Jump to content

5ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Χιόνι


trillian
 Share

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • month

    8

  • trillian

    22

  • Naurgul

    9

  • Ivan Gig Nth Yuk

    5

Σαφώς και προλαβαίνετε! :D.

Για την ακρίβεια, προλαβαίνετε και άλλοι, καθώς μπήκα να σας πω ότι η προθεσμία παρατείνεται. Έχουν ζητήσει αρκετοί παράταση, οπότε θα σας δώσω άλλες δύο μερούλες: Μέχρι τη Δευτέρα λοιπόν, 22/1, 24:00 ώρα Ελλάδος. Θα μας μείνουν 9 μέρες για την ψηφοφορία, αλλά νομίζω προλαβαίνουμε - και θα έχουμε κι άλλες ιστορίες στο τραπέζι ;)

Όσοι θέλετε να ολοκληρώσετε τις ιστορίες σας, ή και να ξεκινήσετε τώρα ακόμα, βιαστείτε λιγάκι, η δεύτερη αυτή προθεσμία είναι οριστική :)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, αύριο θα πείσω τον εαυτό μου να κάτσω να τη γράψω. Είναι περισσότερο θέμα τεμπελιάς παρά έλλλειψης χρόνου το γεγονός ότι δεν την έχω γράψει ακόμα, αλλά απ' ό,τι φαίνεται η τεμπελιά μου συγχωρείται. :)

Link to comment
Share on other sites

Με ελάχιστες ώρες μέχρι το τέλος για την υποβολή των ιστοριών, και σκέφτομαι τρόπους για να δωρωδκήσω την Trillian. Αναρωτιέμαι αν βολεύεται με ένα κομάτι κρεατότουρτα!

Link to comment
Share on other sites

Με ένα κομμάτι ΜΟΝΟ? Θέλω όλη την τούρτα και το σκύλο χορτάτο! Και τώρα που το σκέφτομαι, έχω σταμπάρει και κάτι πραγματάκια [ ελάτε, είναι και εκπτώσεις, είδατε, οικονομική είμαι.] Οπότε θα περιμένω τις ψήφους σας σε φακελάκι, και....γκουχ. Ε? κρυμμένη κάμερα είναι αυτό?! Αίσχος! Μπαίνετε στα γραφεία του αθώου κοσμάκη και τους παγιδεύετε με μοντάζ! Τα ξέρω εγώ τα κόλπα σας! Έξω απο το γραφείο μου!!!!!ΕΞΩ!

 

 

Αχεμ. Λοιπόν? Καμιά άλλη δωροδ--- εεεε ιστορία ήθελα να πω? :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω δεν υπάρχει πρόβλημα αν ξεπεράσω μία-δύο ωρίτσες το deadline, έτσι; :bag:

 

 

 

 

 

(ναι, τώρα αρχίζω... :sweatdrop: )

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ, τι να σας κάνω...έχετε χάρη που ειμαι κι εγώ της τελευταίας στιγμής και καταλαβαίνω πώς νιώθετε ;)

Εντάξει λοιπόν, να σας αφήσω μέχρι τις 3?

Link to comment
Share on other sites

Και ο διαγωνισμός Ιανουρίου κλείνει! :D Έχουμε λοιπόν:

 

Με αλφαβητική σειρά μέλους:

 

Araquel - Σίμπυα

 

Atrelegis - Φρέσκο χιόνι

 

Celestial - Ισορροπία

 

Guardian of the rune ring #1 - Η επέλαση των λευκών δράκων

 

Guardian of the rune ring #2 - Σημάδια

 

Iliosporos - Ένας νέγρος φοιτητής από το Τζιμπουτί

 

Lithonis - Παγωμένος ήλιος

 

Month - Ζεστό χιόνι

 

Naroualis - Στο γάιδαρο καβάλα

 

Νikosal - Βηθλεέμ

 

Northerain - Joyville

 

Pikei - Το δόκανο στο Νέο Βλαδιβοστόκ

 

Sonya - Ο χορός του χειμώνα

 

Ως διοργανωτής έχω να δηλώσω ότι είμαι ιδιαιτέρως ευχαριστημένη τόσο από τη συμμετοχή όσο και απο το επίπεδο των ιστοριών! :D. 13 ιστορίες (νομίζω είναι ρεκόρ μέχρι στιγμής) και όλες πολύ καλού επιπέδου! Ήρθε η ώρα της ψηφοφορίας κ όμως απέχω μακράν από το να σχηματίσω κατάταξη...θα το παλέψω κι εγώ όπως κι εσείς φανταζομαι ;)

 

Η διαδικασία λοιπόν θα γίνει ως εξής: (και ως συνήθως) Από τώρα και μέχρι 31/1, 24:00 ώρα Ελλάδος, θα μου στέλνετε σε Pm τις ψήφους σας. Θα κατατάξετε όλες τις ιστορίες από την καλύτερη προς τη χειρότερη, με τους συμμετέχοντες να δίνουν στη δικιά τους ιστορία την τελευταία θέση. Όπως και τις άλλες φορές, σε κάθε θέση αντιστοιχεί ένας βαθμός και η ιστορία με τους περισσότερους κερδίζει.

 

Να υπενθυμίσω ότι οι συμμετέχοντες υποχρεούνται να ψηφίσουν :)

Να υπενθυμίσω ότι περιμένουμε και από τους μη συμμετέχοντες να ψηφίσουν, όσο γίνεται περισσότεροι, ώστε να είναι πιο αντιπροσωπευτικό το αποτέλεσμα :)

 

Να δηλώσω ότι καναδυό που μου είπαν ότι γράφουν και τελικά δεν εμφανίστηκαν, τους σημείωσα στο τεφτέρι μου :tongue:

 

Καλή επιτυχία σε όλους λοιπόν :D

 

Let's get it on!!! [ Ω ναι - προβλέπω deathmatch :D]

 

:beerchug:

Link to comment
Share on other sites

.... Διάβασα όλα τα κείμενα, στη σειρά και πέρα απ' το γεγονός πως μοιάζει πολύ δύσκολο να τα κατατάξω ένιωσα πως όλο τον χειμώνα χιονίζει ασταμάτητα. Τόσο χιόνι και κρύο δεν έχω ξαναζήσει στη ζωή μου (και στη Θεσσαλονίκη δεν έχει ρίξει ούτε ψιχάλα - πόσο μάλλον νιφάδα - όλο τον Ιανουάριο). :D

 

Λοιπόν, καλή επιτυχία σε όλους, διαγωνιζόμενους και ψηφοφόρους . :bleh:

Edited by Guardian of the RuneRing #2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έριξε κάτι λιγο, αλλά όχι το Γενάρη, το Δεκέμβρη :tongue: Μου τα χάλασε ο καιρός :tongue: και έβαλα το θέμα λέγοντας πως ο Γενάρης είναι ο μήνας που αρχίζουν τα χιόνια (πέρσι τουλάχιστον είχε ρίξει κάτι απ ό,τι θυμάμαι)

Και όχι μόνο χιόνι, ούτε καν κρύο δεν είχε! Αλλά δεν πειράζει, φέρατε εσείς το χειμώνα με τις ιστορίες σας :D.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν το ξέρετε; Είναι το φαινόμενο των Χριστουγένων! Σε όλες τις καλές σειρές δεν πέφτει βροχή ή χιόνι, εκτός αν τα χαλάσει ο πρωταγονιστή με την γκόμενά του ή είναι Χριστούγενα!

Link to comment
Share on other sites

Ο διαγωνισμός πήγε πολύ καλά απο άποψη ποιότητας και συμμετοχών.

13 ιστορίες (ψιλογκαντεμιά) τις οποίες είναι εκπληκτικά δύσκολο να βάλει κάποιος σε μία σειρά.

Τις διάβασα και τις ξαναδιάβασα και έστειλα την κατάταξη.

 

Να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλους

 

May the coldest story win

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω πολύ όσους ψήφισαν μέχρι στιγμής! :) Και να προτρέψω τόσο τους υπόλοιπους συμμετέχοντες όσο και τα μέλη του "κοινού" να ψηφίσετε κι εσείς!

 

Inside tip: Παιδιά,γίνεται χαμός! :D Η κατάταξη αλλάζει με κάθε ψήφο, σε όλες τις θέσεις ;) Πανικός! :D

Link to comment
Share on other sites

Οπότε και τώρα είναι η ώρα για να δώσουμε τις προσφορές μας! Προσφέρω στην αδέκαστη κριτή μας, ένα ταψί κρεατότουρτα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έιχα κανει ενα brainstorming ... είχα ξεκινήσει...

αλλα τρελαινόμουν με εργασίες..

ελπίζω να προλάβω έστω να τις διαβάσω !!!!

 

 

καλη επιτυχία σε όλους !

Link to comment
Share on other sites

α, ξεκινήσαμε τις προσφορές?

 

για να δουμε... ένα ταψί κρεατότουρτα, ε?

 

χμμμ.... οκ, εγώ προσφέρω ένα τσουκάλι φραουλόσουπα!!! (που ως φαγητό δεν είναι και τόσο βαρύ)

και το συνοδεύω και με ένα βαρελάκι πορτοκαλοκρασιού! -του οποίου και μόνο που σκέφτομαι τη γλυκιά γεύση, λιώνω-

 

(trillian, και μετά τα "σωστά" αποτελέσματα, θα σε βγάλω έξω σ'ένα μαγαζάκι που φτιάχνει τις καλύτερες πανγαλακτικές γαργαροκροτίδες :beer: :beerchug: ... φέρε και την πετσέτα σου ;) )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίνω 2 κρεατότουρτες και 6 νιπτήρες!

 

*κράουντ γκασπς*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..