 3000π.Χ. Οντως κρατιέται καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το θεϊκότερο όλον είναι το επεισόδιο με την Sovereign Stone, την πέτρα διαδοχής της Σκωτίας... Εκεί πέφτει το γέλιο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,για αυτο ρωταω για τον Μυθο(ς)....Θυμαμαι ενα επιεσοδιο που ειχε αναμνησεις με κατι τομαρια ζωων και ενα βαρβαρο ουγκα μπουγκα κακο που κι αυτος ειχε επιζησει αν θυμαμαι καλα(αλλα προφανως θα τον εσφαξε ο Ντανκαν).

Και κατι αλλα κουλα οπως να διαπλεει με μια βαρκα τον Ατλαντικο πολλους αιωνες πριν τον Κολομβο και τους Βικινγκς...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, της κακομοίρας θα έλεγα, αλλά τέλος πάντων... Δεν κανονίζουμε καμιά προβολή;

Link to comment
Share on other sites

Να δηλώσω κι εγώ οπαδός φανατικός, και να πω οτι εδω και 2 χρόνια ψάχνω ν'αγοράσω τα DVD της σειράς.

Δυστυχώς, κυκλοφορούν μόνο σε Αμερικάνικο encoding (Region 1), και μερικές φορές σκέφτομαι ν'αγοράσω DVD player που να παίζει Region 1 μόνο και μόνο για τον Duncan McLeod of the Clan McLeod! Ξέρει κανείς τίποτα περισσότερο επί του θέματος;

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έλεγε ο Μύθος ότι πρωτοπήγε στην Αμερική?

Μοιραζόταν, λέει, μια καμπίνα με 6 Ιρλανδούς καλόγερους, "with no facilities".

 

Μια επανάληψη είναι απαραίτητη. Ποιός έχει κονέξια στο Σταρ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Star δεν έχω, απλά περιμένω άλλα "κανάλια" να δώσουν στο κοινό περισσότερα από 6-7 επεισόδια της πρώτης σαιζόν...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάτι ξέρει!!!!

 

Rasp, εσύ κράτα τον, εγώ πάω να φέρω τα βραστά αυγά>>>

 

Θα μας τα πει όλα...

Link to comment
Share on other sites

Α,μπορει να ηταν αυτο το ταξιδι,ναι.Βασικα θυμαμαι που ειχε παει με πολυ αθλια μεσα και πιστευα οιτ ειχε παει πολυ παλια ρε παιδι μου.

 

Αμαν,ολο επαναληψεις απο χαζο ελληνικα σηριαλ βλεπουμε.Χαθηκαν οι παλιες καλες ξενες σειρες?!?Οσο παω τα ξεχναω...ειναι και το αλτσχαιμερ στη μεση βεβαια...

Edited by heiron
Link to comment
Share on other sites

ωραια, να φερω και εγω τα dvds;

Edited by The_Knight_who_says_Ni!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αφότου τον βασανίσουμε.

Σοβαρά τώρα, θα ρωτήσω καναδυό γνωστούς για χώρο. :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μέσα για προβολή Highlander, μόνο και μόνο για τον Μύθο. Τι απίστευτα σοφιστικέ σέξι άντρας... :bleh:

Link to comment
Share on other sites

Α, μαρή, που ρωτάς κιόλας. :bleh:

 

Σοβαρά, τώρα, δεν έχω προλάβει να ρωτήσω ακόμα, αλλά αν θα το πετύχω, θα έχουμε ΧώΡΟ! Καθήστε και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, πρέπει να πούμε ότι θα έχει τον Αθάνατο με την Κοτσίδα για να δεήσει ο κύριος... :tongue:

 

Θα προσπαθήσω, κύριοι, αλλά έχω και δουλειές (σχολή κ.ά.).

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Highlander (1992-1998)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..