Jump to content
Spock

Transporter, Holodeck, Tricorder, Phaser ίσως;

Recommended Posts

Spock

Μία ερώτηση που μου αρέσει πολύ: Αν μπορούσατε να έχετε ένα από τα παραπάνω ή κάποιο άλλο από τα τεχνολογικά επιτεύγματα του κόσμου του Σταρ Τρεκ, ποιο θα ήταν αυτό; Εγώ δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα στον transporter και στο holodeck. Ίσως έχει ένα προβάδισμα όμως το holodeck. Τουλάχιστον εκεί μέσα θα μπορούσα να είμαι στο σύμπαν του Τρεκ, και να χρησιμοποιώ και τα υπόλοιπα :tongue:

Darkchilde

Transporter Φυσικά!

• Να πηγαίνεις όπου θέλεις
  • Δεν ανησυχείς για κίνηση
  • Φτάνεις σε δευτερόλεπτα
  • Δεν μολύνει το περιβάλλον όπως τα καύσιμα των αυτοκινήτων

Oberon

Μόνο ένα ε? Διίσταμαι ανάμεσα στο Holodeck και το medical tricorder ή έστω εκείνο το περίεργο με το οποίο κάνουν "cosmetic surgeries". Χμμμ, οκ.

Holodeck!

aristofanoula

Holodeck χωρίς άλλη σκέψη!

Διότι όπως είπες και εσύ Δημήτρη, εκεί μέσα θα μπορούσα να έχω έστω και ολογραφικά και transporter και communicator και trikorders και κάθε λογής phaser και όλα τα cool gαdgets Star Trek (συν όλους τους χαρακτήρες ;) )

Holodeck τελεία και παύλα .-

tetartos

Transporter? Κι άμα χαλάσει, να βγω μισός ή διπλός; Άσε που χρειάζεσαι κι έναν να σε γυρνάει πίσω

Medical tricorder? Ε, πόσο να μου χρησιμεύσει; Αργά ή γρήγορα...

Phaser, ε; :evil: Μπα, δεν είναι του χαρακτήρα μου!

Holodeck! Ένα καλοπρογραμματισμένο Holodeck θα είναι καλύτερο κι από το surfing στο sff!

heiron

Phaser.Με αυτο απαιτω να μου δωσουν και χολοντεκ και τρανσπορτερ και τα παντα ολα.

Spock

Χμμ, δεν το είχα σκεφτεί έτσι! :lol:

Nova

Holodeck, δαγκωτό!

DimitrisX

Απλά...ολοκατάστρωμα.first.gif

Ταξιδεύεις όπου θες χωρίς να κουνήσεις ρούπι!thmbup.gif

Tiessa

Transporter χωρίς δεύτερη σκέψη.

Να ξέρατε πόσες φορές το έχω συλλογιστεί τα βράδια, τις φορές που περιμένω κουρασμένη τον ηλεκτρικό να γυρίσω σπίτι!

Celestial

αααααχχχχ transpooorteeerrr

αααααχχχχ transpooorteeerrr

( εσυ μας μααααρανες :p που λεει και ο τζιμης )

αν οχι τρανσπορτερ εστω μια συστυχια τορπιλες φρουτωνιων ( η οπως τα λενε τελοσπαντων )

Drake Ramore

Χμμ...καλό το transporter, αλλά πάντα πίστευα οτι αξίζει περισσότερο το ταξίδι απο την Ιθάκη, και σε ένα Holodeck μπορείς να κάνεις πολλά ταξίδια!

Τα υπόλοιπα με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Holodeck για εμένα.

Remo

αν οχι τρανσπορτερ εστω μια συστυχια τορπιλες φρουτωνιων ( η οπως τα λενε τελοσπαντων ) :dazzled:

τορπιλες φωτονιων υποθετω ?!?!?!

Κατα τα αλλα ω μα ποσο λαθος ειναι η ερωτηση ...

Αν μπορούσατε να έχετε ένα από τα παραπάνω ή κάποιο άλλο από τα τεχνολογικά επιτεύγματα του κόσμου του Σταρ Τρεκ, ποιο θα ήταν αυτό;

Μα φυσικα το USS Enterprise και για την ακριβεια το NCC-1701-J ειναι απο το 26 αιωνα και κανει και time travel :D :lol:

αλλα και κανα πιο παλιο μοντελο δε θα με χαλουσε, ειμαι μεγαλος απατεωνας το ξερω αλλα σας νικαω ολους :p

Αμα εξαφανισουμε τα θεματα συμβατοτητας (ρευματα pc κτλ) τους ζηλιαρηδες γειτονες, τις κυβερνησεις που θα το θελουν για την παρτη τους χχχμμ

τοτε θα ηθελα ενα Holodeck παρακαλω ...

transporter νομιζω οτι πιστευω τους σημερινους επιστημονες οτι η τηλεμεταφορα τυπου Σταρ Τρεκ σκοτωνει και αναδημιουργεί κατι σαν κλωνο, θα ειναι κατι που μου μοιαζει θα μιλαει θα νομιζει οτι ειμαι εγω αλλα "εγω" θα εχω πεθανει μολις διαλυθουν τα μορια μου στο transporter room

medical tricorder αχρηστο για μενα μιας και δεν ειμαι γιατρος και και δεν θα μπορω να το κανω τπτ , ασε που και σε γιατρο θα ηταν αχρηστο "Εχεις τη γριπη της της νηστικης γουρουνοκοτας του Νειλου και χρειαζεσαι 100 cc πλασμα απο Ταλαξιανο αιμα για να βγαλεις αντισωματα" μας πηδηξες !!!

tricorder Το ιδιο πανω κατω . Πιο χρησιμο απο ολα τα αλλα gadgets

phaser αργα η γρηγορα θα εκανα καμια βλακεια κα θα σκοτωνα κανεναν, εχοντας και ενα (νομιζεις) απολυτο οπλο την βλεπεις !!

Αμα με αφησετε να παρω το Enterprise θα σας αφησω να γινετε πληρωμα και να εχετε απ'ολα ... Ε ? :thmbup:

macgiorgosgr

Η Seven of Nine μετράει ως τεχνολογικό επίτευγμα;wub.gif

Nova

Αν μετράει τότε κάποιος να την παντεντάρει και να την βγάλει στην παραγωγή...

Μπορώ να έχω τρεις;

heiron

Εγω θελω μια εξαδα οπως τις μπυρες.42 of 54!

42?Χμ...μηπως ειναι αυτη τελικα η απαντηση για τη ζωη το συμπαν και τα παντα ολα;:mf_sherlock:

Spock

Εγω θελω μια εξαδα οπως τις μπυρες.42 of 54!

42?Χμ...μηπως ειναι αυτη τελικα η απαντηση για τη ζωη το συμπαν και τα παντα ολα;:mf_sherlock:

LOL!