Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo

The Romantix v2.0

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.546 posts
  • Όνομα:Μιχάλης

Posted 16 Ιανουάριος 2007 - 22:28

Είδος: μεταλογοτεχνική παρωδία φαντάζομαι
Βία; Ναι
Σεξ; Ναι
Αριθμός Λέξεων:Γύρω στις 6720
Αυτοτελής; Ναι, αν και απότελεί συνέχεια της ιστορίας The Romantix
Σχόλια: Αν προσβληθείτε από κάτι από τα παρακάτω, πρόβλημά σας. Είναι απλά κάφρικο χιούμορ.

Attached Files

Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

R.E. Howard - The Tower of the Elephant

#2 The Blackcloak

The Blackcloak

Caster of the Rubric

• Members
  • 569 posts

Posted 17 Ιανουάριος 2007 - 03:25

Το τελείωσα και είναι καλό. Να γίνει στριπάκι πάραυτα...
Der Wechsel allein ist das Beständige

Arthur Schopenhauer

#3 tec-goblin

tec-goblin

Goblin Hijacking Tactician

• Members
  • 331 posts
  • Όνομα:Νικόλας (Λόλα τα βράδια)

Posted 17 Ιανουάριος 2007 - 13:32

I have some issues with the use of "παθητικός", κάτι διπλά ενώ πού έχουν ξεφύγει, αλλά όλα αυτά είναι λεπτομέρειες μπροστά στο τρελό γέλιο, την ειρωνία, τα in jokes, τα σιχαμένα κλισέ. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΟΟΟΟΟ
ΙΜΟ, βάζει την Καφριλονία και τα χιουμοριστικά μέρη της Εφηρμοσμένης Αρχαιολογίας κάτω, big time, κι αυτό λέει κάτi! Αναρριχήθηκες την κλίμακα σάτιρας, πάτησες σε πόδια γιγάντων, και τώρα είσαι έτοιμος για να γίνεις Μύθος! (:bleh: με επηρρέασε το γράψιμό σου)

Για το θέμα των 5 ευρώ... paypal παίρνεις;

ΥΓ: “Τζίνα, από εδώ ο καλύτερος μας κυνηγός γοτθικής ποίησης,” της τον σύστησε ο καμπούρης, “ο δόκτορας Χαν Βέλσινγκ.”

σύντομα και σε μινιατούρα...

Edited by tec-goblin, 17 Ιανουάριος 2007 - 14:00.

Posted ImagePosted Image
^^Πάντα υπάρχει κάτι χειρότερο^^

#4 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.546 posts

Posted 17 Ιανουάριος 2007 - 14:44

Τα λόγια σου Νικόλα με τιμάν, αν και νομίζω ότι τόσο η Καφριλονία όσο και η εφαρμοσμένη αρχαιολογία αν γράφονταν με ρυθμό 2 βδομάδες το 12-σέλιδο και προετοιμαζόταν το δωδεκασέλιδο για κανα τρίμηνο το ίδιο καλά θα ήταν.

ΥΓ: Τον Αρκάνι όμως δε μπορείς να πεις ότι δεν τον πέτυχα σε όλο του το μεγαλείο...
Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

#5 tec-goblin

tec-goblin

Goblin Hijacking Tactician

• Members
  • 331 posts
  • Όνομα:Νικόλας (Λόλα τα βράδια)

Posted 17 Ιανουάριος 2007 - 16:24

Τα λόγια σου Νικόλα με τιμάν, αν και νομίζω ότι τόσο η Καφριλονία όσο και η εφαρμοσμένη αρχαιολογία αν γράφονταν με ρυθμό 2 βδομάδες το 12-σέλιδο και προετοιμαζόταν το δωδεκασέλιδο για κανα τρίμηνο το ίδιο καλά θα ήταν.

ΥΓ: Τον Αρκάνι όμως δε μπορείς να πεις ότι δεν τον πέτυχα σε όλο του το μεγαλείο...

Η είσοδος ήταν επεισοδιακή. Και το μπουζούκι στην πλάτη.
Και ότι στο τέλος έριξε εκρηκτικά... Αν και μετά ο αρκάνις κανονικά θα:
Έκοβε το σκαλπ του Πέτρου, να το πάρει σουβενίρ.
Θα έβαζε ένα από τα κέρματα που σταματάνε την ανάσταση στο στόμα του Πέτρου
Θα τον έβαζε σε bag of holding με βόμβα με φυτίλι.
Θα τρυπούσε τη bag of holding για να σκορπιστούν τα περιεχόμενά της σε extradimensional space.
Στο extradimensional το φιτίλι θα έφτανε στη βόμβα και θα ανατιναζόταν, και θα σκορπίζονταν οι στάχτες σε αυτό το άγνωστο extradimensional space.

Μετά θα έκανε μια γαμάτη δήλωση και θα έφευγε.

Posted ImagePosted Image
^^Πάντα υπάρχει κάτι χειρότερο^^

#6 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.546 posts

Posted 17 Ιανουάριος 2007 - 16:54

Πράγματι, έχεις δίκιο. Από την άλλη όμως δεν έμεινε πτώμα από την έκρηξη
Posted Image

#7 Glowleaf

Glowleaf
  • Members
  • 208 posts
  • Όνομα:Γιώργος

Posted 23 Νοέμβριος 2008 - 15:39

Καλα, απο το σημειο που ο Αρκανις επιασε το μπουζουκι δεν μπορουσα να διαβασω απο τα γελια. Στην ατακα, "Το ξερω, μπορει να ειναι ακομα ζωντανος" και που του πεταει το μπαρουτι ξεφυγα...

Για αλλη μια φορα εκτελεσες χωρις οικτο και δισταγμο καθε λογοτεχνικο κλισε. Ειλικρινα συγχαρητηρια!

Μεταφράστε μου κάποιος το wibbly wobbly timey wimey να το λέω στην καθημερινότητά μου.

#8 tetartos

tetartos

In transformation

• Members
  • 2.259 posts
  • Όνομα:Γιώργος

Posted 25 Μάιος 2009 - 16:03

Δυστυχώς τον Αρκάνις δεν τον ξέρω αλλά αυτό δεν μείωσε καθόλου την απόλαυσή μου!
Highlight της ιστορίας το μπουζούκι!
Οι αναφορές πετάνε από παντού και το τέλος... συγκλονιστικό!
Κήδος!

#9 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.546 posts

Posted 25 Μάιος 2009 - 16:20

Δυστυχώς τον Αρκάνις δεν τον ξέρω αλλά αυτό δεν μείωσε καθόλου την απόλαυσή μου!
Highlight της ιστορίας το μπουζούκι!
Οι αναφορές πετάνε από παντού και το τέλος... συγκλονιστικό!
Κήδος!

Ευχαριστώ.
Όσο για τον Αρκάνις... είναι inside joke και θα το πιάσουν μόνο όσοι γνωρίζουν από τα d&d sessions του Tec-Goblin.
Posted Image

#10 Guest_roriconfan_*

Guest_roriconfan_*
  • Guests

Posted 25 Μάιος 2009 - 19:29

Φοβερή και η συνέχεια. Εύγε!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users