Jump to content

Εικόνες ASOIAF


Spike
 Share

Recommended Posts

Πολλόι απο εσάς έχετε διαβάσει Martin (και όσοι δεν έχετε...σας ζηλεύω γιατι δεν περιμένετε δύο χρόνια για να βγεί η συνέχεια! :angry: ).

Για όσους πάσχουν απο το waiting for ages syndrome για το Feast for Crows, (σαν εμένα :crybaby: ) δείτε αυτό το link Amoka.net

O καλλιτέχνης είναι Ρώσος και έχει κάνει forum, στο οποίο ψηφίζεις ποιόν χαρακτήρα θα φτάξει μετά. Τα πορτραίτα είναι πολύ εκφραστικά και ζωντανεύουν τους χαρακτήρες. Μακάρι όλα τα fantasy να ήταν έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν καλώς όρισες Spike. Δεν ήξερα το καλλιτέχνη του οποίου του λινκ έβαλες στο μήνυμά σου και είναι Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟΣ!!!!!

 

Τα μολύβια του είναι εκπληκτικά και αν μπορούσα να σχεδιάσω κατά το ήμισυ τόσο καλά όσο εκείνος, θα ήμουν πανευτυχής.!

Link to comment
Share on other sites

Spike εκπληκτικό! Δεν το ήξερα και από την μεριά μου σε ευχαριστώ για το link! ;)

 

Ο τύπος πράγματι είναι πολύ καλός!

 

Dain τον Andreas Marschall τον ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως έχει σχεδιάσει εξώφυλλα δίσκων....η είναι άλλος? Δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως έχει σχεδιάσει εξώφυλλα δίσκων....η είναι άλλος? Δεν είμαι σίγουρος.

 

Κάνε μια αναζήτηση σε μια μηχανή στο διαδίκτυο και δες τα έργα του!

 

Είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσουν, αρκεί η σελίδα να τα έχει σε ικανοποιητική ανάλυση!

 

Αυτή εδώ δεν έχει αλλά θα καταλάβεις περί τίνος πρόκειται

Andreas Marscall ;)

Link to comment
Share on other sites

Xαίρομαι που σας αρέσουν γιατι και εγώ τυχαία τα ανακάλυψα. Αυτό όμως που μου έκανε εντύπωση είναι τα scenes του. Πρέπει να είναι πολύ δύσκολο να απεικονίζεις τόσα πράγματα μαζί και να πετυχαίνεις και τις λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Πολύ όμορφα πορτραίτα! Φαίνεται πως είναι Ρώσσος από το έντονο χρώμα και το διακοσμητικό στυλ του. Πολύ καλή δουλειά. Αν και τους αδίκησε λίγο τους Stark εκτος απο τον Eddard. Η Katelyn επίσης λίγο αδικημένη, και η Daenerys πολύ! Τους περίμενα πιο όμορφους.

Αλλά αυτό δε σημαίνει πως ο καλλιτέχνης δεν είναι φοβερός. απλά επέλεξε να τους κάνει έτσι. Τους Lannisters τους έκανε πολύ πιο όμορφους.

Link to comment
Share on other sites

Μα οι Σταρκ είναι μουντοί και σκούροι, ενώ οι Λανιστερ φωτεινοί, χρωματιστοί και χαρούμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Μα οι Σταρκ είναι μουντοί και σκούροι, ενώ οι Λανιστερ φωτεινοί, χρωματιστοί και χαρούμενοι.

 

Άλλο μουντός και σκούρος, άλλο με όχι και τόσο όμορφα facial features. :p

Το μουντός και σκούρος δεν έχει να κάνει με την ομορφιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

Ξέρω, ξέθαψα πολύ παλιό topic, αλλά μιας που το βρήκα, θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάποιους καλλιτέχνες με πολύ ωραίο fanart, πάνω στον κόσμο του Martin. Επίσης να επισημάνω ότι δεν προωθώ κανέναν. Φυσικά μπορεί πολλοί να τα έχετε δει αλλά χαλάλι, ας υπάρχουν κι αυτά εδώ μιας και υπάρχει το topic.  :p

 

Ξεκινάμε:

 

 

Ο τύπος έχει κάνει όποιον χαρακτήρα μπορεί να σκεφτεί κάποιος και μάλιστα συνεχίζει ακάθεκτος.  :shok:

 

 

Πολύ ωραίο και ιδιαίτερο art style. Τσεκάρετε κι άλλες ζωγραφιές του πάνω σε άλλους φανταστικούς κόσμους. Τέρμα αριστερά θα βρείτε τα albums.

 

  • Και τέλος 2 χάρτες του κόσμου που μου αρέσουν πολύ:

 

http://nerdbastards.com/wp-content/uploads/2011/07/westeros-large.jpg

 

Για άλλους χάρτες του ίδιου πάνω στο ASOIAF γκουγκλάρετε: other in law.

 

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_9sg3eIX7cpWRISqgAvevpD9wnitNm6iW.jpg

 

Ο πιο πλήρης χάρτης που υπάρχει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..