Jump to content

Game of Thrones (2011-2017, 2019)


Mort13
 Share

Recommended Posts

Δυο σεζόν; Κι εγώ που νόμιζα ότι στην επόμενη θα σχόλαγε...

:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • heiron

    232

  • Sonya

    78

  • wordsmith

    243

  • Eugenia Rose

    100

Νομίζω ότι πλέον η μόνη σοβαρή διεκδικήτρια είναι η Daenerys - ο Jon δεν ξέρουμε αν ενδιαφέρεται και τι δυνάμεις έχει και η μανδάμ βασίλισσα δεν ξέρω κατά πόσον έχει βγει ποτέ της από την πόλη, πόσος στρατός της έχει μείνει κλπ. Αλλά δεν κατάλαβα πώς το εννοούν η Yara και η Dany το περί βασίλισσας: θα κυβερνάνε μαζί; Θα γίνει μόνο η μία βασίλισσα; Ποια; Και δε θα πλακωθούν στην πορεία; Και είδατε πόσο εύκολα παρακάμφθηκε το περί φύλου, το ότι πρέπει να έχουν βασιλιά και όχι βασίλισσα; Είμαι περίεργη να δω αν θα πουν τίποτα γι' αυτό στα επόμενα (χάσαμε και τον Pycelle που θα ήταν ο κατάλληλος για τέτοια σχόλια).

-Ο Euron Greyjoy δε με έπεισε ότι είναι σοβαρός αντίπαλος, αλλά να δούμε.

-Η Arya πώς θα ξέρει ποιον να σκοτώσει μετά τον ούμπερ παλιόγερο; Έχει μάθει τι έγινε μετά το Red Wedding ή θα ψάχνει για κανέναν Joffrey πχ; Άσε που τον The Hound τον έχει για πεθαμένο.

-Ο Bran θα καταλάβει τι σημαίνουν αυτά που βλέπει στα οράματα; Το πολύ πολύ να καταλάβει ότι το μωρό είναι ο Jon, αλλά περί Rhaegar δε θα μπορεί να βγάλει συμπεράσματα. Και ακόμα κι αν καταλάβει τι έχει γίνει, πώς θα το αποδείξει αν χρειαστεί να το πει σε άλλους;

-Από τη βόρεια μεριά ο στρατός του Jon είναι έτοιμος να πλακωθεί με τους wildlings και στο μεταξύ θα πλακώσουν και οι ww, οπότε τι θα πρωτοκάνουν όλοι αυτοί, αν θέλουν κι από πάνω να τον κάνουν βασιλιά;

-Η Brienne και ο The Hound πού βρίσκονται και ποιους ακριβώς θα υποστηρίξουν;

-Θα ξαναδούμε άραγε Jorah, Gendry, Melisandre, Daario; Διότι ως τώρα όσοι δεν πεθαίνουν σημαίνει ότι δεν έχουμε ξεμπερδέψει μ' αυτούς.

-Και έχουμε και την πλευρά Dorne+Tyrell για να τα κάνουμε εντελώς σαλάτα. Θα φτάσουν δυο σεζόν για όλα αυτά;

 

Ντανυ-Γιαρα νομιζω συμφωνισαν να γινει η Ντανυ βασιλισσα του Γουεστερος και η Γιαρα βασιλισσα των Σιδερενιων Νησιων.

 

Η Σερσει πλεον δεν εχει κανεναν συμμαχο, ετσι δεν ειναι; Ουτε καν μικρο συμβουλιο δεν εχει. Μονο τον Κουαϊμπερν που τον εκανε και χερι!

 

Τι εννοεις πως θα ξερει η Αρυα ποιον να σκοτωσει; Θα αναμιχθει με τον κοσμο, θα ρωτησει και θα μαθει και για τον Τζοφρυ και για ολους, Ή τελος παντων για τους περισσοτερους. Δεν μου μοιαζει και δυσκολο.

 

Η λογικη λεει οτι ο πατερας του Τζον ειναι ο Ραιγκαρ. Αυτος απηγαγε την Λυαννα (ή με αυτον κλεφτηκε η Λυαννα), ιπποτες της βασιλικης φρουρας προστατευαν τη Λυαννα στον Πυργο της Χαρας, απο τον Ρομπερτ λεει στον Νεντ να προστατευσει το μωρο. Γιατι να φτασει σε διαφορετικο συμπερασμα ο Μπραν;

 

Η πλευρα Ντορν-Ταϊρελ, προφανως θα συνταχθει με Ντανυ και λογικα στο Ντορν θα γινει η αποβαση. Και ολοι μαζι θα ανηφορισουν. Καπως ετσι το σκεφτομαι εγω.

 

@Cassandra Gotha

 

Δυο σαιζον, ναι, αλλα κουτσουρεμενες λενε. Με συνολο 13-15 επεισοδια διαβασα καπου.

 

 

Εντιτ (γιατι για αλλο μπηκα και αλλα εγραψα)

 

Οταν η Αρυα σερβιρε πιτα με τους γιους του στον Φρευ, κατι μου θυμιζε.

 

http://www.oneman.gr/pop-code/t/tileorasi/gameofthrones/game-of-thrones-o-thanatos-poy-prooikonomhthhke-apo-thn-3h-sezon.4144946.html Edited by gregacm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oταν η Αρυα σερβιρε πιτα με τους γιους του στον Φρευ, κατι μου θυμιζε.

 

http://www.oneman.gr/pop-code/t/tileorasi/gameofthrones/game-of-thrones-o-thanatos-poy-prooikonomhthhke-apo-thn-3h-sezon.4144946.html

 

 

Ναι και εγώ θυμόμουνα αυτό που είπε ο Μπραν και περίμενα πώς και πώς τόσες σεζον να δω πως θα γίνει. Κάτι πολύ σιχαμένος περίμενα και όντως έγινε. Επίσης θυμίζει διάφορα παραμύθια και μυθους αλλά μην αρχίσουμε τώρα. :p

Link to comment
Share on other sites

Έξω από την έβδομη σεζόν ο σκηνθέτης του 9-10 επεισοδίου.

 

Game of Thrones season 7 directors revealed

 

There are a few notable GoT veterans sitting out next year, such as Miguel Sapochnik – the director of this season’s hugely impressive “Battle of the Bastards” and Sunday’s explosive finale. Also: The Red Wedding helmer David Nutter, who won an Emmy for directing season 5’s finale, “Mother’s Mercy.” But perhaps they’ll return for the eighth (and presumed final) season?

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβάνεστε, βέβαια, ότι για εμάς που δεν έχουμε διαβάσει [και δεν σκοπεύουμε να διαβάσουμε] τα βιβλία, οι διάφοροι ενθουσιασμοί τύπου "ω, έγινε κι εκείνο" δεν πρόκειται να βελτιώσουν την άποψή μας για τη σειρά, ε;

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβάνεστε, βέβαια, ότι για εμάς που δεν έχουμε διαβάσει [και δεν σκοπεύουμε να διαβάσουμε] τα βιβλία, οι διάφοροι ενθουσιασμοί τύπου "ω, έγινε κι εκείνο" δεν πρόκειται να βελτιώσουν την άποψή μας για τη σειρά, ε;

 

 

Όχι βέβαια! Αλλά θα πρέπει και συ να αντιληφθείς πως εμείς που διαβάζαμε τα βιβλία και περιμέναμε αυτή την αποκάλυψη εδώ και 20 χρόνια, δεν θα σταματήσουμε το nerdgasm μέχρι τουλάχιστον να βγει το επόμενο βιβλίο και αρχίσουμε να ψάχνουμε καινούργια clues για το ποιος από τους Jon and Danny είναι ο prince that was promised! :D  :D :D  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Btw, είμαι ο μόνος που σκεφτόμουν πόσο χρήσιμος θα ήταν ο Quicksilver στο King's Landing;

Link to comment
Share on other sites

http://quartermaester.info/

 

Interactive map of GoT. Εδώ μπορείτε να δείτε τις μετακινήσεις κάθε χαρακτήρα και μπορείτε να δείτε και τις διαφορές ανάμεσα στα βιβλία και την σειρά. Δεν ξέρω αν κάποιος το έχει ξαναποστάρει, 78 σελίδες είναι πολλές για να το ψάξει κάποιος.

 

Have fun.

Edited by Nova
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ καινούργια σκέψη μου ήρθε!

 

Βλέποντας ότι τώρα τελευταία η Danny έχει αρχίσει να εμφανίζει σημεία τρέλας (καίει χωρίς ενδοιασμό τους Khal, θέλει να κάψει τις πόλεις των Slaver, δεν αισθάνεται τίποτα για τον αγαπημένο της), έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως ο ultimate κακός της σειράς αποδειχτεί η Danny.

Jon Snow vs Danny!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Game of Thrones Beginner’s Guide: Uncensored...by Samuel L. Jackson



Aνεκτίμητο! :lol: :lol:
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δε μου λέτε, επειδή έχω μόνο τη 2 και την 3 σεζόν, πού μπορώ να βρώ τις άλλες; Και με υπότιτλους, αν είναι δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Είδατε το νέο teaser trailer που βγήκε;; Πώς σας φάνηκε;

 

Εγώ γούστατα με το trailer, ξενέρωσα με την ημερομηνία. Μα 16 Ιουλίου ρε πούστη μου;; Θα είμαστε παραλία αγκαλιά με το λαπτοπ και θα βλέπουμε χιόνια και nightwalkers.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 Ιουλίου θα είμαι στο χωριό. Στην καλύτερη να το δω από το κινητό μου...Έχω να φάω σπόιλερ που θα είναι όλα δικά μου. Βέβαια διάβασα και το σενάριο που διέρρευσε αλλά στα πεταχτά και ήλπιζα να ξεχάσω λεπτομέρειες μέχρι να το δω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τώρα, αν πω ότι ειλικρινά φοβάμαι ότι όλες οι μάχες της σεζόν περιλαμβάνονται στο τρέιλερ και κατά τα άλλα θα βλέπουμε ατέλεωτες συζητήσεις μεταξύ νάνου-ευνούχου, και παειλέγοντας, θα είμαι κακούλης, ε;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, αν πω ότι ειλικρινά φοβάμαι ότι όλες οι μάχες της σεζόν περιλαμβάνονται στο τρέιλερ και κατά τα άλλα θα βλέπουμε ατέλεωτες συζητήσεις μεταξύ νάνου-ευνούχου, και παειλέγοντας, θα είμαι κακούλης, ε;

Είπαν ότι θα έχει πολύ γρήγορο ρυθμό η φετινή σεζόν. Τώρα αν θα είναι μάχες ή αμπελοσοφίες θα το δούμε. :p

Edited by Blacksword
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

GoT Season 7 "Winter is Here" trailer...

 

Edited by SymphonyX13
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πως και δε σχολίασε κανείς ακόμη το πρώτο επεισόδιο του νέου κύκλου; Δεν το είδατε ακόμη; Να μιλήσω ή να μην κάνω σπόιλερς;

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Game of Thrones (2011-2017, 2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..