Jump to content
  • Announcements

• RObiN-HoOD

Αναβάθμιση συστήματος 1-10-2017   09/30/2017

Έγινε αναβάθμιση του συστήματος. Λόγω αυτού χάθηκαν ελάχιστα βραδινά μηνύματα αλλά όχι οι ιστορίες. Κατά τα γνωστά αν δείτε τίποτα περίεργο αναφέρετε το εδώ να το δούμε. Ευχαριστώ.
Darkchilde

Νέες σειρές

Recommended Posts

OxAp0d0
Η Μέρα της Μαρμότας σε αστυνομικό...

Ένας αστυνομικός που τον έχουν ενοχοποιήσει προσπαθεί να αποδείξει την αθωότητα του ενώ ζει την ίδια μέρα ξανά και ξανά.

Ξεκινάει 4 Δεκεμβρίου στις 24:00 στον Αντ1.

[Η σειρά στην Αμερική απέτυχε και διεκόπη μετά από 13 μόλις επεισόδια.]

O Αnt1 τα έχει κάνει σ...τά με τη συγκεκριμένη σειρά. Χύμα επεισόδια όποτε να 'ναι. Την προηγούμενη εβδομάδα είδα το τελευταίο (εκεί που ξυπνάει και η μέρα έχει αλλάξει) και τρεις μέρες μετά έιχε το 3ο πριν το τέλος. Deja-vu θα έπρεπε να την αναφέρει στο πρόγραμμά του ο Αnt1 ή αλλιώς "μια-σειρά-που-δε-μας-αρεσει-αλλα-την-βαλαμε-για-γέμισμα".

Eroviana

Pushing Daisies έχει δει κανείς; Είδα το πιλοτικό στο σταρ και μου άρεσε αρκετά. Ρομαντικό, γλυκό με έντονο fantasy στοιχείο και ατμόσφαιρα που θυμίζει Amelie (η κυριαρχία του πράσινου). Ο πρωταγωνιστής μπορεί να αγγίζει τους νεκρούς και να τους επαναφέρει στη ζωή, αλλά αν τους ξαναγγίξει πεθαίνουν για πάντα. Επίσης, αν σε μερικά λεπτά από την ώρα που "ανάστησε" κάποιον δεν τον αγγίξει πάλι, τότε κάποιος άλλος σε κοντινή απόσταση πεθαίνει (μη μείνει και κενή η θέση). Δεν έχω δει τα υπόλοιπα επεισόδια, δυσκολεύομαι με την τηλεόραση και τα προγράμματα, αλλά επιφυλάσσομαι για το μέλλον γιατί μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

Nihilio
Pushing Daisies έχει δει κανείς; Είδα το πιλοτικό στο σταρ και μου άρεσε αρκετά. Ρομαντικό, γλυκό με έντονο fantasy στοιχείο και ατμόσφαιρα που θυμίζει Amelie (η κυριαρχία του πράσινου). Ο πρωταγωνιστής μπορεί να αγγίζει τους νεκρούς και να τους επαναφέρει στη ζωή, αλλά αν τους ξαναγγίξει πεθαίνουν για πάντα. Επίσης, αν σε μερικά λεπτά από την ώρα που "ανάστησε" κάποιον δεν τον αγγίξει πάλι, τότε κάποιος άλλος σε κοντινή απόσταση πεθαίνει (μη μείνει και κενή η θέση). Δεν έχω δει τα υπόλοιπα επεισόδια, δυσκολεύομαι με την τηλεόραση και τα προγράμματα, αλλά επιφυλάσσομαι για το μέλλον γιατί μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

Είχα δει το επεισόδιο με τους χιονανθρώπους (το τελευταίο που έδειξε το Star μάλλον). Πολύ ιδιαίτερη σειρά που θα ήθελα να δω από την αρχή κάποια στιγμή.

Barlove

ΧΑΙΡΕΤΩ ΣΑΣ!!! Εψαξα καμποσο τα forum για τηλεοραση αλλα δεν βρηκα καθολου το Legend of the Seeker του Terry Goodkind βασισμένο

στο The Sword of Truth ξερω οτι ο συγκεκριμένος συγραφεας δεν χαιρει μεγαλης εκτίμησης αλλα η σειρα ειναι αρκετα καλη τη στιγμη που σπανια βρισκουμε fantasy σειρες.

http://www.legendoftheseeker.com

Επισκεφτείτε (αν θέλετε βέβαια) και πέστε μου εντυπώσεις.

(Eιμαι και καινουργιος και χρησιμοποιω και προστακτική ντροπή μου!! :whistling: )

tetartos

Με μεγάλη μου χαρά σας ανακοινώνω ότι το Star Channel ξεκίνησε από χτες να δείχνει το BattleStar Galactica, κάθε Πέμπτη στις 5 και τέταρτο!

Πώς είπατε; Στις 17:15;

Όοοοχι! Στις 05:15! Έτσι ώστε ούτε αυτοί που κοιμούνται αργά ούτε αυτοί που ξυπνάνε νωρίς να μην μπορούνε να το δούνε.

Μπράβο μας, μπράβο μας.

(Το tip μου το έδωσε ο Spock, οπότε το credit πάει σ' αυτόν. Τώρα το τι ήθελε 05:15 ξύπνιος να βλέπει τηλεόραση; Το ξέρετε: θρηνούσε για το Star Trek)

Υ.Γ. Και η περιγραφή της σειράς από το κανάλι είναι γεμάτη λάθη!

Edited by tetartos

DinoHajiyorgi
δείχνει το BattleStar Galactica, κάθε Πέμπτη στις 5 και τέταρτο! Στις 17:15; Όοοοχι! Στις 05:15!

Πρώτον...γιατί αγόρασαν τη σειρά; Τόσο φτηνή την είχαν; Το μόνο λογικό είναι το Galactica να ήρθε υποχρεωτικά σαν μέρος πακέτου άλλων αγορών του σταθμού. Τσατισμένοι για τον εξαναγκασμό, τα κεφάλια (τα κλούβια) στο Star, πέταξαν τη σειρά στην ώρα των μη-θεατών...ή...

Δεύτερον...Σε ποιο κοινό απεφθύνονται σε τέτοια ώρα προβολής;

Επειδή βαριέμαι να βρίζω (θα προτιμούσα να σπλατεριάζω υπευθύνους) τι στο διάτανο... τόσοι καλιτέχνες εδώ μέσα, έναν με κονέ στο Star ή άλλο κανάλι δεν έχουμε; Για να μας δώσει το σκεπτικό των μ***κισμένων; Μην μας δίνετε οι θεωρητικοί τις γνωστές σας θεωρίες "για το χάλι" φουντώνουν την οργή μου αλλά δεν μου δίνουν απαντήσεις.

Στο Star δε λένε "είμαστε μ***κες", έτσι; Στην κοσμάρα τους έχουν μεγάλο δίκιο. Θα ήθελα τόσο πολύ να το μάθω μια μέρα. Από το στόμα τους.

Nihilio
Πρώτον...γιατί αγόρασαν τη σειρά; Τόσο φτηνή την είχαν; Το μόνο λογικό είναι το Galactica να ήρθε υποχρεωτικά σαν μέρος πακέτου άλλων αγορών του σταθμού. Τσατισμένοι για τον εξαναγκασμό, τα κεφάλια (τα κλούβια) στο Star, πέταξαν τη σειρά στην ώρα των μη-θεατών...ή...

Δεύτερον...Σε ποιο κοινό απεφθύνονται σε τέτοια ώρα προβολής;

Επειδή βαριέμαι να βρίζω (θα προτιμούσα να σπλατεριάζω υπευθύνους) τι στο διάτανο... τόσοι καλιτέχνες εδώ μέσα, έναν με κονέ στο Star ή άλλο κανάλι δεν έχουμε; Για να μας δώσει το σκεπτικό των μ***κισμένων; Μην μας δίνετε οι θεωρητικοί τις γνωστές σας θεωρίες "για το χάλι" φουντώνουν την οργή μου αλλά δεν μου δίνουν απαντήσεις.

Στο Star δε λένε "είμαστε μ***κες", έτσι; Στην κοσμάρα τους έχουν μεγάλο δίκιο. Θα ήθελα τόσο πολύ να το μάθω μια μέρα. Από το στόμα τους.

Ή γιατί τους το φόρτωσαν και όλες τις υπόλοιπες ώρες έχουν να δείξουν κάτι που πιάνει καλύτερες θεαματικότητες στο "νεανικό" κοινό τους.

rama

Καλά μη περιμένει κανείς εδώ στην ελλάδα να προβάλουν τα καναλιά καμία sci-fi σειρά ή fantasy. Κι αν το κάνουν τις προβάλουν κάτι τέτοιες περίεργες ώρες και μόνο τον πρώτο κύκλο. Εδω την nova που την πληρώνουμε κιόλας, δεν έχει προβάλει ποτέ τέτοιου είδους σειρές.

Sileon

Παιδιά, βγήκε νέα σειρά, με βαμπιροαγάπες και βαμπιροζουζουνίσματα. Αθώα κορασίς μπλέκει με αδερφούς βαμπιρόπουλους, ο ένας ο κακός της υπόθεσης, που σφάζει κοσμάκι για να κορέσει την δίψα του, ο άλλος καλός - ίσως και μη ανθρωποφάγος, κατά τα πρότυπα που επιτάσσει η συγχρονη βαμπιροκουλτούρα.

Vampire diaries λέγεται και εχθές έκανε πρεμιέρα. Το σενάριο βασίζεται σε σειρά βιβλίων παλιότερη του Twillight.

Θα την τσεκάρω. Πιστεύω θα σιγάσει την ανυπομονησία μου για το δεύτερο μέρος του κινηματογραφικού βαμπιρορομάντσου.

*Aria*

Έχω ακούσει ότι δεν λέει και πολλά η σειρά, όμως αν δεν το δω με τα ματάκια μου...

lizbeth_covenant

Παιδιά, βγήκε νέα σειρά, με βαμπιροαγάπες και βαμπιροζουζουνίσματα. Αθώα κορασίς μπλέκει με αδερφούς βαμπιρόπουλους, ο ένας ο κακός της υπόθεσης, που σφάζει κοσμάκι για να κορέσει την δίψα του, ο άλλος καλός - ίσως και μη ανθρωποφάγος, κατά τα πρότυπα που επιτάσσει η συγχρονη βαμπιροκουλτούρα.

Vampire diaries λέγεται και εχθές έκανε πρεμιέρα. Το σενάριο βασίζεται σε σειρά βιβλίων παλιότερη του Twillight.

Θα την τσεκάρω. Πιστεύω θα σιγάσει την ανυπομονησία μου για το δεύτερο μέρος του κινηματογραφικού βαμπιρορομάντσου.

Βρε παιδια μιας και αναφέρατε αυτο... αναρωτιόμουν... κανείς απο δω μέσα δε βλέπει το true blood??? Απορώ γιατι ειναι πολύ καλυτερο απ'το twilight, βασικα δεν εχει καμια σχεση με οτιδηποτε γλυκαναλατο και λεω, πως και δεν το ανακαλύψατε;;!

white_unicorn

τώρα που το είδα ας βάλω και γώ ένα λιθαράκι.... (λίγο μεγαλύτερο από καρφίτσα....)

1ον το True Blood το έχω, τον 1ο κύκλο και θέλω να το δω αλλά δεν προλαβαίνω, ή κάτι άλλο μπαίνι στην μέση, έχω δει τα πρώτα 8 επεισόδια και έχω διαβάσει τα 2 πρώτα βιβλία (ναι και αυτό σε βιβλία βασίζεται)

στην Αμερική παίζεται ήδη ο 2ος κύκλος (το 2ο βιβλίο της σειράς)

δεν μπορώ να πώ... όσο περιπλέκεται η υπόθεση του τόσο το καλύτερο (καμία σχέση με το Λυκόφως!!!)

2ον το Vampire Diaries θέλω να το δω... το κόβω για καλύτερο από το Λυκόφως... άλλωστε άλλο να έχεις χορτοφάγους βρυκόλακες που λαμπυρίζουν στον ήλιο και να έρωτευονταί με την πλέον ατζαμή ου σχολείου.... και άλλο 2 αδέλφια - το καλό και το κακό- να ανταγωνίζονται για την καρδιά και την ψυχή μιας κοπέλλας....

Α! θα τσεκάρω και το ΣΚΑΙ, όχι οτί βάζει φαντασυ σειρές... αλλά αν εξερέσεις το Μπέβερλυ χίλς... οι νέες εισαγωγές του κάτι λένε....

Dexter : Sociopath killer καθαρίζει το Μαϊαμι από τους ευηπόληπτους εγκληματίες

καί ένα με ένα νησι που ακόμα θέλω να δω τι παίζει....

northerain

True Blood βλέπω εγώ και είναι χαλαρά σάπιο. Το αγαπώ.

Sileon

Ενδιαφέρον φαίνεται αυτό το true blood. Θα το τσεκάρω.

Nihilio

Βρε παιδια μιας και αναφέρατε αυτο... αναρωτιόμουν... κανείς απο δω μέσα δε βλέπει το true blood??? Απορώ γιατι ειναι πολύ καλυτερο απ'το twilight, βασικα δεν εχει καμια σχεση με οτιδηποτε γλυκαναλατο και λεω, πως και δεν το ανακαλύψατε;;!

Είχα διαβάσει πρόσφατα το πρώτο βιβλίο και πιστεύω ότι χαλαρά έβγαινε σε σειρά (μέχρι και τα κεφάλαια είχαν δομή επεισοδίου) και για τα δεδομένα του HBΟ φαντάζομαι ότι η μεταφορά θα είναι καλύτερη.

karatasiospa

Για όσους εμδιαφέρονται έχει αρχίσει εδώ και ένα μήνα το Caprica prequel στο Galactica. Είναι (μέχρι στιγμης) planet based και αναφέρεται στην δημιουργια των cylons. Επίσης είναι πολυ πιο σαφείς οι αναφορές στην συγχρονη κουλτούρα εδικά την αμερικανική ( η γενικότερα του δυτικού κόσμου).

Spock

Έχω ακούσει καλά λόγια για το Caprica. Θα το αρχίσω συντόμως!

Nova

Το έχω αρχίσει, δεν είναι άσχημο, αλλά δεν είναι όπως το Galactica, τουλάχιστον για την ώρα. Θα δούμε.

karatasiospa

Εχεισ δίκιο Νώντα προς το παρόν είναι καλούτσικο και κυρίως δεν καταλαβαίνω ποια θα είναι η κατεύθυνση της σειρας. Η ιστορία ξεκινάει 18 χρόνια πριν τον πρώτο cylon πόλεμο αλλά προς το παρόν η σειρά είναι πολύ αργή μ'άυτό τον ρυθμό θα χρειαστούν 18 seasons για να φτάσουν εκεί!! Επίσης υπ'αρχουν πολλές ιστορίες οι οποίες δεν είναι σαφές πως συνδέονται. Αλλά είναι νωρις ακόμη, θα δούμε πως θα εξελιχθεί.

karatasiospa

Κάπου διάβασα ότι το 10ο επισόδειο του Caprica θα είναι το season finale!! το syfy channel (πρώην scifi channel) έκανε αυτο το κόλπο και με την 4η σαιζόν του galactica! βάζω στοίχηνα ότι μετά θα μας πουλανε το dvd της πρώτης σαιζόν 20-30 δολλάρια για 10 επεισόδια!! είπαμε ότι οι εταιρείες κυνηγάνε το κέρδος αλλά αυτό καταντάει αλητεία! ύστερα αναρωτιούνται γιατί ο κόσμος κατεβάζει τα torrents και δεν παίρνει το dvd!!!

• Like 1

karatasiospa

Το τέταρτο επεισόδειο του Caprica (There is another sky) είναι εξαιρετικό! το 5ο πιό μέτριο αλλά εισάγει καινούργιο thread. Aν συμφωνούν και άλλοι να ανοίξουμε ένα topic γαι την σειρά

Διγέλαδος

Έχετε δει καθόλου τη καινούρια σειρά "Spartacus"; Τί σόδομα και γόμορα είναι αυτά που γίνονται εκεί.. blink.gif (συμμετέχει και η γνωστή Xena) αλλά κάτι μου λέει ότι απευθύνεται περισσότερο στο γυναικείο πληθυσμό :p

northerain

Όποιος θέλει να δεί τα βυζιά της Xena ας τρέξει. Κατα τα άλλα η σειρά έχει άφθονο gore και γέλιο (επειδή είναι γελοία).

Nova

Δεν θυμάμαι αν υπάρχει ή όχι ξεχωριστό thread για το Caprica. Θα το ελέγξω και αν δεν υπάρχει θα ανοίξω. Δώστε μου μόνο μερικές ημέρες.

Spock

Νομίζω πως δεν υπάρχει. Πάντως, όποιος θέλει κι έχει το κέφι, ας το ανοίξει! :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines.